Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość kasiunia
martolinka ja tylko tak dla amlej frajde zrobci zeby ozdabiala , na choinke do pstawienia bardziej niz do jedzenia takze ebz znaczenia kiedy zrobie ale dzieki za rade co dopotraw wigilijnych to ja prawie nic ni elubie poza ryba sledziami i grzybami wiec wole 1 dzien swiat wtedy mozna si enajesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim rety co się ze mną dzieje nie mam na nic czasu i znów muszę nadrabiać co ciekawego u mamuś słychać . Bomi ; Co do farb to polecam Schwarzkopf natural easy lub esential nie wiem jak ta nowość w piance nie znam składu ale ich farby są ok ja wczoraj farbowałam włosy trzymam farbę 10 min . nie przykrywam włosów czepkami ani folią szkodzi . A co do twojej buzi bomi jest wiele kremów ja polecam polskie firmy nie toleruje vichy itp. polecam Ziaje naprawdę super naturalne kremy dobra cena wielki wybór uszczelniają super naczynka i natłuszczają zwłaszcza zimą musisz uważać . No dla wymagających jest super nowość seria AA prestige pro -capilary krem wzmacniająco - naprawczy cera naczynkowa na dzień spf 15 to już droższa sprawa . No ja osobiście co radze wszystkim stosuje samą naturę piling robie sama natłuszczam buzie śmietaną , miodem oliwą , wcieram cytrynę jedyny krem jaki mam to dla dzieci i niemowląt nivea baby i tyle Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka kobitki:) Jestem po wizycie, maluszek rośnie ma już całe 6,22 cm:D czyli naprawdę jest gigantyczny:P Wszystko na razie ok, więc jestem prze szczęśliwa. Jeśli chodzi o moje pytania to ok już odpowiadam. 1) Kłucie w pochwie wysoko czy to jest normalne? ODP: Oczywiście to oznacza, że macica rośnie i się rozciąga. 2) Bóle krzyża, które miałam przez dwa dni? ODP: Bóle krzyża są niepokojącym objawem, jednak jeśli ustąpiły, nie były dokuczliwe i trwały krótko można przyjąć, że macica była w tyłozgięciu i naciskała na krzyż. 3)Czy mogę stosować na twarz kosmetyki do cery tłustej i trądzikowej bo mam wypryski? ODP: Jeśli są to środki miejscowe to jak najbardziej. W każdym razie nie stosujemy żadnych preparatów do łykania. ( Ja stosuje krem w Iwostinu bo ciąża strasznie mi popsuła cerę a teraz jestem piękna i gładka:):P) 4) Czy mogę farbować włosy? ODP: Lekarz powiedział, że nie wie co dokładnie jest w tych farbach, jakie tam świństwa kładą ale nie sądzi by cokolwiek z takich farb mogło negatywnie wpływać na ciąże i dziecko. 5)Czy brać kwas foliowy jeszcze? ODP: Proszę sobie zamienić na preparat witaminowy przeznaczony dla przyszłych mam. Reszta pytań była raczej indywidualna co do mojej ciąży, więc nie piszę bo i tak wam się nie przyda. Chodziło o moje leki bo ja leżałam w szpitalu itp. Wiem, że niektóre pytania mogą się wam wydać tendencyjne ale wiecie jak to jest:P martwię się o mojego skarbka:) Wolałam więc na 100% zapytać lekarza:) Pozdrawiam was i życzę miłego weekendu dziewczynki. Ja jadę po nowy telefon bo mi mężulek obiecał:) Ppapapa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa wiecie co jeszcze? Od dziecka nienawidzę śledzi, to taki uraz z przedszkola:o a teraz jem jak opętana :D normalnie są takie pyszniusie:) A i mam do was pytanko jedno bo znowu zapomniałam sobie zapisać i lekarza nie zapytałam a wizytę mam w styczniu a tu święta: otóż jak sobie radzicie ze wzdęciami????:P błagam o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja jak jest naprawde ciezko to pije espumisan lekarz pozwolil ale nie zapytalamjak czesto mozna wiec biore jak jesn naparwde zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
tak słcuham jak chodzice do lekarza ze chyba jednak wybiore sie przed swietami o ile zdarza wyniki oddac bo dopiero w srode mam jak zrobic bo maz ma na popoludnie , a i moze ktos wie ile czeka sie na hormony tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pijesz espumisan? a ja mam w tabletkach to można?:P nie znam się kurcze. A czuje, że po Wigilii będę ich potrzebować:D Co do tych hormonów to nie mam pojęcia ale pewnie standardowo, tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
moga byc w tabletkach jak pije to 1-2 zalezy jak mocne sa , dla mnie sie skonczylu w tabletkach to mam w kropelkach dla corki kupowalam na kolki ale sie nieprzydaly wiec popijam 12 kropli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia ja w zeszłym tyg robiłam tsh, ft3 i ft4 i wynik miałam do odebrania na następny dzień ale pani w lab spytała się czy chcę wyniki odebrać w ten sam dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim po weekendzie :) Ja dzsiaj jakies marne mam samopoczucie. od rana mnie mdli a jeszcze pogoda za oknem straszna. Wszystko zaczyna topnieć i sie ciapa robi. Stell - dzieki za pomoc. Napeano wypróbuje ktory z nich. CO do farby to kupiłam w fryzjerskim Glamour. Sprzedawca polecał i powiedział że w ciąży mogę spokojnie stosować :) Co do potraw w wigilię no to : 1. Barszczyk z uszkami 2. zupka rybna 3. pierogi z kapustą i grzybami 4. Pierogi ruskie 5. karpik :D mniaaaam 6. śledzik w sosie śmietanowym 7. kapusta z grzybami 8. makówki 9. pstrąg w galarecie 10. kompocik z suszonych śliwek może nie jest to 12 potraw ale wierzcie mi po takich ilościach jakie są u mojej mamy nie da się wstać od stółu hihihi :P A na drugi dzień Świąt teściowa mnie dokarmi i tak z moich 6 kg na plusie zrobi sie pewnie 10 hihihihi A dzisiaj na obiadek zupka ogórkowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropos to chyba poczułam dzisiaj dwa ray moją kruszynke :) Mam nadzieję że to ona a nie jelita się buntują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja tez chyba dzis czulam znow ruchy ale na 100 nie wiem , ale tak mi sie wydaje bo torche inaczej niz jelita mocniejsze, biore zaraz sie za prasowanie taks ie nie chce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Chyba trochę za wcześnie na to dopisywanie płci w tabelce:) ja z Martolinką mamy pierwsze terminy i jeszcze nie znamy płci a co dopiero te Dziewczyny z końca czerwca. Ja usg będę miała dopiero w styczniu, nie wiem nawet dokładnie kiedy, w najbliższy czwartek mnie pewnie skieruje. Jak tak obserwuję Wasze tycie( a raczej nie tycie) to się zastanawiam gdzie te Laski, co po 30 kg tyją w ciąży, my wszystkie, z tego co widzę bardzo książkowo:) mam nadzieję, że będziemy się tak dalej trzymały, żeby nam na wiosnę za ciężko nie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria1985
Cześć dziewczyny. Ja właśnie opuściłam kiebelek po sensacjach z wymiotami. Miałam nadzieję,że już koniec, a jednak, połowa 13stego tyg a mnie nadal trzyma:/ Poza tym brzuch mnie boli od soboty :( ale to wynik stresu, niestety mój mąż czase nie myśli:D Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
arkadia ja w pierwszej ciazy 20 kg przytylam teraz nie mam jakiegos apetytu takjak wtedy , w 1 pochlanialam slodycze , no koniec 4 miesiaca i 3 kg naplusie , wiem ze bedzie sie tylko teraz coraz wiecej ale mam andzieje przytyc 12 kg anie 20 zobaczymy jak to wyjdzie, co do plci to kazdy lekarz inaczej lepszy sprzet no i juz syzbciej mozna zobaczyc , nom najlepiej to kolo 20 tyg , ale mam nadzieje ze juz na tym usg to bedzie 17-18 tydz powie mi juz cos wiecej niz tak jak na ostatnim w kierunku chłopca , jesli by byl jednak synek to wybralismy jak narazie imie Kacperek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:)kilka dni mnie nie bylo i tu tyle czytania.tesciowa do mnie przyjechala na świeta wiec nawet nie mam czasu usiąść do kompa.U mnie też nastrój świąteczny.we czwartek wizyta u połoznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadiaaa - ja juz prztyłam 6 kg i z tego co widzę idzie kolejny czyli 7kg więc nadrabiam chyba za wszystkie :P hihihi a to dopiero 17tydzień Jutro idę do gina. Boję sie niesamowicie czy wszystko oki ale jestem ciekawa czy potwierdzi tezę z ostatniego usg że dziołszka ma byc :) Siostra zniosła mi juz 3 kartony ciuszków po córuni i jak przeglądam te małe ubranka to juz sie doczekać nie mogę :) Idę teraz robić farsz do pierogów. Jutro napisze jak po wizycie. Miłego wieczorku!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria - jestem w trakcie 17 tc i teraz dopiero mogę świadomie powiedzieć, że nie mam mdłości ja do tej pory przytyłam 3 kg. i nie przejmuję się ile jeszcze.... Oczywiści ze 20 nie chcę, bo ciężko z ciuchami będzie, ale co tam. Mam to w d....:) Ta samo jak miałam w pierwszej ciąży. Przytyłam 14 kg, do pracy wracałam z 17-oma mniej. Więc boomi - olewamy wagę, co nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny ja to zabieram sie za sprzatanie w szafkach u corki i u nas oczywiscie bylo juz sprzatane niby na swieta ale znow balagan , ale zaczynam z samegorana bo jaks ie zasiedze to poznije nic sienie bedzie chcialo pozniej spacerek no i bedzie mozna odpoczywac:) a jak tam u was zdrowko , umnie nawet ok , pozatym ze mam wzdecie powczorajszych plackach ziemniaczanych objadlam sie ze ohhh ziemniaki moge jesc w kqazdej postaci a mieso dalej odpada no jedynie kotlety z piersi kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki kosmetyk
jaki kosmetyk polecicie na sucha skóre twarzy?chyba od mrozu mnie tak wysuszyło i chyba zaczyna nawet swędzieć skóra twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz trzeci raz piszę ciągle mi cos wcina posty. ja wczoraj ostatnie zakupy robiłam ( no prawie ale resztę M załatwi) Mam dziś lenia ale muszę małemu pościel zmienić i wstawić pranie. jaki kosmetyk polecam specjalne kremy na mróz różne firmy maja takie w ofercie zabezpieczają przed zimnem luciola to książkowo tyjesz ja myślę że też mam mniej więcej 2-2,5kg ha ale przed nami święta będzie ciężko;) arkadia no widzisz ja i kilka dziewczyn mamy podaną płeć na ileś tam procent dlatego zaproponowałam. Też mam nadzieje na 12kg przestać Ja już coraz wyraźniej czuję malucha szczególnie wieczorem, jak leżę. Super uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim!! Luciola - pewnie że olewamy wagę :P Ja i tak jestem chudzielec więc troszke ciałka się przyda :D mój Męzul to sie nawet śmieje że jestem pierwsza kobietą która nie narzeka a wręcz sie cieszy że ma kilka kg więcej :P Ja mam dzisiaj od rana straszne mdłości. Masakra. No ale u mnie to raczej standard heh. Kobiety pamiętam że ktoraś z Was kupiła sobie tego rogala do spania. Gdzie go kupiłyście i za ile, a przedewszystkim czy spełnia swoją funkcję?? Mam już spory brzuszek jak na 17 tydzień i nie umię ostatnio spać bo wiecznie mi niewygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) wczoraj bylam na wizycie, wszystko dobrze, dzidzia rosnie i byla bardzo ruchliwa podczas badania usg:) takze mnie wazyl i poki co nadal waga stoi w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam na allegro razem z przesyłką ok 75 zł Jestem bardzo zadowolona teraz trzymam sobie go pod nogami. No ja niestety z tych co wiecznie narzekają że dużo ważą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobraźce sobie, że moja koleżanka z pracy własnie urodziła ślicznego chłopca....a przez całą ciąże gin mówił jej, że to dziewczynka dopiero na 2 dni przed porodem ( po terminie ) powiedziano jej w szpitalu, że to chłopak nie rozmawiałam z nią teraz i nie pytałam się o rodzaj usg, ale jej lekarz jest bardzo doświadczony widocznie siusiak wyrósł juz na sam koniec ;) ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U moich znajomych było podobnie.tyle tylko ze oni dowiedzieli sie podczas porodu :P. Kmpela nakupiła różowych ubranek a tu niespodzianka bo chłopczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruchy dziecka
kiedy poczułyście ruchy dziecka? jestem w 16t2 dniu. czyli 17 tydzień. do chudych nie należę ale jakoś bardzo otyłych tez nie.tak się zastanawiam kiedy mogłabym poczuć w końcu ruchy .to jest moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) wczoraj bylam caly dzien poza domem ze znajomymi :) az nie moglam sie nagadac ;) od razu lepiej sie czuje :) uwielbiam miec towarzystwo ;) stad tez nie pisalam od poludnia ;) dzisiaj bylam u lekarza-okazalo sie ze wyniki badan mam dobre :D normy dla ciezarnych sa nizsze od tych, ktore podaje laboratorium. takze ciesze sie ze nie mam juz tej cholernej anemii :) USG mi nie zrobil :( powiedzial ze nie ma potrzeby dzisiaj robic...zebym poszla za 2 tygodnie na polówkowe, wszystko pomierza i powiedza plec :) ale humor mial dzisiaj lepszy niz ostatnio. normalnie ze mna porozmawial i nigdzie mu sie nie spieszylo. a! i zrobilam tez cytologie. Wynik poznam 11 stycznia. co do ruchów dzieca-ja poczulam pierwsze pod koniec 17 tygodnia. Nie sa macne ani regularne. Wczoraj dopiero wieczorem poczulam jak sie wierci :) dzisiaj jeszcze nic. to moja pierwsza ciaza i tez nie naleze do szczuplych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki, witam się po długim czasie :-) Przepraszam,ale na razie nie miałam weny na czytanie. Ja byłam zawalona robotą, dzis jest termin oddania projektu i w zasadzie powinnam byc w pracy,ale po wczorajszej wizycie u mojej lekarki nie odważyłam się pójść. Z dzidzią wszystko ok, rosnie jak na drożdżach. I na 80 % to dziewczynka będzie ;-) Ale niestety ja chyba troszkę się przeforsowałam. 2 tyg chodziłam do pracy, potem w sobote szalelismy z mężem po sklepach, a w niedzielę sprzątanie chaty. W rezultacie już kilka dni ciągnął mnie brzuch, bolały wszystkie mięsnie... No i okazało się,że mam za krótką szyjkę macicy. Ma 3,5 cm,a powinna mieć 4,5 cm. Lekarka stwierdzila,że mam wolniej chodzić, dużo leżec i jak to możliwe to sie na maxa oszczędzać. Jak do następnej wizyty nie będzie poprawy to położy mnie na oddział. Wyniki z krwi tez już są słabsze. Spadła mi hemoglobina i czerwone krwinki. Na razie dostałam magnez na wzmocnienie i zalecenie zmiany diety, aby jeść więcej żelaza. Więc muszę się do tego stosować... No i musze troszkę mniej nerwowo do wszystkiego podchodzić. Ale ja tak nie potrafię. Teść w szpialu,nie wiadomo jak rozwiązać teraz sprawę ze świętami. Mój mąż chce jechać odebrać tatę ze szpitala do koszalina i wrocić na wigilię do moich rodizćow, dla mnie to absurd... Ale w sumie nie wiem jak to rozwiązać by było dobrze dla wszystkich! No i mam wyrzuty sumienia,że nie poszlam do tej pracy. Próbuję się skontaktować z moim kierownikiem,ale nie odbiera ode mnie telefonów i nie wiem co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×