Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość kasiunia
martolinka to super ze wszystko okej ja chyba tez nie wytrzymam i pojde przed swietami , chyba ze badan nie zdaza zrobic agnik musisz sie oszczedzac wiecej , i bedzie wszystko okej ja skonczylam wlasnie sprzatac i plecy tak mnie bola jak cholera a jeszcze z malapo zakupy a tak sienie chce, ale jakmus tomus ,i tak to umnieleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka, ty to raczej majówka a nie czerwcówka, czyż nie? Chya, że planujesz nogi zacisnąć i do czerwca przytrzymać....;) Urodzisz w maju a my będziemy ci zazrościć, że już masz za sobą.... Mojego pierwszego rodziłam po terminie. Termin miałam na 5 maja. Rano - 6 maja - obudziłam się, siadłam na skraju łóżka ( z ledwością się podnosząc przez wieeeelki brzuch ) i zaczęłam ryczeć. Tak juz miałam dość tego oczekiwania, upału na dworze ( 30-32 stopnie ) i wszystkiegio Urodziłam 13 maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luciola masz rację martolinka urodzi a my będziemy jęczeć ;) Ja miałam termin na 22 września a urodziłam 28 też miałam dość jak cholera szczególnie że wysoka ciąża przypadała na mega upały. Tyle że na 1 usg mały faktycznie jakby o te 6 dni młodszy a owu pamiętam kiedy była na pewno się nie przesunęła, teraz mi się zgadza co do dnia i liczę że jednak w czerwcu urodzę koło 3-5 (byle nie 5.06 bo to niedziela). kasiunia ja to mam kompleksy przy tobie bo ty ciągle sprzątasz a ja małego mam w przedszkolu i nic mi się nie chce aganik oszczędzaj się kochana pracę odpuść trochę bo jednak dziecko najważniejsze. Gratuluję córeczki. Dbaj o siebie martolinka świetnie że wszystko ok. Powiedz czemu tak późno cytologię masz robioną powinien ci na 1 wizycie pobrać ruchy dziecka czuję od początku 16tc ale na początku nie codziennie teraz coraz wyraźniej ale u mnie to 2 ciąża chuda nie jestem raczej normalna, spokojnie do 20tc może to trwać przy 1 ciąży co do pomyłek to wokół mnie kilka razy się zdarzyło 1. w 13tc miał być chłop później okazał się babą to chyba ze 3 znajomym parą Wniosek taki że nie warto określać płci na tak wczesnym etapie bo to loteria sprawdzi się czy nie. 2. całą ciążę znajomi mieli mieć chłopca a jakoś koło 35tc okazał się dziewczynką Niby teraz taki sprzęt ale czasem pępowinę za siurka wezmą, jąderka nie zejdą do moszny, zawinie się siusiak , pipcia napęcznieje i pomyłka gotowa;) Wiecie nasi rodzice przy porodzie się dowiadywali a teraz już by w 9tc chcieli płeć znać jakby ta płeć najważniejsza była a nie nowe życie. Wybrałam się na miasto zimno jak cholera. Kupiłam małemu jeszcze puzzle pod choinkę muszę teraz wszystko popakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ruchow dziecka to mi lekarz powiedzial ze poczuje je ok 20tc wiec jeszcze troszke musze poczekac a moze poczuje je wczesniej:) dzis tesciowej pokazalam zdjecie z wczorajszego usg. to jej pierwszy wnuk/wnuczka wiec bardzo sie ucieszyla i nie mogla w to uwierzyc ze brzucha nie mam a tam juz jest maly czlowiek:) mowila ze nigdy nie widziala swojego dziecka przez usg bo ekran byl do niej odwrocony i pierwszy raz widzi jak dziecko wyglada na tym etapie ciazy. palusia super opisalas pomylke plci hehe ale masz racje. kiedys Wam pisalam ze moja kuzynka lezala na sali z dziewczyna ktora miala urodzic corke a urodzil sie syn i doznala takiego szoku ze dziecka na rece wziac nie chciala bo twierdzila ze podmienili martolinka fakt Ty szybciej od Nas bedziesz miala za soba porod a my dalej bedziemy sie turlac z Naszymi brzuszkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
paulusia ja tak zawsze mialam teraz i takmniej sprzatam przed zajsciem wciaze to dzien wdzien wszystko razem z podlogami , i zawsze czegos szukalam zeby niesiedziec natylku bo nielubie ,a teraz to nie dam rady tak no n stop cs robic bo plecy wysiadaja no atak pozatym to wrocilam z zakupow, i leze iklikam , wieczorkiem jak mala zasnie to chyba tez bede pakowala prezenty w koncu trzeba a mam pytanko kiedy dajecie dzieciom prezenty bo sie zastanawiam czy polozyc z czwartku napiatek pod choinke czy z piatku na sobote , bo w oiaek na wigilie idziemy do rodzicow tam bedzie mikolaj i preznety no a w domku to sie zastanawiam i nie wiem:) i jutro lece na badania tak nielubi epobierania krwi zawsze robia mi siniaki na pol reki , chyba nie potrafia robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe termin mam rzeczywiscie na 26 maja wg OM :) pozniej zmienili na 1 czerwca wg USG, a na kolejnej wizycie znów 26 maj :) wiec jestem majówka ale dobrze mi z Wami wiec nie chcialam sie juz przenosic na inny topik ;) wybaczcie ;) ja jak poznam plec to i tak bede kupowac ciuszki uniwersalne :P nie chce pozniej zmienaic całej garderoby dziecka jak okaze sie ze lekarz sie pomylil :) a dlaczego dopiero teraz cytologia? nie mam pojecia :P i tak zrobil mi bo sama sie upomnialam ;p on nie zaproponowal. moje pierniczki zostaly wyjedzone przez córki szwagierki :P ehh ale dobrze ze im smakowaly ;) dzis dostalam paczke z zakladu i mase pierników wiec juz nie bede piekla ;) bo znowu mi wyjedza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martolinka ja mam z terminem taką sytuację jak Ty, ale lekarz mówi czerwiec to niech będzie, podobno pierwsze dziecko jest często po terminie... Agnik powinnaś wyluzować z pracą, ale teraz to już to sama wiesz, ja też myślałam, że tak dzielnie będę w pracy z brzuchem paradować, bo czułam się dobrze od początku jednak jak mi wypatrzyli jakieś rozrzedzenie później to dałam spokój, są rzeczy ważne i ważniejsze, ja miałam możliwość pojść na L4 więc siedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hejka Ja już też po wizycie :) Lekarz potwierdził na 99% ze będzie dziewczynka. Nawet w zbliżeniu pokazał to i tamto hihihi :P Malutka ma 12 cm od pupki do główki a jakby się wyprostowała to ok 17cm :D Rośnie nam jak na drożdżach. Co do terminu to ja od początk mam na 3.06 i nic w tej kwestii się nie zmienia. Faktycznie Martolinka będzie już w domku z dzidzią a my będziemy się dalej "turlać " z brzuszkami :P hihihii Codo ruchów małej to od wczoraj czuje takie delikatne muskanie. nie jest to częste i mocne ale super uczucie :) Powiem Wam że mimo iż wiem że to dziewczynka będzie to też raczej kupie rzeczy w uniwersalnym kolorze. Pewnie kupie kilka rzeczy typowych dla dziewczynki bo jak znam siebie to nie wytrzymam hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie rozglądam się za alternatywa dla rożka bo jednak się przydaje. Dzieci lubią mieć ciasno. Jednak w czerwcu będzie ciepło więc coś cieńszego by się przydało. Znalazłam utulaczek z matherhood MOTHERHOOD__OTULACZEK dla noworodka__WARSZAWA (1377646425) - Aukcje internetowe Allegro Co o tym myślicie? U mnie w szpitalu wszystko muszę mieć swoje, więc tak czy siak muszę coś takiego mieć. martolinka moje pierniki wiszą na choince ale są systematycznie zjadane przez Olka. Ja czasem coś w lumpku kupuję ale to są rzeczy unisex beże biel i żółty a jak się już upewnię to będę kupować więcej bo na razie po sztuce jak mi coś super wpadnie Dobrze że się upomniałaś o cyto lekarze czasem zapominają a przecież to ważne. kasiunia my w wigilię u teściów dajemy. Idę po kolacji z małym na górę gwiazdki wypatrywać a tata w tym czasie podrzuca wszystkie prezenty od nas od mojej mamy, od teściów i szwagra dużo tego jest;) inka linka na właśnie trzeba czekać ja Olusia poczułam w 17tc i to pamiętam siedzieliśmy u znajomych a on mnie puknął tak wyraźnie, ale on w ogóle szalony do tej pory A ja mam 2 dzień ból głowy i przeczyszcza mnie na maxa jednorazowo ale to 2 dzień. Muszę pomyśleć od czego to może być arkadiaa bo to jest taka nagonka teraz na ciężarne że lenie że robić się nie chce, ale człowiek pracował składki płacił, dziecko jest jedno pracę zawsze można zmienić.Nie ma co gadać ciąża nawet jak nie zagrożona to może dać popalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomi-super,że dziewczynka :-) A jak imie? Palusia-powiem Ci,że ja jeszcze o takich szczegółac nie myślałam ;-) Postanowiłam sobie,że w lutym zaczne się za wszystkim rozglądać i tak zamierzam robić... Chyba troszkę z tego względu żeby nie zapeszyć. Ale już coraz częściej zerkam na rzeczy maluszkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ruchów to powiem Wam,że ja w sumie sama nie wiem czy to co czuję to skurcze? U mnie wg kalendarza lekarki to 17 tydzień,a wg mnie to 16 tydz. więc jeszcze się nie spodziewam,poza tym,że ja mam trochę tego brzucha to pewnie później poczuję. A na razie czuję takie jakby przepływanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak sobie radzic z niskim cisnieniem? wczoraj lekarz mi mierzyl i mialam 100/50. w ogole czesto glowa mnie boli i jestem senna (wczoraj poszlam spac o 20!!!!) pije kawe z mlekiem ale nie jestem co do niej przekonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to mam teraz ciśnienie jak mierzę w domku akurat,w normie 125/70. Czasem ok. 135/80. Więc na niskie ciśnienie nie pomoge? Dziewczyny a bierzecie już jakieś suplementy? Bo ja biorę falvit iteraz przepisała mi jeszcze magne B6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do imienia to zdecydowaliśmy, że będzie miała po swoich prababciach, które obie zmarły miesiac po miesiącu w zeszłym roku. Bedzie Michalina Stefania. Może sie komuś nie podobać ale my tak wybraliśmy i kropka. :) Teściowa to zadowolona na maksa bo ona bardzo chciała dziewczynke :D (wnuka już ma i wyczekiwała wnusi :) ) Co do witaminek to ja na początku brałam Falvit Mama, ale źle sie po nich czułam i lekarz zmienił mi na Prenatal complex. Dodatkowo na wzmocnienie naczyń krwionośnych rutinoscorbin kazał brać bo przy wydmuchiwaniu noska ciągle mi krew leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomi śliczne imię bardzo mi się podoba ;) No u mnie teściowa z dziewczynki też by się cieszyła bo taka męska rodzina, babcie poumierały sama synów ma 2 więc babeczka jak najbardziej by się zdała no ale cóż nie jesteśmy w stanie wszystkiego zaplanować. aganik też biorę falvit bo cena rozsądna a że dobrze się przyjmuje to dziś kupiłam kolejną dużą paczkę. a ja jeszcze też nic nie kupuję oglądam tylko sama przyjemność;) taki utulaczek widziałam w gazecie a myślę że to dobre rozwiązanie dla letniego dziecka zamiast grubego rożka;) inka linka mnie też głowa boli 2 dzień to chyba zmiana pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi od samego poczatku sie podoba Liliana, Lilka. Mąż tak średnio jest za tym imieniem,ale powoli go przekonuję. Mi się też bardzo podoba Stefania... A powiem Wam,ze ja miałam spore bóle głowy, które przed ciążą mi sie nie zdażały. Ale od kiedy zaczęłam brać ten falvit to przeszło, sporadycznie się pojawiają. Ale ja mam dizs głoda! Znaczy się teraz,bo w ciągu dnia było w miarę... A najgorsze jest to ,że rano zawsze się budzę się rano tak strasznie głodna! Walczyłam z tym nie jadłam ,ale dzis o 6 mąż wstawał do pracy,a ja musiałam wstać zrbic sobie kromkę chleba,bo aż mi słabo było. A potem się połozyłam dalej spać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Czytam Was i czytam. Mi chyba wraca apetyt, tzn jadłam normalnie, ale na wiele nie miałam ochoty, teraz już mam znowu ochotę na większosć rzeczy;) Wyczekuję na paczki z allegrom już się wkurzam, bo boje się, że nie podochodzą wszystkie przed Wigilią ajjj. agnik cudniusie maleństwo! I Ty jaka piękna, uśmiechnięta buźka, aż sama się uśmiecham do Twojego zdjątka!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Necia-Dziekuję bardzo za komplementy :-) az się zarumieniłam. a co Ty na jakąś kawkę po nowym roku? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę pregna plus(kiedyś się nazywało to pregnavit)-to mi poleciła gin. w aptece ciężko było to dostać więc zapytałam co ewentualnie można innego brać, to powiedziała, że ewentualnie centrum materna, ale lepiej jednak te pierwsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik czemu nie;) A słuchaj kochana, na którego masz termin? Wiem, że jest tabelka, ale lepiej zapytam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Necia-wg OM 3.06,a wg USG 9. Mi się wydaje,ze bardziej prawdopodobny ten 9,bo ja miałam późno owulację ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:D Wczoraj miałam tak zalatany dzień dzień, ze nie dałam rady skrobnąc na kafe, ale dzisiaj juz spac nie moge i nadrabiam zaległości. Bomi gratuluje córeczki!! A ja wczoraj miałam wizyte, oczywiscie rano zadzwonili z przychodni, ze mój lekarz odwołał wizyty bo ma goraczke, ale wcisneli mnie do innego lekarza i przez przypadek trafiłam na super lekarza i chyba zdecyduje się reszte ciazy chodzic do niego. Nie potraktował mnie rutynowo tylko zrobił szczegółowy wywiad, wgłebiał sie w wypis ze szpiala, dokładnie zbadał i zrobił usg, chociaz wcale nie musiał. Dzidzia ładnie rosnie, według usg to już koniec 18 tygodnia i termin porodu przesunał się się na 25 maja, wiec może jenak bedzie tak jak chciałam, urodze dziecko w maju:D. Na 99% chłopiec, troche mnie to zaskoczyło, bo jakos nastawiałam się na dziewcznke i kalendarz chiński tak wskazywał:) A tu wystaje dzyndzelek:D podobno:D W ogóle nie mam imienia dla chłopca, a babcie beda okrutnie zawiedzione, ale cóż na to poradzić:D Za dwa tygodnie mam kolejna wizyte bo niestety przyplatała mi sie infekcja układu moczowego, juz w poczekalni sama do sobie zdiagnozowałam patrzac na wyniki moczu, bo leukocyty 6-krotnie przekraczały normme:( Dostałam na 10 dni furagin i clotrizmazolum w globulkach, powtórze mocz i 4 stycznia okaze się cz moge wracac do pracy:( A ja juz byłam taka nastawiona, ze 3 stawiam się w robocie:) Lekarz chyba bedzie musiała załozyc mi druga karte ciazy, bo mi się zaraz skończy miejsce na wpisy. Od poczatku ciazy byłam juz 6 razy u lekarza, a karta ma tylko 10 rubryj, do maja na pewno nie starczy:) Dzisiaj mussze sobie zakupic jakies witaminki, myslałam o witamnach Femibion ale nie wiem czy je dostane w aptece. Jeszcze musze kupic prezent męzwoi, wiec klejny zaganiany dzień przed mna. Palusia tez ogladałam ten utulaczek, wyglada fajnie. A tę poduche do spania tez masz z motherhood czy z innej firmy? Agnik tez mnie dzisiaj głód i małe kopniaki wygoniły z łózka:) Wczoraj za mało zjadłam i nie ma bata trzeba było się zwlec i trzeba było nakarmic dziecko:D Neciaa fajnie że się juz lepiej czujesz, ja od dwóch tygodni tez juz wracam do zycia:) A gdzie sie podziewaja nasze mamy z de?? Cos ich dawno nie było widac na forum. Martolinka czy moge wysłać do Ciebie maila z prosba o hasło do wspólnego konta pocztowego? Chętnie poogladam fotki i swoje tez podrzuce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wagi, tez się musze pilnoac bo ja nie z tych szczupłych i nie chciałabym duzo przytyc, narazie tyje więcej bo jak zaczełam jesc, organizm wszytsko magazynuje po dwumiesiecznej głodówce. Normalnie efekt jojo:( Ale jeszcze mam 4 kilo na minusie, wiec nie jest źle:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) czy mogę się do Was przyłączyć?? Ja też mam termin na czerwiec :) dokładnie an 16.06 :).. Jado jak dobrze że nie tylko ja tak często bywam u lekarza :) ja też będę musiała mieć drugą kartę :) taka panikara ze mnie no ale ja mam plamienia 8 dni przed każdą kolejną @... Także stąd mój strach :).. Ja biorę Femibion 2 i bez problemu był w aptece (jestem z Krakowa) koszt to 51 zł pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie :) kasiunia, stell witajcie ponownie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki u mnie zimno pierwszy raz chyba na mapie pogody jest prawie najzimniej. mały w przedszkolu pies wyprowadzony, nakarmiony, pościel w sypialni zdjęta i się pierze a ja piję kawkę. Plan na dziś obciąć psa wykapać, muszę śledzie kupić i założyć prolaktynka masz świetny nik ;) Witamy Jado fajnie że trafiłaś na dobrego lekarza mój mnie ostatnio rozczarował zobaczymy jak się w styczniu spisze.\ Gratuluję chłopca ha ja też myślałam że dziewczynka będzie ale już się przyzwyczaiłam i się cieszę. Niemniej mąż ma nadzieję na dziewczynkę,(twierdzi że w 12t to za szybko na płeć) babcie oczywiście też by chciały a ja tam w nosie mam będzie Filipek ;) Poduszkę mam zwykłą nie motherhood bo droga trochę a z mojej jestem zadowolona necia to świetnie że lepiej się czujesz a z paczkami to niestety opóźnienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Prolaktynko to zostajesz tutaj super ja właśnie wstałam i czytam co tam u was Bomi gratuluje ... miłego dnia życzę zjem śniadanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Prolaktynka:) Ja z powodu początkowych komplikacji co chwile lądowałam u lekarza, a co plamień, jeśli nie jestem w ciazy to przed kazdą @ tez mam z dobry tydzień plamienia:) Palusia no ja tez troche "rozczarowana" jestem, narazie nie bede obwieszczac nowiny reszcie rodziny, poczekam na usg 3 d 17 stycznia:) Plan na dzis: zakupy w galerii (zaraz smigam), upiec biszkopt kakaowy do ciasta snickers (wg przepsu Ewy Wachowicz-ciekawe czy wyjdzie) no i sprzatanie łazienki. Stell smacznego:D No uciekam zrobić jakis retusz na twarzy i czas realizowac dzisiejsze zadania. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×