Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

myszka - juz pisałam, że w pierwszej ciąży miałam od poczatku skróconą szyjkę i moja gina powiedziała ....ooooo....wcześniej się urodzi.....i sie pomyliła a ja chodziłam do pracy do 8 m-ca włącznie - bo nie chciałam iść wcześniej na L4. a gina w 5 m-cu mpowiedziała mi, że moge iść, ale nie muszę. praca biurowa, dom blisko, wtedy bez dzieci... teraz było inaczej - mam iść na l4 - a jak nie - to na moją odpowiedzialność. wyczułam powagę sytuacji..... ja jestem domatorką. dobrze mi w domu. nie nudzę się ze sobą. czasem spotkam się z koleżankami, czasem ja pójdę w odwiedziny i wystarcza.... nadrabiam zaległości w czytaniu, w filmach z wypozyczalni... szefowej powiedz prawdę - że nie wiesz jak się rozwinie sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka pyszka
ziolka79 u mnie pojawił się taki tępy ból w pochwie.. tak czasami mnie zakuło...do tego strasznie często twardniał mi brzuch ( policzyłam te skurcze i było jakieś 30) no i na ostatniej wizycie mój lekarz mnie wybadał i postawił diagnozę odpoczywać ale nie dostałam nic tak jak Daria pisze tylko informację żeby brać magnez i nospę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka pyszka nie sugeruj się tymi lekami , wszystko zależy od lekarza, nie bój się, on wie co robi, zaufaj mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka pyszka
strasznie wam dziękuję:) mój mąż mówi że jestem panikara i powinnam po prostu odpoczywać i się nie zamartwiać. A jak się tu nie zamartwiać jeśli chodzi o moją dzidzie:) Pracą też się przejmuję, bo zmieniłam pracę na taką którą zawsze chciałam wykonywać:) i zaraz jak zmieniłam to się okazało że jestem w ciąży..i to też szczęście ogromne bo przeszłam już duużo operacji w tym rejonie.. A wiadomo jak to jest samemu:)smutno i cicho strasznie:) niby duże miasto a człowiek samotny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka pyszka, nie zauwazylam u siebie takich objawow. Co prawda wczoraj jak zaczelam szlec z przekladaniem ciuchow i porzadkowaniem , to poczulam pare skurczy, a z dretwieniem brzucha od czasu do czasu. margo- mieszkam w UK i nie bede juz miala badan USG, jesli dobrze sie czujesz to nie badaja cie rowniez ginekologicznie. Musialabym inaczej naklamac, ze cos mi dolega... Lepiej nie wywolywac wilka z lasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa...teraz nie jestem na L4 z powodu szyjki tym razem jest długa :) - przynajmniej była jeszcze tydzień temu tę ciążę jednak czuję jakoś tak nisko jak mała kopie to mam wrażenie, że zaraz nogę wystawi z moich majtek ;) brzuch też mi twardnieje, tak jak w pierwszej c. pytałam ginę - gdyby nie twardniał - to można by się zastanawiać....a tak - to fizjologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki :) trochę mnie ten atak zimy zdołował, już miałam nadzieje ze wiosna idzie a tu -14... Tym bardziej, ze w Niemczech już temperatury powyżej 10 ... Eh... i znów czapki, szaliki, ślisko... Co do tej ciąży na studiach... nie planowałam jej, ale powiedzielismy sobie, że co będzie to będzie. :) Byle jakoś dotrwać do egzaminów i pozaliczać je wcześniej , a później niech się mała rodzi hehe :) Musiałam się zdrzemnąć, po tych zajęciach... Mała bardzo kopała na historii stosunków międzynarodowych, chyba się jej nudziło ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
daria zrobie to badanie tak dla spokoju swego .i oby wyszło ok . ja szyjkę mam ok , bo dziś mi tam sprawdzał . i stwierdził że dam rady urodzić .nie wiem jak on to stwierdził ,po czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka pyszka
margo 205 dlaczego piszesz że byle do 28 tygodnia? czy to jest jakiś przełomowy tydzień? Popłakałam sobie dzisiaj mocno i ponarzekałam ale powoli mi przechodzi:) jak będę musiała zostać na chorobowym to zostanę:) praca nie zając nie ucieknie:)ale boję się rozmowy z szefową;( boję się wszystkiego:) ogólnie rzecz ujmując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolka79 mam takie pytanie, skoro nie badają ginekologicznie, ani nie robią USG to jak wygląda wizyta ? innymi słowy to tak jakby nie pójść wcale do lekarza, bo też się na takiej "wizycie"niczego nie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka właśnie nie wiem dlaczego lekarka tak powiedziała, w trakcie wizyty mi to umknęło z tych emocji, dopiero w domu zaczęłam się zastanawiać. za tydzień w pn mam wizytę i jak będę pamiętała to się dowiem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria pierwsza wizyta jest dopiero po 12 tc. Badaja krew i mocz. Polozna robi wywiad itp. Nastepne badanie jest ok 13-14 tc jak badaja przeziernosc karkowa, czyli badanie USG oraz krew. Jesli wszystko jest ok to dopiero nastepne badanie USG jest 22tc. Wiecej nie wykonuja. To samo jesli chodzi o badanie ginekologiczne, skoro nic ci nie dolega, to nie ingeruja. Dodatkowo krew i mocz badaja ale co okolo2 miesiace, nie czesciej, jesli wyniki sa w porzadku. Moze sie wydawac, ze troche "zacofanie", ale to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
jak szyjka się skraca to jakoś boli czy coś ? bo zastanawiam się jak np. ziółka ma mieć pewność że szyjka jest nie skrócona , skoro nie badają ginekologicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko, dziewczyny pisaly wczesniej, ze sa skurcze i brzuch dretwieje. Od czasu do czasu pewnie kazdej tak sie dzieje, ale nie ukrywam, ze bylabym spokojniejsza, jesli by mnie zbadal lekarz i samo ocenil. W piatek bede miala wizyte u rodzinnego wiec go podpytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbgbbbbbbbb
Skrócona szyjka nie daje czasem znać o sobie dlatego należy ją badać . Poczytajcie sobie ile jest poronień w UK właśnie przez takie podejście do ciąży. Badajcie się dziewczyny i wykonujcie usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darjuii
ziolka79 dzięki za odpowiedź :) ja to chyba jestem za nerwowa i nie dałabym rady z takimi wizytami. zastanawiam się co się dzieje z bomi : ) nie ma coś Jej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
kurcze dziewczyny mam maly problem od 2-3 dni czuje dyskomfort na pęcherzu to jeszcze nie ból ale cos nie tak jak powinno... dziś na wkładce pojawiło ie jasno rózowe zabarwienie wiec jutro wybieram sie do lekarza tylko nie wiem czy powinnam isć do ginekologa czy do zwyklego lekarza z tym pęcherzem ... wiem ze kiedyś sie przewijał temat przeziebionego pęcherza pamietacie jakie leki można zazywać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna841 furagin, wiem ,że dziewczyny brały też urosept, ale ogólnie złe opinie słyszałam o jego zażywaniu w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbgbbbbbbbb
zapobiegawczo żuravit wystarczy na pęcherz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko - ja wcześniej nim się dowiedziałam o szyjce nie czułam nic, ale podejrzewam, że to dlatego iż bolała mnie ta nerka, miałam ten zastój (to był tak ostry ból że pewnie zagłuszał skurcze). tylko tak jak myszka pyszka takie kłucie jakby w pochwie kilka razy. dopiero po wizycie i doleczeniu nerki czuję skurcze i drętwienie brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, jak ja to lubie:) Kiedy wchodzę na forum a tam 5 stor do nadrobienia:) To jest fajne, bo zawsze się czegoś dowiem:) Witam Mamusie:) U mnie też śnieg. Właśnie wróciłam z Uczelni. Dziś oznajmiłam promotorowi,że jestem w ciąży, na co profesor stwierdził: "No właśnie widzę większy brzuszek u Pani. Ale nie chciałem pytać" :D :D Proponuje mi,żeby obroniła się jeszcze w maju lub początkiem czerwca. Ale ja nawet pracy mgr nie zaczęłam ;p;p A fakt faktem- fajnie się wyrwać z domu na uczelnie i poplotkować z koleżankami:) myszka pyszka- Popłakałaś sobie dziś? Ja też mam czasem taką ochote.. ale to chyba te hormony tak działają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka linka Nie czuję się odosobniona:) Dziękuję bardzo za przyjęcie mnie do grona:) Dużo mi to daje:) Wiem,że nie jestem sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w poprzedniej ciąży szyjka skróciła się w 36tc i wtedy skurcze sie pojawiły i tak mnie męczyły do 41tc. ja psa wyprowadziłam i wykąpałam ale chyba ostatni raz bo nie daje rady tak się schylać brzuch przeszkadza i kręgosłup boli. Pościel zmieniłam a M poszedł z psica na żwir i była czarna zamiast biała. Psina oczywiście śpi w łóżku z nami więc musi być super czysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palusia81 Taki prawdziwy dom: Ty, mąż, synek i pies:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zula tak Sisi to mówimy ze nasz dziecko adopcyjne:) córusia mamusi tak gdzie ja tam i ona przytulaśna strasznie taki kochany stworek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytat z ebrzuszek
Noworodek nazywany jest wcześniakiem, gdy przychodzi na świat przed ukończeniem 37. tygodnia ciąży. Specyficzną formą skrajnego wcześniactwa stanowi grupa dzieci urodzonych przed 32. tygodniem ciąży. W literaturze poświęconej problematyce ciąży odnajdujemy informacje, iż dziecko jest w stanie samo przeżyć poza organizmem matki po ukończeniu 22. tygodnia ciąży (niektóre źródła podają 20. tydzień ciąży za datę, od której mówi się o przedwczesnym porodzie, a nie poronieniu). Postęp medycyny pozwala na przeżycie już dzieciom urodzonym po 24. tygodniu ciąży. Po 28. tygodniu ciąży gwałtownie wzrasta szansa przeżycia wcześniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
czy ta waga co wpisuje się do karty ciązy jest jakoś specjalnie lekarzowi lub do porodu potrzebna? mi wychodzi że gina waga zawyża na 2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palusia81 Jej,to zazdroszczę takiej psinki :) Moj G. nie chce pieska. Ale z jednej storny rozumiem- bo my non stop gdzies wyjezdzamy ze znajomymi. Ale teraz jak będzie maluszek To może sie skusi (oczywiście jak podrośnie) :) Wróciłam z uczelni (od 7 na nogach) i tak mnie kręgosłup boli... kosmos... aż się położyłam... 21 tydz a juz odczuwam, że mam Maleństwo pod serduszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urosept niewskazany w ciazy? kto tak mowi? ja biore i moj gin nie ma obiekcji, skad opinie ze szkodliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×