Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość mam pytanko...
mój maż zażyczył sobie pyzy ziemniaczane na obiadek . no to robię . myślicie że można je normalnie surowe zamrozić na potem? wiem że najpierw trzeba oddzielnie położyć do zamrażarki a potem dopiero w reklamówkę żeby nie skleiły się .czy lepiej ugotować ostudzić i zamrozić? w sumie jakoś te sklepowe chyba nadają sie do jedzenia ? Ja nie kupowałam nigdy takich to nie wiem . a wy co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko lepiej ugotować możesz je nie tak na maksa tylko obgotować . Jak ostygną osusz na talerzu do zamrażarki i do worka wtedy się nie skleją. J tak z pierogami robię na ręczniku papierowym na koniec kładę a potem na talerzu do zamrażarki i nie są posklejane. Zrobiłaś mi niedobra smaka:) Jutro ugotuję też. Dziewczyny wy przeważnie ze śląska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
dzięki za pomoc . palusia ja nie ze sląska tylko z Podlasia do Was się przyplątałam :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny,jejq ile czytania. Mi też od kilku dni cały czas twardnieje brzuch:(i boli tak pod pępkiem:(biore nospe a za jakiś czas ból wraca.wczoraj przeszłam sie do miasta raptem 500m i tak mnie bolał ze masakra.Za tydzien ide do lekarza z moczem to mu powiem. A wczoraj w lumku kupiłam misiaczka uczniaczka dla mojego synusia:)ma pierwsza zabawke.Za 3.5 f wiec odrazu wzielam,sprawdzilam czy działa i do koszyka.Bo aż szkoda bylo nie wziąść.No wy w sklepie kosztuje kupe kasy. Zmykam robic kebaby bo mojemu sie zachcialo na obiadek:)mniammmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś robię ogórkową i nalesniki. Wczoraj było mięcho więc dziś lżejszy obiad. Jak robicie pyzy? Bo ja takich rzeczy to nie potrafię :-( zazwyczaj z takiej garmażerki to przywozimy od teściów zapasy,bo teściowa robi dla nas. A ona np. pierogi gotuje i potem na tackę do zamrażarki i dopiero potem do worka... Co do rogala to ja mam tego: http://allegro.pl/poduszka-perelkowa-rogal-do-spania-karmienia-160c-i1400801066.html Ale nie płaciłam za przsyłkę,bo znajomi mi z gdańska przywieźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) no i my znowu same (sami)?:D w domu :( mąż wyszedł do pracy. Ja dziś na obiad mam placki ziemniaczane, oczywiście Mariusz sobie zażyczył. Później robię 3 bita, już od wczoraj za mną "chodzi". Pozdrawiam, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko ja pod granicą niemiecką Szczecin:) ale u nas wszyscy raczej ze wschodu pochodzą bo to ziemie odzyskane. Część mojej rodziny spod Lwowa a inna górny śląsk stąd od babci kluski śląskie umiem robić a i koleżankę mam ślązaczkę pisałam już M jest żołnierzem to ich tu rzuciło. Aganik ja robię tak: ziemniaki do michy i robię by 1/4 miski była pusta i tam wrzucam mękę do tego jajko sól i kulki formuję z dołkiem. Pewnie tu dziewczyny mają lepsze przepisy bo przecież na naszym topiku przewaga śląska Izunia zakup świetny;) Ja mojemu małemu kupiłam wczoraj ogrodniczki takie na 3-6 m z Kubusiem P i kilka koszulek w tym kopertowe body bo zbieram do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia-ale ziemniaki surowe,czy gotowane? Ja śpię (tzn. zasypiam) z poduchą między nogami. A potem to różnie,ale śpię na bokach. Wcześniej sporo spałam na brzuchu,a teraz już na poczatku ciąży się oduczyłam :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ( w wielkopolsce) na te kluski ziemniaczane mówi się szare kluchy, lub kluchy na pyrach:D uwielbiam je. Zawsze robię je ze smażonym boczkiem, cebulką i kiszoną kapustą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia ja też nie jestem ze Śląska :) tylko z Kaszub, okolice Władysławowa i Pucka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny , piszecie i piszecie :) my po wizycie u lekarza z zuza , laryngolog powiedziala ze za tydzien powinno przejsc bo wirusowka no i juz nie zaraza, no zobaczymy , mam andzieje ze przejdzie no i wkoncu z domu mozna wychodzic jeszcze jutro polowkowe obny wszystko ok ,i moze troche spokoju bedzie bez nerwow oki lece bo mala chce piosenki na kompie ogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
bea , ja właśnie robię te ciemne pyzy. właśnie sokowirówką zrobiłam sok z buraków , tzn z 4 sztuk , no i nie wiem czy dam rady wypić . a miałam zamiar pić sok na tą moją krew żeby nie spadała . chyba zostanę przy gotowanych burakach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te kluski, o ktorych mówicie to u nas po prostu kluski ;-) Nie wiem czy to to samo,bo u nas robi się je tak: ziemniaki starte jak na placki, wyciśnięta woda,do tego 2 jajka, mąka i się miesza. Łyzką kładziesz na wodę. Po zagotowaniu się odlewa. Do ugotowanych dodaje się smażoną cebulkę (można boczeka,ale że mój brat jest wegetarianinem to tylko cebulka) i pokruszony twaróg-dużżżżoooooooo!! my jutro jedziemy do rodziców,bo T. chce w sobote pogrzebać przy aucie (tam jest kanał na podwórku) więc przez weekend pewnie też coś dobrego będzie do jedzenia :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
agnik ja akurat robie te pyzy robie 1/3 gotowanych i 2/3 surowych startych sokowirówką ziemniaków . pewnie są różne przepisy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik83 ja robię tak samo, ale bez twarogu. A teraz pora na kawę :) Dzidziuś ale szaleje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganik gotowane przeciśnięte :) ja nie mam jajek w domu a że mam lenia i dziś przed kompem spędzam czas to nie chce mi się do sklepu iść. Mój Filip w cale nie śpi od rana cały czas buszuje Mam nadzieję że po tej str brzucha mu przejdz Dzisiaj jedziemy do Tesco bo jest dużo rzeczy w promocji w tym chusteczki pampersa 4 pak M wpadł na pomysł by kupować na zapas:) To jego 1 propozycja zakupowa dla małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! Ale narobiłyście smaka na te kluchy!! Masakra jakaś :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic zamiast naleśników będą pyzy :D A mozna je tak bez niczego jeść? Suche,albo polane tylko cebulką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robie tak ciemne kluski: ugotowane ziemniaki przeciskam przez praske do miski, dodaje jedno jajko i make ziemniaczanka, a na koniec kilka startych surowych ziemniaków. Jeszcze nigdy mi sie nie rozleciały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja je robie tylko z surowych ziemniaków. Oj, będą jutro te kluski na obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko....
rzadko robię je , ale robię jak najdzie ochota . trochę dużo roboty przy nich . ja dodaję jeszcze mąki ,krochmał z surowych ziemniaków , tak na oko . i wpierw rzucam 1 2 sztuki na gotującą się wodę , sprawdzam czy nie za rzadka masa mi wyszła . inaczej się rozgotują i szkoda roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja siedze głodna i czytam ehh ciągle jeść mi się chce a wy kusicie jeszcze smakołykami niedobre wy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym ze u nas raczej nie je sie samych klusek. jest to dodatek do mieska i suróweczki :D ale jak juz to z cebulka, albo skwarkami z boczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj wyciagam pierogi ruskie z zamrażalnika i obiad gotowy :P nie chce mi sie nic robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko....
agnik pewnie że można suche , albo polane cebulką , cebulką z boczkiem . ja do suchych często robię surówkę z pora ,marchewki i jabłka , i trochę majonezu . nie wiem al w domu u mnie się tak przyjeło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde......chyba skoczę do sklepu i kupię gotowe pyzy :) jak mi zostają czasem ziemniaki z obiadu to też je traktuje praską, do tego dodaję biały ser, jajko, pieprz, formuję w kotleciki, obtaczam w bułce i smażę...pycha..... do tego np gęsty sos grzybowy...lub inny i surówka ja mięsa nie lubię za bardzo więc to już mój cały obiad ale moi chłopcy są bardzo mięsni, więc nie objadę wegetariańskim obiadem dla wszystkich Bea74 - u nas po porodzie trzeba zgłosić się do przychodni i poinformować o porodzie, i położna wtedy podaje termin wizyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy mnie dobijecie dawaj przepis na surówkę mam pytanko:) ja mam dzień głodomora wszystko bym zjadła ehh na wszystko mam ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×