Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość mam pytanko..
daria ja tez nie wiem co za sens jest liczenia daty terminu według wagi . chyba że stresować tylko mnie . ten pierwszy termin miałam na 12 czerwca , potem już na 5 czerwca 2 razy pod rząd , na przedostatniej wizycie już 17 czerwca , a na ostatniej nie miałam usg więc nie wiem tym razem na kiedy. jak przesunął się termin z 12 na 5 , myślę ok szybciej podrosło . no ale jak cofnął się na 17 czerwca to jak mam to tłumaczyć "przestała rosnąć "? ja tam trzymam sie 12 czerwca , i oby dożyć szczęśliwie do 1 czerwca będę już na wpół szczęśliwa bo już można rodzić z dużą szansą dla małej do życia. także ja liczę od 1 marca tylko 3 miesiące jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko..
słonko ja czytam topic maj2011 żeby wiedzieć co nie co mnie czeka w dalszym etapie ciąży , tam to potrafią dowalić tempo dzienne no i nocne czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) hanka moja mała też szybko rośnie ale ja się akurat z tego cieszę im większa tym większe szanse na przeżycie przy przedwczesnym porodzie ale mam mandzieję że do 36 tc ciąży sobie posiedzi w brzuchu :)... Co do upławów to ja też mam i też nic nie boli dał mi jakieś globulki wczoraj skończyłam i zobaczymy nic się nie martw :) w ciąży wszystko łatwiej złapać :)... Dziewczyny ja to bym już chciała być w połowie 7 mies wtedy dzidzia będzie uratowana :) ale tak jak mówię większość źródeł podaje że od 36 tc dziecko rodzi się już normalnie nie jako wcześniak w końcu 36tc to jest już 9 mies. dlatego nie sugerujcie się za bardzo terminami porodu :).. Dziecko samo wyjdzie jak mu się będzie chciało :) koleżanka jeszcze nie urodziła mimo że termin miała na zeszłą sobotę.. A inna urodziła 2 tyg. wcześniej mimo że mała ważyła tylko 2800.. Co do terminów to z usg moja mała jest duża tak jak dziecko w 26-27 tc ale nikt mi terminu nie zmieniał :) na usg widziałam że się zmieniło ale lekarz nawet nie sugeruje że coś się przyspieszy :).. Ja bym chciała urodzić kilka dni przed terminem bo wolę jak mnie weźmie spontanicznie a nie czekać w nerwach każdego następnego dnia po terminie :)... No ale tak jak któraś napisała przygotowana będę już od 1 czerwca :) dla mnie to taki cel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy za pomocą USG można obliczyć dokładny termin porodu? Na podstawie pomiarów przeprowadzanych przez lekarza komputer w aparacie USG oblicza wiek ciąży i przybliżony termin porodu. Największą precyzję w obliczeniach uzyskuje się podczas badania wykonanego do 14. tygodnia ciąży. Dokładność wynosi wtedy kilka dni. We wczesnej ciąży mierzy się odległość od czubka głowy do kości ogonowej, później określone części ciała dziecka, np. wielkość główki, obwód brzucha płodu, długość kości udowej. Czasem termin porodu wyznaczony według badania USG jest różny od terminu obliczonego według daty ostatniej miesiączki. Jeśli rozbieżność ta jest mniejsza niż dwa tygodnie, nie ma powodu do obaw. Pacjentki często niepokoi również to, że np. pomiar główki wskazuje na inny wiek ciąży niż pomiar brzucha. Tymczasem niewielkie odchylenia są normalne, wynikają z faktu, że dzieci rosną w różnym tempie i tak jak dorośli różnią się między sobą wzrostem, wymiarami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś indziej też przeczytałam, że obliczanie terminu porodu według wielkośći płodu po 14 tygodniu nie ma sensu..... Moja gina już tego nie oblicza.... Na dwa dni przed moim pierwszym porodem obliczyli, że mały waży 3600...a faktycznie ważył 3950 :) A termin z OM miałam na 03.05, z usg w 14 tygodniu na 05.05,a faktycznie urodziłam 13.05 - i to po kroplówce...więc żadne terminy mi się nie sprawdziły. A waga dziecka ok 30 tygodnia wskazywała że powinno sie urodzić w kwietniu :) I jak juz pisałam - miałam krótką szyjkę macicy - więc się nastawiłam na kwiecień - i to był błąd. Bo przez 3 tygodnie myślałam, że wylezę ze skóry..... Więc babeczki - nawet sobie głów nie zaprzątajcie terminami wyliczonymi na podstawie aktualnych usg. A waga dziecka zmienia się z dnia na dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qska
Słonko26 -mam identycznie, też przeszłam już jedną ciążę, więc tutaj się aż tak nie udzielam, ale poszukałam sobie ostatnio mój wątek z poprzedniej ciąży (wrzesień 2005) i dziewczyn też było trochę a zapisane było raptem 55 stron do porodów !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terminy porodów was nurtuję a tu pisałyśmy wiele razy że bierze się pod uwagę tylko i wyłącznie z OM i z USG do 13tc, później dzieci rosną różnie dlatego noworodki nie ważą wszystkie np po 3,5 kg, a i tak tylko 5% kobiet rodzi w tym wyliczonym konkretnym dniu. Wymiary na usg podają np kość udowa ma powiedzmy 10 cm i odpowiada to 25tc więc niby termin przesuwa się na wcześniejsza datę ale to nieprawda po prostu dziecko ma długie nogi i tyle. W karcie ciąży chyba wam terminów nie zmieniają co USG bo mój gin w ogóle na to nie patrzy i mówi że termin to 2 tyg w obydwie strony Na 3 tyg przed terminem powinno sie mieć gotowe rzeczy w tym spakowaną torbę:) Hanka no to kawał chłopa z twojej dzidzi:) Tymi wagami to tez nie ma co się przejmować bo mają zawsze jakiś margines błędu one są wyliczane włg wzoru. Ja rodziłam 3kg dziecko i mam nadzieję że teraz maź 3,5 bedzie U mnie zimno ale słońce świeci już mam dość tej zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko....
najważniejsze żeby jak najbliżej być 40 tygodnia , a dzidziuś wyskoczy jak zechce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qska to my razem wrzesień 2005 jesteśmy:) luciola mi mały na USG w 9tc był z terminem na 28.09, z OM na 22.09 i urodziłam 28 ale byłam już w szpitalu i robili mi bolesne badanie czystości wód i po 1 h wody odeszły, bez tego nie wiem czy bym urodziła tego dnia. Myślę że to przyspieszyło, a też sie nastawiłam na początek września bo włg innych USG był na 15.09 i wcześniej i tylko nerwy były bo płakałam denerwowałam się juz przy końcówce czy to dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie gin zawsze mówi że ta waga to +/- 10-15% i tak jak mówiłam co wizytę na usg mam inny termin ale nawet się tym nie sugeruję.. OM tez nie to tylko taki orientacyjny termin a zawsze mówi się że może być 2 tyg. wcześniej lub później :) także cieszmy się ciążą i nie myślmy o dacie porodu :) i tak nic nie wymyślimy byle do czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Palusia, Martolinka- dzieki za info o tym wozkua jednak zostane przy swoim typie- M.Cosi. nie ma sie stresowac ani waga ani terminem- to tak plynne jest. jak lekarz mowi ze ok, to jest ok :) ja mam jutro wityte i jestem ciekawa jak duze jest moje dzieciatko i czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a w ogóle we wtorek oglądałam magazyn reporterów na TVP2 i dam było o takiej kobiecie co w 18tc dowiedziała się że jej dziecko ma rozszczep kręgosłupa i wodogłowie oczywiście zasugerowali aborcję :( kobieta jednak się nie poddała i po rozmowie z koleżanką pediatrą i jej mężem rehabilitantem dowiedziała się że są przeprowadzane operację jeszcze w łonie matki no i się na nią zdecydowali.. Mówi że ból po operacji był straszny czuła jakby ta ciąża miała jej się wylać.. Mała urosziła się jako wczęsniak musiała być trochę wyżej niż jak bo dziewczynka ważyła 950g i mierzyła 33 cm :) i żyje :) co prawda chodzi z balkonikiem ale w sumie rozwija się prawidłowo :) normalnie tak płakałam na tym reportażu jak bóbr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołek 99
z jakiego kalendarza ciążowego korzystacie? chodzi mi o podział miesięcy na tygodnie? macie coś takiego to wrzućcie link proszę . z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) dawno mnie tu nie było i miałam sporo do nadrobienia :) Dorota -trzymaj się :( co do terminu to ja też mam 3 ale mi gin powiedział, że terminów z usg po 14 tyg nie bierze się pod uwagę, bo później dzieci rosną w różnym tempie :) czy któraś z was używa do spania takiej poduchy -rogala? coraz gorzej mi się śpi i się zastanawiam czy takiej sobie nie kupić, może jest jakiś model warty polecenia bo trochę tego jest :/ miłego dnia życzę wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia ja mam rogala od świąt BN polecam , nie wyobrażam sobie spania bez niego. Pod nogi też podkładam jak oglądam TV Ja mam dziś mega lenia zjadłam 2 śniadanko ( ciągle głodna chodzę) Nic mi sie nie chce a przydałoby się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się zastanawiam nad materacykiem i nie wiem jaki kupić :/ moja siostra kupiła kokos-pianka-gryka ale mówiła mi, że faktycznie jest on dość twardy i kładzie malej kołderkę na materac a mała i tak śpi w śpiworku zamówiłam właśnie łóżeczko chciałam u tego samego sprzedającego zamówić materac ale nie wiem na jaki się zdecydować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia, Bea - a mogłybyście podesłać linka jakiego wy macie? będę wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!! A ja wczoraj sporo nadrobiłam z moją pracą. A wszystko dzięki T. on zajął się wszystkim co mnie odrywało od pracy: powiesił pranie, poukładał ciuchy, zrobił nam kolację, herbatki, skakał koło mnie i mi światło ustawiał tak żebym dobrze widziała. Wiec wreszcie widać,że coś zrobiłam :-) Hanka-ja niestety też biorę teraz globulki. Clotrimazol i jakieś robione z antybiotykiem. Moja lekarka doszla do tego po badaniach moczu i badaniu gin. Widziała,że śluz jest zołty a nie biały, a do tego coś tam w środku widizała. Ja dziś zaczęłam 26 tydzień ,a moja dzidzia w pon ważyla prawie 900 gram :D Palusia-moja dzidiza coś spokojna ostatnio jest. Ale lubi obce głosy wtedy się rusza :-) Wiec częściej muszę chyba gości zapraszać :D Co do terminu to ja sobie od poczatku obliczyłam termin 7.06. Wg mojej lekarki to caly czas był 1.06(tak wynikało z miesiączki). Ale ja ostatni cykl miałam bardzo dlugi i dopiero 21.d.c miałam owulację i wtedy dostałam zastrzyk. wiec Zapołodnienie miało miejsce wlasnie albo 21. albo 22. max 23. dnia cyklu. I tak sobie ustaliłam i koniec. A ona,że nie , że tydzień wczesniej. Ale dopiero na dwoch ostatnich USG przyznała mi rację :-) Bo dzidzia jest idealna wymiarowo do mojego obliczenia. Co do materaców ja też byłam pewna,że te kokos/gryka są najlepsze. ale najwidoczniej muszę jeszcze poczytać,by się dowiedzieć co jest dla dzidzi lepsze. A wiecie co moja dzidzia jest udana. Słuchałam normalnie radia sobie w kompie,a ona nic cisza. Nie kopnęła nawet pół razu. Wiec włączyłam niemiecką muzę i co i kopie sobie w najlpesze ;D Już któryś raz zawuważyłam,że niemiecka muza ją pobudza. ale musi być spokojna,a nie jakieś reagge, ska czy coś takiego. Tego nie lubi :D Za mamusią będzie niemieckojęzyczna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogal niefirmowy z allegro:) z wypełnienie styropianowym ok 70 zł z przesyłką aganik z tą niemiecko języcznością dobre. Mój Filipek reaguje na Olka głos zaczyna wtedy wiercenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia-kurcze! Napisałaś,że Ty to taki słonik po ciąży będziesz. Zerknęłma na FB az ,bo z tego co ja kojarzyłam to Ty chudzina no i się potwierdziło. Wiec co Ty za głupoty pleciesz!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Własnie wrocilam z badan. W sumie ta glukoza nie była taka zła :P troszke mnie zmuliło ale dałam rade. Bardziej dokuczał mi głud niż słodycz w ustach :P ale juz jestem po sniadanku i jest dobrze :) po 16 jade po wyniki. Co do infekcji w czasie ciazy... ja praktycznie mam cos non-stop :/ kupiłam sobie maść CLOTRIMAZOLUM i smaruje sie codziennie wieczorem i rano i od miesiaca na razie nie ma nic :) a jak lekarz cos widzi to przepisuje mi PIMAFUCIN. Ostatnio słyszałam o nowym preparacie który utrzymuje odpowiednie pH w pochwie nazywa sie FEMINELLA VAGI C. W mojej aptece kosztuje 26zl. Jest bezpieczny dla kobiet w ciazy i karmiacyhc piersia takze warto spróbowac. bea- VAT na produkty dzieciece skoczył na razie na niektórych produktach. Np foteliki samochodowe z 7% na 23% - stad te roznice w cenie za wózki 3w1. Na ubranka ma skoczyc od 2012-czytałam niedawno w jakims brukowcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety w ciąży jesteśmy bardziej narażeni na takie rzeczy niż wcześniej... Sprawdzam stopkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni twardnieje mi brzuch... tak samo jak to opisywałyscie. Ale dopiero od kilku dni pije gazowane napoje! nie wiem czy to ma cos wspolnego, moze to tylko zbieg okolicznosci, ale dzisiaj pije wszystko bez gazu i brzuszek jest normalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dawno nie pisały stell i muchy w nosie... DZIEWCZYNY odezwijcie się :) co do ragala to ja też kupiłam ale nie jestem z niego zadowolona :( może dlatego że ja prócz strasznego bólu bioder podczas snu nie odczuwam niczego co by zaburzyło sen.. Mam zwykła twrdszą poduszkę między nogami a rogal leży na fotelu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj a dla mnie ten rogal jest super. Praktycznie calutka noc z nim śpię... Naprawdę fajna sprawa. Ale to chyba indywidualne podejscie jak widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie że pojawił się temat rogala :) Właśnie noszę się z zamiarem kupna ale nie wiem jaki bo tyle tego jest... Ja dziś spałam z twardym jaśkiem między nogami i wyspałam się jak nie wiem co :) Więc z rogalem też pewnie będzie mi dobrze :) I do karmienia się później przyda :) Jak możecie to podeślijcie linki które macie i które polecacie. Ewcia mi z tego kalendarza co podałaś termin na 1 lipiec wychodzi :) Ja się trzymam OM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×