Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

no wyprawka to droga impreza:/ u mnie wózek 1300, łóżeczko z materacem i posciela 200, ubranka i drobne akcesoria w tym moja koszula do szpitala tez ok 200... wiec juz wydałam 1700 :| a jeszcze 2 komplety poscieli, podklady, lozeczko turystyczne....oj nazbiera sie spokojnie do 2,5 tys :/ a i tak wieeele rzeczy dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie liczę pościeli ubranek bo mam a nawet jak coś kupuje to w lumpkach i to są groszowe sprawy. mama ma przywieść mi kilka toreb ubranek M mówi że nie jest źle bo wliczone są moje rzeczy do szpitala a wózek też 1300 ale bez fotelika bo mam. łóżeczko z materacem ok 320 zł plus przewijak 47 zł a reszta to bzdury jeszcze karuzela hmm może ktoś zasponsoruje ;) Z Olkiem dużo więcej wydałam bo wszystko kupować musieliśmy ubranka pościele także z 1.5 tyś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko....
no to ładna sumka się zbiera , a rząd nawet te becikowe co na waciki ledwie starczy chce zabrać............ dobrze że ja wózek łóżeczko bujak wanienkę itd mam dostać ,znaczy za stówkę symboliczna kupie po bratankach .plus jeszcze ubranka . także mam luz .i niej wydam na początek kasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czytam Was w miare na biezaco dzis ale wiadomosc od Doroty mnie przygniotla :( Dorota- trzymaj sie, nie jestem w stanie nawet wyobrazic sobie tego wszystkiego, nawet nie wiem co napisac. Palusia- zywalm zwyklego Persila (zelu, nie proszku- nie cierpie proszkow, zawsze jest po nich "balagan") tego uniwersalnego, on ma kolor zielony. uczulen zadnach nie bylo. polozna mowila mi przed porodem, ze jak sie ma normalna pralke, dobry zwykl proszek to malo ktore dzieci reaguja alergicznie. inaczej jest jak byly starsze pralki, ktore dobrze nie wyplukiwaly i proszek mozna bylo jeszcze dostrzec na ciemniejszych ubraniach. nawiasem mowiac zastanawiam sie co ze mna nie tak, bo ja bym mogla siedziec non stop przy swiezo wypranych rzeczach i wachac je :P juz chyba pisalam ze bolewam ze nie ma takich perfum :P i takim sposobem u mnie szystko prane jest co chwila :P do poludnia odwiedzilam h&m c&A w zamiarze kupienia czegos pod wyprawke i nici. kupilam kilka rzeczy Erykowi i tyle. branka zaczne kpowac ciut pozniej, bo wiekszosc jeszcze taka zimowo-wiosenna i malo jest rzeczy z krotkim rekawem. ale za to upatrzylam ladny kocyk w h&m. teraz zaluje ze juz go nie kupilam :P kurde wyprawki jeszcze nie liczylam, bo nawet nie wiem ile jakich ubranek kupic, dla siebie bielizny tez jeszcze nie szukalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka :( - wyrazy współczucia i trzymam kciuki ,żeby Wam się udało .:( Palusia - napiszę o materacach , bo ostatnio się specjalizowałam :) z racji tego ,że zmieniałam łóżko i materac dla starszej pociechy. Podobno najgorsze co można dziecku zrobić jest zafundowanie mu materaca gryka/kokos ( ja własnie taki zakupiłam przy pierwszym , więc miałam duże oczy jak czytałam :)) Raz ,że podobno gryka źle się układa ( Zawitkowski zdecydowanie odradza dla kręgosłupa dziecka ) No i higienicznie jest do bani, bo w całości wyprać nie można. Z własnego doświadczenia - ja wyprałam piankę osobno i pokrowiec z gryką ( strasznie długo schło ...) , ale tego wkładu kokosowego już nie było jak wyprać , no i powkładać to wszystko na miejsce - to był koszmar!!! Rodzice najchętniej jednak kupują właśnie te materace ze względu na to ,że są wykonane z ekologicznych materiałów i brzmią "zdrowo" :))) Na sprężynowe dzieci są za lekkie i też nie jest to najlepsze rozwiązanie. Podobno najlepsze są materace termoplastyczne ( jednak po moim rozeznaniu są koszmarnie drogie ). Ale podobno jeżeli kogoś nie stać lepiej kupić zwyczajny piankowy niż ten gryka/kokos. No i ja tym razem chyba tak zrobię , znalazłam jeszcze coś takiego ( trochę droższy ) : http://allegro.pl/materac-lateksowy-hevea-baby-drive-120-60-aloevera-i1466075369.html W ogóle to znalazłam kilka fajnych artykułów na ten temat , jak je odszperam to Wam wkleję :) Przepraszam jeżeli zanudzam i pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie jak po ogien wpadla kuzynka mojego faceta. nastepnym razem przywiezie mi lozeczko z materacykiem, elekroniczna nianie i karuzele nad lozeczko. posciel tez jakas ma ale musi obejrzec jak wyglada, cos mowila o kolysce ale nie wiem o jaka jej chodzi i jakies jeansy ciazowe. ostatnio mi przywiozla lozeczko turystyczne wiec sporo wydatkow mam z glowy ale nie wiem co jeszcze dostane wiec ciezko mi obliczyc ile wyniesie mnie wyprawka. na pewno wozek kupie nowy bo to wydatek na kilka lat a pozyczac za bardzo nie chce. jeszcze mam troche czasu wiec pewnie dopiero pod koniec maja okaze sie ile wydalam. uciekam ogladac moje seriale:) milego wieczoru i nocki:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
ja sama nie wiem co mam zrobić ponieważ 2 moje koleżanki zasugerowały ze oddadza mi kilka rzeczy choć im sie nie spieszy jak widać a przypominać sie nie chce bo do takich nie należe ...wiec nawet nie wiem co powinnam kupić :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uciekam na M jak miłość i do wyrka,bo oczeta się zamykaja... Do jutra!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! Daria jestem jestem nie mart się wszystko oki :) i dziękuję za pamięc :D Miałam poprostu ciężkie kilka dni. W weekend odwiedzalismy znajomych, a wczoraj moja wizyta u dentysty skonczyła sie rwaniem zęba :( Skubany miał takie długie korzenie że dentystka sie znim meczyła i go wyrwać nie umiała. Na szczęscie sie udało ale od wczoraj bardzo boli i praktycznie poza zrobieniem obiadku i ogarnieciem mieszkanka całe dnie leże i przysypiam co chwila. Tyle stron napisałyście że z ledwościa nadrobiłam :P Dorotka bardzo mi przykro... normalnie poplakałam sei jak bóbr. Trzymaj sie napewno sie uda nstepnym razem. Pieski macie śliczne :) Moj mezul nie bardzo chce sie teraz zgodzić na psiunie ale wiem ze jeszcze mi sie go uda przekonac. ja mam kotka ale została u rodziców bo nie bardzo sie umiala przystosowac do nowego miejsca. zreszta to juz staruszka bo ma prawie 14 lat. dobra zmykam spowrotem pod kocyk i czekam az mezul z popoludniowki wroci. spokojnej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, tak sobie czasami was czytam bo niewiele mam czasu przy mojej córce - trochę pisałam na poczatku ciąży. Az trudno uwierzyc że połowa juz za nami - mi do konca zostało 14 tyg i troche mnie przeraziłyscie ze Wy juz na takim zaawansowanym etapie przygotowań. Ja co prawda prawie wszystko mam po córce (prócz ubranek) alei tak wyjatkowo sie lenię. Najpierw myślę o odnowieniu pokoju dla synka, nowe mebeli i potem reszta. Zaczynam w połowie kwietnia więc późno ale cały marzec będe na wyjazdach - najpierw do mamy a później lecimy do Egiptu. Pozdrowionka dla wszystkich mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
spadła mi hemoglobina 12 i hematokryt 37 . co zrobić by wzrosło? naturalnym sposobem. czy jest jakiś specjalny przedział tych parametrów krwi dla ciężarówek? bo w laboratorium na wyniku piszą standardowy przedział dla wszystkich . może mi ktoś pomóc w tym? do wizyty długo czekać jeszcze mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnykotbiałykot
witam, strasznie mi smutno Dorota, współczuje. przestraszyłam się trochę-jakoś tak wydaje mi się że najgorszy czas na poronienia mamy juz za sobą a sytuacja Doroty uświadomiła mi że wszystko się jeszcze może zdarzyc. co do płacenia za wizyty to czuję się naprawdę komfortowo, że w tym specjalnym czasie przyszło mi korzystać z czeskiej służby zdrowia. dziewczyny ja tutaj mam gina za darmo na ubezpieczalnię-z super wyposażonym gabinetem, usg mam robione co miesiąc-50koron płacę za zdjęcie do domowego albumu:-)(tj. ok.7pln), badania na HIV, syfilis, toksoplazmozę i stan krwi miałam robione w 2m-cu ciąży-norma.teraz na każdej wizycie mam badany mocz, w połowie było badanie krwi na prawdopodobieństwo wad genet., teraz podobno znowu coś mają badać- za tydz mam pobranie krwi- wszystko standard i za darmo!!!! to moja pierwsza ciąża i nie mam doświadczeń z PL, ale to co czytam o naszej krajowej służbie zdrowia jest dla mnie czasami kpiną z tych którzy płacą ubezpieczenia i inne składki zdrowotne. rozpisałam się,aż dostałam rumieńców:-). Mój mężczyzna to jest Rozum a ja Serce:-) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia 200 - wyniki masz jak najbardziej w normie dla ciężarówek :) Jeżeli chodzi o hemoglobinę to na moich wynikach 12 g/dl to dolna granica normy dla wszystkich ( jak na ten etap ciąży wynik super - ja też mam taki i mój lekarz mówił ,ze świetnie ). hematokryt też masz wg mojego lab. w normie ( 35,5 - 50 ) . Nic się nie martw. Jeżeli chcesz mimo wszystko podnieść wyniki polecam buraczki na wszelkie sposoby :) czarnykotbiałykot - super masz :) Pozazdrościć takiej opieki za free :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
dzięki gapinka , panikara ze mnie wieka . za buraczki biorę się od jutra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej nocy Mamusie:) dopiero skończyłam prezentacje na studia.. eh, jakie to nudne. PA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
Drotka tak mi przykro ;( czesc dziewczyny wczoraj wrocilam od mamy ,pojechalismy na zkaupyi w domku , tyle napisalyscie ze dopiero skonczylam czytac, mała od 5 w brzuchu szarzuje i nie9 dam rady spac tata juz po zabiegu i narazie wszystko w pozadku wiec dzis wypisuja do domu jutro z zZuza do laryngologa no i wpiatek polowkowe juz sie denerwuje cod o wizyt to japlace 130 co miesiac czy tam 3 tyg, place oddatkowow za badania, usg robione zawsze w 3d i nakazdej wizyycie , gonekologicznie bada jak powie sie ze cos nie tak , wiec jak pisalyscie tyle o szyjce to wpiatek powiem zeby sprawdzil co ijak bomi w spolczuje ztymi zabkami ja w 1 ciazy sie meczylam bo mnie strasznie bolaly 2 byly dokanalowego leczenia , identystka powiedziala zeniemozna leczyc wciazy i zamiast isc do 2 to sie meczylam ehh, naszczescie narazie wszystko wpozadku i nie dokuczaja wyprawka tez mysle ze ppoad 2000 tys wyniesie albo kolo tego po polowkowym zaczne powoli kupowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jeszcze nie pisalam na waszym forum, ale mój termin też przypada na czerwiec, chętnie sie dołaczę, choć nie będę zbyt aktywna. Interesuje mnie problem szczepionki z immunoglobuliny w 28 tyg. czy ktoś już ją dostał, a może wiecie gdzie ja kupić, prócz pewnej apteki " u Salvatore" w Czeskim Cieszynie. Namawia mnie na nią mój gin, choć podobno jest to tylko profilaktyka. Czy ktos coś o tym wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
kasiunia to fajnie że juz po zabiegu i jest dobrze. oby tak dalej . nie wiem czy się tak da załatwić z lekarzem skoro ja chodzę do niego prywatnie żeby Opłacić go ,aby przyjechał na poród kiedy nie ma dyżuru? i ile zażąda albo wypada dać? jeszcze z nim o tym nie mówiłam ale też nie chcę jakoś go urazić. chciałabym by miał nadzór nad położną itd , bo co do innych lekarzy w moi mieście to nie mam kompletnie zaufania i wolę by ten mój był. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
angua83 a możesz napisać w jakim celu ta szczepionka jest podawana ? bo ja oczywiście pierwsze słyszę o niej:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) kasiunia mam nadzieję że to już końcówka Twoich zmartwień że z tatą z każdym dniem będzie dobrze no i że u Zuzi nie będzie już większych powodów do zmartwień życzę Ci tego z całego serca :D angua83 co do tej szczepionki to z tego co się orientuję to chyba się ją podaję w przypadku konfliktu Rh???? Czy masz może ujemne Rh??? nie słyszałam żeby każda kobieta w 28 tc miała podaną tą szczepionkę... Dobra my idziemy na śniadanie bo mała coś delikatnie zaczyna się ruszać :) może głodna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny będziemy mieli domek:) Z tego co mój mężuś dzwonił wczoraj wieczorkiem udało się:) Wprawdzie jeszcze nie mamy podpisanej umowy najmu, ale myślę że będzie wszystko ok:):):):) Tak strasznie się cieszę:D przeprowadzka ma być około kwietnia.. na początek Pani architekt, malarze itd.. Nasza myszka będzie mieć własny pokoik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiunia będzie wszystko dobrze:) zobaczysz:) Co myślicie o tym wózeczku? http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1378&osCsid=c15e8151f9fc59114cd5f04a450051d8 Opłaca się dać taką cenę? czy raczej przesadzone? My z moim Mężusiem jesteśmy bardzo aktywni i chcielibyśmy żeby nasza myszka była zawsze z nami. Ale sama nie wiem czy taka cena ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
dzieki dziewczyny za mile słowa o szczepionce pierwszy raz slysze myszka pyszka dl amnie to stanowczo za duzo jak na wozek tyle dac , na zywo widzialam to srednio mi sie podoba, i jest niskim wozkiem ztego copamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć U nas zimno jak cho... -15 rano . Wiem ze u mnie i tak najcieplej w Polsce:) ale lato wy będziecie miały ciepłe a my W Szczecinie byle jakie jak zwykle. Moi synowie dzis się zgadali chyba. Starszy sie obudził coś tam dogadał do siebie po 6 a mały jakby wyczuł i dalej rozpychać się na żadnym boku położyć się nie mogłam bo dziwne uczucie jak tłucze o materac i musiałam wstać angua tez pierwsze słyszę Mi Immuno z konfliktem serologicznym sie kojarzy ja nie mam na szczęście;) mam pytanko a potrzebny ci lekarz bo w czasie całego porodu to on niewiele jest. Bardziej położna sie przydaje. Lekarz tylko odbiera i zszywa ewentualnie i jak coś tam to położne go wołają. U mnie np lekarz był góra 20 min. Pewnie dużo sobie zażyczy bo przecież poród trwa różnie nie daj boże 12h lub więcej i co wtedy będzie cały czas z Tobą? Pytam bo nie wiem na jakiej zasadzie to działa, nie słyszałam o takich praktykach w moim mieście kasiunia trzymam kciuki za to by już u Ciebie dobrze było;) gapinka a po co materac prałaś? Ja miałam G-K i byłam zadowolona teraz nie wiem jaki kupię pewnie taki jaki będzie w zestawie z łóżeczkiem. Nie ma co demonizować bo z każdej strony krzyczą że to złe tamto (przeważnie droższe) lepsze. Rodzice chcą najlepszego dla swoich pociech i kupują nakręcają biznes czarnykot też zazdroszczę:) Slonko nie boicie sie do Egiptu lecieć? Mi też prawie 14 tyg do terminu zostało bomi ja pieska dostałam jak Olek miała 3,5 roku i było mi ciężko z małym dzieckiem i psem więc nikomu nie polecam:) jagna mi też znajomi jedni obiecali ciuszki mieszkają blisko ale jak na razie cisza więc zaopatruje się w to co potrzebne jak dadzą to będzie więcej. Tyle że oni po 2 dzieci więc już podniszczone. Drudzy nam kilka rzeczy obiecali ale na razie sami korzystają więc tak koło maja pewnie dadzą. inka linka zawsze jak coś się dostanie miło a i oszczędzi się trochę nie ma co ukrywać bobas to drogi biznes ewcia Ja też wolę płyny do prania. Proszek to do białego używam jakiś mocniejszy się wydaje. U mojego M w pracy są Niemieckie proszki więc o niebo lepsze. To poproszę mamę o kupno persila sensitive bo to że nasz polski jest sensitive to mi się wierzyć nie chce. Mówisz że c&a nic nie ma ? Ja mam zamiar się wybrać po kurtkę dla Olka jakąś wiosenną mam pytanko tak rząd pomoże :) to widać przy zakupie leków dla dzieci np..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też się raczej nie podoba :) ani cena ani sam wózek... Mnie się chyba bardziej podobają takie standardowe wózki zaokrąglone ze zgrabną budą no ale to kwestia gustu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli jest niski to odpada:) ja jestem liliput ale mąż ma prawie 1,90:D a on na pewno będzie chciał taki wózeczek pchać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja poważnie piszę o tej szczepionce, podaje się ją w 28 tyg. ciąży i potem po porodzie w szpitalu w ciągu 72 godz. dostaje się nastepny zastrzyk. Pytam się Was, bo może ją gdzies kupowałyście taniej, sprowadzona do apteki na zamówienie kosztuje od 300 do 400 zł, wiem, że w Czechach ciut taniej (do granicy mam 100 km). Oczywiście to wszystko robi sie by zapobiec konfliktowi serologicznemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka jak dla mnie cena masakra całą wyprawkę można za to. Wózek moim zdaniem delikatnie mówiąc kosmiczny. Za te pieniądze wolałabym no Maxi cosi Murę jest boska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×