Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Witajcie! Ja dzisiaj spalam do poludnia!!! Wzielam sobie dobre rady do serca i musze odpoczywac ale chyba lekko przegielam ;-) Do 12!!!!!! Mam macierzynskiego 9 miesiecy ale moge miec nawet do roku jak bym chciala. Chyba nie chce. Jeszcze zobacze. Jak wroce do pracy to babcia ma sie mala zaopiekowac. Na szczescie mieszka rzut beretem od nas to nie powinno byc z tym problemu. Babcia na emeryturze to sie troche rozerwie;-p. Siedze i mysle co by tu jeszcze spakowac do szpitala i nic mi do glowy nie przychodzi. Powinnam miec juz wszystko ale zaloze sie bedzie cos czego bede potrzebowala a w torbie tego nie znajde ;-) Mala sie rusza jak szalona!!!! Glowa w kanale rodnym a ja czuje jak rekami macha!!!! Masakra! Snilo mi sie dzisiaj ze mialam jednak cesarke i ciecie przez caly brzuch! Chyba za duzo o tym mysle albo za dlugo spie ;-P Pozdrawiam goraco!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejjjjkaaa :) Jestem po wizycie u lekarza, szyjka zamknięta, a bólami brzucha mam się nie przejmować. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Z tego co lekarz mówił to do porodu jeszcze hen hen daleko heh :) ale nie ukrywam, że liczę na to, że dzidzia zdecyduje się wyjść chociaż tydzień wcześniej przed terminem :) Już 12 kilo na plusie, pewnie dobiję do 15, ale będę ćwiczyć po porodzie. Obiecuję to sobie :) a tymczasem nie mogę doczekać się truskawek, żeby zdążyć się nimi napchać przed karmieniem piersią :P mniam :D Ja mam problemy ze spaniem i zazdroszczę niektórym twardego i długiego snu... a wszystko przez pobolewający brzuch. A później tym bardziej się nie wyśpię... ;/ ale nadejdzie taki dzień jeszcze kiedyś :P A mam pytanie- jakie badania zlecił Wam lekarz przed porodem? Wiem, że robi się ktg, ale czy jeszcze coś innego?? Buźka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również jestem już po wizycie. Wszystko jest ok :) Pan dr stwierdził,że nie zanosi się żebym wcześniej urodziła ;) Czas pokaże... Ja mam zalecone przed porodem WR, Hbs, odczyn Commbsa, bo jestem z tej nielicznej grupy Rh- ;) wymaz na paciorkowca, no i standardowo ktg. Zastanawiam się tylko, dlaczego nie będę już miała szczegółowego USG...? Zastanawiam się czy na własną rękę pójść i dla własnego spokoju poprosić o zrobienie... Pomyślę jeszcze. Najważniejsze, że wszystko jest dobrze i mogę normalnie funkcjonować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohhh poszłam dzisiaj do pracy uregulować pewną sprawę i co? Jak tam weszłam jak pogadałam z paniami z pracy (bądź co bądź najmłodszy ze mnie był pracownik) to życie we mnie weszło :) Ale wiem też, że dobrze zrobiłam pójściem na L4. Koniec ciąży- przymusowo wypoczynek. Maluszek teraz najważniejszy. A jak dla mamy nie dobrze to i jemu też :] Jakoś taki mam bałagan w domu, taki harmider i wicie co.... nie mam zamiaru tego ruszać. Przynajmniej nie teraz. Mam nadzieje, że M ruszy tyłeczek i mnie wyręczy. Ale nie zdziwie się też jak to zostanie tak do porodu. No bynajmniej najpierw pozaliczam szkołe a potem posprzątam i niech się dzieje co chce :) Kurcze już się doczekać nie mogę :) Jakoś strach, lęk przed tym malutkim stworzeniem :p mi przeszedł :):):) Tym czasem - papapa :) Do jutra :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I po zajęciach z położną...., stwierdziła, że jeszcze mi nie opadł brzuszek, szkoda...a już miałam nadzieję, że może jakieś objawy okołoporodowe już się zaczęły. Przesuszona- jak to ONI? to mogą być bliźniaki, czy jesteś juz pewna, że tylko Jaś będzie? oj tak maluszek najważniejszy!!, a do pracy jeszcze wrócisz - nie martw się, ani się obejrzysz,a zatęsknisz za tym słodkim lenistwem!! marzycielka- nie przejmuj się kupisz sobie ładniejszy kubek!!i stanie sie jeszcze bardziej ulubiony!!! a u ciebie jak tam na szkole rodzenia? justka- szczęściara z ciebie! długi macierzyński i babcia na emeryturze bliziutko - w ten sposób można mysleć oduuuuużej rodzinie!!;)! A z tą torbą, to rzeczywiście mnie już miejsca brakuje bo ciągle coś dokładam! dora- czyli Maja jeszcze się nie wybiera zwiedzać świat z tej strony?!!ja już zadnych badań nie mam miec robionych, ostatnio robiłam mocz morfologie, przeciwciała w osoczu, serie badań na krzepliwość krwi- igm toxoplasmosa, aspat, alat, i wcześniej Hbs, WR (te ostatnie to są badania sprzed msc.), a teraz KTG.A i jak dotrwam do 23 maja to jeszcze będzie szczegółowe USG z kolejnym pomiarem maleństwa! Alina- mnie z kolei lekarz mówił, że dzidziuś będzie wczesniej, ale ile w tym prawdy, to nie wiem, super , że dobrze się czujesz, mnie strasznie boli w krzyzu, już nawet chodze tak śmiesznie (kołysze się jak kaczka). Reszta 'ciężarówek", a wy co , śpicie, rodzicie, czy jeszcze coś innego?dajcie znać!! Śpijcie słodko mamusie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja w tym tygodniu znów słomiana wdowa, ale mąż już powiedziała szefowi, że to ostatni tydzień taki, że go nie ma na noc w domu . Wczoraj przyjechała teściowa i za synka okna mi wymyła. Wymyłabym może i sama, ale mieszkam w nietypowym budownictwie i okna są duże i wysoko i trzeba stać na parapecie. Widzę Kobietki, że w większości jesteście po wizytach. Cieszę się, że u Was ok. Ja mam w przyszłym tygodniu, a KTG ani w poprzedniej ciąży ani teraz nie mam. W przyszłym tyg moja córa ma występ w przedszkolu z okazji Dnia Mamy i dziś mi mówi, ze ma nadzieje, że Antosia jeszcze poczeka do jej występu. Dziewczyny zadzwoniłam dziś do szpitala umówić się z anastazjologiem, bo chce rodzić z ZZO, mam wizyte w przyszłą środę. Tak mnie roztelepało po tym tel., że nie mogę się uspokoić. Przeraziłam się, że to rzeczywiście prawie już możemy zacząć rozpakowywanie. Ale mam stracha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie w ten ciepły poranek :) Wczoraj strasznie wiało i lało nad morzem a dziś proszę piękne słońce :) Może wreszcie na jakiś spacer się wybiorę...? Od dziś przestaję być słomianą wdową. Mężuś wraca z krótkich wczasów u Mamusi ;) Pewnie rozpuszczony jak "dziadowski bicz" ;) ale myślę, że jakoś sobie z Nim poradzę ;) No nic, miłego dnia Dziewczynki :) Dużo słońca i uśmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Bliźniaki? Miejmy nadzieje, że nie ale czasami tak sobie myśle że to mogą być ONI :P Wiecie co.... co raz częściej myślę,że ten dzień nastąpi zaraz. Te moje nie uzasadnione lęki, taka adrenalina i do tego jeszcze dochodzą odruchy wymiotne :/ Najchętniej to bym się z łóżka nie ruszała, żeby żołądka nie "drażnić" chodzeniem. Jutro idę do lekarza to może powie mi coś więcej i zleci pare badań i do 07.06.11 zleci w mgnieniu oka :) ahhhh tym czasem trzeba ogarnąć pranie i łazienkę (jedynie pomieszczenie którego nienawidzę sprzątać :P) I sobie tak jeszcze pomyślałam, że trzeba krem dla tej malutkiej buziuni kupić na lato z filtrami :] dlatego jeszcze dzisiaj do apteki musowo pogonić :) A właśnie nie wiem co z chusteczkami dla maleństwa. Mam biedronkowe ze względu na to, że sama jak jest mi gorąco to się nimi przetrę ale dla małenstwa nie wiem czy będą dobre. A Wy jakich będziecie używać? A i jeszcze olejek do ciałka po kąpieli jaki zakupiłyście? pozdrawiam Udanej środy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przesuszona ja chusteczki kupiłam z Nivea dla noworodków, bezzapachowe. A oliwki nie kupowałam, bo kupiłam Oilatum olejek do kąpieli i mydełko. Ja też bardzo często mam odruchy wymiotne, najgorzej jak mnie łapie gdzieś poza domem. Dziewczyny ile koszul bierzecie do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskaaniusika ja do szpitala biorę 3 koszule starą do porodu i 2 na zmianę .A co do chusteczek to mam te z niwea bo była promocja i napewno będę kupowała te z biedronki bo są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wkońcu ktoś inny zaczął dzień na topiku!! Dziś wzięłam się do roboty od samego rana, dosć już tego leżakowania jak winko! (a propos- zaczyna sie mój sezon- wakacyjno - piwny, nie wiem jak dam rady bez tego złocistego trunku!!!- Ale cóż czasy beztroski sie skończyły!) Zaraz lece jeszcze do sklepu, na małe zakupki, a potem obiadek i spacerek! Mamuskaanusika- rety, szanuj sobie taką teściową, u mnie kończy się na pomocy słownej, ale nie narzekam. Masz słodką córę- nie masz wyjścia musisz się postarac nie rozdwoić do Dnia Matki!!Jesli chodzi o ZZO- nie dostałam skierowania do anestezjologa, ale narazie nie chciałam, chcę isć na żywca!choć cykora mam, nie powiem! Alina123-trzeba trzymać tych naszych mężów krótko, ale ze względu na cięzki dla nich obecny czas należy im się wielki buziak. Mój ostatnio łasi się do mnie jak kot?!Chciałam go napaść,ale nie dał się;;;;))))życzę udanego spacerku! Przesuszona- ja nie kupuję kremiku z filtrem, konsultowałam to z położna, i stweirdziła, że takiej małej kruszynce nie służa takie kremy nawet dla dzieciaczków, najlepiej unikać wprost padających promieni na dzieciątko i bardzo gorących dni. Zobaczymy jak wydzie w praniu! Chusteczki mam z Pampersa, a oliwkę z nivei. Odruchów wymiotnych brak. Piekny dzis dzień, a jutro ma być jeszcze piekniej!!Korzystajmy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i koszul 2 plus długa podkoszulka na grubych ramiaczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzycielka29
Witam, wreszcze wczoraj doczekałam sie łóżeczka, teraz sie wietrzy na balkonie, bo straszne zalatuje lakierem. Na szkole rodzenia spoko, dziś mieliśmy kąpanie i pielęgnacje maleństwa, położna pochwaliła mojego męża, że świetnie sobie radzi, mam nadzieję, że w praktyce też tak będzie :) Miałam też wywiad z anestezjologiem, bo rozważam zzo. Ja też nie będę oliwki stosować tylko oilatum, chyba, że do masażu. Co do koszul to biorę jedną do porodu i 2 do karmienia potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzycielka29
tzn wczoraj, mieliśmy kąpanie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do szpitala zapakowałam dwie koszule do karmienia i jedna piżamę tez do karmienia. Do porodu podobno dostanę jakieś mizerne wdzianko :p Słuchajcie tak jeszcze przegladam te wszystkie kosmetyki dla dzieciaczka i fakt jest faktem ze im mniej kosmetykow tym lepiej dla maluszka. Dlatego z takich podstawowych zakupiłam do kąpieli z OLLIAN 1.... aksamitny szampon i płyn do kąpieli 2 w 1, 2..... i jest jeszcze taki delikatny krem przeciw odparzeniom (ale to juz nie wiem - bo chyba lepiej zapobiegac niz leczyc) dlatego jeszcze troszke poczekam i naziebram info zeby kasy nie potrzebnie wydawac. 3...... Co do chusteczek to dzis zakupiłam firmy BOBINI (70 szt za 5,50zł) i opinie są raczej pochlebne :] 4..... jednak nadal nie moge sie zdecydowac na zasypki i oliwke. Mowią ze nie potrzebne. Ale z drugiej strony bedzie lato i zapewne upaly i niechciałabym zeby maluszek w tych zagieciach dostal potowek, odparzen. Kurcze im wiecej czytam na temat kosmetykow dla maluszkow tym mam wiekszy metlik w glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja dla malej mam Oliatum do kapania i Sudocrem i to wszystko. Zabacze czy sie sprawdzi jak nie to zmienie. Nie bede jej niczym smarowac ani myc wlosy szamponami bo oliatum wystarczy. Siostra miala dla swojej malej i byla bardzo zadowolona. Skora nawilzona ale nie lepiaca jak po oliwce. Chusteczki mam Pampersa i pieluchy tez. Sama nie wiem jak sie do szpitala przygotowac i na ile dni sie spakowac. Tutaj jak rodzisz rano i masz porod bez komplikacji to w tem sam dzien wychodzisz. Po cesarce tez tylko chyba 3-4 dni trzymaja. Spakuje sie na 2 a jak cos wypadnie to mi luby dowiezie. Rece mi mega puchna i cierpna!!!!! Juz mam tego dosyc. Mogla bym juz isc i rodzic. Wiem ze kazdy dzien dziecka w brzuchu to tylko na dobre mu wychodzi ale juz czasami nie mam sily!!! Dzisiaj jestem w mega pozytywnym nastroju ;-P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majówka...;]
SUDOCEREMU UŻYWA SIĘ TYLKO WTEDY KIEDY JEST FAKTYCZNE ODPARZENIE, A NIE ZA KAŻDĄ zmianą pieluszki. to mega silny środek weźcie to pod uwagę i nie powinno się go stosoać cały czas, a pupka po zmianie pieluszki powinna być natłuszczona, więc polecam linomag bobo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majówka...;]
a krem z filtrem jak najbardziej. skóra maleństwa jest cieniutka i delikatna.. każdy promień słońca może ją uszkodzić, nawet siedząc w cieniu. a wczerwcu zapewne będą upały. wiadomo, że się nie wychodzi m 11-14, ale mimo wszystko kremu z filtrem trzeba używać. dziwna ta położna- nie słuchaj jej bo bredzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak mogla bym inaczej uzywac kremu na odparzenia;-) Nazwa sama wskazuje ze jest na odparzenia a nie do nawilzenia!!! To bedzie moje pierwsze dziecko ale podstawowe informacje znam. Dzisiaj jakas hustawka emocjonalna! Czyatam o odchodzeniu wod plodowych. Ciekawe jak to bedzie. Narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majówka...;]
napisałaś oilatum i sudocremu to jak to inaczej nazwać?;-) relax ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Na dworze tak ciepło, że aż się wychodzić nie chce :P zabunkruje się na pare godzin jeszcze w łóżku, poucze się i do lekarza na 13-14 skoczę :] Tak zauważyłam, że jedną z rzeczy dla której lubie być w zaawansowanej ciąży jest to, że kiedy przychodzą znajomi i siedzą dosyć długo to moge sobie wyjść i powiedzieć, że musze się na chwile położyć. Efekt taki, że zasypiam od razu :):):) i mi wypada :) Tak sobie leżałam wczoraj wieczorem i myślałam, że przecież tak niedawno robiłam sobie test ciążowy, że kilka dniu temu od lekarza dowiedziałąm się, że to faktycznie ciąża. A tu prosze tyle miesięcy mineło ;] Przez całą ciąże przerobiłam wszystkie objawy - i to jak pstryknięcie palcem a wtedy wydawało mi się, że te wymioty, bóle krzyża wieczność trwają :P Ale widocznie dla takiego skarba wszystko można znieść :) Tym czasem czerwcówki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Rozumiem, że większość z Was kupiła do mycia Maleństwa Oilatum Soft? A to nie jest czasem na AZS? Moja koleżanka myła w tym swoją Pociechę, ale ono było alergikiem... Pytam, bo sama się zastanawiam nad jakimś płynem do mycia, ale chyba bardziej się skłaniam ku mustela bebe. Używał albo używa ktoś tego? Ja z musteli jestem bardzo zadowolona! Od 5 rano mam dziwne uczucie...jakieś kłucie...jakby w spojeniu łonowym...albo się rozchodzi albo szyjka się zaczyna przygotowywać/skracać...w tym okresie to chyba normalne...? We wtorek byłam "zamknięta"... Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzycielka29
Witam Kochane, taka pogoda letnia się robi a ja jakaś zasmarkana i z bólem gardła i głowy:( Wczoraj w końcu przyszło zamówienie z allegro, ogólnie jestem zadowolona, ale z pościeli średnio. Od rana zabrałam sie za pranie, bo czas goni, a po woli też torbę muszę pakować. Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Cos mi sie wydaje ze juz nie dlugo sie zacznie. Budzi mnie czasami w nocy bol jak na okres i biodra lekko bola. Jak chodze to mam wrazenie ze mi dzidzia razem z macica wyleci;-) Dziwne uczucie. Ciekawe czy juz jest jescze nizej w kanale? Mam nadzieje ze jeszcze chwile posiedz bo to dopiero 37+2. Po 38 moge rodzic.:-) Mam juz chyba wszystko tylko jakies male pierdoly zostaly do kupienia. Musze karuzele czy jak to sie tam nazywa nad kolyske kupic. Jak sie dowiedzialam ze to dziewczynka to obiecalam sobie ze nie wszystko bedzie rozowe a teraz jak otwieram jej szafe to az mnie przerazenie bierze;-) Lady in pink!!!!!!! ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do Oliatum to wydaje mi sie najlagodniejszym plynem i skoro jest dla alergikow to musi byc najlagodniejsze. Nie chciala bym sie na malej przekonac ze jest alergiczka a ja ja w jakims normalnym plynie kapie. Oliatum to tak troche z ostroznosci. ;-) A wiem ze dla dzieci bez alergii tez sie sprawdza wiec czemu nie. :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ptaszki! Ale pieknie dzis na swiecie!Wczoraj mielismy niezłą akcję! Mikolaj malo się ruszał, a właściwie od 7 rano do popołudnia wcale, myslałam że osiwieję, ale byłam przekonana, że drzemie sobie w brzusiu. Mój m jak się dowiedział natychmiast kazał dzwonić do lekarza prowadzącego, a ten wysłała nas na ktg do szpitala, m chciał już brać torbę , był przekonany, że to już ta akcja, a ja nie mogłam powstrzymać śmiechu, bo w trakcie jazdy do szpitala misiek dostał czkawki i juz wiedziałam , że wszystko jest ok, tylko kontrolnie lepiej jechać na to ktg. Po całej "akcji"(bo do tego były niesamowite bóle w krzyżu, twardy brzuch, kłucie w pachwinach i ból w macicy) sam lekarz do mnie zadzwonił, czy wszystko w porzadku(niesamowity człowiek!)Rety! nikomu nie życzę fałyszywych alarmów itp. Mówiłam m że nie będę panikować, i rzeczywiście stwierdzam pełne opanowanie z mojej strony, ale m panikował jak nigdy!!!!biedny jeszcze nie wie co go naprawdę czeka.... Także dziś mówię, że nie wybieram się rodzić na pewno przed 26 maja, a potem niech się dzieje co chce! Co do Oilatum - to bardzo dobry płyn dla niemowlaków i z AZS i Bez, na pewno nie zaszkodzi. Przesuszona - daj znać co tam u lekarza!Mnie ten czas wcale tak szybko nie przeleciał (przymusowe 7 msc. w domu), juz mi się dłuży, choć jak pomyślę, że ten okruszek zaniedługo będzie z nami, to chętnie poczekam nawet te dwa tyg.;) alina-no właśnie ja też miałam takie uczucie kłucia tylko bardzo mocne i te inne objawy, więc stąd ta wycieczka to szpitala, a mustela bebe podobno bardzo dobra! Ale ja kupiłam nivea nutri sensitive żel do mycia ciałka i włosków. Ja się dowiem w pon. jak szczelnie zamknięta jestem;)))! justka- tak, tak dotrwaj do tych 38 tyg. a potem niech się córa zabiera do roboty!!Ja też starałam się nie ulec kolorkom i można powiedzieć że udało się, większość jest żółto zielono biała, tylko pare rzeczy jest niebieskich (bo ma byż chłopak)! No dobra pozdrowionkaa i lecę opalać nogi na balkonie, póki jeszcze mogę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawozdanie od lekarza :P A tak jak myślałam... ktg po niedzieli zrobić i badania moczu i krwi na za tydzień. Ciśnienie jak zwykle 100/60 - ale taki już mój urok :] i waga 86,1kg a startowałam z 63,9kg :] Jejku taki upał tutaj mam, że bym najchętniej się w piwnicy zabunkrowałam. Chodzę w tych ciążowych spodniach z jeansu aż mi się do tyłka przyklejają, a innych nie ma sensu kupować bo już próbowałam i wszystko mi z brzucha zlatywało, a pozatym tak popuchnięte łydki, że wstyd pokazywać. Jejć nadal jestem w szoku, że coś mam w brzuchu - po tym jak usłyszałam jego tętno dzisiaj :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, muszę się pochwalić! Otóż dziś kupiłam łóżeczko, komodę, materac i wózek :) Mam nadzieję, że po weekendzie rzeczy będą do odbioru... Kupiłam też laktator elektroniczny. Przyda się to przyda, nie to nie. Różne są opinie, ale za namową Mamy postanowiłam jednak kupić. Mam nadzieję, że dobrze się czujecie :) Spokojnych snów :) Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PodwójnaMamuśka
hej, pisze do was jedna reka, bo na drugiej trzymam mojego tygodniowego synka :) Urodzilam w 37 tygodniu. Jak ostatnio pisalam, to wydawalo mi sie,ze mi sie wody sacza. No i mialam racje :( na szczescie wszystko juz jest zb malym ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×