Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

panna z de - ja osobiscie nie robie tych badan na syndrom downa... (u nas jest to koszt 400zl-usg+krew). a na usg 3d tez sie skusze :D mysle ze ok 20 tygodnia zeby juz plec dziecka zobaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja musze sie wybrac jeszcze do okulisty bo podejrzewam ze nie wyrazi zgody na porod naturalny... mam od lat problemy z oczami i chyba musze szykowac sie na cesarke. Mam wysokie ciśnienie gałki ocznej, zgrubiona rogówke i wade jednego nerwu... wade wzroku mam malutka bo 0,5. Najgrozniejsza jest ta wada nerwu... nie wiem. musze isc i porozmawiac ze specjalista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka no lepiej wybrac sie do okulisty by sprawdzic i poznac opinie oczy sa w zyciu wazne :) no ja sie zastanawiam nad tym badaniem , nigdy w rodzinie nie wystepowaly wady genetyczne no ale nigdy nie wiadomo .. ja tez ok 20 tyg pojde na 4d by poznac plec :D dzis pobrano krew i toxo za 2 tyg znowu na toxo ale ja mam zrobiony termin na 6 grudzien wiec wtedy 2 raz mi pobiora krew na 2 toxo :) prawdopodbnie w niemczech zawsze robia usg , a dzis uslyszlam od pani nie od lekarki ze moge wykupic sobie pakiet za 100 euro wtedy bede miala co wizyte usg , albo moge placic wtedy kiedy bede chciala usg 20 euro . hmmmmm ?? z tego co wiem sa 3 usg , ale wszyscy zawsze maja co znam usg bez doplata itp zobacze co powie mi lekarka nastepnym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam wade wzroku -2 kazdego oka teraz to chyba juz wiecej bedzie bo dawno nie bylam u okulisty :O ja tak nienawidze lekarzy ale wybiore sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Mam do Was pytanie. Jak psychicznie znosicie ciążę? Na wizyty chodzę co 3 tygodnie. I pierwszy tydzień po wizycie jest ok. Jestem spokojna i szczęśliwa. Drugi tydzień też znoszę w miarę dobrze. Ale ostatni przed wizytą to duży stres. Mnie ostatnio dopadają doły, że coś jest nie tak, i cały czas boję się, że dzidzia nie żyje. Czy jestem wyjątkiem? Czy też macie podobnie? Szczerze z całego serca współczuję Joannie. Bardzo mi przykro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja ci powiem ze sa dni w ktorych poprostu swiruje :O jak mnie przedwczoraj piersi przestaly bolec / nie byly nabrzmiale zaczela sobie wkrecac ze ronie :O tez mam jazdy tez :O :( jak cos gdzies znowu przeczytam to mysle mysle... i juz sie nakrecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mika
też tak mam . teraz mam wizytę 22 listopada i też się boję . a w dzień wizyty to lepiej nie wspominać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mika
a co piersi mają co dnia boleć tak samo? mi czasem mocniej czasem słabiej potem znów bolą .nie strasz mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie strasze tylko ja sie tak nakrecam juz kiedys raz mi przestaly bolec i byc nabrzmiale to poczytalam na necie ze moze ozn ronienie , ale pozniej powrocilo nabrzmienie , teraz znowu ustalo i ja soie tak wkrecam najlepiej nic nie czytac :D ale ja to glupia jestem czasami :O:O ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mika
ale podstawowym objawem poronienia jest plamienie lub krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala mika - tak widze ze ty tez sie zaczynasz nakrecac tak jak ja czasem mozemy sobie rece podac :O:O:D nie przejmuj sie moje piersi rowniez nie bola ani nic pewnie powroca jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mika
tak nakręcam się nie zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mika
najlepiej żebym mogłam zamieszkać w gabinecie u lekarza , a że chodzę prywatnie to mógłby udzielić mi kawałek podłogi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki nie ma sie co nkrecac i martwic na zapas:) ja tez tak mam ale maz szybko sprowadza mnie na ziemie. Nie ma krwawien ani silnych bóli brzucha to znaczy ze wszystko jest w porzadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka dokladnie :) ja tez sie nakrecam a moj mnie na ziemie sprowadza chcialabym byc facetem :):D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! panna z de -super ze u "was" wszystko ok, calkiem sporo te 3 cm :) ola79 - nawiazujac do twoich niepokoi, to mam niestety podobnie. To chyba troche hormony daja o sobie znac. Ja sie boje, ze np zlapie jakas grype, ktos na mnie kichnie itp. Wczoraj mialam jazde z zachorowaniem na rozyczke. A ostatnio zaczely mnie bolec plecy to tez od razu pomyslalam o najgorszym. Dziewczyny nie dajcie sie zwariowac!! Trzeba myslec pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja chora:(Wczoraj się zaczęło ból gardła a wieczorem bóle mięśni i kości masakra. O 2 się obudziłam a dopiero po 4 zasnęłam. Byłam u lekarza ze względu na ciążę nie dostałam antybiotyku tylko psikacz do gardła. Jutro ide po zwolnienie i na kontrolę, jeśli sie nie poprawi dadzą antybiotyk. Boję się o dziecko czy nic mu nie będzie przez tą chorobę. Teraz leżę telepie mnie i wszystko boli nawet skóra. Co do wkręcania to ja teraz mam że przez ta chorobę małemu coś będzie Panna_z_de ja mam 22 USG własnie pod kątem zespołu D to jest mierzą przezierność karkową martolinka przyłączam się do drużyny okulaników ;) Ja mam astygmatyzm krótkowzroczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna z de - wiem ze mam badanie usg + krew w szpitalu, nie jest dodatkowo platne (mieszkam w UK). Po prostu robia w standardzie. Jesli cos wykryja proponuja dodatkowe badania, tez nieodplatnie. Wiec bede miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOŻE DZIEWCZYNYYYYY
co ja zrobiłam:( Jestem w 7 tc, gdy się dowiedzialam kupiłam kwas foliowy, biorę go od siedmiu dni i teraz patrze, że go przedawkuje:( Co ja zrobiłam swojemu dziecku:(:(:( 1 tabletka ma 15 mg, a powinna mieć 0,4:(:( Nienawidzę siebie za to:(:(:(:( Co ja mam robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palusia- a maz angine, czy po prostu paskudne przeziebienie? Napisze ci cos z autopsji. Jesli nie musisz to nie bierz antybiotyku. Po prostu sprobuj domowymi sposobami, duzo plynow i wit. C, plukanie gardla szalwia lub woda z sola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny tez mam takie dni i momenty ze mysle ze cos nie tak ,i wogole , mdlosci mam juz tylko wieczorem ale od popoludnia to juz tylko bymlezala wiec starams ie robic wszystko do 12 sprzatanie gotowanie i spacer z mala co do badania w kierunku zespolu to lekarz powiedzial ze to badanie przeprowadzane jest kazdej pacjentce miedzy 12 a 14 tyogdniem ciazy wiec , na nastepnej wizycie bede miala, w 1 ciazy tez mialam robione , to nazywa sie chyba przeziernosc karku , wtych tygodniach na usg jest widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie jestem jedyna... Nie wiem, co mozemy zrobić, zeby tak sie nie zamartwiac na zapas. U mnie dochodzą jeszcze wyrzuty sumienia, ze może niepotrzebnie jechalam ostatnio do Wloch - w jedna stronę samolotem, druga autokarem. Lekarz dał mi zielone światło, nie było przeciwskazan w moim przypadku. Ale teraz, już po powrocie, boje sie, ze mogłam zaszkodzić dzidziusiowi. Tym bardziej, ze przed wyjazdem bliskie mi osoby odradzaly wycieczkę. Ja rowniez chciałabym zamieszkać w gabinecie u mojego lekarza - kto by pomyślał, kiedyś unikalam ginekologa, jak diabeł swieconej wody ;) Co do badań na zespół downa, to raczej nie mamy zamiaru. Ja i tak nie zdecydowalabym sie na usunięcie dzidziusia. We wtorek porozmawiam o tym jeszcze o tym z moim lekarzem. Może jednak lepiej wiedzieć wcześniej niż pózniej. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy, szczególnie te wystraszone, czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bym radzila domowymi sposobami wyleczyc sie i nie wychodzic tylko wygrzewac sie w lozku :) szybkiego zdrowka zycze no nie wiem czy u nas wykonuja ta przezernosc czy jak to sie nazywa wiem ze ersttrimesterscerening to mierza nos , dodatkowo krew cos tam jeszcze , w jednym zdaniu pelen wypas kurcze ale mam dylemat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bym radzila domowymi sposobami wyleczyc sie i nie wychodzic tylko wygrzewac sie w lozku :) szybkiego zdrowka zycze no nie wiem czy u nas wykonuja ta przezernosc czy jak to sie nazywa wiem ze ersttrimesterscerening to mierza nos , dodatkowo krew cos tam jeszcze , w jednym zdaniu pelen wypas kurcze ale mam dylemat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie tak czytalam na niemieckich forach o tym badaniu i zdania sa podzielone przez usg i wymiarach wszystko bylo ok , ale cos np z krwi wyszlo nie tak a pozniej sie okazalo dziecko zdrowe ehhhh tak to jest jak technika i medycyna idzie do przodu :D kiedys tego nie bylo i kobiety sie nie zamartwialy :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOŻE DZIEWCZYNYYYYY co ja zrobiłam Jestem w 7 tc, gdy się dowiedzialam kupiłam kwas foliowy, biorę go od siedmiu dni i teraz patrze, że go przedawkuje Co ja zrobiłam swojemu dziecku 1 tabletka ma 15 mg, a powinna mieć 0,4 Nienawidzę siebie za to Co ja mam robic. Po co ta panika? ja mam przepisany przez lekarza kwas 15 mg i wszystko jest ok :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kurzcze musze sie przynznac ze mi sie miaszaja mama i panna z de i juz sama nie wiem do ktorej co pisalam :P sorry :P o tym usg pisalam wlasnie ze w DE sa 3 obowiazkowe i bezplatne, a reszta zalezy od lekarza i jego woli. ja nie place za dodatkowe, ale tez nie mam zamiaru robic usg co 3 tygodnie, bo potem jak sie czuje ruchy dziecka czuje to juz jest inaczej. ja jestem zdania ze z usg nie ma co przesadzac, jedni mowia ze szkodzi, inni ze nie, a ja mysle ze wszystko ze zdrowym rozsadkiem, a czy szkodzi sie pewnie okaze za dobre parenascie lat :) co do badan na Downa- ja robie przeziernosc karkowa mierzona przez usg miedzy 12-14 tygodniem, badania z krwi nie robie, chyba ze badanie usg by budzilo watliwosci. z innej beczki...a teraz wyobrazcie sobie ze w Niemczech nie wiedza co do kiszona kapusta czy ogorki, te pysznosci dostapne sa w polskich czy rosjskich sklepach, weszlam do tego drugiego i jak zobaczylam beczke z kiszona kapusta to pewnie wygladalam jak moj syn kiedy zobkowalam. taki slinotok, ze capnelam tylko to i biegiem do kasy. Mmmm jakie pyszne, na pewno wygladalam dziwnie, ale co tam. i wlasnie po tym czuje ze syn bedzie mial brata. w poprzedniej ciazy uwielbialam wszystko co kwasne. meza wykrecaja kwasne pomarancze a ja sie zajadam. dobrze ze tescie przywioza mi swojskie ogorki kiszone, bo mam straszna ochote na wode po nich, ponoc zawiera niesamowita ilosc wit c :) samo zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia_82 mama z de - ma juz corke :D panna z de - pierwsze dziecko ktore w lonie rosnie :D:D taka roznica ;) a przeziernosc karkowa jest podstawowym badaniem w de? termin nastepny mam na 6 grudnia to bedzie prawie 14 tc :) napewno sobie zafunduje 4d :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×