Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

mam z de trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia. Dobrze że lekarz to diagnozował a nie olał. Będzie dobrze ;) madziata witaj gratulacje. To twoja pierwsza dzidzia? aganik83 plany weekendowe nic wielkiego pewnie sprzątanie;) Mąż w niedzielę w pracy, może do koleżanki wyskoczę zobaczymy. U mnie zamieszkał w brzuchu mały głód do godziny 16 (do obiadu) jestem ciągle głodna jadłabym co chwilę a po objedzie spokój do wieczora. Straszne to czy tylko ja myślę tylko o żarciu???? Co by tu jeść by się zapchać i miało mało kalorii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedz jabłko, wypij kefir, jogurt, chyba można też wafle ryżowe zajadać. Ja podjadam suszone śliwki i morele, migdały, słonecznika. Ale też muszę jeść co 2 godziny, bo inaczej robi mi się słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że nie tylko ja tak mam z tym jedzeniem. JEm malutko ale często. Co do tej żurawiny to faktycznie zapomniałam. Mam od rodziców taką galaretkę z żurawiny, zalewam ciepłą wodą i jak soczek. A zupełnie o tym zapomniałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nabiału nie toleruję- ostatnio skusiłam się na maślankę truskawko-jabłko. Niestety za długo to nie potrwalo :-( Więc ratuję się owocami iwarzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Palusia- u mnie goruje zasada: cukier to moj wrog. nie jest ani mi ani dziecku potrzebny, wiec unikam go pod kazda postacia (slodycze, to co z maki itp.). dzieki temu w poprzedniej ciazy mialam tylko +6. teraz znow zaczynam jesc wg tej zasady, choc na poczatku trudno, bo mam zachcianki :P mama z de- pij duzo, zwlaszcza tego co ma duzo wit C (np. sok z zurawiny), trzymaj sie! moj Junior od wczoraj smarka, nawet lekka temp. mial. dzis lepiej, ale nie omieszkal wykorzystac sytuacji i spac z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz wręcz nakazał jeść często. Bo te słabości i zle samopoczucie to często z głodu się pojawia. Dlatego kilka małych posiłków dziennie, a nie 2-3 duże. Ja ostatnio ważyłam się ok miesiąc temu, ciekawa jestem, ile przez te zachcianki jedzeniowe przytyłam... Wiadomo, ze trochę trzeba, ale żeby się na maksa nie zapaść... A macie zachcianki smakowe? U mnie w zeszłym tyg królowały śledzie z jogurtem truskawkowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam jakichś zachcianek konkretnych. Chodzi za mną eklerek i hamburger ale taki wiecie wilki z sosem ostrym a nie maluszek Mcdonalda. Na razie się opieram bo to mega kaloryczne. \ Ewcia tez staram się słodyczy nie jeść chyba że u kogoś jestem to ciasto zjem. 6 kg nie ma szans jak dla mnie :) ja będę super szczęśliwa jak 10 nie przekroczę. Ja zjadłam już 2 śniadanie mam jeszcze gorący kupek pomarańcza i jabłko i to do 15 musi starczyć. A na obiad rybka ryż na ostro i surówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się narobiło coraz więcej nas widzę miałam troszkę pracy a widzę że tematów nie brakuje , czas leci dziewczyny ja porównuje pierwsze zdjęcie do tego co mam teraz i nie mogę że ta dzidzia tak szybko się zmienia chciałabym zatrzymać czas żeby się nacieszć !!!! Dziewczyny o co chodzi z tą tabelką jak się na nią wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stell - skopiuj tabelke, kliknij "odpowiedz na temat", wklej ją i dopisz sie wg terminu porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje zachcianki to najczęściej śledzie. Mam też straszną ochotę na fast-foody, ale jem je bardzo żadko. Na słodkie nie mam ochoty, chociaż wcześniej nie wyobrażałam sobie życia bez czekolady. Do owoców się zmuszam niestety. Przypominacie sobie jaki był wasz pierwszy objaw ciąży, który dawał do myślenia, że coś jest nie tak? U mnie pierwsze co mi sie dziwnego wydarzyło to tydzień po zapłodnieniu zaczęły mi krwawić dziąsła same z siebie. Potem miałam ciągłą ochote na śledzia. Nastepne były zawroty głowy.Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to objawy. Dopiero z perspektywy czasu sobie to uświadomiłam jak @ nie przyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w zasadzie tydzien po zapłodnieniu były wymioty. Chyba z 3 dni. Myślałam,że to jakaś jelitówka. Potem wymioty poszły,ale zostały mdłości, ból brzucha i piersi. ale w ogóle sobie nic z tego nie robiłam. W ostatnim cyklu dostałam zastrzyk z pregnylu i pomyślalam,że tak moj organizm reaguje na zwiększoną ilość hormonów. No i zapach kawy mnie odrzucał,a ja uwielbiam kawe. A teraz wcale nie potrzebuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka89..........21............ 1.06.........Gliwice palusia81...............29.............3/5.06.........k.S zczecina jonana..................25.............3.06........k.Leż ajska Asia_Malina............28.............6.06.........Skawin a/k.Krakowa trixi25..................25.............8.06. ziolka79................31............11.06.........Jastr zebie/Londyn kasiunia................27............12.06.........Biał ystok Olczak..................24...........ok.13.06.........Rud a Śląska panna_z_de ...........24.........ok.13.06..........Niemcy aśka2010...............31............13.06............ma zowieckie MamusiaAgusia........28.............16.06. ewcia_82...............28.............16.06..........Niem cy 82 czarna..............28............17.06..........świętokrz yskie Anaid....................29............17-22.06. Maglip...................21............20.06..........Woc ławek mama z de..............24............22.06..........Niemcy Frankfurt s-t-o-k-r-o-t-k-a.......24............22.06. maja272.................27............26.06. Aguś85...................25............27.06......k .Kielc Agnik83..................27............03.06..........Elb ląg Jado......................33............03.06..........Zi elona Góra neciaa....................21...........24.06.........warm ińsko-m azurskie stell.....................27..............16.06...........Polkowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak mowa o zachciankach to powiem ze przed ciążą potrafiłam zjeść i to nieżle , teraz jem mniej nie mogę jakoś jem mądrze jestem technologiem żywienia więc wiem że mało nie znaczy żle . Okropnie mi się czce ryb śledzie gotowane różne różniste nie mogę patrzec na słotkie czipsy które kiedyś uwielbiałam , lubie rano kanapki z serkiem wiejskim i pomidorkiem do tego szklanka soku lub wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem tegoroczną czerwcówką, 16.06 po długim leżeniu(8 mcy), pobytach w szpitalu przez cc przyszedł na świat mój Antoś. Trzymam kciuki za Was wszystkie, za Wasze dzieciaczki - abyśćie były tak szczęśliwe jak ja teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
noijestem po wizycie u lekarza wszystko wpozadku , 8 tydzien z usg , I bijace serduszko u maluszka , kamien z serca , porod sie przesunal na 17 czerwca, codo zachcianek , to poza schabowymi nie moge namieso patrzec , slodycze tez nie bardzo , jak zjem to zemdli , wczesniej mialam ochote nalody, teraz na sliwki , noi kanpaki z malsem i pomidorem i na rozny sposob ziemniaki, -w tej ciazy daje sobie max przytyc 12 kg ale zobaczymy jak to wyjdzie , narazie 1kg na plusie ale wazyl meni wbutach lekarz wiec moze z 0,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika.m.
Witam, jestem dopiero w 5tc ale piszę tutaj bo mam takie pytanie. Czy któraś z was miała moze silne bóle w dole brzucha? mnie prawie od samego poczatku męczy brzuszek ale w ostatnich dniach ból się nasilł. nie wiem czy to moze mieć związek z tym ze mam torbiel na janiku? wczoraj zrobiłam usg i niby jest ok, torbiel w porządku, pęcherzyk też jest, ale wizyte u mojego lekarza mam jutro i brardzo się martwie, bo ten lekarz co mi robił usg wspomniał że to moze chcieć sie poronić ale jak zaczęłam się dopytywać to powiedział ze nie musi tak być. widziałam ze chciał mnie uspokoić i nic więcej mi nie powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika m. - je jestem teraz w 10tc 3d i nie miałam żadnych bóli, które można byłoby określić mocnym bólem. Takie lekki kłócia, ciągnięcia, czasem troche intensywnejsze jak się przemęczyłam, ale nigdy nie były dla mnie niepokojace. Nic wiecej nie umiem ci poradzić, tyle tylko, że masz porównanie jak to było u mnie. Życzę dużo zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika ja miałam w dzień @ ból że aż apap wzięłam i bolało nie powiem dość mocno, niby bóle na początku ciąży to norma ale jeśli Cię to niepokoi to może idź do lekarza? No to jeszcze chwilka i zbieram się :) Jakieś zakupki po drodze synka z przedszkola obiad i weekend:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika.m.---> ja miałam bóle - 4, 5, 6 tydz. takie jak w czasie okresu, czasem silne czasem mniej, mialam też krwawienie, teraz jestem na luteinie i nospie, wszystko jest w porządku, jestem w 9 tyg. , odpoczywaj dużo i myśl pozytywnie:), kasiunia----> to przedszkole na Boruty, drugi koniec miasta, więc Ci chyba nei bardzo by pasowało, dobrze, że wszystko w porządku po badaniach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, jak samopoczucie dzisiaj? mnie znowu mdlosci dopadly , i strasznie bolą mnie piersi. W ciązy nie moge przytyc wiecej niz 10kg tylko po drodze i Boże Narodzenie i Wielkanoc tyle pysznosci a mi lekarz zabronil wzdymajacych potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
najgorsze te swieta , pewnie bedzie obzarstwo :) noja mam zamar 55 wazyc na koniec ciazy ale zobaczymy jak to bedzie , noto faktycznie odpada te przedszkole , tym bardziej jak bedzie 2dziecko takie malutkie , mam nadzieje ze dostanie sie do ktoregos na osiedlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) dzis moje samopoczucie jest super mama z de - dbaj o siebie i duzo witaminek :) ciesz sie ze nie wymiotujesz :) ja rowniez jem posilki w malych ilosciach ale czesto :D mojego maluszka jeszcze nie widzialam wizyte ma za tydz w czwartek :( ale coraz blizej ;) dzis w nocy mnie brzuch bolal , tak jakby mi sie wszystko w srodku przewracalo :O pewnie moje jelita bo czesto na wc nie chodze , zaparcia :O :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
te zmam problem ztymi zaparciami dzis pytalam lekarza czy mozna cos brac jakies leki aleniestety nie , tylko na wzdecia espumisan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :] u mnie kolejny dzień dobrego samopoczucia, posprzątałam pokój a teraz leże :) co do wagi to przy wzroście 177 cm waże 64 kg jest to moja 1 ciąża i mam nadzieję nie przytyć dużo - biorą pod uwagę rady mojej mamy, która w dwóch ciążach przytyła 14 kg, nie miała wymiotów ani mdłości, podobnie jjak ja, więc mam nadzieję, że co do wagi to również pojdę w jej slady. co do zachcianek to ja mam strasznie na jabłka, ale to zdrowa przekąska :) czytałam gdzieś w internecie (mimo, iż lekarz zakazał mi czytanie internetu na temat ciąży) że nie wolno brac długich gorących kąpieli w ciąży, do lekarza idę dopiero 18 i wtedy się zapytam, ale czy któraś z Was coś wie na ten temat? tzn. czy lekarz Wam coś wspominał? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do wagi to jestem pod wrazeniem, któras pisała, że w pierwszej ciąży 6 kg przytyła?:), ja w pierwszej cos koło 18, na szczeście juz 3 m-ce po porodzie było jak przed:D, mam nadzieję, ze teraz tez tak pójdzie, bo ja juz 4 kg na plusie....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja tez cos slyszalam o tych kapielach ale nie od lekarza , i nie pamietam skad,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi kąpielami to skurcze może powodować, nie wiem czy nie namieszałam, czy dobrze pamietam, oczywiście gorąca i długa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Dziewczyny! na zaparcia to można pić rumianek, podobno jest dobry i można pić go w ciąży, poza tym ma działanie uspokajające. Monika m. - ja tez mam torbiel na jajniku i nie zniknęła mi niestety jak do tej pory, stąd moje codzienne bóle brzucha budzące mnie nawet czasami w nocy, ale lepiej z takimi bólami pójść do lekarza, żeby sprawdził co jest grane. miłego wieczorku życzę Wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×