Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Karnelianka

Ile czasu wcześniej zaczęłyście planować wesele?

Polecane posty

My salę rezerwowaliśmy dokładnie 13 miesięcy przed ślubem. I na ten miesiąc, co chcieliśmy akurat nasz tylko nasz termin był wolny, a sala mi się na prawdę podoba. Krótko potem zarezerwowaliśmy sobie kapelę. Teraz zostało nam do ślubu 10 miesiecy i poszukujemy kamerzysty oraz fotografa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
My zaczęliśmy od rezerwacji terminu w kościele i od zapisania się na nauki przedmałżeńskie (pół roku przed). Potem restauracja (5 miesięcy przed), sukienka (4 miesiące przed), wreszcie pozostałe rzeczy (zaproszenia, wiązanka, makijaż itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majóweczka2011
My sale rezerowaliśmy rok i 3mies. wcześniej tak samo zespół(choć tu akurat żałuje,bo teraz zmieniłam na inny) a reszta już teraz:) Ah no i jak jakaś promocja wyprzedaż na coś się nam udała to tez kupowaliśmy np.wódka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karnelianka
Wiecie co, normalnie mnie zadziwiacie :) Zdecydowana większość załatwia ślub w kilka miesięcy :) A co do kolejności to ja tak myślę ze najlepiej od sali byłoby zacząć. Ktoś wyżej napisał że najpierw załatwiał kościół i nauki przedmałżeńskie, a ja znowu słyszałam że kościół to na końcu wszyscy załatwiają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W grudniu zaręczyny, a w sierpniu ślub:-) Braliśmy ślub w dniu, w którym wszystkie godziny od 12 rano do 20 wieczorem były zajęte. Nie mieliśmy wesela na dużej sali, tylko w małej restauracji i nie mieliśmy zespołu. Mieszkamy w małej miejscowości, sal jest wiele, a okolice przepiękne, ale niestety wszystkie weekendy zarezerwowane, nawet na 2012, to samo z zespołami, także gdybyśmy faktycznie chcieli duże wesele, z wielką salą i zespołem musielibyśmy planować ślub z 2-letnim wyprzedzeniem. Poza tym u nas często jest tak, że ktoś rezerwuje salę z 2-3 letnim wyprzedzeniem, związek się rozpada, a para rezerwacji nie odwołuje, przez co termin przepada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
Karnelianka, po sprawdzeniu w kalendarzu muszę skorygować kościół i restaurację. Czyli: - kościół 8 miesięcy wcześniej - restauracja 6 miesięcy wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majóweczka2011
Tak najważniejsza jest sala -te łądniejsze "lepsze" są dużo wcześniej rezerwowane tak samo z niektórymi zespołami a na resztę juz przyjdzie czas..Oczywiście możesz to robić spokojnie po koleji my np. kupiliśmy już alkohol w lutym obrączki w lipcu bo była mega wyprzedaż. suknie zamówiłam teraz i tak co miesiąc czy dwa coś pomału organizujemy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne że pasuje
pół roku wcześniej wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy lipiec 2012 zarezerwowaliśmy sale i zespół... i mimo, że miasto niewielkie już (!) zaczynały się problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto skorzystać z oferty sprzedaży książki ślubnej Bridelle, którą znajdziesz pod adresem shop.bridellestyle.pl. Ten poradnik zachwycił mnie! Wśród siedemnastu stylizacji ślubnych nie jestem w stanie wybrać jednej, bo wszystkie mnie zauroczyły! Polecam każdej Parze Młodych, która szuka pomysłu na swój ślub!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w maju decyzja o ślubie, w sierpniu ślub, w tydzień załatwiona sala, zamówione obrączki i suknia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chciałam wesela. Miałam kameralny ślub. Tylko świadkowie i rodzice. A potem obiad u rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My ok 2 lata, termin u księdza, potem sala weselna. Salę lepiej wcześniej zamawiać bo różnie bywa, my akurat na spokojnie zarezerwowaliśmy tutaj http://www.imprezy-perla.pl/, ale koleżanka już miała problem ze znalezieniem sali, a planowała ślub rok przed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 lata, poważnie, tak wyglądają realia branżowe. Na dobrą sprawę najlepiej uderzyć w takim kierunku - http://www.whiteevents.pl, czyli po prostu niech firma wykona wszystko tak, niech całość zaplanuje. To przecież oni mają kontakty w branży, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Organizacja wesela to dość czasochłonne zajęcie. Oboje z mężem pracujemy więc ciężko było wszystko ogarnąć. Ale znaleźliśmy rozwiązanie. Zaczęliśmy sobie organizować czas za pomocą metody SMART i wszystko poszło szybko i prawie bezproblemowo :) Więcej o tej metodzie możesz znaleźć np tu http://krolczasu.pl/blog/metoda-smart-w-planowaniu-celow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma już półtora roku wcześniej zamówiła salę. Bardzo jej się spodobała sala Sala Kryształowa w Zgierzu. Myślę, że to optymalny czas, żeby wszystko na spokojnie zorganizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My ślub mamy koniec sierpnia, salę rezerwacja w styczniu i to i tak ledwo się udało, termin w urzędzie zarezerwowany w lutym zaproszenia zamówione też w lutym :-) Obrączki zamówione marzec, alkohol też. Dekoracja sali zamówiona. Także to chyba zależy :-) Ja wolę mieć większość załatwione wcześniej żeby później się nie stresować, ale najważniejsze to sala bo ciężko z terminami to lepiej jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My planowaliśmy wesele jakoś 1,5 roku. Pierwszą rzeczą jaką załatwialiśmy to była sala. Organizowaliśmy nasze wesele w Paniówkach w Hotelu Biały Dom. To był wspaniały wybór! Miejsce piękne, jedzenie przepyszne, a obsługa fantastyczna i profesjonalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie wystarczył rok czasu na załatwienie wszystkich formalności. Bardzo duzo przy organizacji wesela pomogła nam firma catering Arts, która przygotowała dla nas cały poczęstunek dla gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas było to półtora roku. Na taki termin mieliśmy salę zarezerwowaną. Potem załatwianie cateringu, no i suknia oraz garitury, choć to ostatnie szybko poszło dzięki temu, że salon wykazywał się dużym profesjonalizmem. Polecam mocno http://roland-modameska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam wszystko zajęło półtrora roku. Salę zarezerwowalismy sobie w przepięknym hotelu best western efekt express w krakowie. Było to nasze wymarzone miejsce i tam udało się zarezerwować termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ioana01
Wesele zaczelismy planować jakies 2.5 roku wcześniej. Po pół roku zatrudniliśmy plannerkę. Nie było szans pogodzić tego z nasza praca i dzieckiem. Jedyne o co się martwiliśmy to moja sukienka i garnitur męża. Ja sukienke dostałam od przyjaciółki a mąż dostał wspaniały prezent od firmy garnitur na miarę szyty w Rolandzie - salonie w Warszawie, który szyje wszystko w Polsce. Wesele się udało a stroje leżały jak ulał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aSunsino
Na pewno dobrze dać sobie troszkę czasu aby wszystko ułożyć i nie ukrywajmy mieć większy wybór, jednak planowanie 3-4 lata szybciej też mija się lekko z celem. Warto posiłkować się takimi blogami - http://hotelnabloniach.pl/blog/ szczególnie jak wszystko będziecie chcieli robić sami, masa pomysłów tam jest, wystarczy wdrożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My około 2 lat, jesteśmy na etapie wybierania sukni i garnituru, wszystko już w tym roku. 2 lata to trwało bo chciałam mieć wsyzstko idealne. Jeśli ktoś szuka wspaniałych sukni, niech napisze do mnie na priv, znalazłam prześwietny salon w warszawie, a mój facet będzie szył garnitur w Rolandzie, salonie mody męskiej. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj nie ma privow, spamerska idiotko. 3 mce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Weronika
No to zawsze trochę czasu zajmuje. Ja zaczęłam od znalezienia sali, mieliśmy w Kameliowym Zakątku w Bielsku. Bardzo ładna duża sala, bardzo fajna organizacja. Ciekawym aspektem było też to że nie mieliśmy nic załatwione jeszcze szukając sali a tam od razu kilka spraw udało nam się dograć. Pomogli nam znaleźć fotografa i zespół muzyczny. To jak na początek była duża ulga bo załatwiliśmy trzy sprawy naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć jestem Michał . zbieram na wesele . tak na wesele :) . jeśli ktokolwiek chciałby mi pomóc zapraszam . zrzutka.pl/z/Mc udostępniajcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aDagiaa
No jeśli ktoś chce zadbać o każdy szczegół a organizacją wesela zajmuje się sam to na pewno musi zająć się tym odrobinę wcześniej - 1 rok to takie naprawdę bardzo ryzykowne minimum. Z drugiej strony macie przecież jak ktoś słusznie zauważył całą masę inspiracji w postaci tego typu wpisów - http://hotelnabloniach.pl/blog/weselne-inspiracje-uroki-slubu-jesienia/ moim zdaniem nic tylko korzystać i kształtować swoją wizję idealnego wesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×