Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-MARTINI-

przepis na ciasto którego nie da sie spieprzyć??

Polecane posty

zna ktos jakies dobre proste ciasto ktorego nie da sie spieprzyć?? dla mnie zadne cistao nigdy jeszcze nie wyszlo a chce jakies zrobic na wieczor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeresik
Kochana ma przepis na szybką szarlotkę z jabłuszek- zawsze się udaje:) Jak chcesz to napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja poprosze bo czego bym nie probowala zawsze mi nie wyjdzie mi nawet blok czekoladowy nie wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeresik
"Kochana MAM przepis" - miało byc napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he fajnie mam nadzieje ze bedzie tak jak ty mowisz i mi wyjdzie ale bym byla szczesliwa zeby chociaz raz jakies ciasto nie bylo zaklacem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego ciasta nie da sie spieprzyc :P 1 szkl jogurtu naturalnego 1 szkl cukru 1 szkl oleju 3 szkl maki 4 jajka 3 lyzeczki proszku do pieczenia wszystko wrzucic do miski i wymieszac dokladnie lyzka do uzyskaia jednoliej konsystencji.wylozyc na blache wysmarowana maslem i posypana maka.na wierzchu mozna ulozc owoce.posypac kruszonka.piec ok 40 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeresik
ciasto:Szklanka mąki, szklanka cukru, szklanka kaszki manny, cukier waniliowy(całe opakowanie), 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia.---WYMIESZAJ około 1kg jabłek(obierz, pokrój na kawałki byle jak) Posmaruj blachę i obsyp bułką tartą. Wymieszane"ciasto" podziel sobie("na oko")na 3 części i naprzemiennie przekładaj z jabłkami. (zaczynając od proszku)Na samą górę pokrój około pół kostki margaryny (żeby nie było za suche). Piecz około 40 minut w temp. 200 stopni. Musi się udać:) Pyszne i niewiarygodnie szybkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy cos oprocz kaszy mannej mozna dodac bo wiesz mieszkam w bxl i tu nie wszystko jest i z taka kasza moga byc problemy zeby ja dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wcielone zlo ao mam nadzieje ze mi sie wkoncu cos uda nie wiem czy to z moja reka do ciast jest cos nie tak czy co ze mi to nigdy nie wychodzi i dodam jescze ze nie mam miksera wiec potrzebuje ciasta takiego ktorego nie trzeba miksowac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tej szarlotki to nie trzeba tam tego ciasta czyms scalic? jakas woda czy mlekiem lub maslem bo w twoim przepisie sa same sypkie rzeczy i tak sie zastanawiam jak to wymieszam to bedzie tylko sypki proszek a nie ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeresik
Kaszę manną(najzwyklejszą) dostaniesz raczej wszędzie(u mnie na za***piu zawsze jest) . Szczerze nie próbowałam z niczym innym. Hmm bałabym się zakalca...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeresik
Martini - to właśnie takie sypkie dajesz:) Ciasto robi się mokre od pieczonych jabłek i margaryny na wierzchu. Ciasto jest przepisu mojej mamy - która jest cukiernikiem:) Zawsze wychodzi i jest pyszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w brukseli i wiesz tu jest tak ze niby wszystko jest a tak anprawde gowno jest i nawet mleko w proszku najwzyklejsze jest prpblem kupic bo oni maja swoje odpowiedniki tego a nie do wszytskich naszych ciast pasuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha czyli mieszam to wszystko i ten proszek sypie na blaszke przekladam jablkami i znowu proszek i znowu jablka czyli to taki patent chyba wyprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeresik
Martini- właśnie tak robisz:) Jak masz bardzo słodkie jabłka to daj troszke mniej cukru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mailer daemon
kruche i półkruche zawsze wychodzą tłuszcz + mąka 1:1 lub 1:1,5 i kilka żółtek i proszek do pieczenia jak każą na opakowaniu (na kg mąki) posiekać mąkę z tłuszczem aż się tłuszcz wchłonie wtedy żółtka razem zlepić ciasto pomrozić chwile na kamień zetrzeć na blaszke jak kto woli owoce to tego (śliwki ,jabłka ,rabarbar do wyboru)na wierzch albo pierzynka z białek albo kruszonka albo 1/3 zamrożonego ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeresik
I jak tam ciasto? Robiłaś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziweczyny
a jak myslicie to ciasto sypane z manna mozna by bylo zrobic ze sliwkami moze robila ktoras z was czy lepiej nie kombinowac i zrobic z jablkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a te wszystkie przepisy
sa na duza blaszke? bo przepisu lux a u mnie malej sie piec nie oplaca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbkj
szklanka oleju?????????? masakra!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na duza blaszke. a no szklanka oleju :P ale zaraz sie odezwa te co sie odchudzaja i wogole i bedzie ze za duzo itd. od razu mowie jak komus nie pasi szklana oleju niech da mniej a zwiekszy ilosc jogurtu nat. ale za efekt koncowy nie recze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można sie przylaczyc
a zamiast jogurtu naturalnego moze byc jakis inny np malinowy? Albo smietana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis na babkę która nie ma bata zawsze się udaje :D 1 Kasia 1,5 szkl cukru 0,5 szkl wody 2 łyżki kakao to wszytko wrzucić do garnka i zagotować mieszając jak masa jest letnia dodawać na przemian mąkę i żółtka 2 szkl mąki + 3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia 5 żółtek jak masa będzie gotowa można dodać jakiś zapachowy olejek np rumowy a na koniec ubić pianę z białek i delikatnie wszytko wymieszać foremkę wysmarować tłuszczem i wysypać bułką tartą piec ok 50 min 180 stopni ten sam przepis można wykorzystać na placek ze śmietaną zamiast do foremki na babkę wylać masę na foremkę od placka po wystygnięciu przeciąć na pół dół wykładamy np brzoskwiniami z puszki na to ubita śmietana z żelatyną przykrywamy górą na wierzch dajemy polewę czekoladową i do lodówki pycha mniam mniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze smietana i z owocowymi jogurtami nie testowalam jeszcze ale wydaje mi sie ze moglo by byc.ale jesli juz to lepiej waniliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do esmeresik
ktoś dobrz epytał, czym scalić to ciasto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze takie...
BUDYNIOWE Ciasto: 2 szklanki mąki (szklanka 250 ml) 3/4 kostki margaryny (kostka 250g) 2 łyżki kwaśnej śmietany 1/2 szklanki cukru 2 łyżeczki proszku do pieczenia 4 żółtka Masa: 3 budynie śmietankowe z cukrem (3x40g) 1 litr mleka 2 łyżeczki kartoflanki (mąki ziemniaczanej) Kruszonka: 20 dag margaryny (ja daję po 10 dag masła i margaryny) 10 dag cukru, cukier waniliowy do smaku mąka (dodawać jej po trochu tak, aby powstała kruszonka, która nie bedzie się kleić do palców) Z podanych składników zagnieść ciasto i wyłożyć nim spód nasmarowanej wcześniej i posypanej kaszą manną lub bułką tartą blachy. Budyń ugotować według przepisu na opakowaniu, nie zapominając o dodaniu dodatkowo 2 łyżeczek kartoflanki. Wyłożyć jeszcze ciepły na ciasto (zimny nie da się już rozprowadzić). Z białek ubić pianę, dodając na koniec 2 łyżki cukru. Pianę wyłożyć na budyń, a na koniec posypać wszystko kruszonką. Piec w temp. około 180 C około 45 min do czasu uzyskania ładnego złotego koloru na wierzchu. Ciasto jest naprawdę proste i nie wymaga dużego nakładu pracy, a co najważniejsze jest pyszne. Szczególnie polecam na przyjęcia urodzinowe dla dzieci (i nie tylko), bo będzie znikać migiem z talerza. Kroić należy je dopiero po całkowitym wystudzeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeresik
Kochane niczym nie scalacie tego "ciasta" po prostu sypiecie na blachę(oczywiście dużą), wykładacie połowę jabłek, znowu sypiecie, znów jabłka i na koniec ... sypiemy:) Układamy na wierzch pół margaryny (podzielonej na kawałki) i pieczemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×