Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakajakajakaja

Kurs samoobrony- pytanie do kobiet

Polecane posty

Gość gość
nigdy na agresorze... ale lepiej mieć go w pobliżu (żeby nikt nie musiał nas bić smyczą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greatniki
teraza w militariach, jak się zapiszecie do newslettera to dostajecie 10 zł na zakupy, to gaz wychodzi za 5 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolata
a nie ma jakiś ograniczeń, że od kwoty 100 zł czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kupon upoważnia do jednorazowej zniżki 10 zł, przy zakupie na kwotę powyżej 100,00 zł."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samoobrona,to nie tylko spranie przeciwnika,ale rowniez przewidzenia jego posuniec.Przewaga psychologiczna,panowanie nad strachem to polowa sukcesu. Czasem rozmowa mozna tak skolowac przeciwnika ze ci jeszcze siatki do domu zaniesie.Taki kurs ma dodawac pewnosci.Zeby nie stac sparalizowanym w podbramkowej sytuacji.Wiem co mowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem instruktorką ju jitsu, praktycznie w stanie jakiegoś zagrożenia nie miałam szansy przetestować swoich umiejętności. kurs samoobrony daje pewność siebie, lepszą sprawność, umiejętność reagowania w sytuacji zagrożenia, i wyćwiczenie nawyków odpowiedniego reagowania i panowania nad strachem, własnym ciałem i samym sobą. techniki z kursu mogą sie nie przydać ale są inne plusy dlaczego watro chodzić, sport, relaks, hobby, pewność siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosia
A ja myślę, że jak się skupisz i strach Cię nie sparaliżuje to jest szansa an użycie tych technik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enidia
A co sądzicie o pistoletach gazowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wiadomo wszystko zależy od człowieka, bo ktoś może być świetnie wyszkolony a syt się zdarzy i go zamrozi (powiedzmy przypomni sobie jakąś scenę z życia i go zamrozi) jednak jestem zdania że lepiej coś zrobić niż stać biernie a później żałować swoich decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najskuteczniejsze są gazy pieprzowe Fox Labs. Nie ma gościa, który by to przetrzymał. Mają zasięg 6 metrów, strumień, a nie mgłę, więc same się nie nawdychacie. Stężenie jest olbrzymie bo wynosi 5 milionów jednostek, a nie śmieszne 5 tysięcy. do tego mają mieszankę z innym gazem, tak, że działają krócej i mogą wyrządzić mniejsze szkody napastnikowi. nie ma na rynku lepszych gazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pistolet gazowy uważam za niepotrzebny.... zwykły gaz wystarczy no chyba że chcesz szpanować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>>gość >>>nie uważacie że to jest przepłacanie? nie lepiej zwykły gaz i mieć spokój ?? >>> wg mnie kazda kobieta powinna pod ręką miec gaz łzawiący do dyspozycji, niewielki pojemnik gazu pieprzowego w zelu jak ten http://www.militaria.pl/tm/gaz_pieprzowy_poli cyjny_50_ml_p6763.xml>>>> tak sie sklada, ze mam przy sobie taki gaz od kilkunatu miesiecy, i jak dotad musialam go uzyc tylko raz, na szczescie opanowalam sie, i dalam rade, a potem ucieklam wezwac pomoc, polecam z wlasnego doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i ten gaz z militaria.pl jak dobrze przeczytasz ma 2 mln SHU, i zasieg 4 metry, i strumien, i kosztuje 30zł a nie 100 jak fox, wg mnie do samoobrony w miescie wystarczy zupelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stasiara
jest też droższy i mniej bezpieczny, poza tym większosć z nas boi się broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się nie podoba opcja pistoletu mam wrażenie że to jest zabawka żeby poszpanować ... a nie łatwy, tani w użytkowaniu gaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert_od_samoobrony
A teraz rozwieję wasze wątpliwości kobiety. Jeżeli napadnie was jeden napastnik to macie 2% szans na obronę, a jeśli dwóch 0%. Nawet jeśli trenujecie 10 lat. Jeszcze jakieś pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak... myślę że taki "ekspert" nie powinien gadać głupot. uważam że wszystko zależy od naszych umiejętności od podejmowania szybkich decyzji i od przygotowania... od szczęścia które może i wynosi 2 % też ale uważam że dużo jest w naszych rękach a nie jakieś wyliczenia nie wiadomo skąd. i mogę się zgodzić że przy dwóch napastnikach procent szans g***townie spada ale uważam że gdzieś na świecie jest kobieta która dałaby sobie radę nawet z 2 więc to nie jest 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>mi się nie podoba opcja pistoletu mam wrażenie że to jest zabawka żeby poszpanować ... a nie łatwy, tani w użytkowaniu gaz >>>> ja bym odradzal pistolet jeszcze z innego wzgledu, u nas nie ameryka, i bron jest droga, jesli ktos zobaczy bron, to moze chciec Ci ja zabrac dla jej wartosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>>ekspert_od_samoobrony A teraz rozwieję wasze wątpliwości kobiety. Jeżeli napadnie was jeden napastnik to macie 2% szans na obronę, a jeśli dwóch 0%. Nawet jeśli trenujecie 10 lat. Jeszcze jakieś pytania?::::>>>>. geniusz jeszcze powiedz swojej zonie/matce/corce ze najlepiej to sie polozyc i czekac co sie stanie, genialne samoobrona to nie jest ciezka sprawa, jasne ze osoba 150cm i 40kg nie da rady komus postury 185cm i 120kg ale normalnemu facetowi, da rade, wystraczy podstawowa wiedza, kilka wycwiczonych ruchow i opanowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ekspert od samoobrony bo za pierwszym razem podszedł do niego jeden koleś i dał mu strzała. Kiedy się obudził, doszedł do wniosku, ze mógł zanurkować pod ręką i uciec. swoje szanse wyliczył na 2%. Za drugim razem napadło go 2 kolesi i nawet nie zdążył się zaorientować z której strony dostał strzał z pięści i padł. Dlatego swoje szanse wyliczył na zero. - Jednak leszczyk jeszcze nie widział w akcji kobiety, która wpadła w szał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rebelkka
stasiara a czemu pistolet jest niebezpieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula125
Też poważnie się zastanawiam nad kursem samoobrony! Dwa lata temu zostałam napadnięta, mimo że ćwiczyłam dwa lata karate było ciężko, bo stało się to gdy było jasno i pod moim domem!! Element zaskoczenia zrobił swoje! Też słyszałam o krav madze i proszę o jakąś kobitkę, która tam chodziła żeby się wypowiedziała, co o tym mysli! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betstu
Myślę, że Krav maga to zbyt agresywna walka dla kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja myślę że nie ma czegoś takiego jak za agresywne dla kobiety. ludzie nie żyjcie tylko stereotypami, jeśli kobieta ma silny charakter i jest pewna swoich decyzji da radę!! a słyszałam że to jeden z lepszych "sportów walki" nie tylko dla faceta ale i dla kobiety... u nas połowa policjantów to trenuje ... muszę się zapisać to może mandatów nie będę wlepiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krav Maga w Polsce to pic na wodę, a nie samoobrona. Nic się nie nauczycie na takim badziewiu. To nieudolne połączenie źle wykonywanych technik Ju-Jitsu z źle wykonywanymi uderzeniami i kopnięciami z Win-Tsun. A to dlatego, ze twórca Krav Magi - żyd z ulicy Żelaznej w Warszawie był kiepskim uczniem miejscowych meneli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleg Taktarov zrobił kuku zydkowi. sponiewierał go w klatce :D MMA vs. Krav Maga. Tak się kończą takie konfrontacje w klatkach. youtube.com/watch?v=txq_jORWCBc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo lepsze jest Kajukenbo, ale w Polsce nie ma dobrych instruktorów. Kajukenbo zostało stworzone przez prawdziwych mistrzów sztuk walki, a nie przez jakiegoś pajaca, co wszystkiego trenował po trochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An3ta
Uważam, że gaz pieprzowy całkowicie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×