Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zabić-nikiel

MAM DOŚĆ ŻYCIA przez uczulenie na nikiel.....

Polecane posty

Gość zabić-nikiel

MAM DOŚĆ. Wstydzę sie, cierpię, boli mnie.... zaczeło się rok temu, po założeniu na palec złotego pierścionka, o niższej próbie - okazało się, że zawierał nikiel. Pojawiła się wysypka. Pierścionek zdjęłam, a wysypka nie zeszła, trzyma się już ROK ! I nie zajmuje już tylko miejsca po pierścionku, ale rozprzestrzeniła się na całą moją rękę, z jednej i z drugiej strony !!!!! Byłam u dermatologa, dostałam maść cutivate. Jak smaruję dwa razy dziennie jest trichę lepiej, raz nie posmaruję zaraz mnie wysypuje na całej ręce. Staram się nie drapać, ale w nocy czasem przez sen rozdrapuję całą rękę do krwi i tylko cieknie mi krew i płyn surowiczy.... mam rękę calutką w bąblach i strupach. Suchą od maści jak papier ścierny. Jest mi wstyd przy wydawaniu reszty, przy podpisywani się gdziekolwiek.... nie mam sił z tym życ..... maść mi sie skończyła tydzień temu,moja reka wygląda teraz potwornie. Wizytę u dermatologa mam dopiero w piątek. Mam dość!!!! Byłam w aptece, dano mi maść Hydrocortizon 0.5 procentowy, ale nie działa wogóle.... picie wapna też nie działa.... co robić ??? Ratujcie. Miał ktiś takie silne uczulenie na ten nikiel ? Dało się to jakoś zwalczyć ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iosa333
na sperme tez masz uczulenie .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
sperme łykam jak pelikan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atakatam
zy bierzesz jakieś leki przeciw świądowi? Może clemastine byś spróbowała? a póki nie masz zadnej recepty to moze zwykły zyrtec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Mam gdzieś podszywy.... Naprawdę jest mi cieżko. Pół roku czekam na wizytę u dermatologa - u podobno dobrego dermatologa.... w tym czasie moja ręka pogorszyła się jak nie wiem. Boli.... swędzi.... nie potrafię zginać palcami bo mam je tak zgrubione przez wysypkę i suchą skórę przez kremy.... przy zginaniu palcami skóra pęka i leci krew..... Nie wiem już co robić. Czemu to nie che zejść tylko się nasila ? Nie noszę już niczego co ma nikiel, uważam co jem.... a to się rozprzestrzenia.... Przepraszam, że tu piszę, ale już nie daję rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Właśnie jak byłam ostatnio u dermatologa to jeszcze karmiłam dziecko piersią i nie mogła mi niczego doustnego zapisać. Teraz przestałam więc mam nadzieję, ze coś mi przepisze w piątek co mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Miał ktoś też aż tyle czasu wysypkę ? Udało się ją jednak zwalczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stanislawaaaaaaaa
lekarzem nie jestem może to bardzo głupie ale spróbuj z maścią ze smalcu, choćby na 1cm skóry przetestować, te objawy wyglądają na groźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewenementkaaaa
to mi wygląda raczej na atopowe zapalenie skóry niż zwykle uczulenie na nikiel.. glupi dermatolog ze odrazu o to nie zapytal :| mojej mamie tez sie zaczelo od uczulenia na metal ... wspolczuje bo wyleczyc sie tego nie da.. jedynie masci steroidowe poczytaj sobie o HA na internecie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stanislawaaaaaaaa
ta gówniana maść cutivate pogarsza sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stanislawaaaaaaaa
i zmien dermatologa bo ten to jakis konował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to niewielka odmiana
skoro to uczulenie nie znika, może być tak, że podrażnioną niklem skórę uczuliło potem coś innego. może masz uczulenie na coś innego oprócz tego niklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Dziękuję za odpowiedzi - myślałam, że nikt tutaj nie zajrzy :) Nie mam na nic innego uczulenia, nigdy nie miałam żadnych problemów ze skórą, nawet zdrowotnych problemów nie miałam i nie mam zadnych, nie liczac katarów i typowych chorów, które każdy przechodzi... To zaczęło sie nagle, raz miałam zegarek i mnie wysypało, zegarek zdjęłam, wysypka sama znikła.... potem to samo z łańcuszkiem. No i rok temu z pierścionkiem, ale po zdjęciu go wysypka jest już rok i zajmuje coraz większą czesć ręki :( Czekam na tę wizytę u dermatologa jak na cud... Spróbuję zrobić zdjecie i wrzycę tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele
To nie może być uczulenie na nikiel. Po pierwsze zdjęłaś pierścionek więc kontakt z alergenem zniknął. Niemożliwe, aby wysypka utrzymywała się aż rok! Też mam to uczulenie, schodzi po paru dniach. Nie używam żadnych maści dla alergików bo zawierają sterydy. Na ogół smaruję ją kremem Penaten dla niemowląt firmy Johnson&Johnson, zawiera cynk. Spróbuj, to koszt ok. 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz objawy, jak ja, a mam atopowe zapalenie skóry. Trochę upierdliwe, ale ja teraz nie mam już żadnych zmian - muszę jedynie bardzo uważać na skład stosowanych kosmetyków. Jeśli okaże się, że to AZS, to poproś o maści, które nie zawierają sterydów - wprawdzie są dość drogie, bo ceny zaczynają się od ok. 80zł (za te na receptę), ale warto, bo nie będziesz miała objawów odstawienia sterydów po leczenie uderzeniowym, a uwierz, nie chciałabyś się w to bawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo-o
miałam to samo -wysypka przez kilka lat w jednym miejscu! pomogło mi mieszanie trzech maści na raz: clotrimazolum, detreomycyna i jakaś jeszcze jedna - opakowanie podobne do tej pierwszej, tylko pomarańczowobiałe - bardzo możliwe że cutivate. i żadna z nich nie działała pojedynczo, tylko właśnie zmieszane ze sobą i nałożone. a na noc musisz jakoś obwiązywać dłonie. ja też przez sen drapałam do krwi. ale zaczęłam smarować tą mieszanką i zaklejałam bandażem, ale tak, żeby był dostęp powietrza. po dwóch trzech dniach była wyraźna poprawa, aż znikło całkowicie, później na wszelki wypadek smarowałam jeszcze tą bliznę co została. i wszystko jest teraz idealnie wygojone bez śladu. poproś dermatologa o receptę. koniecznie spróbuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimna cola
Mi pomaga sudokrem. Już nie mam sladów, a kiedys jedna wielka rana na brzuchu była od guzika, i paska. A teraz we wszystkich spodnaich mam plastykowy guzik albo maluje lakierem do paznokci guziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Dziękuję za rady. Wybróbuję wszystkiego mam mam naprawdę dosć.... ale zaczekam do tego piątku co mi powie dermatolog. Tu są zdjecia tej ręki, ale szczerze, to wygląda ona gorzej niż na zdjeciach :( http://img831.imageshack.us/i/img0866j.jpg/ http://img835.imageshack.us/i/img0867c.jpg/ http://img225.imageshack.us/i/img0868zm.jpg/ http://img257.imageshack.us/i/img0869u.jpg/ http://img440.imageshack.us/i/img0870t.jpg/ Co o tym myślicie ? Straszne, prawda ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo-o
no wygląda tak samo jak u mnie, chociaż ja czasami się tak drapałam ze złości i świądu, że miałam mokrą koszulkę od tego płynu :o możesz napisać skąd jesteś? wystarczy województwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak :) Lekarzem jestem, nie mi to oceniać, ale moja ręka była podobna. AZS często występuje np. z zakażeniem pałeczkami gronkowca bądź jakąś grzybicą. Ja miałam to szczęście, że u mnie to było wyłącznie AZS i było łatwiej leczyć. Nie martw się, dostaniesz tabletki, maści i inne czary-mary. Poza tym, zwróć uwagę, czy świąd nie nasila się po którymś z produktów spożywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Nooo, ja tak właśnie podrapałam ostatnio w sobotę w nocy, lała się krew i ta lepka ciecz, płyn surowiczy czy tam coś..... Ale staram sie jak mogę tego nie drapać i od soboty sie trochę zagoiło. Zdjecie robiłam przed chwilą. Od soboty śpię w rękawiczce, żeby nie drapać.... Województwo Śląskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zloto nie ma w sobie ani grama
niklu nie zmyslaj!mozliwe ze nosisz na palcach jakies gowniane srebro i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimna cola
A to nie egzema? zaczeło ci sie to od pecherzyków z ropą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Kurcze, no właśnie nasila się ale nie ma reguły kiedy :( Tak raz w tygodniu dostaję takiego ataku drapania, że nie ma rady, rano tylko widzę krew i lepką wodę :( I rany potem cały tydzień, znów się zagoi i znów od nowa.. tylko coraz bardziej się to rozprzestrzenia. Kiedyś było tylko na środkowym palcu w miejscu pierścionka a teraz.... szkoda słów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo-o
ale miałaś mam nadzieję robione testy na uczulenie kontaktowe? takie, co się na plecy przykleja? czy lekarz zdiagnozował po samych objawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pstro
też uważam że to na 99% atopowe zapalenie skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yfjfjfjtfjf
wyobraz sobie jakbys miala cos takiego na twarzy:o ja tez mam chorobe skory, nawet nie wiem co to jest, bo musze czekac na badania alergologiczne, mam to juz dlugo, ale moja dermatolog za kazdym raze m mowi cos innego, luszczyca, egzema itd.. ostatnio przenioslo mi sie na twarz.. wszedzie rozdrapuje, mam rany, strupy, ropa i krew leci, potem zaczyna piec juz nie dam rady:( w lecie najgorzej, bo nie moge sie rozebrac w krotkie spodenki bo mam na nogach , rekach..:( na dodatek mam dopiero 18 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×