Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agaciak

Wrocilam do Polski z Irlandii..

Polecane posty

Gość ja ciebie noooo
temat upadł....szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pantera w kropeczki
podnosze temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pantera w kropeczki
Ja rowniez wrocilam do kraju, tyle, ze z USA. Szukam pracy juz od maja :( i coraz bardziej sie doluje, ba nawet zaczynam zalowac, ze wrocilam :(. Jestem o tyle w gorszej sytuacji, ze nie moge wrocic w tym roku a dopiero w polowie nastepnego. Gdyby nie to, juz z pewnoscia by mnie nie bylo w Polsce :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ciebie noooo
Witaj Pantera,smutne trochę,bo to też inni się dołują.No ale tak bywa...ja ciągle mam nadzieję,że będzie dobrze.Mój mąż już będąc tutaj pomału szuka w Polsce w pracy.Ja może tak z innej beczki,może się orientujecie ile potrzeba miesięcznie kasy na 4 osobową rodzinę,żeby żyć sobie bez stresu.Myślę,jak oczywiście dwójka w rodzinie pracuje.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KTOSIAA
a ja jestem tu dopiero od 3 miesiecy i juz chce wracac..chociaz tak samo chce zarobic na start w Polsce to jednak brakuje mi rodziny i przyjacioł, dodatkowo z praca jest ciezko a kazdy 'Polaczek' tutaj to by chetnie Cie spzredal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KTOSIAA
a ja jestem tu dopiero od 3 miesiecy i juz chce wracac..chociaz tak samo chce zarobic na start w Polsce to jednak brakuje mi rodziny i przyjacioł, dodatkowo z praca jest ciezko a kazdy 'Polaczek' tutaj to by chetnie Cie spzredal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwfh
Tych powracajacych nie zatrudniają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugyenka
do ktosia Nie martw się, przyzwyczaisz się. DObrze jednak zostac jeszcze trochę (jesli jesteś dopiero 3 miesiące) jeśli chcesz odłożyć. Mieszkałam za granicą 3 lata, wróciłam bo odkładaliśmy powrót przez ostatnie 2 lata i w końcu trzeba było zdecydować) ale cieszę się że byłam tyle ile byłam. Najgorsze jest że w Polsce pieniądze uciekają tak szybko. Ani ja ani mój mąż nie pracujemy jeszcze (wróciliśmy w wakacje) i teraz cieszę się z każdego miesiąca który postanowiliśmy dłużej zostać tam, za granicą (chciałam wyjechać już po roku a zostaliśmy jeszcze dwa) bo mamy więcej pieniędzy odłożone Przez te 3 lata spotkaliśmy więcej wrednych polaczków niż przez całe życie - raz nas okradziono, innym razem prawie (wiedzieliśmy już ze w sprawach w które u nas policja się nie miesza, tam można liczyć na pomoc. Dzięki zgłoszeniu na policję dostaliśmy za drugim razem pieniądze z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugyenka
kiwfh yy, niby dlaczego :| ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emigrantkaaa
Ja w UK jestem od 3 lat.Z jednej strony fajnie mi tutaj,a z drugiej mam juz dosyć.A to dzieki naszym polaczkom,dzieki nim mam dosyc anglii.Chciaałabym wrocic do PL. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to po co sie z polakami
trzymasz? ja juz dawno przestalam i dobrze mi z tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emigrantkaaa
bo mieszkam z nimi.Tzn ja i moj mąż oraz jedna para.Czyli mieszkamy we 4 :/ A noi rozpieszczony bachorek-kot naszej starej panny :/ Szukamy cos chcielibysmy sie wyniesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powrot z Kanady
Mieszkalam razem z mezem prawie 20 lat w Kanadzie. Tam urodzily nam sie dzieci. Postanowilismy wrocic do Polski. Wytrzymalismy dwa lata. Inny swiat, inne realia. Jestesmy z powrotem w Kanadzie. Moj wyimaginowany swiat o Polsce byl inny niz rzeczywistosc. Pozdrawiam wszystkich w kraju i na obczyznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdgf
a co jest takiego innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze wrocic?
bije sie z myslami od dluzszego czasu zeby wrocic, ale nie dlatego ze mi tu zle (Anglia) ale dlatego ze jakos im dluzej z dala od rodziny tym nieco gorsze samopoczucie. Wszyscy sie starzejemy, rodzina tez, szkoda ich tak na starosc zostawiac. Czy ktos wrocil, bo mial na sumieniu dobro rodzicow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbsidbsidbs
Ja chce wyjechac z PL w przyszlym roku. Mam na uwadze ze rodzice sie starzeja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze wrocic?
wyjechac z PL, czy do PL? Nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbsidbsidbs
wyjechac z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh dylematy
A ja stoje przed dylematem wyjazdu .Mam 30 lat i 0 zycia rodzinnego. Mieszkam tylko z matka . Chce wyemigrowac do Kanady opcjonalnie do Angli . I teraz bije sie z myslami co wybrac bo czas leci. Z jednej strony marzenie kanada ale daleko i praca watpliwa a z drugiej strony samotna matka i troche mi zal ja sama zostawiac.Noi w angkli chyba latwiej o kariere. Ale jak ja mam stworzyc rodzine ? i cos zrobic z soba siedzac na tylku. Co robic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbsidbsidbs
ehh dylematy. masz troche gorzej niz ja. tzn ja postanowilam zostawic to co mam tutaj i wyjechac (na poczatku przeszlego roku) tyle ze mam 23 lata i rowniez watpliwosci zeby zostawic swoja mame, ale ona ma jeszcze mojego ojca (tzn meza) i moje rodzenstwo blisko. NIe wiem czy sie uda ale gdybanie, marne perspektywy i siedzenie na tylku doprowadzily mnie do szewskiej pasji. a kim jestes z zawodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh dylematy
Aktualnie nie pracuje z wyksztalcenia jestem ekonomista. Smutnomi z emusze matke zostawiac ale sam nie che takiego losu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tego typu sytuacjach przydatne na pewno okażą się dowody kolekcjonerskie z clubcard.com.pl . Cena jest ostatnio wyjątkowo niska, a jakość podobnych dokumencikow jest serio bardzo wysoka, wczoraj widziałem jeden u kumpla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iluzja zero realiów
dla chcących wracać do PL, polecam jako symulacja spróbować przeżyć tam gdzie jesteście za 25% dochodów przez kilka miesięcy, to zobaczycie jak wygląda praca i życie w PL. Co wam z rodziny i przyjaciół jak nie będzie za co opłat zrobić ani podstawowych zakupów? W PL teraz jest jak na zachodzie, każdy zaganiany, praca, dom, dojazdy, i te pare godzin w domu, spanie i powtórka, ciągłe życie na granicy przetrwania. Co z rodziny i przyjaciół? Nikt was tam nie będzie niańczył. PL wydaje się tylko fajne na wakacjach, gdy przywozicie kase zarobioną na zachodzie i lekką ręką wydajecie. Codzienna praca i życie tak nie wygląda, a dla większości to ciągła walka o przeżycie od 1go do 1go, realia dla zdecydowanej większości to brutalne zderzenie z szarą rzeczywistością. Kasa się kończy i jest doopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agaciak 2010.10.16 >>>> I jak tam szanowna autorko? Gdzie jesteś i co porabiasz? Ciekawe by było usłyszeć Twoje doświadczenia z perspektywy czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli kto sie do Polski wybiera to zawsze radze, zeby sobie wybrac 3 tys. zl gotowki i zostawic wszelkie karty w domu. Za to wyzyc i spobowac zycia z dzieckiem (alnbo dziecmi) przez miesiac w Polsce. Jezeli bedzie Ci sie podobalo to wracaj! Naprawde, inwestycja miesiaca wakacji a taki test to nic wielkiego a duzo daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co innego przyjechać na wakacje z pełnym portfelem obcej waluty a co innego pracować za PLN , żyć i mieszkać, bo tu też każdy sobie rzepke skrobie jak i na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Najgorsze jest że w Polsce pieniądze uciekają tak szybko" otoz to ;) pewnie znajdziecie jakas tam prace I kasa na styk z miesiaca na miesiac to przy dobrym scenariuszu oczywiscie tak sie neistety zyje w pl a kasiurka idzie jak woda :) ja juz to przerabialem wrocilem do pl przez dziewczyne I zalowalem dwa lata trwalo az zwiazek sie rozpadl I heja teraz w anglii zadowolony kesiurka sie odklada stac mnie na wszystko w granicach normalnosci :) moge pomoc tacie po prostu psychiczny comfort poza tym co bede wam tlumaczyc w koncu jezeli w 3 lata zaoszczedziliscie na chate a przeciez nie zyliscie jak jakies dzikusy na pewno to jak to dobrze swiadczy o irlandii:) w pl byscie tego nie odlozyli malo tego musieliscie wyjechac zeby teraz moc wrocic z kasa I szansa na zycie bo czy bedzie kolorowo to nie wiadomo chociaz teraz 500+od kwietnia to tez nie bedzie zle ;) jakos na pewno wam sie ulozy tylko jest jedno ale ... idac tokiem myslenia mowich przedmowcow o k...a uwazajcie na polaczkow ;) jest ich tam od groma :/ masakra jakas brudasy chamy smierdziele zawistniki pijacy d***** rozumiem ze mozna tak sie zwrocic o kims do kogos bezposrednio ale jak mozna k..a mowic tak pogardliwie o sobie jako polakach polaczki ...porazka po prostu tragedia nie wyobrazam sobie ze jakis angol moglby mowic o swojej nacji w ogole tak pogardliwie maja dume jakas wewnetrza polaczki to wyraz zapozyczony wlasnie z angielskiego uzywaja go ocokrajowcy ktorzy lekcewazaco wypowiadaja sie w ten sposob o wszystkich polakach wrzucajac ich do jednego wora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pisali przedmówcy, dokumenty kolekcjonerskie potrafią bardzo pomóc na emigracji. Znam to z autopsji i osobiście polecam stron fastidcard.com m dobre dokumenty i zdaje się najtańsze na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EmigracyjnI nieudacznicy i ich wstrząsające historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wrocilem w tamtym roku. Kupilem 4 mieszkania na wynajem w duzym miescie wojewodzkim, i spokojnie zyje sobie jak Pan. Teraz mam czas dla rodziny i na swoje hobby. Niedlugo mysle jeszcze nad jakas franczyza co by miec jakies dodatkowe zajecie. Pozdrawiam wracajacych, nie ma sie czego bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×