Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Gość ja też do tolerancji piszę
ale na stałe już tam zostajecie całą rodziną czy na trochę czy po świętach wracasz z córeczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też do tolerancji piszę
a nie szkoda ci zostawiać rodziny - rodziców i rodzeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz ci pisze :) ja kupuje na bazarze worki po 10 kg juz pokrojonej w paski. Mam metalowy, duzy gar gdzie te 10 kg po scisnieciu wchodzi ale po kolei. Kupujesz kapuste już poszatkowana- ja nauczona doswiadczeniem polecam "kamienna glowe" Wyparzamy gar i wrzucamy do niego kapuste tak na wysokosc "dlugiego palca" Bierzemy dosc duza szczypte soli- wszystkimi piecioma palcami- i posypujemy nasza wartswa Scieramy 2 marchewki na tarce- ja wole na malych ostrzach ale na duzych tez moze byc- i posypujemy. Nastepnie wykonujemy to ponownie- znowy wartwe kapusty na wysokosc palca (tak mniej-wieciej), soli, marchewke i zaczyna sie zabawa czyli ugniatanie co jest najwazniejsze. Ja to robie tluczkiem do ziemniakow- tym drewnianym. I trzeba dosc dlugo ugniatac. Jak uznamy ze utluklismy to kolejna wartstwa i znowu ugniatanie- na koniec jak wypelnimy gar to jak bedziemy ugniatac calosc to powinien juz wyjsc sos. Nastepnie caly gar stawiam na 2-3 dni kolo kaloryfera aby "doszla". A potem smakuje (moze zostawie na 4 dzien) czy jest ukiszona i do sloikow i do lodowki. W zimie mozna na dwor aby dobrze przemarzla. Jak zrobicie i wam wyjdzie gar, to proponuje abyscie do kolejnego powkladaly pare jablek- wyjda kiszone jablka ktore sie swietnie nadaja do kaczki z jablkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ____rodzice____
Pomoce naukowe do stymulacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym Mam do zaoferowania zestaw edukacyjny składający się z 32 liter o wysokości 10,5 cm i 19,5., w pięciu żywych kolorach: czerwony wpływa stymulująco i energetycznie, niebieski działa kojąco i wyciszająco pomarańczowy pobudza, motywuje do działania, zielony działa uspakajająco, odstresowująco żółty ma działanie antydepresyjne, stymuluje na układ nerwowy, rozwesela. Produkty naszej firmy wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, przygotowując do poznania i pojmowania wiedzy. Sprawią, że Wasze pociechy szybciej i pełniej rozwiną się poprzez zabawę. Litery wykonane są z najwyższej jakości miękkiej samoprzylepnej folii. http://allegro.pl/alfabet-duzy-literki-naklejki-polskie-litery-i1336036314.html http://allegro.pl/alfabet-litery-literki-naklejki-zestw-nr-1-i1336035999.html http://allegro.pl/literki-do-nauki-alfabetu-czytnia-zestw-3-i1336036152.html http://allegro.pl/cyferki-naklejki-zestaw-edukacyjny-i1336036412.html http://allegro.pl/cyferki-naklejki-zestaw-edukacyjny-nr2-i1336036087.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooo arletta powiedz jak
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakaSobieTolerancja -ja tez mieszkam za granica ale jednak bede tesknic za polskimi swietami.W Polsce jest po prostu ten klimat swiateczny, snieg ,mroz .Mieszkam w Hiszpanii i te swieta nie sa tak fajne jak w PL.Co roku jestem w Pl na swieta jednak w tym roku niestety nie moge poleciec..praca.Ja tez spedze swieta z mezem i dziecmi,jakos to przeleci ... postaram sie stworzyc swieta takie jak spedzalismy w Polsce z rodzina.Nawet gdybym nie utrzymywala kontaktu z rodzina to i tak bym tesknila... Jak ogladam tv polska i te reklamy swiateczne to och lezka w oku sie kreci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro byłaś na każdych Świętach w PL, to nie wiesz tak naprawde jak wyglądają Święta w Hiszpani :) Ja myślę że Skoro jestes z najbliższymi osobami, i masz Pole do popisu żeby przygotować im święta wykaż sie i stwórz im klimat Polskich Świą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryjek włoczykija
Za miesiąc Wigilia- przeleci jak z bicza strzelił :) Zostało 2 tyg. do Mikołajek, a wtedy to ruszy już z kopyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryjek włoczykija
Listopadowa, a mieszkasz na Północy kraju? Bo podobno dziś tylko tam ma cosik spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja, od 1 grudnia, a od mikołaja to tym bardziej czas leci szybko. A jeśli jeszcze faktycznie spadnie zapowiadany śnieg, to jeszcze szybciej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryjek włoczykija
To podobnie jak ja, też południe, ale Śląsk. Jeśli chodzi o mnie to ja chętnie zamówiłabym śnieg na 22 grudnia do 6 stycznia (z góry dziękuję za zrealizowanie zamówienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
hej u mnie tez nic a myslalam ze jak wstane bedzi bialo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
robicie jakies saletki na swieta ja robie balagan i moze z kapusty pekinskiej i z szynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobie jarzynowa(ziemniaki,marchewka,jajko,groszek itp..) i z tunczyka (jako,tunczyk,groszek,cebulka,ogorek konserwowy lub kiszony,przyprawy i majonez).Z gyrosa jest PYCHA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
a balagan ktos robi uwielbiam ja glowny skladnik groch i ziemniaki marchem ogorek kiszony pietruszka korzen mozna dodac jajko i szynke dodaje jesszcze majonez i smietane sol i pieprz do smaku a i cebulke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
a ja z tunczyka robie inaczej dodaje kapuste pekinska ser zolty i reszte tak jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiej jeszcze nie robilam z kapusta i serem ale sprobuje - w ta sobote na andrzejki zrobie.Zobaczymy moze bedzie smaczna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
moja mama z tunczyka robi tez z ryzem jest pyszna ale nie znam przepisu musialabym jej zapytac a teraz nie mam jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie od lat są te potrawy; 1zupa grzybowa 2 karp smażony 3 grzyby smażone 4 makiełki 5 kłoski (jeszcze lepsze od makiełek makaron gruby własnejroboty pycha 6 jagły z masłem (kasza jaglana z masłem) uwielbiam:) 7 kompot z suszu 8 pierogi z kapustą i grzybami 9 śledź w śmietanie 10 śledź w occie 11 barszczyk z uszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×