Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Wiecie a ja sałatki to takie zawsze "z glowy" robię, tzn co mi akurat przyjdzie do głowy to mieszam, oczywiście w miarę skłądnie. NA święta chyba będzie klasyczna jarzynowa, i porowa bo bardzo lubie. I lubię też coś z pieczarkami, ale trochę się obawiam że teściowa zrobi tonę sałatek i moje pomysły przepadną ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listopadowa - zdziwiłas mnie strasznie bo wszyscy w mojej rodzinie /znajomi itd to są ich najlepsze potrawy:) zaraz podam ci przepis i lukniesz naprawde warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kłoski ; http://www.niam.pl/przepisy/przepis/2922-kluski_z_makiem tylko że u mnie w domu sami robimy makaron a makiełki to coś podobnego tylko zamiast klusek własnej roboty jest makaron świderki ... robimy oby dwie potrawy i dosyć sporo bo i tak wszytsko zniknie w mgnieniu oka bo jest pyszne;) a jagły to stary dawny przepis który zachował sie od mamy prababci; gotujemy kasze jaglaną dzień przed potem zostawiamy ją w garnku owijamy kocem i tak przez całą noc ona pęcznieje i w dzien wigilii na patelni podgrzewamy ją razem z masłem pychota;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotko no widzisz- kluski z makiem to u mnie co roku obowiązkowa sprawa, tylko nigdy nie słyszałam nazwy kłoski!! ;-) pysznośći! a ta kasza mnie zainspirowała, bo kaszę ogólnie lubię, moze spróbuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
tez nie znam tych potraw 4,5,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
a kaszy nie lubie:) tylko gryczana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chyba się na tą kaszę skuszę ;-) kurcze chciałabym ustalić z męzem czy wigilie robimy u nas czy pierwszy dzień świąt i wtedy mogłabym ustalić sobie jadłospis, a teraz to takie błądzenie. ale karpia robię i tak. a nawet jak ustalę, to dzień przed wigilią rodzina może zmienić zdanie, u nich to norma i tyle z tego bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
a u mnie jest 1 ryba smazona 2 sledzie rozne postacie 3 krokiety 4 barszcz z uszkami 5 pierogii 6 kasza gryczana z grzybami 6 grzybowa 8 kompot z suszu pycha!!! 9 strucla makowa 10kluski z makiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
a i kapustka z grzybkami to 11 a na 12 licze oplatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie ale ta kasza nie smakuje tak jak wszytskie inne typu gryczana czy jęczmienna ! ona jest żółta i ma zupełnie inny smak i szczerze to jest moja najlepsza potrawa choc taka prosta w wykonaqniu i tania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tradycyjnie są; karp smażony zupa rybno- grzybowa barszczyk z uszkami kluski z makiem i to jest zawsze, dawniej jeszcze kompot z suszek, teraz już nie. a do tego róznie w zależności od towarzystwa jest kutia, pierogi z kapustą, czy po kolacji ciasta, czasem śledzik dla chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
ja tylko gryczana lubie z grzybami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
gdzie robicie najczesciej zakupy na swieta jaki sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolerancjo u mnie jakoś sie juz tego nie robi.... to chyba przez mentalność ludzi, teraz gdyby nawet ktoś obcy zapukał i tak mało kto wpuściłby go do domu, choćby ze strachu. wtedy ta tradycja jest strasznie fałszywa... a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
u mnie zawsze jest puste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
u mnie kiedys sie przydalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też podtrzymujemy tą tradycje , wiecie moze gdzie kupic tanio lampki choinkowe na dwór? mieszkamy na wsi ale mamy obok domu taki ogród plac z choinkami tujami itp i kiedys przystroiliśmy cały tak od góry powiesilismy i na choinkach i było naprawde jak z bajki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
nie wiem na allegro sprobuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze wam sniegu na swieta;))to takie fajne. pamietam kiedys w Polsce mialam taka wigilie ze szyby byly pozamarzane i takie fajne wzorki sie na nich zrobily,mielismy piec z ktorego buchal plomien i wielka choinke ach super.. ale mam takie pytanie jaki smak maja kluski z makiem ?j pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
juz kurcze ale ci dobrze ja dopiero po 10 robie ale najczesciej tesco biedronka makro w biedrace maka jest nie droga i cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyszny wszyscy co je znają się nimi zajadają warto spróbowac naprawdę:) ja już pokupywałam troche nowych rzeczy na choinkę ( my mamy sztuczną ze wzgledu na moją alergie ale dużą i rozłożystą co roku pięknie wygląda) kupiłam już nowe łańcuchu , bombki, aniołki i dzwonki na drzwi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
ja kupuje gotowy makaron i gotowa mase makowa w biedronce jest dobra co roku tam kupuje aj nie wiem jak ci opisac smak jest slodki dodaje zapach arakowy do tego troszke i robie to na cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo chciałam żeby mała sie jeszcze pobawiła w śniegu ale niestety nie da rady.. teraz jej musze pilnowac jak oka w głowie bo 3 dni przed wyjazdem mamy szczepienie, i jezeli mi zachoruje to jej nie zaszczepia i nici z wyjazdu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
a ja kupie za jakies 2 lata ze wzgledu na mala jeszcze jej nie wytlumacze ze nie wolno niszczcyc kupujecie cukierki na choinke u mnie zawsze sa juz troche kupilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×