Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Gość stolica wita z rana
u mnie tez spadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ten niedzielny poranek.
podobno dzis i jutro maja byc sniezyce w calym kraju...wrrr....zeby tylko miec pewnosc ze na swieta bedzie duzo sniegu! :) byloby super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snieg snieg snieg hura
tylko ciekawe ile sie utrzyma ,mowili ze niedlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie zimno jak ch*j
i nic nie zapowiada zmiany - a pogoda mowi ze do konca tygodnia spore minusy wiec sie utrzyma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka87
No i corz bliżej.... Kilka dni temu była dyskusja o potrawach Wigilijnych. Na naszym stole zawsze pojawia się: 1. Opłatek 2. Barszcz czerwony 3. Uszka 4. Chleb 5. Ryba po grecku 6. Sałatka ze śledzia 7. Jakiś inny śledź 8. Ryba smażona "na sucho" (np okoń) 9. Ziemniaki w mundurkach 10. Sałatka warzywna 11. Pierogi z kapustą i grybami gotowane 12. Pierogi z kapustą i grzybami pieczone (ciasto drożdżowe, coś jak paszteciki) I każdej rzeczy należy posmakować.... Szaleństwo:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka87
Ryba po grecku (mojej mamy) 1 kg ryby (mogą być filety) 3 duże marchewki 2 pietruszki por, seler 3 cebule szklanki oleju 3 łyżki koncentratu pomidorowego 1 łyżeczka mielonej papryki 2 liście laurowe 4 ziarna ziela angielskiego sok z 1 cytryny cukier, sól Jarzyny oczyścić, umyć, zetrzeć na grubych oczkach tarki lub pokroić w paski. Włożyć do dużego rondla z mocno rozgrzanym olejem, podlać kilkoma łyżkami wody, dodać liście laurowe, cukier, sól i dusić na wolnym ogniu 15 minut. Następnie dodać koncentrat pomidorowy, 3 łyżki wody i gotować następne 10 minut. Przyprawić sokiem z cytryny i mieloną papryką. Rybę oczyścić, umyć, pokroić w dzwonka, włożyć do rondla z jarzynami, podlać niewielką ilością wody, dusić na wolnym ogniu do miękkości, po czym przełożyć na półmisek, przykryć jarzynami, polać sosem i ostudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na mikołajki dostajecie coś
do buta? ewentualnie gdzie indziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaakkkkkkkkkk tak
tak ,u mnie kladzie sie do buta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka87
No ba! Jasne, że do buta- ale tak bardzo symbolicznie- jakiś słodycz, albo drobny kosmetyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziwczyny słuchajcie mam problem muszę kupić prezęty ale jak co roku pustka w głowie!!jakie macie propozycje albo co sami kupujecie najbliższym gdybyście mogły powiedzieć byłabym wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słownik ort po pierwsze
:) a po drugie może napisz dla kogo to, jakaś kwota mniej więcej na osobę, bo tak to może być wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jagody
Jagodo ,a dla kogo te preZENty ? Podaj wiek:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojciec ok 50lat wujek ok 45 lat szwagierka i szwagier ok 30 dziadki ok 70 myślę,że tak mn po 50 zł jakieś drobnostki rzeczy typu szalik,krawat,rękawiczki odpadająw zeszłym roku były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Jagody
Jagoda kup im po kosmetyku albo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajcie parę przepisow
na potrawy i ciasta swiąteczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka87
ojcu- coś do samochodu, ewentualnie jakiś krem wujkowi- tak samo szwagrostwu- dobre wino i coś słodkiego dziadki- hmmm- może kosz owocowo- słodkosciowy? Na pewno ejst coś, co lubią, a nei zawsze mogą sobie pozwolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka87
a co do przepisów- powertowac trzeba trochę wcześniejsze strony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaśnie pani udzielna
1 kg kapusty kwaszonej 15 dag grzybów suszonych (nie muszą być prawdziwki ważne aby były aromatyczne) 1/2 kg renet kilka suszonych śliwek 2 cebule 3 łyżki oleju 1 łyżka mąki 1/2 łyżeczki kminku 2 liście laurowe 2 ziarenka ziela angielskiego Grzyby i śliwki myjemy i zalewamy wodą na noc. Następnego dnia do dużego szerokiego garnka wkładamy kapustę, wypestkowane, pokrojone w ćwiartki śliwki, obrane, pokrojone jabłka i cebulę, 2 łyżki cukru. Wsypujemy kminek, ziele angielskie i kilka ziarenek pieprzu,wrzucamy liście laurowe. Wszystko to mieszamy i zalewamy wodą, aby przykrywała całość. Po zagotowaniu dusimy na malutkim ogniu. Jednocześnie w małym rondelku gotujemy w 2 szklankach wody namoczone grzyby. Gdy grzyby już ugotują się na miękko, kroimy je w cienkie paski i razem z sosem, w którym się gotowały, wlewamy do kapusty. Wszystko razem dusimy 20 minut. Dobrze jest taką kapustę z grzybami przyrządzić trzy dni przed Wigilią i codziennie ją przez pół godziny podduszać. W dzień Wigilii zagotowujemy ją na małym ogniu, a na patelni z mąki i oleju robimy rumianą zasmażkę. Rozprowadzamy w niej 3-4 łyżki kapusty, wrzucamy do garnka i trzymamy na małym ogniu, mieszając, jeszcze 5 minut. Kapustę z grzybami podajemy z krokiecikami z ziemniaków i orzechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dziewczynki już coraz bliżej święta:) u mnie też troszkę sniegu jest. Ludzie zaczynają wieszać w oknach ozdoby świąteczne, sklepy już niektóre udekorowane w światełka:) ja zacznę dekorować dom od 6 grudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie troszkę śniegu
było wczoraj. dzisiaj jest go od cholery i trochę :P żeby wyjechać z garażu trzeba uruchomić łopatę i odśnieżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Chciałam się podzielić swoimi refleksjami co do, jeśli dobrze pamiętam, Kamienii wigilijnych. Przepis był podany na początkowych stronach tematu. Przybadł mi do gustu i postanowiłam wypróbować jeszcze przed świętami :) Przeczytałam przepis i myślę sobie-80dag. mielonych migdałów-strasznie dużo-dam mniej :p Migdały są po to, żeby zagęścić kajmak, inaczej lepi się bardzo i nie ma jak obkleić nim śliwek :) i jak najbardziej podana ilość jest ok :) Ponieważ nie miałam tylu migadałów, to w celu zagęszczenia masy dodałam trochę mleka w proszku i węcej cukru pudru niż podane w przepisie. Na pewno mleko trochę zmieniło smak, ale nadal masa była smaczna ;) Po oblaniu polewą czekoladową obtaczałam "kamienie"-część w wiórkach kokosowych, część w kakao. Wyglądają bardzo ładnie i podobno są pyszne :) Ja jeszcze nie próbowałam, spróbuję jutro razem z goścmi i będę zbierać opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokaz te kamienie
macie zdjecie tych kamieni -wrzuccie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro :) Jak nie zapomnę ;) Bo teraz są szczelnie zapakowane, żeby zapachem bigosu nie przeszły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam pod Warszawa i uprzejmie donosze ze nie sposob dojechac przez ten snieg. ponad 2 h w autobusie a tu nadal wali. Mimo wszystko ciesze sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka87
oddam snieg... i mróz... północ, lekko na wschód od Gdańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×