Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zostanę bankrutem:):)

koszt budowy domu

Polecane posty

Gość no u mnie z materialem
to da sie utargowac za 23zl cem-wap, no u mnie takich promocji to nie ma zeby developer za dom jednorodzinny pod klucz 350-400 tys z dzialka daj linka to moze sie do Ciebie przeprowadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
moi rodzice tez postawili dom za 150.Tylko,że to było 15 lat temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 zł ale to chyba z materiałem..> pytam bo mój facet ma firme tynkarską. Nie wiem ile bierze z materiałem bo żadko to robi... on bierze bez materiału od 10 do 14 zł zaleznie od rejonu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż cały czas obraca się w tym fachu i wie, ile co kosztuje, wiadomo ze jeśli mieszkasz gdzies w duzym miescie to tam budowloncy biorą dużo, ale mozesz zaoszczedzic na materiałach, nie kupowac wszystkiego co najdrozsze, powiem tyle..na podkarpaciu za 300 tys buduje sie dwa duże domy ...serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no napisalem ze z materialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ja nie mowie
ze nie da sie wybudowac za 300 tys, mowie ze pod klucz to nie realne jak sami tego nie beda robic a firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p.s. dla mnie najgorszy etap budowy to sprawy urzedowe - to jest jakas masakra jak dla mnie.... jak przebrniesz przez to to budowa to juz pikus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys szukaliśmy z mezem domu w surowym stanie, chcieliśmy kupić, był dosc mały ale śliczny i kosztował 450 tys wtedy maż stwierdził ze za ta kase wybudowałby sobie willę z basenem ...bo wiadomo ze ci co sprzedają domy chcą za to dużo kasy, ale poźniej i tak ją zbijają bo nikt im tego nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i ja tam nie widze domu
jednorodzinnego pod klucz w tej cenie bo na linkach sa np,, Do sprzedania dom w stanie surowym otwartym - 280 000 (8 arów działki) i w stanie surowym zamkniętym - 320 000 '' stan surowy zamkniety czyli nie wykonczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no otwieram i co widze
numer 1 to 420 tys pod klucz a nie 350-400 numer 2 to dom szeregowy a nie dom jednorodzinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mówie ze się da tylko trzeba miec głowe na karku i pilnowac na co się wydaje pieniążki. Porownywać ceny i pomyślec 2 razy zanim wyda się jqaka zlotówke :) mozna np kupic płytki za 50 zł za m a mozna kupić za 20 zł za m itp :) ale z koleii na piecu do ogrzewania nie ma co oszczedzać albo mozna w trakcie budowy zrobic rórki do ogrzewania wody przez solary (fana sprawa, mozna na ogrzewaniu wody później sporo oszczędzic aaa i teraz jest tpo dofinasowane przez unie) jeśli macie miec kominek mozna załozyc podkowe i tez grzac wode i dom przez kominek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to blizniak ale nie jednoro
dzinny tak jak pisalem 300+100tys na wyklonczeniowke skromnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat te domy są wyrąbane w kosmos i pewnie maja wszystko co najlepsze i najdrożesze, okna z drewna wysokiej jakosci, a przeciez mozna wstawic plastiki, taras z kostka, drewniane podbicia, droga blache na dachu..to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Budowlaniec_z wyboru
Wlasnie buduje dom - dzialke mam - pow.domu to 120m2 - chce przed zima zdazyc ze stanem surowym. Domek buduje firma ktorej place za robocizne - materialy kupuje sam - firma za stan surowy policzyla sobie 50 000 za materialy wyliczylem 80 000 co nam daje 130 000 ( nie buduje najtanszymi materialami) jesli autorka topiku ma 300 000 to budujac moim sposobem zostaje jej 170 000 na wykonczenie chatki - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domek kanadyjski pod klucz
pow. 100m2 kost do 200 000 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widze ze jednak ty swoje wiesz..... a pewno z budowa domu i ogolnie nieruchomosciami miales tyle wspolnego co ja z produkcja telewizorów. i dla twojej wiadomosci: zgodnie z definicją Prawa Budowlanego (USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane art. 3)pojęcie budynek mieszkalny jednorodzinny to: "budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30 % powierzchni całkowitej budynku;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
A co radzicie z wodą?Podpinać się do miejskiej,czy lepiej kopać studnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotki_2
Nie wiem ile kosztuje budowa domu, ale ostatnio robiłam generalny remont kawalerki w bloku z lat 60tych i wyszło jakieś 30tyś z meblami i AGD. Wiem, że zaraz odezwą się głosy, że to dużo, ale ja nic nie miałam, bo to pierwsze mieszkanie, a i tak dużo sami robiliśmy, tzn. wszystkie gładzie sami, fugowanie, malowanie, podwieszane sufity. Rodzice mają dom z lat 70tych i remont: cyklinowanie, malowanie ścian i poprawki w instalacji elektrycznej, nowa zabudowa kuchni i AGD plus meble do pokoi, ale bez łazienek wyliczyli sobie na jakieś 60 tyś. 300 tyś będzie pewnie zbyt mało na budowę domu pod klucz. Bardzo dużo zależy od robocizny i tego, czy będziesz po robotnikach musiała poprwaiać, czy nie. A wierz mi, że trudno o takich, po których nie trzeba poprawiać. Z reguły to lenie są i jak im nie powiesz, jak dokłądnie coś ma być zrobione, to sami nie pomyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zostanę bankrutem:):):):).
Nie jest daleko,tylko to też są koszty,mąż mówił,że studnia taniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studia glebinowa okolo 10 tysiecy, o ile da sie wykopac podpiecie do wodociagu - do granicy dzialki placi gmina, ty placisz tylko za podciagniecie na terenie twojej dzialki, w okolicach 2 tys powinno sie zamknac a poza tym jeszcze kanalizacja przeciez... chyba ze chcesz robic przydomowa oczyszczalnie sciekow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotki_2
Co do problemów z kosztorysem się zgdodzę. Widziałam już przypadek, że kilka lat temu w kosztorysie wyceniono budowę domu (podłogi i gładzie w cenie, jak również robocizna) na 90tyś!!! A potem same schody kosztowały 20 tyś!!! Budujący wzięli 160 tyś, pełna pomoc wszystkich pokoleń w rodzine a i tak domu już nie ma, bo nie dali rady finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotki_2
Też sobie wymyślili studnię, ale gdy już była gotowa, to woda poszła do badania i okazało się, że nie spełnia norm, więc mieli i studnię, i jeszcze podłączenie do wodociągów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko z tym ze sa jeszcze
typy zabudowy mieszkaniowej a dom jednrodzinny jest jednym z nich tak jak i blizniak a pojecia budownictwa jednorodzinnego nie jest tym samym co dom jednorodzinny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotki_2
Trzeba wziąć pod uwagę, że ze studnią to może nie wypalić. A teraz znów znajomy wykopał fundamenty i okazało się, że jak przyjechał na budowę następnego dnia, to miał na działce stawek, bo trafił na jakiś podziemny ciek wodny. Osuszył teren, ale fundamenty kosztowały dwa razy więcej, niż w kosztorysie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×