Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitka w ciazy 83

Kwas foliowy i wapn od 4tego miesiaca - nie za pozno? Czy cos bedzie nie tak z

Polecane posty

Gość gość
Okres ciązy jest tutaj tak naprawde najwazniejszy i własnie kwas foliowy powinien od pierwszych jej dni wejśc na stałe do naszych nawyków przyjmowania go np. codziennie do śniadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No jest i co z tego
No jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem liczy sie to zeby jak najwczesniej zacząć przyjmowac kwas foliowy dla zdrowia naszego dziecka i mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, jak trzeba to trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zochan
no tak na 3m-ce przed, a nawet i pol roku - zalez w jakiej jestes kondycji zdrowotnej. a oprocz kwasu foliowego, to tak naprawde trzeba calosciowo o siebie dbac, bo jest cala armia witamin, z ktorych organizm korzysta w wiekszym natezeniu w trakcie ciąży, np. http://symnatalprobaby.pl/faq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde tez jest ważne co danej kobiecie jest niezbędne - bo nie zawsze taki preparat multiwitaminowy to najlepsze wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
852963741852

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jesli folik na 0,4mg kwasu foliowego to wystarczy spokojnie 1 tabletka dziennie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój ginekolog nawet się nie zająknął o suplementacji. myślę, że jeśli tylko jesz różnorodnie i produkty mało przetworzone to nie musisz się martwić. Zresztą kwas foliowy teoretycznie powinno się zacząć brać 3 miesiące przed zajściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam juz długo wcześniej, bo wiedziałam ze bedziemy sie starac o dziecko, wiec było to po prostu dla mnie oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży i warto o tym pamietac. Wystarczy tylko w okresie ciąży przyjmować kwas foliowy zgodnie z zaleceniami lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko naturalne źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy powinny brać kobiety stosujące antykoncepcje hormonalna, ponieważ to one najbardziej są narażone na niedobory folika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli bedziemy przyjmowac zgodnie z zaleceniem to na pewno wszystko powinno byc dobrze. Zeby tylko nie przesadzić w druga stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze każda z nas powinna wiedzieć najlepiej jak zadbać o zdrowie swojego maluszka, nikt nikomu na siłę nie będzie strał się włożyć zasad jakie należy przestrzegać, aby dziecko urodziło się zdrowe, ale uważam że należy uczulać mamy na to jak zaniedbanie pewnych kwestii może skończyć sie dla naszego dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde gdyby wszyscy tak świadomie podchodzili do kwestii macierzyństwa to byłoby super, ale niestety nadal tak nie jest, wiele kobiet nie dba o chociażby o przyjmowanie kwasu foliowego, a to przecież taki tani i łatwo dostępny środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda, prawda, i tylko prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawde im szybciej wezmie sie kwas foliowy tym lepiej. Np. Folik mozna przymowac raz dziennie wiec łatwej bedzie nam zapamietac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście właściwy poziom kwasu foliowego w organizmie przyszłej mamy jest niezwykle ważny, dlatego każda kobieta starająca się o dziecko powinna go przyjmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie z głupotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie doskonale sie sprawdził zestaw witamin Prenalen, jak równiez ten rozpuszczalny w saszetkach pomógł mi w momencie kiedy złapałam przeziębienie w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W saszetkach to chyba jakaś nowość bo nie słyszałam o nich jeszcze. A jak cenowo? i za ile sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik moim zdaniem jest jednak najbardziej sprawdzony i zaufany, wiec na pewno w tym przypadku też nie ma sie co zastanawiac nad wyborem kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wole odrzucić wszelkie inne witaminy na rzecz kwasu foliowego i wprowadzić po prostu dobrą i zdrową diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 4 miesiącu lekarz zalecił mi już odstawienie kwasu foliowego. Brałam 3 miesiące przed ciążą i w I trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co przesadzać z witaminami, oczywiście jeśli jest wskazanie lekarza to bierzemy, ale na własną rękę nie ma co, lepiej tylko to co niezbędne, czyli Folik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, zwłaszcza ze wszyscy wiemy jak wazna jest ta witaminka. Wiadomo ze czasami w samym pozywieniu nie dostarczymy jej w odpowiedniej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Az tak bardzo sie na tym nie znam, ale jednak wiem ze jest to bardzo ważna witamina w czasie cięży i też ja przyjmowalam dla zdrowia mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Równiez moim zdaniem nie ma zadnego zwiazku z tym przez jak okres czasu przyjmuje sie kwas foliowy. Poza tym teraz w aptece mozecie kupić teraz Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem ze tabletki anty zmniejszają ilość kwasu foliowego w organizmie, dlatego tak ważne jest przyjmowanie Folika równolegle z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×