Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

B.N.N.

Poparcie dla Kościoła

Polecane posty

Poczytałem na różnych stronach internetowych i ewidentnie widać, że poparcie dla Kościoła spada.Jak odejdzie stare pokolenie to przy tej instytucji zostanie naprawdę garstka. Od czasu upadku komunizmu tendencja odchodzenia społeczności od Kościoła jest niezmienna."Czarne pająki" myślały, że jak ich wróg (komuna) padł to dla nich będzie tu Raj, a tu nic z tego - jest odwrotnie. I bardzo dobrze.W końcu w kościołach na mszach będzie zajęte tylko kilka pierwszych ławek a po kolędzie nie będą mieli czego szukać. ;-), ;-), ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edmunt Pipa
i dobrze , wreszcie do władzy w Polsce dojdzie Lewica i będzie super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby kościół nie wtrącał się w aspekty życia, które go nie dotyczą to może więcej ludzi by przy nim zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na przykład:Jeśli rodzice chcą ochrzcić dziecko i wychowywać je w wierze katolickiej pomimo tego, że nie mają ślubu kościelnego (są różne przyczyny takich sytuacji), to Kościół powinien się cieszyć, że przybędzie im "nowa owieczka", a oni tylko stwarzają problemy, zakazy itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edmunt Pipa: Ale lewica nic nie zmieni na lepsze. Dalej bedzie ten pieprzony socjalizm, tylko jeszcze bardziej poglebiony. A co do KK, sam sobie na to zasluzyl swoimi czynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezczelny Gdyby kościół nie wtrącał się w aspekty życia, które go nie dotyczą to może więcej ludzi by przy nim zostało Czy ci się coś nie popierdoliło? PRL się skończył 20 lat temu :O jest demokracja i wolność słowa i KAŻDY ma prawo się wypowiadać a ty nie będziesz chuju decydował kogo jaka dziedzina życia dotyczy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odkąd sie wyprowadziłam z domu rodzinnego i wyszłam za maż nie przyjmuje księdza i bardzo mi z tym dobrze, dla mnie ta cała kolęda to jedna wielka głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliznieta barany strzelce
kosciol to najgorsza sekta dzialajaca od lat i nawolujaca do niszczenia mniejszych sekt.nie ma nic wspolnego z bogiem.tylko kasa dziwki hazard 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I w ogóle to się nie zamierzam więcej wypowiadać w tym durnym temacie. Tylko takie pytanie do autora/autorki. Podnieciłeś/aś się dziecko że napisałeś na przekór babci i pani katechetce? Jesteście żałośni z tymi tematami antykościelnymi już. I pies was srał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taa u nas księciunio robi co chce i jak chce tylko że powoli mu owieczki z parafii uciekaja a jak jakas para chce ślub wziąc to ucieka do innej parafiii. Księciuno robi każdemu prawie problemy przy Ślubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedziel tak czytam od czasu do czasu twoje wypowiedzi na aspekty kościelne. Masz własne zdanie, brawo, tylko weś mi prosze tak uogólnij bo do jasnej cholery ładu z Toba dojść nie moge... Ty katolik jesteś pro, czy anty kościelny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do "ten ostatni niedziel" - bydle jesteś i prostak. Widać to po słownictwie jakiego używasz. Żebyś mnie zrozumiał muszę zniżyć się do Twojego poziomu i powiedzieć po Twojemu: Wypierdalaj jebana kościółkowa gnido do Twoich popierdolonych "czarnych pająków". Najlepiej do jakiegoś klasztoru gdzie przeor zrobi Ci z dupy jesień średniowiecza a na śniadanie będziesz robił lody z połykiem wszystkim klechom. Mam nadzieję, że zrozumiałeś bo to po Twojemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .NATALA..............
Dajcie spokój Niedzielowi.On choruje na deprechę.Chory człowiek. Też dawno odstąpiłam od kościoła.Miałam dosyć tych batmanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja NIE jestem katolik, właściwie to chyba twierdzenie że Jezus nie był Bogiem jest herezją za którą grozi ekskomunika :P, aczkolwiek jestem wierzącym agnostykiem i nie jestem ani PRO ani ANTY kościelny. Jest demokracja? Tak? Jest wolność słowa, wolność sumienia, wolność wyznania i wiele innych wolności. Tak? Więc do cholery się ludzie ogarnijcie bo pieprzy wam się już w tych łbach. Nie jesteście katolikami? Macie do tego prawo. Tylko co się kurwa przypierdalacie do kościoła? Co was kurwa obchodzi w co kto wierzy, co kto robi ze swoimi pieniędzmi? Tak wam żal dupę ściska że księża dostają tacę? To zostańcie księżmi, albo załóżcie własny związek wyznaniowy. Ale łatwiej jest pierdolić jak to ten czy tamten ma dobrze, a trudniej samemu coś robić. Co was obchodzi zdanie kościoła na różne tematy skoro was to nie dotyczy jeśli nie jesteście katolikami? Czy tak samo jak na groźbę ekskomuniki za in vitro reagujecie na nieuznawanie transfuzji przez świadków Jehowy? Grupy religijne mają prawo zabierać głos, mają prawo komentować różne sprawy czy to się wam podoba czy nie. A rozdział kościoła od państwa powinien działać w obie strony a nie tylko w jedną. Tak jak państwo powinno być niezależne od kościoła tak i kościół powinien być niezależny od państwa, szkoda że niektórzy zwłaszcza z lewej strony sceny politycznej tego nie rozumieją i chcieli by żeby wszyscy myśleli zgodnie z oficjalnym zdaniem partii. Żyjcie i dajcie żyć innym. Pierdoli wam się i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh pomijaja agresywny wyraz twojej wypowiedzi to musze przyznac ci racje a co więcej mam takie same poglądy... ale z jednym się nie zgodze. Kościół się miesza do Państwa, znakomitym przykładem tego zjawiska będzie brak in vitro w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .NATALA..............
Miedziel ,ale TY jesteś pojebany.Zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NATALA... też cię kocham ❤️ helena p ale z jednym się nie zgodze. Kościół się miesza do Państwa, znakomitym przykładem tego zjawiska będzie brak in vitro w Polsce. Co nazywasz wtrącaniem? Kościół nie jest organizacją podległą państwu i ma prawo być przeciwny pewny sprawom. I ma prawo się wypowiadać. To co ty nazywasz wtrącaniem to jest wolność słowa, podstawa demokracji. I nie poruszajmy tu kwestii czy kościół powinien w sprawie takiego in vitro zabierać głos czy nie bo to do czego ma się prawo a co się powinno to temat na inną dyskusję. Brak in vitro? Weź nie żartuj. PiSowska ustawa nie przejdzie, nie ma na to szans. A słyszałaś co powiedział prezydent Komorowski? Że nie boi się ekskomuniki i podpisze ustawę. Jeśli już doszukiwać się problemu to nie jest on w wypowiadaniu się kościoła na różne tematy, co ty nazywasz wtrącaniem się do polityki, problem nie jest w fikcyjnym zdaniem bazienki rozdziale kościoła od państwa, problem jest w rozdziale niektórych polityków od kościoła :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie niedziel wolność
wolność wyznania - gdyby kościół ją szanował nikomu by nie przeszkadzał. Czy ktoś jakoś szczególnie gorszy się na nauki popów, rabinów, pastorów czy innych? Nie - bo oni nauczają swoich wiernych i nie mieszają się do reszty. Pop może się wypowiedzieć o tym czy o tamtym, ale nie próbuje wpływać na ustawodawstwo świeckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedziecie tak po tym kościele że się wypowiada, więc czemu wy nie korzystacie ze swojego prawa do wypowiedzi? Zorganizujcie jakiś wiec czy manifestację, wykupcie sobie reklamę w telewizji, przedstawcie publicznie swoje poglądy na temat in vitro czy aborcji tak jak to robi kościół katolicki. Wy też macie do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo i tu znalazles luczke w mojej wypowiedzi :) ale gratulje byłbys dobrym prawnikiem :) OLILE NIM NIE JESTEŚ nieomieszkam przyznac ci racje :) wypowieedziami niektórych tu kaffekariuszy się nie przejmuj niektórym ograniczenia ich ciasnego rozumku nie pozwalaja zrozumieć pewnych rzeczy jeśli chodzi o Komora, nie słyszałam przyznaje się :) jeśli to prawda to podoba mi sie ten prezydent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"wolność wyznania - gdyby kościół ją szanował nikomu by nie przeszkadzał. " Komu znowu przeszkadza? Czy jeśli kościół nakładał by ekskomunikę za in vitro i ty byś tego potrzebowała to czy nie skorzystała byś z in vitro przez wzgląd na ekskomunikę? To dotyczy katolików a nie wszystkich, no a jak ktoś jest katolikiem to chyba powinien akceptować zasady swojej wiary. "próbuje wpływać na ustawodawstwo świeckie." Tak się zastanawiam czy gdyby np Świadkowie Jehowy obłożyli posłów ekskomuniką za to że nie zdelegalizowali transfuzji to czy to by było tak samo głośne jak ekskomunika KK za in vitro? Czy to nie jest tak że to media i wy sami nakręcacie te próby wpływania przez KK? A poza tym to jeszcze raz napiszę, jest demokracja i każdy ma prawo także i próbować wpływać na ustawodawstwo jeśli te próby są zgodne z prawem, a nasze prawo nie zakazuje nakładania ekskomuniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie niedziel wolność
Robimy to - niektórzy rzucają w nas jajkami i twierdzą, że to zgorszenie i pokazywanie gołych dup, co nie jest prawdą. Kościół mam prawo się wypowiadać, nikt mu nie zabrania, nie chodzi o to, żeby ograniczać prawa Kościoła w demokracji tylko żeby nie wynosić go ponad istniejące i równe dla wszystkich prawo. Np. jeśli PO podnosi podatki - może się to komuś podobać albo nie, to niech podnosi wszystkim albo nikomu, a nie podnosi pielęgniarkom a księżom nie. Jeśli za gwałt na nieletniej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności to niech albo dotyczy to wszystkich albo ustalmy że górnik-pedofil tak samo jak ksiądz-pedofil podlega jedynie jurysdykcji boskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do "ten ostatni niedziel" - bydle jesteś i prostak. Widać to po słownictwie jakiego używasz. Żebyś mnie zrozumiał muszę zniżyć się do Twojego poziomu i powiedzieć po Twojemu: Wypie**alaj j**ana kościółkowa gnido do Twoich popie**olonych "czarnych pająków". Najlepiej do jakiegoś klasztoru gdzie przeor zrobi Ci z d**y jesień średniowiecza a na śniadanie będziesz robił lody z połykiem wszystkim klechom. Mam nadzieję, że zrozumiałeś bo to po Twojemu... Zniżyłeś/łaś się do jego poziomu czy do swojego? Brawo za kulturę słowa;) To może zamiast debatować na temat kościoła zajmij się najpierw poprawą swojego charaktery tj. swojej kultury. To chyba bardziej ci wyjdzie na dobre czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie mysle.......
bedziecie miec jak sobie zasluzycie, tylko potem .... jak trwoga to do Boga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×