Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

B.N.N.

Poparcie dla Kościoła

Polecane posty

eh bo prawda jest taka że jeśli ktos wyznaje jaka wiare to musi się dostosowac do nauk i przekonan tejrze wiary.... ale fakt faktem czarni za bardzo zadzieraja nosa. Wyżej sraja niz dupy maja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie niedziel wolność
Akurat ekskomunikę to mam, zgodnie z Twoją słuszną logiką, w głębokim poważaniu, niemniej w głębokim poważaniu nie mam jawnego łamania obowiązującego prawa. Mi też się wiele rzeczy w polskim prawie nie podoba, ale to nie znaczy, że wolno mi robić co chcę wedle moich przekonań i to na dodatek bezkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie niedziel wolność W Polsce wszystkie religie i związki wyznaniowe mają takie same prawa i są tak samo zwolnione z określonych podatków. Czemu więc księżą a nie popom rząd powinien podnieść podatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Ten ostatni niedziel - tu nie chodzi tylko o to , że KK wyraża swoje poglądy on NACISKA na posłów, którzy mają swoje poglądy. Jest to wykorzystywanie pozycji swego rodzaju "rządu dusz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie niedziel wolność
Kiedy muzułmanie chcieli postawić sobie meczet na nikomu nie zabranym terenie było wielkie larum - kiedy kościół chce postawić dziesiąty kościół w jednym mieście kosztem np. pracowniczych ogródków działkowych, które zagarnia nie wiadomo jakim sposobem - nie ma dyskusji, działkowicze nie mają prawa głosu. To dla Ciebie równość? Co do prokuratury - sporo takich wniosków wpłynęło wbrew pozorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafe poradnik Ten ostatni niedziel - tu nie chodzi tylko o to , że KK wyraża swoje poglądy on NACISKA na posłów, którzy mają swoje poglądy. Jest to wykorzystywanie pozycji swego rodzaju "rządu dusz" Czy jest to nie zgodne z prawem w jakiś sposób? A co powiesz na organizacje ekologiczne które naciskają na ministerstwo (nie wiem które, nie znam na pamięć wszystkich ministerstw) żeby powiększyć Białowieski Park Narodowy? Więc kto twoim zdaniem ma prawo wywierać naciski na posłów czy rząd? Ekolodzy tak KK nie? Wiem że już stawiałem to pytanie w innych topikach ale zadam je też tu. Czy powinna powstać komisja która będzie określała kto jakie ma prawa? Czy jednak prawo powinno być równe dla wszystkich jak obecnie (no prawie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie niedziel wolność
Na niektórych osiedlach zatrudnia się ciecia, który zajmuje się m. in. pilnowaniem, czy mieszkańców nie niepokoją akwizytorzy. Świadkowie Jehowy w swojej wędrówce nie mogą odwiedzać mieszkańców tych osiedli. Natomiast księża katoliccy chodzący po kolędzie - jak najbardziej (a przecież mogliby umówić się z mieszkańcami i chodzić do tych, którzy ich zaprosili a nie do wszystkich). Tu widzisz równość z innymi religiami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Kiedy muzułmanie chcieli postawić sobie meczet na nikomu nie zabranym terenie było wielkie larum - kiedy kościół chce postawić dziesiąty kościół w jednym mieście kosztem np. pracowniczych ogródków działkowych, które zagarnia nie wiadomo jakim sposobem - nie ma dyskusji, działkowicze nie mają prawa głosu. To dla Ciebie równość? Co do prokuratury - sporo takich wniosków wpłynęło wbrew pozorom. " No ale kto działkowcom bronił protestować z pięknymi transparentami jak protestowali ludzie na Ochocie w Warszawie przeciw meczetowi? Prawo jest równe dla wszystkich, tylko niektórzy nie korzystają ze swoich praw a potem mają pretensje do świata że zostali pokrzywdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Na niektórych osiedlach zatrudnia się ciecia, który zajmuje się m. in. pilnowaniem, czy mieszkańców nie niepokoją akwizytorzy. Świadkowie Jehowy w swojej wędrówce nie mogą odwiedzać mieszkańców tych osiedli. Natomiast księża katoliccy chodzący po kolędzie - jak najbardziej (a przecież mogliby umówić się z mieszkańcami i chodzić do tych, którzy ich zaprosili a nie do wszystkich). Tu widzisz równość z innymi religiami?" No sory... ale cieć nie jest na państwowym etacie i to mieszkańcy decydują kogo ma im wpuszczać a nie ludzie tworzący prawo :D, jeśli mieszkańcy życzą sobie księdza po kolędzie a nie życzą świadków Jehowy to jest ich sprawa a nie nierówność wobec prawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
To są dwie zupełnie różne sprawy. Wywieranie nacisku na rząd ( władza wykonawcza )przy pomocy zwykłych protestów to nie to samo co duchowy szantaż na członkach parlamentu ( władza ustawodawcza ). W jednym przypadku chodzi o podjęcie decyzji w świetle istniejącego prawa a w drugim chodzi o podstępne kreowania prawa. Naród wybrał swoich przedstawicieli aby to oni ustanawiali prawo a tę sytuację wypaczają swoimi naciskami hierarchowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Ten ostatni niedziel - ...kto zabraniał protestować działkowcom ... A co by to dało wobec tak silnej pozycji politycznej jaką ma KK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankkaaaaa
wole kosciol katolicki,niz za pare lat nosic muzulmanskie chusty w europie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie niedziel wolność
Działkowcy protestowali. Mieszkańcy osiedla prywatnego tez. Masz dużo racji mówiąc o rządzie - ja się nie boję o to, że wprowadzą ustawę zakazującą in vitro, boję się, że jedyna podstawówka w obrębie 10 km zostanie nazwana imieniem Jana Pawła II i dołączy do rodziny tych szkół stając się de facto szkołą katolicką, w sytuacji gdy dzieci z okolicy innego wyboru nie mają. Nie boję się, że kościół zakaże nauczania o teorii ewolucji w szkołach - boję się, że w moim zapyziałym miasteczku nie odbędzie się koncert zespołu disco-polo tylko dlatego, że na tym samym placu kiedyś tam występował papież. Nie boję się, że kościół nakaże chrzest mojego dziecka - boję się, że zamiast dodatkowego łóżka na porodówce zobaczę dodatkową szpitalną kaplicę i kapelana na (w odróżnieniu od ciecia, a jakże) państwowym etacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"To są dwie zupełnie różne sprawy." To nie są dwie różne sprawy. Przykuwanie się do drzew to takie same próby "szantażu". Co powiesz na to że dzięki wpływaniu ekologów na lokalne władze (zawsze to władze) nie wybudowano czy tam nie wyremontowano wałów przeciwpowodziowych gdzieś tam w Polsce, co miało swoje skutki w czasie tegorocznych powodzi? Jedni przykuwają się do drzew (nie jestem prawnikiem, może to legalne ale na moje oko to legalność tego jest wątpliwa), a drudzy grożą ekskomuniką (co nie jest zakazane). "A co by to dało wobec tak silnej pozycji politycznej jaką ma KK?" Może nic, może by coś dało... możemy gdybać. Jednak ludzie z Warszawy nie bali się że zostanie przeciw nim ogłoszona święta wojna. " eh... zmienić musi się mentalnośc polskiego spoleczeństwa" Tak, to prawda. Ale coś co zaczęło się rodzić za panowania Wazów, mam na myśli dosyć radykalny katolicyzm, było podbudowywane podczas wieku zaborów, 5 lat IIwś i 50 lat komuny się prędko nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim kto by pochował protestujących działkowców gdyby im się zmarło? To jest to, co paraliżuje ludzi. Jak to moja matka mówi "uważaj co robisz, bo możesz jeszcze czegoś od tych bladzi potrzebować". Nie rozumie, że ja od nich niczego nie chcę. Ślub mam tylko cywilny i inny mi do niczego nie jest potrzebny. "a co z pochówkiem?" Wystarczy świecki mistrz ceremonii i miejsce na cmentarzu komunalnym. Ale ludzie tego nie kapują, myślą, że jak ksiądz się obrazi to koniec świata. Po śmierci zostaną pochowani "pod płotem" albo wrzuceni do Wisły cz coś. Właśnie dlatego TERAZ jest spadek poparcia dla kościoła, bo dorosło pokolenie, któe ma w dupie kler, ludzie przejrzeli na oczy , dostrzegli, że kościół tak naprawdę do niczego im nie jest potrzebny za to potrafi przeszkadzać, wpieprza się do polityki plus robi przekręty na ogromną skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"że jedyna podstawówka w obrębie 10 km zostanie nazwana imieniem Jana Pawła II i dołączy do rodziny tych szkół stając się de facto szkołą katolicką" No to co? Że jak ktoś był księdzem to już nie wolno jego imieniem szkoły nazwać, nie zważając na to kim był i jakie miał dokonania? A czy stanie się katolicka... w pewnym liceum imienia Staszica (ksiądz o zgrozo :D) jest największe kurewstwo ze wszystkich szkół średnich w tym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie niedziel wolność
Szkoły im. Jana Pawła II to coś więcej niż nazwa szkoły i okazjonalne uczczenie pamięci patrona, jak to robią szkoły im. np. Janusza Korczaka czy Józefa Piłsudskiego (dlatego mówię o JP2 a nie o innym księdzu patronie) - to także permanentna kooperacja szkoły ze środowiskiem kościelnym i utrzymanie w konwencji stricte katolickiej każdej uroczystości szkolnej (także takiej jak Dzień Nauczyciela czy Walentynki), w tym zbiórka składek na caritas, pielgrzymka każdej klasy na jasną górę (fakt, to nieobowiązkowe, ale zgodzisz się, że trudno w tej sytuacji zataić swoje przekonania religijne, do czego ponoć mamy prawo?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę :) Właśnie dlatego spada poparcie dla kościoła. Niestety, działkowcy to zazwyczaj ludzie starsi, nawykli już do takich, nie innych obrządków. Mści się to na nich okrutnie :) Oj, schudną nam księżulki jak już większość oleje ich obrządki. Nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pielgrzymki na Jasną Górę są organizowane przez katechetów, więc jeśli nie chodzisz na religię to w czym masz problem? A skoro chodzisz na religię to chyba jesteś katolikiem, więc też nie ma problemu. "trudno w tej sytuacji zataić swoje przekonania religijne," Mocno naginasz to prawo. Nawet gdyby religia nie była w szkołach publicznych (z czym się zgadzam) to przecież i tak wiadomo kto chodzi do salki katechetycznej a kto nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vlekkenduivel, do tego żebyś się mógł zapytać do czego, to twoja sprawa prywatna czy tobie jest potrzebna czy nie, ale tak ogólnie była i jest potrzebna, to religia kształtowała naszą cywilizację i w dużej mierze kulturę a jeśli tego nie widzisz to wykazujesz się ignorancją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×