Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podlasie

BIELSK PODLASKI -PRZYSZŁE MAMUSIE I OBECNE

Polecane posty

Gość podlasie

witam .mam nadzieję że znajdą się kobiety które były lub są obecnie w ciąży.fajnie by było stworzyć forum które dotyczy naszego środowiska .zawsze będzie można wymienić się poglądami i opiniami na temat lekarzy z naszego miasta.zapraszam serdecznie . jestem w 7 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj!! Fajnie że pomyślałas o takim forum, bo niemamy takiego bielskowego jeszcze, ale malo nas niestety, nie wiem czemu?? I widze ze jak narazie nikt się nie odezwał.No ale dziś pojawił się wątek, wiec jeszcze będą kobietki napewno:) Ja jestem juz w 9 m-cu, termin mam na 19 listopada:) I juz sie doczekac nie moge:) Widzę Ty dopiero poczatek, to wszystko przed Tobą:) I jak się czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
hej też jestem z Bielska .mam nadzieję że topic ożyje.fajnie by było stworzyć coś bielskowego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcica
hej, u mnie półmetek. też chodzę do Madejskiego, ale chyba zmienię. myślałam że lepszy z niego gin. niestety w Bielsku słaby wybór, a do Białego nie chce mi sie jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
marcica o w końcu się trafiła osoba co do Madejskiego. mi nawet zwolnienia niechce teraz wypsiać no a potrzebuję.no i teraz kwestia badań wszystkie płatne bedą.a jakiego polecasz z bielskowych? bo do Białego się nie wybieram niestety.chyba przeniose się do państwowego , a każdy z nich taki sam:-) tylko niewiem jak zmienić lekarza ,to mam informować Madejskiego? i od którego tygodnia trzeba być pod opieką u lekarza żeby dostać to becikowe?czy jeżeli u jednego będę do 6 tyg.5dnia ,a u drugiego np.7t,6d lub juz w równo 8 tyg. ,to mam zaświadczenia jakieś od nich dostać? ja to chyba się pośpieszyłam z wyborem lekarza,byłam w sumie u niego raz już po potwierdzeniu ciązy i nic konkretnego niepowiedział np. co jeść czego nie itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
marcica a tobie dlaczego "podpadł " ten doktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ,ja w sumie chodziłam do 6 -go m-ca do Kowalyczkowej ,jest ok,nie moge złego słowa na nią powiedziec,potem jednak zaczełam jeździc do Arciszewskich do Białego-lepszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podlasie---- Twoja sprawa do kogo chodzisz,ja tam Kowalczykowej nie informowałam,najlepiej do dwóch równolegle dla porównania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
marco , ja to chyba jednak zmienię na Kuleszę w Bielsku .a do dwóch równolegle to nie ma sensu ,bo np.jeden takie tabletki wypisze a drugi inne ,i skąd wiesz które lepiej brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE!! Widze wiecej nas:) Ja chodze do Kowalczykowej prywatnie, jak dla mnie babka jest super, zlego slowa nia nią nie powiem. Chodze do niej od poczatku w sumie i problemow ze zwolnieniem nie bylo, badania bezplatne w przychodni, raz tylko placilam za toksoplazmoze, ale nie polecam tego badania tu robic, lepiej jechac do bialego!!!! Ona juz napewno tez nie bedzie tu polecala. Na poczatku lezalam w szpitalu 2 razy, malo nie poronilam, mialam krwiaka, ale wchlona sie na szczescie on i juz jestem na mecie prawie:) Ja chcialam wrocic do pracy jak sie wszystko unormowalo, ale mnie nie puscila i siedze prawie cala ciaze w domu. Takze jako lekarza polecam Kowalczykową!! Miła, wesoła, konkretna kobitka. U Madejskiego slyszalam ze problem ze zwolnieniami i badaniami, ale jako lekarz tez jest sympatyczny:) Jak chcesz zmienic lekarza to nie musisz jego informowac i jak Marco napisala mozesz i do dwoch chodzic:) Marco i ja bylam u Arciszewskich na USG, to bez porownania, widok niesamowity, sprzet 100 razy lepszy, i chociaz raz warto tam pojechac zeby dzidzie swoja zobaczyc w calej okazalosci:)widok nie do zapomnienia!! No ale ja zostalam u Kowlaczykowej, do bialego nie chce sie jezdzic, a rodze i tak tutaj wiec wolalam miec lekarza na miejscu. Z becikowym to i nie wiem?? gdzies na necie trzba sprawdzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
ciesze się że coraz więcej osób odwiedza forum ,mam nadzieję że po długim weekendzie się rozkręci:-) właśnie mi chodzi że u Madejskiego problem ze zwolnieniem bo co mu szkodzi wypisać zwolnienie,i tak nie płaci on za nie. ja nie pracuje także dodatkowa kasa się przyda ,chociażby na wizyty i badania u niego.a tak podpadł u mnie i chcę zmienić między innymi za zwolnienie. a co badań to tak jak na forum bielskowym było napisane że kobieta w 4 miesiącu ciąży a badań wcale nie robił podstawowych nie zrobił ... mi co prawda powiedział że za miesiąc badania czyli około 11-12 tyg . Co do Kowalczykowej ! -ile ona bierze za wizytę ? czy ma w gabinecie usg? bo słyszałam że w przychodni nie ma na Jagielońskiej usg ,i trzeba umawiać się w szpitalu z lekarzem na usg. ile wizyta i usg u arciszewskich kosztuje tak z ciekawości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
co do arciszewskich cen to już znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
a ona nie pije? jak do kowalczykowej z czekaniem na wizytę prywatną?trzeba się rejestrować czy przyjmuje do ostatniej osoby tak jak Madejski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalczykowa ?? ja nie trafilam zeby ona byla pijana wiec nic o tym nie wiem, moze kiedys?? Ale pacjentek ma sporo wiec moze to plotka?? Do niej umawiasz sie na konkretna godzine to nie musisz wysiadywac w kolejkach, przyjmuje w pon. i czw po poludniu. Za wizyte 50zł a z usg 100zl to chyba tak jak u Madejskiego?? Jak kakaś pilna sprawa to zawsze cie przyjmie, nieraz pacjentki dzwonia jak bylam akurat na wizycie, to nawet potrafi umowic po 21 jak zajdzie potrzeba. Dla mnie lekarka bardzo fajna, dogadac sie mozna. U arciszewskich drozej troszku, ale na usg chociaz raz warto pojechac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
tak u Madejskiego po 50 wizyta i usg też 50. nie wiem ale mąż mnie namawia żebym poszłam w tym miesiącu jeszcze do Madejskiego,zobaczyć jak będzie .ale jak nie dostanę obiecanych badań ,to więc mnie nie zobaczy.chyba że przy porodzie:-) a zwolnienie spróbuję załatwić u rodzinnego ,czyli na 2-3 miesiące. każdemu kto inny się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami mami
a ile u arciszewskich kosztuje test pappa i badania prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowlaczykowa przyjmuje w pon i czw w domu,zazwyczaj dzwonie w pon i umawiam sie na konkretną godz we czwartek.Wiem że każdy lekarz ma prawo byc człowikiem ja do niej nic nie mam,zawsze miła,kulturalna,wszystko jak trzeba.Plotki o piciu juz słyszałam z milion razy.Każdy lekarz ma swe słabe strony.Zawsze twierdzę że jak dobrze to i wszędzie będzie dobrze,a kogo spotka jakaś przykrosc to szuka odp i winy we wszystkich i wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
no i kurcze nie wiem co zrobić .kusi mnie lekarz prywatny bo nie trzeba wysiadywać w kolejce cały dzień ,no i te badania jak u kowalczykowej a darmowe a u Madejskiego płatne. ta stówkę to mogę sobie pozwolić na wizytę raz na miesiąc no ale za 5 minut pobierania krwi około 300stów w diagnostyce to chyba troche nie fer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcica
u Madejskiego - żadnego jak do tej pory skierowania na badania. nie wiem co dla gościa zależy, bo i tak za nie nie płaci, tylko pacjentka. ani skierowani ana krew, ani na mocz, żadnej cytologii, toksoplazmozy. a to że ma najlepsze usg w mieście, to nie najważniejsza rzecz dla kobiet w ciąży. bardzo niekonkretny. a co do Arciszewskiego, to wizyty w trakcie ok, ale poród - warto sie dobrze zastanowić. nie przyjmuja pacjentek z powikłaniami. znajomej z uwagi na przedwczesny zaledwie dwutygodniowy poród odmówili przyjęcia i musiała szukać miejsca w publicznym, gdzie urodziła bez komplikacji. poszukajcie na innych forach - potwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
zależy mi na prywatnej wizycie ,bo dogodne godziny i nie trzeba czekać długo na swoją kolej.jednak nie chcę płacić za badania ,wolę na nfz.ciekawe czy u Kowalczykwej każdemu na nfz daje skierowanie??? jeszcze do wczoraj myślałam że pójdę do Madejskiego dam mu ostatnia szansę na skierowanie na badanie ,jeśli nie da to więcej nie pójdę. ale dziś ,już nie wiem bo poszłabym do kowalczykowej. ale jeśli chodzi o becikowe że trzeba przedstawić zaświadczenie czy coś podobnego że od 10 tyg jestem pod opieką ginekologa-to jak to będzie liczone czy od ostatniej miesiączki czy od 10 tyg jak pokazuje usg? jak zmienię jednak lekarza ,to miałabym i od Madejskiego zaświadczenie i od tego nowego lekarza dostarczyć? bo teraz mam wizytę mieć w 12 tyg licząc od ostatniej miesiączki,czyli już mogę pójść do nowego . aj dobar nie wiem czy zrozumiecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi mimi
a toxoplazmozę można zrobić prywatnie w diagnostyce ,30 albo 40 zł kosztuje bo pytałam wcześniej.także licząc bilet czy paliwo do białego to i tak wyjdzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi mimi
W dniu 31.03.2010 r. weszła w życie ustawa z dnia 05.03.2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz. U. Nr 50, póz. 301). Na mocy przepisu przejściowego - art. 3 ww. ustawy zmieniającej, do końca 2011 roku został zawieszony warunek pozostawania matki dziecka pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. Do 31 grudnia 2011 r., aby uzyskać prawo do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka wystarczy przedstawić zaświadczenie lekarskie lub zaświadczenie wystawione przez położną, potwierdzające co najmniej jedno badanie kobiety w okresie ciąży przeprowadzone przez lekarza ginekologa lub położną. tylko kwestia tego czy np.dr Madejski wystawi mi zaświadczenie że byłam u niego np.na usg w 6t5d,bo następną wizytę miałąbym w 12 tyg i chyba nie u niego już (coraz bardziej skłaniam się do Kowalczykowej pod warunkiem że ona da skierowanie na nfz i zwolnienie bez problemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
mimi mimi i ty też chcesz nawiać od lekarza/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlasie z tego co wiem to Kowalczykowa ma podpisaną umowe z przychodnia i badania są bezplatne dlatego. Pewnie Madejski nie ma skoro sie placi?? mami mami u arciszewskich jak robilam usg prenatalne to 180zl chyba placilam, u nich na stronie powinien być cennik,....o jest http://www.arciszewski.pl/uslugi/cennik A ja toxoplazmoze robilam w przychodni, to chyba 60zł?? nie pamietam dokladnie i jeszcze tyle strachu minarobili, podobno odczynniki maja slabe jak potem sie dowiedzialam i strasza pacjentki wynikami. Więc lepiej do diagostyki isc, oni maja swoje labolatorium w białym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chodzi o toksoplazmozę, to są dwa badanie. Jedno na przeciwciał IgM, drugie-IgG. Jezeli dobrze pamiętam, to każde z nich kosztuje po 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrójna mama nom masz racje są dwa badania ale nie pamietam chyba 60zl placilam za te dwa:) A moze któraś z Was kochne wie jakie dokumenty są potrzebne aby dostarczyć do ZUSu zeby mieć macierzyński??I w jakim czasie to trzeba zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×