Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podlasie

BIELSK PODLASKI -PRZYSZŁE MAMUSIE I OBECNE

Polecane posty

Gość aśkaaa
mało ruchu w ciąży? posprzątam ugotuję itp , biegać nie będę przecież. no i odpoczywam , myślicie że mało ruchu ? zimna na pewno mniej ale wiosna czy jesienią a nawet latem to mnie nigdy w domu nie ma ,więc jestem w ruchu. daisy powodzenia u Bogusia:-) i czekamy na relację-jeszcze dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa200990
Nie mówię, że któraś z Was ma mało ruchu bo się nie znamy i nie wątpie że prowadzicie zdrowy tryb życia żeby tylko zapewnić dziecku wszystko to co najlepsze:) Ale osobiście znam takie kobiety które całą ciąże przeleżały w łózku w okół którego skakali na zmianę mąż i mamusia żeby tylko ciężarnej było wygodnie bo to przeciez stan błogosławiony więc ona nie powinna kiwnąć palcem. To jak się później okazało w ich przypadkach nie wpłynęło korzystnie ani dla matki ani dziecka, bo poród był długi i ciężki. Nikt nikomu przeciez nie każe nosić ciężarów, ale jeżeli mogę poradzić przyszłym mamom (nie chce przy tym narzucać nikomu swojego zdania) to z własnego doświadczenia i wynosząc wnioski z porad lekarzy mówię że ruch to samo zdrowie, a waga nie ma tu raczej nic do rzeczy. Ja byłam że tak powiem "najmniejsza" spośród rodzących a urodziłam najszybciej. Dobrze jest też kiedy rodzi się z kimś bliskim. Mąż siostra mama czy nawet koleżanka. Kiedy ja rodziłam na sali obok rodziła inna kobieta i ona miała większe trudności więc położna i lekarz byli większość czasu przy niej a do mnie tylko co jakiś czas zaglądała położna. Nie wiem jak bym to zniosła leżąc sama na porodówce nie mając się do kogo odezwać i poprosić o pomoc. Nie wiadomo ile kobiet może rodzić w tym samym czasie więc dobrze mieć kogoś bliskiego kto będzie przy nas. W moim przypadku w razie komplikacji mąż był przy mnie i w każdej chwili mógł zawołać lekarza, sama przecież bym nie wyszła na korytarz... W Bielsku na oddziale są naprawdę wystarczająco dobre warunki, jeżeli ma być dobrze to będzie wszędzie, a jak coś nie tak to i tak nikt nie ma na to wpływu. Marzec już niedługo więc przygotowania do narodzić maluszka na pewno idą pełną parą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
leżeć to ja nie leżę cały czas , staram się położyć w dzień lub nawet przy kompie wyciągam nogi :-) i odpoczywam . robię wszystko w domu , ale nie tak że z językiem na brodzie . :-) ile wyniosło was kupno wyprawki dla dziecka? o ile robiłyście w bielskowych sklepach ? jak tak to w jakich ? niby mam czas jeszcze ale już się zastanawiam gdzie tu się wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
monika ale ja wcale nie piszę że uważasz że mam mało ruchu . sama wiem że zimą siedzę w domu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Też jestem zdania, że jeżeli ciąża przebiega prawidłowo to kobieta nie powinna robić z siebie kaleki. Oczywiście odpoczynek też jest ważny, ale nie taki, że się leży cały dzień... A z tymi badaniami to naprawdę nie wiem dlaczego w Bielsku lekarze nie wysyłają na ważne badania. Ja też jeżdziłam prywatnie do Białego. Niestety dopiero później doczytałam o tym paciorkowcu. Lekarz w Białymstoku zdziwił się, że nie mam jeszcze zrobionych tych badań :/ Teraz czekam na wyniki. Mam nadzieję, że zdąże bo rozwiązanie tuż tuż :) Monika super, że tak fajnie przebiegł Ci poród. I udało się siłami natury. Ja się trochę boję, ale jakoś dam radę. Będę rodziła z mężem, wiem, że jego obecność dużo mi pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
colina a jak to badanie na paciorkowca się robi? ja to chyba poprosze o to badanie swego ginka i przez diagnostykę pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Ginekolog pobiera wymaz z pochwy i odbytu. I to wszystko. Lekarz wysyła do laboratorium albo Tobie oddaje te próbki i sama zanosisz do laboratorium. Ważne badanie, także lepiej dopilnować tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Monika napisz jeśli możesz jakiego wybrałaś pediatrę. I może jakąś położną środowiskową polecisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Wróciłam od Madejskiego, niezły z niego luzak . Raczej nie będzie problemów z cc, chociaż terminu mi jeszcze nie ustalił. Mówi że zrobi ok. 20 marca,, chociaż poród może się zacząć i tydzień wcześniej bo niby już główka do kanału rodnego wchodzi. Nie wiem czemu daty nie podał. Jakoś głupio mi było proponować kasę za cc, bo chyba widzę że nie ma potrzeby. A, śmieszną rzecz powiem. Strasznie się uśmiał z mojej teczki z badaniami, która jest spora, bo na tyle mnie kierują w Białym.Ale nadal zamierzam tam jeździć i robić te badania co trzeba, bo on widzę że raczej tego nie praktykuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
no i widzisz daisy wszystko ok . da sie z nim dogadać:-) i bez kasy . no raczej nie praktykuje tak jak białystok . ale ty tam płacisz to wszystko masz bo to szereg lekarzy pracuje w tej klinice , także normalne chyba że do każdego możesz iść . żebyś dała kasę to by się dopiero wkur.... chyba :-) nie taki diabeł straszny jak go malują :-) a z pszczółkami to prawda , ma ponoć pasieke na swoim placu , która byłaś ? było dużo osób ? bo ja jakoś dziś się nie zmobilizowałam jeszcze mam czas do niego iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Przyjechałam nawet parę minut po 15 i nikogo nie było więc była pierwsza. Szybko poszło. Ale powiem Ci że zdziwiło mnie że mnie badał ginekologicznie, bo mój to tylko aparatem USG zawsze bada brzuch (nie robi bardzo szczegółowego USG za każdym razem, tylko troche spojrzy na podstawowe parametry), a nie badał mnie ginekologicznie ani razu chyba od 4 miesiąca ciazy, poza tym że pobiera próbki do różnych badań czasem. Dziwnie jakoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
mnie zawsze bada ginekologicznie też , oprócz że robi tez usg . dla mnie dobrze bo przynajmniej wiem co z szyjka . może to bogusia taki styl ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Super, że wszystko ok się ułożyło Daisy. Terminu pewnie nie podał bo pewnie ciężko ustalić. Zawsze jest + - A pewnie chce wpisać Ciebie na swój dyżur. Koleżanka miała wyznaczaną cesarkę i jej lekarz wyznaczył dzień po terminie porodu bo akurat tak miał dyżur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
colina ma chyba rację ,. jest luty pewnie grafik na marzec nie rozpisany mają , a zawsze to lepiej pacjentkę do swojego grafiku dostosować niż lekarza do pacjentki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa200990
Nie jestem z Bielska więc nie mam pediatry i położnej stąd. To tylko najbliższy szpital i dlatego tam rodziłam. Niestety nie mogę nikogo polecić poza dr Madejskim bo on państwowo przyjmuje w Brańsku i do niego teraz chodzę na kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa200990
Mnie moja gin. z Białego w 5-6 miesiącu ciąży skierowała na badania na Parkową, sama powiedziała że nie są one konieczne nie musze robić ale skoro wybrałam lekarza prowadzącego ciąże prywatnie to i jedne droższe badania dobrze zrobić dla dobra swego i dziecka. Wcale nie były takie drogie razem ze zdjęciem 140zł chyba... tylko że to było półtora roku temu więc nie wiem czy teraz coś tam się zmieniło. Też nie wiem dlaczego bielscy lekarze nie proponują pacjentkom żadnych dodatkowych badań... teraz lekarz wykrył u mnie małą nadżerkę i o dziwo ani słowa na ten temat co powinnam zrobić czy przeprowadzić jakieś badania czym to grozi itd... wszystkiego musiałam się doczytać w internecie. Samemu lepiej się dowiadywać o możliwości przeprowadzenia badań dodatkowych nawet jeżeli troche kosztują bo lepiej wydać jednorazowo jakąś kwote niż później przez całe życie jezdzic po szpitalach i wydawać pieniądze na leczenie. Teraz jest taka technika że jak wczesnie wykryją jakieś nieprawidłowości to od razu da się je wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
monika a jak ty oceniasz madejskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa200990
Za dużo nie miałam z Nim do czynienia bo dopiero teraz po porodzie ale to nie częste wizyty jak w ciąży. Ale przyjmował mnie w szpitalu w Bielsku i wtedy sprawiał wrażenie bardzo dobrego lekarza. Sympatyczny, podczas badań wyrozumiały, pamiętam badał mnie przed samym porodem (bo zanim urodziłam leżałam w szpitalu) poczułam się słabo to pomógł mi zejść zaprowadził do pokoju, do tego bardzo dobrze nastawił mnie na poród. Pamiętam, że powiedział że nie mam się czego bać bo organizm młody to silny, do tego ocenił że po budowie narządów powinnam urodzić szybko ok 4 godzin i nie mylił się w tym. Wydaje mi się że lekarz sympatyczny godny zaufania. CHociaż mając z nim styczność jako kobieta w ciąży i teraz w stanie normalnym to odnosze wrażenie że inaczej traktuje kobiety i moje znajome też już mi o tym mówiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
o to ciekawe spostrzeżenie , bo ja planuję do niego chodzić też po porodzie . ale które lepiej traktuje , ciężarówki czy te rozpakowane już ? :-) póki co nie żałuję że do niego chodzę , ale zdanie zawsze można zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa200990
Wiesz nie chcę nikogo oceniać ani krytykować. Osobiście nie spotkałam się z nieuprzejmością z Jego strony, ale wśród moich znajomych zdania są podzielone. Po samej sobie wiem że kiedy byłam w ciąży to lekarz super nie można złego słowa powiedzieć. Poza ciążą nieco inny jak dla mnie nie wiem może dlatego że jak przyjmuje państwowo to nie zmusza się żeby być miły itd... kilka znajomych (u nas w okolicy prawie wszyscy chodzą do niego bo nie ma innego gin.) mówiło że ma dziwny żart... może jest czasami zbyt bezpośredni. Ja nie spotkałam się z nieuprzejmością z Jego strony ani z jakimiś głupimi tekstami, ale słyszałam o takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa200990
Przeczytalam tą opinię i widać że tą kobietę też nastawił pozytywnie i przygotował do porodu a to już podobno połowa sukcesu. Mi jak powiedział że prawdopodobnie urodzę bardzo szybko to też jakieś siły we mnie wstąpiły i z nimi poszłam na porodówkę. A przypominając sobie swój poród mogę chętnym polecić podczas porodu prysznic:) Ja kiedy zaczęłam już odczuwać silne skurcze pół godziny spędzyłam pod prysznicem mąż polewał mnie wodą i naprawdę nie odczuwałam tego bólu a jak wyszłam to jeszcze dosłownie pół godziny i urodziłam. Może to nie będzie się sprawdzało u każdej z rodzących ale jeżeli jest możliwość to chyba warto spróbować żeby sobie ulżyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
żeby Madejski przyjmował na nfz to chyba też chodziłabym państwowo, chyba że by mnie zraził . ale on w bielsku tylko prywatnie .i nie mam porównania jak obchodzi się kobietami ja państwowo przyjmuje. mi to zależy żeby dobrze przygotował mnie do porodu itp . jestem ciekawa co to on ma za żarcik? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
też jestem ciekawa co to za żarcik? mi póki co jest ok lekarz , może dlatego że mam porównanie tylko z Kowalczykową . jeśli wszystko będzie ok , to sądzę że po porodzie też będę do niego chodzić . co do miłego odnoszenia się jak prywatnie , to w końcu za coś się płaci :-) na ten temat sie nie wypowiem bo nie chodziłam państwowo do Madejskiego i nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaaa
dziewczyny te które kupiły wyprawkę , gdzie najlepiej sie udać w bielsku po zakupy , i ile was ona wyniosła? chciałabym wiedziec na co mniej więcej mam się nastawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Hej dziewczyny. Gdzieś wyczytałam, ze podobno mozna miec normalnie cc na rzadanie jeżeli dziecko warzy ponad 4 kilo. Ale nie wiem czy to prawda. Usg to przecież nie waga i tak naprawdę to nie wiadomo ile dziecko warzy. Nie wiem jak jest w Bielsku. Ale właśnie wyczytałam, że coś takiego jest, że kobieta może zarządzić cc. Najlepiej oczywiście naturalnie urodzić. I jeżeli lekarz mówi, że kobieta da radę to lepiej sn. Moje maleństwo ponad 4 kilo wg lekarza. I ja czuje, że duża moja dzidzia. Genetyka też ma coś do tego, ja i mąż urodziliśmy się z wagą ponad 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
aśkaaa kurcze ciężo powiedzieć ile wyprawka wyniosła. To zależy czy wszystko musisz sama kupić czy coś może dostaniesz od znajomych, rodziny. Największy koszt to oczywiście wózek. Ubranka proponuje kupić w Textilia Market. Niedrogo tam jest. Zawsze jakieś promocje są. Ja kupiłam body za 3,99 !!! 100% BAWEŁNA. Nieźle się piorą, także wydaje mi się, ze nie warto przepłacać w markowych sklepach. Dziecko szybko rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Mogę też polecić hurtownię Bambino w Białymstoku ul. Handlowa 7. Znajdziesz tam wszystko od A do Z. Od wózków po różne akccesoria: smoczki, butelki. No wszystko. Są też tam rzeczy potrzebne kobiecie po porodzie, jakieś podklady, staniki dla matek karmiących, wkładki do stanika. Wszystko w przystepnych cenach. Możesz też kupić kartę, 5 zł kosztuje jednorazowo. Z kartą 3% rabatu przy każdych zakupach i 5 % na zakupy powyżej 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
colina mnie interesuje tak na dzień dobry wyprawka do szpitala dla dziecka . ile by mnie wyniosło? cc robi się jak jest duże dziecko , ale nie wiem czy na żądanie , czy po prostu to jest wskazanie do cc. lekarz musi jakoś pocieszyć pacjentki że dadzą radę,a reszta wyjdzie w trakcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×