Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anka 2010

W JAKIM WIEKU DZIECKO POWINNO ZNAC KOLORY

Polecane posty

Gość ivo baum
moj 3latka (..) sam sie tego nauczyl Chyba: nauczyła? Jeśli trzylatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córeczka za 2 dni skończy 1,5 roku właśnie wczoraj mnie zaskoczyła, bo coprawda sama jeszcze nie potrafi wymowic nazwy kolorów ale kiedy pytam ja o kredki w danich kolorach podaje mi je bezbłędnie. W opakowaniu jest 12 rożnych kolorów łącznie z szarym czy granatowym. Duza frajde sprawia jej tez czytanie i jak dotad zna juz literki O, E, I i M. Poza tym rozumie absolutnie wszystko co do niej mowie, jedyny problem jaki mamy to niechęć do nocnika... Co o tym myślicie ? Czy powinnam skonsultować sie z jakimś specjalista, który ewentualnie ukierunkowal by ja rozwojowo? nie chciałabym popełnić błędu i jej zaniedbac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej moj maly umial rozroznic wszystkie kolry jak mial niespelna 2 lata(23 miesiace), po angielsku tez daje rade. dzieciaki sa rozne, odnajduja sie w roznych rzeczach. Synek mojej kolezanki ma2,5 roku i prawie w ogole nic nie mowi, ale za to jaki z niego jest kaskader:) Nie ma co porownywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje 1,5 roczne dziecko właśnie nauczyło się odróżniać kilka kolorów. Bezbłędnia nazywa brązowy, czarny, niebieski, zielony, żółty i czerwony. Nie uczyłam go jakoś specjalnie na siłę. Zaczęłam, kiedy zaczęliśmy rysować, nazywałam kolory, którymi rysowaliśmy, powtarzałam, że na przykład dziś ubierzemy brązowe buciki a czarne zostawimy w domu itp. aż mnie któregoś dnia zaskoczył! Zaczął od pokazywania co jest brązowe i czarne, a potem jakoś już gladko poszło. Dopiero teraz zainteresowałam się, kiedy w sumie powinien się tego nauczyć i jestem szczerze mówiąc pełna podziy dla mojego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większość dzieci rozróżnia kolory w wieku lat 3. Jeśli 4 latek, pomimo prób nauki kolorów nie rozróżnia tych podstawowych nalezy zastanowić się w czym rzecz. Ważne jest to czy w ogóle nie rozróżnia czy jedynie czynnie (w sensie, że sam nie potrafi nazwać). Jeśli na polecenie "podaj zieloną/czerwoną/niebieską kredkę" reaguje właściwie to mamy (z reguły) nieco mniejszy problem. Trzeba zastanowić się jak pracuje w innych sferach czy potrafi nazywać inne rzeczy, czy rozróżnia figury itd... Ze swojej strony polecam gry edukacyjne do nauki kolorów. Nie wiem czy nie będzie to reklama, ale fajne są np Figuraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma autyzm, 4 latka i zna wszyyystkie kolory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój równo w wieku 2 lat znał wszystkie kolory, poza amarantowymi, takimi dziwnymi nazwami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój też jak miał 1,5 roku znał kilka podstawowych kolorów, nauczył się bawiąc z babcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastinn1
Mam podobny problem mój syn ma 3,5 roku próbowałam go uczyć kolorów na klockach na pileczkach, na spacerze drzewko słonko trawa woda itd niestety nie dawało to rezultatu w końcu zauważyłam u syna zainteresowanie samochodami wiec stwierdziłam ze moze po nich nauczy sie kolorów. Rezultat jest takie ze mały zna prawie wszystkie marki pojazdów a kolorów nadal nie. Zastanawi sie czy ma keszcze czas czy juz powinien je znać chłopak jest bardzo bystry liczy do 20 rozpoznaje literki a E b d o i g zaczyna sie samorzielnie ubierać. Wymieniać mogła bym sporo ale nadal nie pamięta kolorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 lat i nie zna kolorów ? to mój 4 latek zaczyna czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka ma 2,5 roku i zna wszystkie kolory juz, nauczyla sie na lego duplo, a opanowala perfekcyjnie na parkujacych samochodach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś tu oczekiwał porady a nie zestawu pochwał własnych super inteligentnych dzieci które ledwo się urodziły i już znają wszystkie kolory w pięciu językach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka ma 2 lata, zna wszystkie kolory, marki samochodów, mówi w 6 jezykach w tym w jednym uważanym za wymarły, zna wszystkie pierwiastki i ich liczbe atomową, sama szyje sobie misie, gra na perkusji, gitarze i puzonie (jednocześnie), wydała już 2 książki (ta druga okazała się bestsellerem), ma 3 fakultety, obroniła doktorat, stara się o posadę z zarządzie PLL LOT. Taki mały słodziak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może się do końca nie znam ale sam jestem daltonistą i wiem jedno ze do precyzyjnego określenia daltonizmu i jego stopnia (jedni nie odróżniają odcieni, inni podstawowych kolorow) służą specjalne obrazki/tablice na ktorych sa ukryte figury/liczby/przedmioty ktorych daltonisci nie widza. I nie mowie tu o godzinnym wpatrywaniu sie w obrazek i szukaniu co na nim może być. To widac na pierwszy rzut oka, to sa tablice ishishary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 2 lata i zna niebieski i zolty. Szczególnie lubi pokazywac i mówić"kołoł nieniecki"- kolor niebieski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek zaczął rozróżniać kolory już od 2 roku życia, ale często czytałam mu taką bajeczkę i każda strona poświęcona była odpowiedniemu kolorowi zwierzętom i przedmiotom oraz roślinom w danym kolorze, dzięki temu szybko załapał o co chodzi z tymi kolorami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mój syn ma 5 lat, zna wszystkie kolory, czyta i pisze. Trzy dni temu zaczął czytać Pana Tadeusza i dzisiaj skończył. Zna biegle trzy języki w tym chiński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma rok i zna wszystkie podstawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jak rysuje kredkami, to uzywa ich prawidlowo( a raczej zgodnie z ogolnie przyjetym schematem) np liscie zielone, slonce zólte, niebo niebieskie? czy nie rozroznia czy tez nie nazywa? To chyba mozesz okreslic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja 2,5 roku i zna czerwony, niebieski, zielony, biały, pomarańczowy, czarny, różowy, fioletowy, żółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko rozróżniało kolory jak miało 2 lata i 3 miesiące. Ale nie mówi. Teraz ma 2,5 i nadal nie mówi. jednak rozróżnia wiele kolorów, zna prawie wszystkie litery z alfabetu, pokazuje na palcach liczby i dobrze mu idzie gra w memory i inne puzzle. Oznacza to że ma znacznie bardziej rozwinięta prawa półkulę niz lewą. Sama juz nie wiem jak usprawnic tą lewą żeby zaczął swobodnie mówić... Czyli jeśli któreś dziecko może ma problem z kolorami to może ćwiczenia na prawą półkulę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Nikodema
Moj syn nie ma jeszcze 2 lat, konczy w kwietniu rozroznia kolory podstawowe zielony niebieski czarny bialy siwy zolty rozowy czerwony. Ale estem mama nie pracujaca wiec siedze i ucze go na co tylko ma ocote, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój miał 1.5 roku jak znał graficznie liczby do 20 i alfabet, i podstawowe kolory. Diagnoza - zespół aspergera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mój podobnie a aspergera brak, ma okresy że bardziej go interesują go liczby i cyfry a czasami mniej, ma ogólnie dużą wiedzę ale nie ma zainteresowań typu kosmos czy inna dziedzina wiedzy, raczej ogólną z naciskiem na języki. Do tego bardzo empatyczny i wesoły, zaczął mówić żarty nie mając 3 lat. Towarzyski, wręcz bryluje w towarzystwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMloda39
Moja ma 2.5 zna czerwony żółty zielony niebieski. Nie wypowie nazw ale poprszona o podanie pilek w tych kolorach robi to bezbłędnie.. kilka innych kolorów też podaje choć czasami sie myli np pomarańczowy albo fioletowy. A i jeszcze czarny zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz ja sie tam nie znam ale moja ma 2l4miesiace I rozroznia 5 kolorow zolty zielony niebieski rozowy fioletowy. Wiec cos jest nie tak. Przeciez 5ciolatek po jednym wskazaniu powinien juz zapamietac kilka kolorow no przynajmniej 2 inne od tych ktore zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto udac sie do okulisty. U mojej corki w tym wieku wykrylismy spora wade wzroku, mimo, ze wydawalo sie, ze dziecko widzi dobrze i funkcjonuje ok. W gabinecie latwo sprawdzic daltonizm na obrazkach zrobionych z kolorowych kropek w zielonych i czerwonych odcieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka miała 2 lata jak zaczęła rozpoznawać kolor niebieski , w w wieku 26 miesięcy znała wszystkie kolory, biały też szybko zapamiętała mówiła a to ten którego nie widać jak pisze to biały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×