Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Tak, jest coś takiego jak herbata o smaku grzanego wina. Ale mam do niej uraz - na poczatku ciąży strasznie mnie na mdłosci brało jak tylko ją wąchałam :) także chyba sobie podaruję... jakoś wytrzymam tych kilka miesięcy :) A dofinansowanie szczepionki to całkiem sensowny pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
anusiak- ja juz pisałam kiedys na teat ze tesciowa smarowała sie moim fluidem!!!! u mie antomista gina drobne z portfela chociaz klucz jest w zamku, męzowi papierosy gina... tesc cała rente jaka dostaje to przepija. Tesciowa jest nie lepsza, moze nie pije ale buntuje kazdego jak stary jest nawalony, w dodatku te jej ciagłe pytania a po co dlaczego a jak długo itd zaczynaja mnie meczyc. Tak jak mówiszcałe szczescie z emezowie sa inni. Mój ma 31 lat i do kieliszka go nie cigła i nie ciagnie chociaz przezył w zyciu wiele... a stary kiedys przykro mi mówic ale zachla sie i tyle bedzie miał z tego... nie zapomne wigilli ostatniej... kiedy spał w piwnicy, czekalismy an niego w konu poszłam ja go poprosic aby podzielił sie chociaz opłatkiem (zupełnie tzrezwy był) to powiedział do mnie s*******aj. aha szkoda gadac, piekny dzien dzisiaj. Zobaczymy co mj maz wymysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak ta prostokatna ramka o wiele lepsza od tej pierwszej ...i w dodatku tansza jest :) naprawde fajne zobacze czy sa takie rzeczyu fotografa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co myślicie o odlewie ciążowego brzuszka? oglądalam właśnie nastoletnie matki i one takie coś robiły:) więc ja tez tak chcę tylko niewiem z jakiej masy to można zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
nie wiem...... mnie wystarcza fotki które mąż mi pstryka z uporem maniaka non stop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
dziewczyny co tak zamilkłyscie? kurcze, od kilku dni mam wysokie cisnienie.... ok 140/90 a nawet i wyzej o roznych porach dnia mierze po kilka razy anawet kilkanascie dziennie i teraz mierzyłam mam takie samo.... co z tym kochane zrobic mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
nie, nie puchne wogóle... mówiłam ostatnio to miałam konsultacje u kardiologa i okulisty i tam własnie nic nie wyszło. Niew iem od czego to jest...przed chwila miałam 140 na 90 i puls 105 a nic nie robiłam aby miec podwyzszone cisnienie... :( myslałam ze ciezarne maja podwyzszone lekko ale chyba nie az tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teściowa cie nie zdenerwowala? albo ktokolwiek? ja się właśnie dodzwoniłam do lekarki i umowilam się na wizytę:) na 17:) jestem przeszczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przed ciążą jakie mialaś ciśnienie wiesz? narazie wyczytałam same nieciekawe rzeczy a nie chcę Ci ę straszyć i szukam czegoś normalnego ale to trochę potrwa bo szukam w gazetce bo wiem że coś tam było o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam : na ogoł ciśnienie tętnicze krwi w ciągu pierwszych miesięcy spada u 5-10% dzieje się inaczej : ciśnienie rośnie ponad normę tzn. przekracza 140/90 wyższa wartość ciśnienia w ciąży to nadciśnienie przy czym pomiar musi być wykonany co najmniej dwukrotnie w odstępie minimum 6 godz. jeśli przyszła mama nie miała wcześniej nadciśnienia to mowi się o nadciśnieniu indukowanym(wywoływanym) ciążą. kobietę z takim problemem trzeba otoczyć opieką bo może on prowadzić do powikłań (m.in. niedotlenienie dziecka) jeśli do nadciśnienia dolączy białkomocz mowi się o stanie przedrzucawkowym . jak wygląda opieka nad ciężarną z nadciśnieniem...lekarz wysyła ją na dodatkowe badania (badanie moczu ogolne,poziom kreatyniny) unikanie stresu często pomaga rozwiązać proble. tak jak dieta uboga w sod(koniec z solą) i częste leżenie na lewym boku (dzięki temu dobrze przepływa krew przez łożysko) przyszła mama powinna mieć aparat do mierzenia ciśnienia i mierzyć je 3 razy na dobę wynik powyżej 160/110 oznacza że trzeba się skontaktować z lekarzem lub wezwać karetke. jeśli ciśnienie skurczowe przekracza 150 a rozkurczowe 100 lekarz może przepisać leki. gdy nie pomagają lub dochodzą inne objawy( mroczki przed oczami) przyszła mama trafia do szpitala nadciśnienie indukowane ciażą częściej pojawia się u kobiet ktore spodziewają się po raz pierwszy dziecka, mają powyzej 35lat u otylych , chorujących na nerki lub cukrzycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie, ja tylko w przelocie, bo lecę zaraz się relaksować rodzinnie w czwórkę na kanapie (Dzidziuś, my dwoje i pies :D). Chciałam tylko się pochwalić, że u lekarza wszystko w porządeczku. wyniki krwi dobre, glukoza dobrze, o dziwo nawet ten nieszczęsny mocz się poprawił, macica super, szyjka też, słuchałam serduszka - biło, że aż miło. Pan doktor powiedział, że nie ma się do czego przyczepić. Jutro wracam do pracy. No a w poniedziałek USG połówkowe. To tylko tyle chciałam się pochwalić :D Życzę Wam wszystkim miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
anusiak- oni mnie non stop denerwuja..... :( maz juz wrócił dostałam czekoladki... i mu opowiedziałam co tu sie dzisiaj działo itd....boze kochany ja byłam pewna ze ja tego nie wtrzymam nerwowo....po prostu mam juz dosc obawiam sie ze bede musiała sie sama wyprowadzic do mamy ale bez meza tez sobie tego nie wyobrazam....chciałam miec dobre nastawienie ale sie nie da :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aosa ja przy ostatnim badaniu miałam 90/50 lekarka złapała się za głowę i powiedziała, że mam natychmiast wypić kawę i zjeść pączka bo kto to widział, żeby mieć w ciąży takie ciśnienie. U mnie maks sięga 100/70 ale to się muszę porządnie zdenerwować żeby się wnieść na takie wyżyny... Z tego co wiem to większość kobiet się boryka właśnie z nadciśnieniem. Co więcej bardzo często jest to wskazaniem do cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa bądż twarda ja też masz przesrane w tym domu ale staram sie nawet nie słuchać co tu gadaja a jak sie zdenerwuje to odrazu purpurowa jestem no ale nic nie zrobimy jestesmy na lasce teściow i trzba to jakoś przetrzymać j ateż nie pójde do mamy bo beż mojego Radka nie chce i choćby niewiem co się dzialo to zostane u teściów no chyba że z nożami wyskoczą:) jak zaczną coś do ciebie sie rzucać to olej ich i się nie odzywaj włącz sobie muzykę byleby ich nie słuchać zadzwoń do męża albo do koleżanki byleby nie słyszeć ich ryków. będzie dobrze:) nie jesteś sama:) moja kruszynka zaczęla tańce wywijance i życzę wszystkim mamusią które nie poczuły jeszcze konkretnego kopnięcia cierpliwości:) jeszcze będziemy miały dość tych kopniaków:) a tak wogóle to zgubiłam telefon wczoraj:) i jestem bez kontaktu ze światem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepoprawna optymistka cieszę się że Twoje wyniki w porządku ja mam jutro wizytę zobaczymy co tam u mnie:) mam nadzieję że będzie ok... nagram sobie jutro bicie serduszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
anusiak-szukam rozwiazania cały zcas i nic mi nie przychodzi do głowy :( nie mamy teraz kasy aby cos wynajac, znajomych co moznaby sie katem zatrzymac tez nie mamy...szkoda mi meża bo sam nie wie co robic w tej sytuacji i widze ze sie martwi. Gdyby nie było dziecka.... nie byłoby problemu ale ono jest tylko ............. ze boje sie ze jak tak dalej bedzie to je strace i starce wszystko.....jezu, dlaczego my od poczatku mamy pod górke...tesciowa niedawno powiedziała ze w domu zrobiło sie szambo odkad mieszkamy.... czuje sie jak gówno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohh, aosa, bardzo bardzo ci wspolczuje, w ciazy sie znalazc w mijscu w ktorym nie czuje sie u siebie, w swojej przytulnej dziupli, niech nawet w najgorszych warunkach, ale bez ludzi, ktorzy ci psuja nerwy. Szkoda, ze mieszkacie tak daleko, chetnie bym cie zaprosila do siebie, a zwlaszcza twego meza, ktory, jak sie nie myle, jest z koparka :). Tylko ze nie dojechac do nas z ta koparka :). Bardzo chetnie bym kogos pogoscila, u mnie kazde wyjscie do lekarza, to wielki problem, z kim zostawic dziecko albo dzieci. W piatek musze isc szczepic mlodsza, nie chce by starsza tez siedziala w tej poczekalni wsrod chorych dzieciakow, musze ja zostawic matce kolezanki, a u kolezanki jest ekipa remontowa, i jak ta matka bedzie w tych warunkach temperowac bieganie tych dwoch lasek... we wtorek mam wizyte u ginekologa, starsza w szkole, mlodsza nie mam gdzie podziac, w zlobku juz nie ma miejsc, bede chyba znow sie usmiechac do mamy kolezanki z ekipa budowlana na glowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline sorki ze dopiero teraz pisze ale niedawno wrocilam od rodziców bo mąż z pracy bedzie dopiero o 23 wiec pojechalam zeby sie nie nudzic;) Te tabletki pregnaplus kupuje w Chorzowie na ulicy Sobieskiego w aptece Ziko. To jest obok parafii sw. Antoniego. Wiesz gdzie? Kupowalam ostatnio ok 2 tyg temu to dokladnie 32 zł placilam. A Ty gdzie je kupujesz ze tyle kosztuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! wlasnie tu zajrzalam i sie przerazilam ile czytania.. 4 strony!!! :-) jutro rano zaczne studiowac i sie odezwe, bo teraz juz padam z nog. milej nocki i buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny. Ja już właśnie w pracy jestem, na razie nie jest źle :D choć w końcu jestem tu dopiero 30 minut ;) aosa, nie daj się. Najlepiej po prostu olej ich, zamknij się w pokoju i miej ich w d... Grunt to nie dać się sprowokować i zachować jak największy spokój, bo to ważne dla Ciebie i Dzidziusia. Nie przejmuj się ich uwagami. Bądź silna. Trzymam kciuki za Ciebie. Masz tu kfiotka na pocieszenie 🌻 anusiak, powodzenia na wizycie :) Idę na herbatę i przywitać się z koleżankami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, ja od 7 nie śpię, mężulek do pracy pojechał, ale ja dalej w lozeczku urzeduje ;) Moj to w sumie nie jest zazdrosnik. Wczoraj z rozyczka przyszedl jak wrocil do domku, az mi sie milo zrobilo. Ja bylam w trakcie robienia jablecznika, ktory pozniej ze smakiem zjadlam :) Wczoraj mielismy dyzur przy moim 15miesiecznym braciszku od 16 do 23, bo mama z męzem do kina pojechali, a ja sie smialam starzy jada to kinderparty zrobimy, ale bylo naprawde zabawnie. Spanie jak zawsze okolo 21 dziecko ululac i bylo tak moze z 5 minut, nagle maly na rowne nogi w lozeczku z pieluszka w reku, to mowie do niego ze jak nie bedzie spal to niech jeszcze chwile pobiega, podlecial do organow i zaczal dawac koncert na full, ubaw byl po pachy :) ale szybko usnal a ja razem z nim :)) Dzis mam wizyte u swojej gin, zobaczymy co tam slychac :) Dzis nawet do 12 stopni, wiec sama temperatura zacheca a jeszcze takie piekne sloneczko jest zyc nie umierac,wiosna pachnie! Ja biorę tabletki femibion 2, w aptece gdzie kupowalam juz kosztuja 65zl, a na allegro zamawiam po 43zl, dzis poszukam jeszcze tansze bo niedugo bede musiala zamowic znow. Biore je codziennie, bo mi nic nie jest po nich, czuje sie dobrze. Moja gin powiedziala ze wazny jest ten kwas dha w drugiej polowie ciazy. milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo kochaniutkie :) Ja własnie po śniadanku , wzięłam drugą tabletke tego antybiotyku, po tej wczorajszej to z rana taki kaszel mam wykrztuśny że całe to świństwo ze mnie wyłazi... Obrzydliwe mówie wam :( Mam nadzieję że maleństwu nie zaszkodzę , znowu mnie jakieś schizy nachodzą ... anusiak a na kiedy się z nią umówiłaś na wizyte ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×