Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość aosa
NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ........świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ........ ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... .. ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... ... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... . ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec.......sląskie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka .. .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) Mala_miii86......24............27.07..........?.......... ....śląskie (SOSNOWIEC) anik_82..........28.............27.07..........córcia... . ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............28.07.........???...... .. ....śląskie marta100049....34..............28.07..................... . .....łódzkie kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
miałam sobie zaczernic nick tylko ze wyskakuje mi komunikat ze podane hasło jest błedne a to guzik prawda bo jest dobre, sama je zapisywałam i co teraz? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, z jezykiem polskim to prawda, ze trzeba uwazac, by przekazywac dzieciom poprawny jezyk, bo jezyk do sukcesu spolecznego jest jescze wazniejszy od ladnej prezencji :) . Jak cie widza tak cie pisza, ale jak cie slysza, tak sie pisza jeszcze bardziej. Mialam 2 lata temu w pracy studentke, to niesamowite, z jakim wiejskim poludniowym akcentem mowila swoja francuzczyzna, i wszyscy ja za jakiegos przyglupa brali, choc calkiem nieglupia w sumie byla. Moja starsza corka chodzila do zlobka na poludniu Francji w wieku od 18 miesiecy do 3ch lat. Wiadomo, panie w zlobku pracujace to nie zadne tam wysoce ksztalcone, prawiie wszystkie mowily z silnym poludniowym akcentem. Moja corka mowia tak samo, szok normalnie. Co wiecej, niby mowia, ze dzieci blyskawicznie sie adaptuja do sytuacji i jezyka, ale jeszcze po 1,5 roku jak wyjechalysmy stamtad, ludzie slyszeli w jej mowie ten poludniowy akcent. Moje dzieci niestety nie sa dwujezyczne, bo maja wszedzie dookola jezyk dominujacy, i trzeba byc naprawde bardzo malo adaptowanym w danym kraju, by wytrwac w swoim jezyku i przekazac go dzieciom. To duzy wysilek, a ja nie mam sily, by zawsze mowic do nich po swojemu, pozatym zauwazam, ze na jakies prosby czy grozby po francusku reaguja szybciej, po swojemu jak sie do niech zwracam, to "mow do mnie jeszcze". Dzieci dwujezyczne, to te, u ktorych kazdy rodzic w kazdej sytuacji mowi do nich wylacznie w swoim jezyku. A moje panny doskonale wiedza, ze bardzo dobrze mowie po francusku, z tatusiem mowimy po francusku, to po co beda sie wysilac. Pozatym chyba wola sie trzymac tego francuskiego, bo u mnie w domu przewijaja sie goscie, ktorzy mowia do nich po rosyjsku, ukrainsku, polsku, niemiecku i angielsku, mam wrazenie, ze dziewczynki sie osluchaly i doskonale rozumieja te wszystkie jezyki, ale wola nie robic sobie zametu :). Jak czytam o tym, co wam wyprawiaja psy, to o rety, dobrze, ze nie mamy zadnych zyjatek, bo i tak sie nie wyrabiamy, a co dopiero dodatkowej roboty moze stworzyc taki futrzak. Pozatym we Francji utrzymanie psa koztuje rocznie srednio 2 000 euro (jedzenie, weterynarz, szczepionki, podatek, itd), mamy na razie inne dziury budzetowe do ogarniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Czesc dziewczynki:P ja oczywiscie juz wstałam, hehe własnie szykuje sobie paróweczki na goraco z ''cieciupem'' :) Wiecie co, wczoraj bylismy u meża sisotry i mnie ta ''małpa'' wystarszyła:) Powiedziała ze w ciązy zabronione jet popijanie coli. Nawet puszki na tydzien lub dwa :( A ja tak lubi teraz cole, no. Ona mówiła ze w obu ciążach nie piła coli bo jest gorsza podobno od piwa w skutkach. I teraz nie wiem albo ja jestem taka głupia albo jestem wyrodna matka bo naraziłam swoje dziecko na... odwapnienie kości jak to ona mi powiedziała. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
A, i kobietki wszystkiego naj z okazji Dnia Kobiet!!!!! :) nie zapominajmy,że oprócz atkami jestesmy tez PIEKNYMI KOBIETAMI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrego poranku lipcoweczkom, Aosa, coca cola to nie trucizna na szczury, jakas puszeczke mozna sobie popic chyba raz na jakis czas, byle nie litry i nie codziennie, jest to napoj "niewskazany" w ciazy, razem z kawa i herbata, bo zawiera kafeine, ktora faktycznie "zabiera "wapn, podczas gdzy w ciazy potrzebujemy bardzo duzo wapnia, by dziecko moglo sobie zbudowac mocne kosci i zeby. Jakims wyjsciem jest cola bezkofeinowa. Ale zawiera babelki, ktore powoduja wzdecia, i tak ciezarne gazy puszczaja jak nie wiem co, to nie trzeba sobie dowalac. Na dodatek cola ma mnostwo cukru, co nie jest dobre, jak wszystkie slodycze, co juz pisalam wczesniej, i co w stanach zagrozenia diabetem ciezarnych jest absolutnie niewskazane. Co wiecej, cola powoduje zaparcia, a i tak w ciazy wiele kobiet musi walczyc z zaparciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) No i również wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet życzę 🌻 aosa, Coca Cola bez wątpienia jest nie zdrowa, w końcu odradzają jej picie również osobom nie będącym w ciąży, ale wydaje mi się że jeśli raz na jakiś czas łykniesz sobie łyczka, bo masz na to wielką ochotę, to nie sądzę by Dzidziusiowi jakaś wielka krzywda się stała (przy czym ja ekspertem w tej dziedzinie nie jestem). A ja dziś popołudniu mam wreszcie tą wizytę u lekarza, powoli jak zwykle zaczynam się stresować, czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
ela- no troche mnie uspokoiłas:) a czy to prawda ze nie mozna wogóle siedziec przed komputerem? Niestety takich wiesci tez sie wczoraj dowiedziałam od szwagierki :( nie wiem jaki ona miała cel w tym czy mie nastarzyc czy co? Ze WOGÓLE nie powinno sie siedziec przed tv ani pc. :( optymistka- bedzie dobrze, 3mam kciuki :) ja musze sie dodzownic wkoncu do swojej doktórki, moze wkoncu sie wyspała po urlopie bo wczoraj to wogóle nie mogłam sie dodzwonic. Eh, tez siedze jak na szpilkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aosa, rosyjskie przyslowie mowi "wsio mozna, jesli ostorozno", czyli dozwolone jest wszystko, jesli sie korzysta z tego z umiarem. Na pewno siedzenie przed kompem lub telewizorem nie jest zbyt zdrowym sposobem spedzenia czasu, dzidzius na pewno by wolal, zeby mamusia poszla na spacer lub porobila troche gimnastyki dla ciezarnych. Przy dlugotrwalym siedzeniu pogarsza sie krazenie w konczynach i miednicy, wiec dzidius jest gorzej ukrwiony, w zaawansowanej ciazy moze grozic tez to zylakami i zakrzepami. Ale my, kury domowe, nie siedzimy przeciez caly dzien przed kompem, ruszamy sie, sprzatamy, chodzimy na zakupy, itd. Ale trzeba patrzec tez , ze bez tego kompa i bez pisania do was, to by mi psycha juz dawno wysiadla, bo ludzi nie widuje w ogole, i nie mam z kim pogadac. A ilu tu nerwow ten komp oszczedzil, Beatris by sobie pewnie wszystkie wlosy z glowy wyrwala przez tych nicieni przez cala noc do otwarcia sanepidu. Wiec trzeba podchodzic ze zdrowym rozsadkiem do wszystkiego. Aha, jeszcze raz ostrzegam, by nie trzymac laptopa na kolanach, blisko brzucha, to jednak promieniowanie elektromagnetyczne. Juz pisalam, ze w Ikei sa cudne stoliczki na jednej nozce do laptopa, by postawic przy kanapie, sa naprawde tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim pięknym kobietkom ;-) Wstałam dziś w środku nocy czyli o 7:00 ;D - sama jestem w szoku. Co do coli to wiadomo skład pozostawia wiele do życzenia ale myślę, że tak jak z większością (teoretycznie zakazanych produktów) produktów w ciąży trzeba zachować zdrowy rozsądek. Mi się od czasu do czasu zdarza wypić trochę coli bo zwyczajnie mam na nią ochotę i nie widzę potrzeby żeby jej sobie odmawiać tym bardziej, że na pewno nie przesadzam z dawką kofeiny bo kawy wprost nienawidzę i nie piłam nawet przed ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
no to mnie uspokoiłyscie:) z cola to tak jak mówiłam, wypijam puszke na tydzien lub dwa :) to chyba jest w miare ''dawka''. :) ja czytała artykuł gdzie podobno wiecej ''trucizny'' jest w sokach z kartonu i butelkach niz własnie w coli. Swoja droga miałam kolezanke, tzn mam ja nadal ale kiedys była w ciązy i zachcianke miała na karmi. Wypijała jedno dziennie przez 3 osttanie miesiace ciązy, i dziecku nic nie było :) Ale tak jak mwice to jest indywidualna sprawa, prawda według mnie jest taka ze dawniej kiedy nasze mamy chodziły w ciazy miały wiecej swobody i mniej zakazów i nakazów a dzieci jakos sie rodziły zdrowe... a teraz jestesmy nietykalne:) oczarowana- to faktycznie masz srodek nocy gdzie słońce ''na chama'' włazi do pokoju :) hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepoprawna optymistka to czekamy na wiadomosci:) Ja mam jutro polowkowe tez sie troche boje. Co do coca coli to tez mam czasem ochote i kupuje mala ale to tak raz na miesiac jak mnie tak skreci wczoraj tez mi sie marzyla szklaneczka coli:)ale puzno bylo i musialam sie obejsc smakiem:)Dziewczyny ladna pogoda nam sie zapowiada od dzis z kazdym dniem cieplej a w niedziele nawet 14 stopni niech im sie sprawdzi:) A co do tych bledow to bez przesady,znow ktos daje powod do niepotrzebnych klotni!!! I WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOBIETKI!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
No rzeczywiscie:) pogoda bajeczna :) chyba przejde sie do sklepu po chlebek. W sumie to dawno juz w tym sklepie nie byłam hehehe , ciekawe jaki maja asortyment:) typowy wiejski sklep... tylko najpierw musze sie w miare ogarnac. Pokoik juz ogarnełam teraz zcas na mnie, w koncu nasze swieto dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aosa - ja mam noc cały dzień dzięki wspaniałemu wynalazkowi jakim są rolety ;-D Na nadzielę 14 stopni ? Ale fajnie - czekają nas chrzciny bliźniaków i dobrze by było żeby pogoda była w miarę bo w żadnej kurtce zimowej się nie dopinam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego naj dziewczynki Ela- dzięki za wsparcie w kwestii językowe, pamiętam jakie katusze na 1 roku studiów przeżywały osoby, które przyjechały do wro ze wschodu, z małych miejscowości. ale po bardzo krótkim czasie mówiły już tak, jak we wrocławiu się mówi. czyli bez akcentu. ale to trzeba mieć minimum autokrytycyzmu i nie obrażać się tylko korzystać. moja koleżanka pochodzi ze wsi, w której funkcjonują przedziwne określenia np. "komry" zamiast komary, "nietopyrze", "podwórek". przyjazd na studia do wielkiego miasta był dla niej wyzwaniem. ale nie wstydziła się pytać, jak powinno się mówić i czerpała z tego jak najwięcej. dziś chciałabym aby moje dziecko mówiło taką polszczyzną jak jej... zaraz lecę na 3d, wieczorem do knajpy. miłego święta kobitki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia:)
Witajcie. Dopisuje się po raz drugi. Mam nadzieję, że teraz już zostanę:) NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ........świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ........ ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... .. ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... ... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... . ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Jadzia:).........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... .sląskie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka .. .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) Mala_miii86......24............27.07..........?.......... ....śląskie (SOSNOWIEC) anik_82..........28.............27.07..........córcia... . ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............28.07.........???...... .. ....śląskie marta100049....34..............28.07..................... . .....łódzkie kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Mam pytanko, czy Wam czasem puchną nogi albo dłonie? Chociaż trochę? Ja jestem w fatalnym nastroju, moja koleżanka wylądowała w zeszłym tygodniu w 34 tygodniu na patologii ciąży w szpitalu, okazało się, że jej córeczka ma hipotrofię, czyli przestała rosnąć na poziomie 31 tygodnia. Koleżanka od dawna puchła, ale też zasuwała, budowa domu, przeprowadzka. W końcu po kolejnym skoku ciśnienia w szpitalu zrobili jej cesarkę, wyjęli maleńką, niecałe 1700 g i teraz biedulka leży w inkubatorze z infekcją... A mi od dwóch tygodni puchną nogi popołudniami, robią się grubsze od kolan w dół, nie tak żebym nie widziała kostek, ale są spuchnięte, a od wczoraj lekko opuchnięte mam też palce w dłoniach. No i się naczytałam o tych wszystkich zatruciach ciążowych itd., jutro mam wizytę u lekarza, ale bardzo się martwię, że już w 5 miesiącu zaczynam mieć opuchlizny. Wiem, schizuję, przede wszystkim konsultacja u lekarza i badania, ale tak mnie to wszystko wyprowadziło z równowagi, że cała radość z ciąży zamieniła się w strach, że to jeszcze tak daleko i że może się coś stać :( No i mam taką sytuację w pracy, że nie mogę jeszcze kilka tygodni odpuścić, a wiem , że powinnam więcej odpoczywać, a tu jeszcze dom na głowie, w pracy sajgon - mam takiego doła, że będzie źle, a chwilowo nie mam wyjścia. Skąd mam wiedzieć gdzie jest ta granica za którą już przegnę? Jestem w przysłowiowej kropce i psychicznie czuję się okropnie. Mimo wszystko miłego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dawno mnie nie było ale lekture zaraz zacznę nadrabiać:) Wszystkiego Najlepszego w dniu Naszego święta:) Zebra1807 mi też puchną nogi i twarz i ręce ale nie tylko od popołudniu ale cały dzień jutro mam wizytę to się więcej dowiem, ale z tego co wiem to normalne że puchnie się pod wieczór najważniejsze żeby opuchlizna zeszła po nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebra, jestem z toba, wiem, co czujesz, bo w obu poprzednich ciazach pracowalam, w tej ostatniej to w ogole byl sajgon, bo ciagnelam w prywatnej firmie sama jedna 13 projektow, biegalam za tramwajami, by zdazyc przed zamknieciem zlobka, w domu male 2,5 roczne dziecko caly tydzien tylko i wylacznie na mnie, maz tylko w weekendy, i przeprowadzka miesiac przed porodem do domu w brudzie i ruinie. Nie wiem, jak to wytrzymalam. Lykalam Spasfon garsciami, tyle powiem, bo macica sie kurczyla jak wsciekla. Chyba bardzo wazne jest, by miec wsparcie, fizyczne i psychiczne, mialam dobrych wspolpracownikow, wyrozumialych, szef mi przydzielil rumunska studentke, ktora biedaczke eksploatowalam jak murzyna, nie dosc ze dokanczala za mnie sporo rzeczy w pracy, to nawet mi rzeczy w domu pakowala do kartonow, no ale pomoglam jej z napisaniem magisterki. Maz moj sie dwoil i troil, by mnie wyreczyc, jak przyjezdzal na weekend, to zapierniczal jak traktor, a ja sie relaksowalam na kanapie. Powinnas sama wyczuc, by sie nie przeforsowac, i chyba grunt to dobry stan psychiczny i wiara, ze wszystko bedzie dobrze. Z puchnieciem nog, to oczywiscie trzeba zrobic badania pod katem zatrucia ciezarnych - bialko w moczu, cisnienie, itd. Jak lekarka nie da skierowania na te badania, to wymagaj krzykiem i mow, ze nie wyjdziesz z gabinetu bez skierowania. Ogranicz sol w potrawach i generalnie stosuj zdrowa diete. Powodzenia. zatrucie ciezarmych, gdy jest pod kontrola i z wlasciwa dieta, nie ma powaznych konsekwencji dla zdrowia matki i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam się pochwalić... moje maleństwo od soboty godzina 18 daje o sobie regularnie znać:) mocnymi kopniakami nie takim smyraniem albo leciutkim puk puk tylko konkrety i widać to na moim brzuszysku:) do tego dzieciątko chętnie się ze mną bawi jak ja puknę w brzuch po chwili czuję odpowiedż to przepiękne uczucie:) mam nadzieję że jutrzejsze wyniki badań bedą w porządku...a za tydzień usg i nadzieja na poznanie płci:) lecę piec naleśniki a póżniej znowu się odezwę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, dzięki :) Generalnie byłam psychicznie w dobrym stanie, ale przykład tej mojej koleżanki mną zachwiał. Ze wsparciem w pracy właśnie jest problem, wszyscy mają pięknę formułki "dbaj o siebie, dziecko najważniejsze" a jak przychodzi co do czego to "trzeba to, trzeba tamto, to na wczoraj" itd. Moja kolezanka z biura wzięła 3 tygodnie urlopu, a szefostwo zwleka z zatrudnieniem pomocy, więc teraz jestem sama. Ciężko jest być kobietą na 100% w tym pędzącym świecie, bywamy zmęczone takim życiem nawet nie w ciąży, a teraz to już wogóle. Mi tam zmęczenie nie straszne, ale nie chciałabym przesadzić. Badania sama sobie zrobiłam, dziś odbieram wyniki, ciśnienie mam raczej niskie. Mam nadzieję, że będzie ok i że jak przestanę siedzieć plackiem po 8 godzin przed komputerem w stresie to przejdzie. Największy zgryz mam z tym, że pomału okazuje się, że chyba nie dam rady "zyć normalnie" w ciąży tzn. pracować na pełnych obrotach, prowadzić dom i jeszcze dbać o siebie i dziecko. Chyba więc praca pójdzie w odstawkę od kwietnia, trudno. Dzięki dziewczyny za wsparcie, czasem przychodzi taki dzień, że bez dobrego słowa można się popłakać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, dzięki :) Generalnie byłam psychicznie w dobrym stanie, ale przykład tej mojej koleżanki mną zachwiał. Ze wsparciem w pracy właśnie jest problem, wszyscy mają pięknę formułki "dbaj o siebie, dziecko najważniejsze" a jak przychodzi co do czego to "trzeba to, trzeba tamto, to na wczoraj" itd. Moja kolezanka z biura wzięła 3 tygodnie urlopu, a szefostwo zwleka z zatrudnieniem pomocy, więc teraz jestem sama. Ciężko jest być kobietą na 100% w tym pędzącym świecie, bywamy zmęczone takim życiem nawet nie w ciąży, a teraz to już wogóle. Mi tam zmęczenie nie straszne, ale nie chciałabym przesadzić. Badania sama sobie zrobiłam, dziś odbieram wyniki, ciśnienie mam raczej niskie. Mam nadzieję, że będzie ok i że jak przestanę siedzieć plackiem po 8 godzin przed komputerem w stresie to przejdzie. Największy zgryz mam z tym, że pomału okazuje się, że chyba nie dam rady "zyć normalnie" w ciąży tzn. pracować na pełnych obrotach, prowadzić dom i jeszcze dbać o siebie i dziecko. Chyba więc praca pójdzie w odstawkę od kwietnia, trudno. Dzięki dziewczyny za wsparcie, czasem przychodzi taki dzień, że bez dobrego słowa można się popłakać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, dzięki :) Generalnie byłam psychicznie w dobrym stanie, ale przykład tej mojej koleżanki mną zachwiał. Ze wsparciem w pracy właśnie jest problem, wszyscy mają pięknę formułki "dbaj o siebie, dziecko najważniejsze" a jak przychodzi co do czego to "trzeba to, trzeba tamto, to na wczoraj" itd. Moja kolezanka z biura wzięła 3 tygodnie urlopu, a szefostwo zwleka z zatrudnieniem pomocy, więc teraz jestem sama. Ciężko jest być kobietą na 100% w tym pędzącym świecie, bywamy zmęczone takim życiem nawet nie w ciąży, a teraz to już wogóle. Mi tam zmęczenie nie straszne, ale nie chciałabym przesadzić. Badania sama sobie zrobiłam, dziś odbieram wyniki, ciśnienie mam raczej niskie. Mam nadzieję, że będzie ok i że jak przestanę siedzieć plackiem po 8 godzin przed komputerem w stresie to przejdzie. Największy zgryz mam z tym, że pomału okazuje się, że chyba nie dam rady "zyć normalnie" w ciąży tzn. pracować na pełnych obrotach, prowadzić dom i jeszcze dbać o siebie i dziecko. Chyba więc praca pójdzie w odstawkę od kwietnia, trudno. Dzięki dziewczyny za wsparcie, czasem przychodzi taki dzień, że bez dobrego słowa można się popłakać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany dziewczyny, przepraszam, komputer się zawiesił na dodawaniu, myslałam, ze wpis zniknął a on się dodał trzy razy :) Sorrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bierzecie jakieś witaminy? bo ja właśnie skończyłam luteinę brać mam nadzieję że mi jej jutro znowu nie przepisze i zawsze sie mnie pyta czy witaminy biorę i pytam się was jakie bierzecie jeśli bierzecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
anusiak- to dobrze ze czujesz:P ja jesczze nic konkretnego :( czuc to czuje i wiem ze to on ale mocne kopniecia to nie sa... kurcze próbuje sie cały zcas dodzwonic do swojej gin i z marnym skutkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki!!! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO w dniu Naszego Święta:) ja właśnie wróciłam z wizyty, ale byłam tylko po skierowanie na usg, bo w piątek zapomniałam się upomniec. a przy okazji też musiałam się zjawic, bo dziś minął tydzień odkąd wyszłam ze szpitala i na wypisie było napisane, że do poradni 'k' mam się zgłosic za 7dni, więc pokazałam też lekarzowi wypis, to wpisał to też wszystko do karty i powiedział, że teraz już 'podlegam' pod zagrożoną ciążę i wizyty co 2 tyg muszą byc. USG robią w czwartki więc już pojutrze się wybiorę... ciekawe czy potwierdzi się, że ostatnio widziałam jajuszka czy tylko mi się zdawało ;) a co do witamin to ja brałam Vita-Miner Prenatal (ok 20zł za 60 tabl-1 na dobę), ale nie wiem czy tam za duża dawka była czy co, ale słabo mi było po nim nawet jak brałam je co 2 dzień, ale szkoda mi ich wyrzucic, więc może będę łykac co kilka dni, bo dawno nie brałam. a mam też próbki Prenatalu (wiem, że kosztuje ok 30zł za 30tabl), chyba zacznę brac najpierw te i zaobczę jak organizm zareaguje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuje swojego wymarzonego chłopczyka do waszych dzieciaczków: NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ........świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ........ ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... .. ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... ... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... . ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH.......... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... .sląskie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka .. .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) Mala_miii86......24............27.07..........?.......... ....śląskie (SOSNOWIEC) anik_82..........28.............27.07..........córcia... . ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............28.07.........???...... .. ....śląskie marta100049....34..............28.07..................... . .....łódzkie kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×