Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

aaa własnie te co biore to i tak nie jakiś kompleks tylko D i C podobno najważniejsze,ale też nie wiem do końca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie, usg dzis nie bylo, a polowkowe mam u innego poleconego za dwa tygodnie. Mam znowu ostre zapalenie poza tym mezulek dostal rowniez masc i tabletki. Dodatkowo mocz krew crp i na+k skierowanie na badanie. nastepna wizyta 29.03-wtedy tez mam stomatologa. Poza tym powiedziala ze ciaza rozwija sie prawidlowo, cisnienie tez dobre 120/70. calla-jesli chodzi o femibion/feminatal to ja chcialam zmienic na tę nkę ale moja gin powiedziala zeby brac f2 bo chodzi o ten kwas dha, czego w n nie ma, a feminatal n dobrze jest brac jak sie planuje ciaze i do 13 tygodnia ciazy. Ja poki moge to smigam na rowerze, choc wiadomo nie robie maratonow tylko kawalek sie przejade po malu troche przystankow w trakcie drogi. Spacery tez dobre ale jak czuje sie ocezala to wole rower choc jak z mezulkiem spaceruje i ide z nim pod reke to nie moge narzekac :) Mysle ze 250zl za caly kurs to niedrogo, ja znalazlam kurs u dr preeti agrawal za 300zl ale tak sie decydowalam ze braklo miejsc. aosa- ja stosowalam herpex na opryszczke czy tez plastry compeed i mi pomagaly jak nie bylam w ciazy. Moze byc tez miętowa pasta do zębów. Opryszczka bywa zabójcza to fakt tez o tym slyszalam, ze dla kobiety bywa niebezpieczna w czasie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik_82 - usmialam sie z tym kotem! hihi moj 30kg labrador z rana jak tylko widzi ze si eprzebudzam i lekko porusze wtedy bieze rozped i skacze na mnie do lozka i lize po twarzy, uszach.. gdzie sie. Nie wiem jak go tego oduczyc, tak od jakis 2-3 tyg. mu odbilo. Wazy jednak swoje i to jego napadanie moze byc niebezpieczne.. co do kawy to ja jak nigdy jej nie pilam tak teraz co dwa dni sobie strzele taka lekka z cukrem i smietanka, ale tylko dlatego ze mnie glowa czasem z rana boli jakby na cisnienie i po tej kawie mi lepiej. fajne zakupy zrobilas! ja mam troche inaczej, teraz jak glupia ciesze sie z kazdego wyjscia z domu, ale przez neta na pewno kupie jeansy ciazowe. Mala_miii86 - dzieki za pocieszenie.. ale co z dha? to tez moze mdlic? bo np. teraz owocow i warzyw jem sporo i nie wymiotuje, kwas foliowy czasem zapomne i biore wtedy co drugi dzien ale mysle ze kwas to byl wazny wczesniej, teraz to juz ma mniejsze znaczenie, aczkowliek dobrze brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline - wagi chyba sie nie oznacza skrotem, tylko poprostu wpisuje albo lekarz mowi. malinka - fajnie ze na wizycie wszystko ok. teraz byle do kolejnej :-) dziewczyny ja juz pisan nie bede, ewentualnie poczytam, jestem zmeczona juz dzis, trzymajcie sie dzielnie i cieplo do jutra! buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris co do tego dh coś tam to nie mam pojęcia:( ale skoro jest w tabletce to moze dla Twojego organizmu jest za Cięzki po takim maratonie wymiotowania jak był u Ciebie,zanim żołądek spowrotem się zregeneruje i nabierze odpowiednich wartości do trawienia i tych całych soków żołądkowych to troche minie i lepiej go tabletkami nie przemęczać. a macie ten zimny brzuch w okolicy pępka? ja od dziś rana zauważyłam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris- na kazdego witaminy dzialaja inaczej, Ty wymiotujesz to jak leci, a ja spokojnie np biorę witaminy i nic mi nie jest, kwas foliowy wazny, ale teraz wazniejszy jest dha. Ja wybralam sie ostatnio do schowka w poszukiwaniu butkow dla brata bo szybciutko noga mu rosnie i przeszperalam tam tyle rzeczy po nim z ktorych juz wyrosl ze az oko cieszy :) mama sie smieje ze nawet smoczki butelki na kolke zostaly, doslownie wszystko, no nie liczac pampersow, dlatego zakupow nie robie poki co, bede kupowac na biezaco i mysle nad lozeczkiem. Chcialabym lozeczko z blokada ze w kazdej chwili moge zrobic kolyske, ale mama wybila mi to z glowy, ze dziecko i tak trzeba bedzie tulic jak sie rozplacze wiec po co. freuline- bpd to wymiar glowki, fl dlugosc kosci udowej, acobwod brzuszka jak dobrze pamietam. mi wlasnie maluch w brzuszku tanczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calaa, poważnie? ja już w zeszłym roku wysyłałam. myślałam, że jak to jest na stronie ministerstwa, to obowiązuje w całym kraju!!! to jest skandal. ja cenię sobie szczególnie teraz zakupy internetowe dlatego, że po 8 godzinach pracy nie bardzo mam siłę jeździć po sklepach. normalnie brak mi energii, dopiero wieczorem trochę odżywam. a labradory chyba mają to do siebie. bardzo lubię tę rasę, jest naprawdę genialna, choć wymaga od właściciela sporo konsekwencji. zastanawialiśmy się nad psem, żeby kot nie był sam w domu ale nas nie ma często 10-11 h i szkoda by mi było pieska. kot to co innego, zwinie się w kłębek w sypialni i wstaje kiedy wracamy, niezależnie od tego czy wyjdziemy na 3 czy na 10 godzin. pies zwariuje w bloku. jak się wybudujemy (plan - za 5 lat) to na pewno piesek dołączy do rodziny. na razie mój kotopies musi wystarczyć. kto ma maine coona ten wie o czym pisze, kot, który aportuje myszki, czeka pod drzwiami etc... trzymajcie się. we wro leje deszcz ale nic to, wiosna coraz bliżej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja już wstałam dzisiaj jakoś tak późno :) ale słońca u nas nie ma, szaro i ponuro :( freunline- super że wszystko ok. Dobrze że dziewczynka. To twoje marzenie było :) a teraz gadaj imię :) mała-mi- masz rację wizyty mamy jutro tylko ja tak późno :( co do pępka to mam lekko już wypukły i wokól niego zrobiła się taka płaska jak by otoczka. Coś jak kluska z dziurka :) beatris- mąż wyszedł do pracy i buzi mi nie dał bo na jeszcze to świństwo na ustach :( a ja się tak przyzwyczaiłam już do buziaków rano :( ale na razie wolę być ostrożna. Malinowka- znów cię dopadła jakaś infekcja? Ty biedna. :( ja póki co nie miałam w ciąży tego typu kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! :-) ja samopoczucie z rana u rannych ptaszkow? jaka pogoda u Was? co na sniadanko? jakies inspiracje? ja od paru dni mialam ochote na pomidora, kupilam 3 i teraz biedaki stoja i czekaja bo jaos mi sie odwidzialo.. slonca brak. o samopoczuciu napisze pozniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już mamusie :) mam do was pytanie. Czy taki stanik z rozpinanymi ramiączkami z przodu (w sumie nie przeznaczony do karmienia) gąbkowany, bez fiszbin będzie nadawał się do karmienia. Przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie wychodzenia do ludzi w staniku bawełnianym, bo mam jak na razie 75D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio-rybka- ja osobiscie musiałabym go zobaczyc:) ale wczesniej przeciez nie było takich staników a kobiety jakos karmiły :) beatris- ja wczoraj kupiłam pomidora i dałam męzowi dzisiaj do pracy bo tez mi sie odwidziało. Sniadanie juz wchłonełam:) 3 kromki z wedlina z kurczaka i herbatka :) teraz poszłam do sklepu, kupiłam sobie soczek, jakas wedline i chlebek razowy (ostatnio jadam tylko razowy). na obiad chyba ziemniaki beda z mięchem jakims. osobiscie nie chce mi sie gotowac ale jak widze jak tesciowa gotuje to mi żal :( ona gotuje pod starego i jest meha słone. ja jak gotowałam ta wczesniej to ciagle mu cos nie pasowało wiec stwierdziłam ze bede gotowała dla siebie i męza tylko jak dotychczas a mamusia nic lepszego nie ugotuje na co on by sie skusił :) pogoda jakos nie napawa optymizmem :( niby ciepło ale bez słonca. u góry cisza, dzieciorów nie ma? :) czy super nianie ktos zatrudnił, az jestem mega zdziwiona.... hehehehe :) co do jedzenia to jesczze bym i moze cos zjadła, tylko co? chyba kawe sobie zafunduje i d tego jakies ciacho? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milego poranku, Kocio-rybka, a co to znaczy w staniku "do ludzi"? I czym ci bawelniany nie dogodzil? Chyba teraz juz nie istnieja 100% bawelniane, zawsze beda mieli czesci syntetyczne. Ten odpinany od nasady szelki jest mega wygodny, nie wyobrazam sobie innego do karmienia. Pozatym z nim odpinany jest tylko jeden cyc, a drugi sie nie rusza, jest wiec nadal dobrze ulokowany i podtrzymany, i nie trzeba mu od nowa mocowac wkladke laktacyjna. A jak bedziesz miala taki rozpinany sprzodu, to jak sie bedzie trzymala wkladka przy tym drugim cycu? A faktem jest, ze jak z jednej piersi karmisz, to z drugiej w tym czasie mocno leci, taki mechanizm naturalny. Niektorym leci nawet tak mocno, ze w czasie karmienia jednym cycem z drugiego zbieraja zapas mleka do zamrozenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie w ten lekko biały poranek:) freuline, jakiś czas temu dziewczyny rzuciły link z omówieniami tych wszystkich skrótów lekarskich, więc go zapisałam, żeby już miec na zaś, ale widzę, że już Beatris Ci podała ten link:) qrcze, nie powiem, że nie, bo też mi się marzy na początek córcia... ale zobaczymy za niecałe 3godzinki, bo na usg się wybieram, aż się nie mogę doczekac... a ja dziś na śniadanko pyszne czekoladowo-orzechowe mussli zjadłam i do tego lekka bułeczka jeszcze. mniam:) jak pisałam wyżej trochę białego na dworze zostało z rana, teraz się uspokoiło, a w nocy to jeszcze deszcz padał:( a już przez ostatnie dni tak fajnie się zapowiadało, a tu kiszka:/ miłego dzionka Dziewczynki:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie obudzilam ok 5 rano z bolem brzucha.. to taki bol nie na dole, tam gdzie szyjka tylko jakby u gory macicy, czyli gorna czesc macicy pod pepkiem, bol pasmowy czyli jakby taki pasek na calej szerokosci brzucha.. bol, nie wiem czy skurczowy ale napiecie napewno, skurczowy chyba jednak tez, pojeczlam, pojeczalam, po jakims czasie zasnelam, ale nie bylam w stanie sie poruszyc. Obudzilam sie o 7:00 jak maz szedl z psem, jeszcze mnie bolalo, teraz boli mniej tak ze da sie tyle o ile siedziec ale schylic ledwo ledwO. ten bol o 5 byl naprawde dosc ostry. i teraz nie wiem, zapytam glownie te co maja problem z ta szyjka, czy jak ona sie Wam rozszerzala to czulyscie bol w lonie czy na calym brzuchu czy w gornej czesci pod pepkiem?? bylam u lekarki 2 marca, wtedy szyjka moja byla okay. Zawszek byla ok. teraz za jakis tydzien ide prywatnie ale juz zaczynam schizowac. i czy ktoras wie, czy taka szyjka moze sie rozszerzyc z dnia na dzien? z tego co wiem dziecko moze sie obrocic glwka w dol z dnia na dzien ale jak jest z ta szyjka? chodzi mi glownie o to czy takiego procesu do naglego porodu przedwczesnego latwo sie dorobic w krotkim czasie czy to jest efekt dluzszego zaniedbania lekarza czy nieswiadomosci ciezarnej niczemu niewinnej.. kurcze nie daje mi to spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, byłam wczoraj na wizycie u lekarza, niby wszystko ok, a ja niespokojna i zdołowana. Już drugi raz usłyszałam "o, jaki dziecko ma duży żołądek", wcześniej na badaniu połowkowym w klinice. Wczoraj jeszcze mnie to nie zaniepokoiło, więc nie zapytałam lekarza, ale dzisiaj cos tknęło, ze za często to slyszę - i wyczytałam, że jak się obraz dużego żołądka powtarza więcej niż raz na usg, to moze być jakas wrodzona wada ukladu pokarmowego :(:( Wczoraj nie mówiłam lekarzwi, że byłam gdzie indziej na połówkowym i tez mi to powiedzieli, mogł więc założyć, że to jednorazowe "nałykanie się" przez dziecko wód płodowych. Więc ani na jednym ani na drugim badaniu nie założono, że trzeba to dalej diagnozować, a ja oczywiście dostałam schizy... Chyba zadzwonię dziś do lekarza o to zapytać bo zwariuję, chociaż dodzwonienie się tam graniczy z cudem. Ponadto dowiedziałam sie że mam dużo wód płodowych ("JESZCZE w normie" według słów lekarza) i znów strach, ze może za dużo, że to też o czymś świadczy... Aaa, no i na dokładkę - że wcześniaki często rodzą wcześniaki, więc musze uważać (urodziłam się 6 tygodni przed terminem). Na dobitkę do przychodni wpadła kobieta zapłakana, okazało się, że 36 tydzień a ona ruchów nie czuje od rana - więc zapadła przerażająca cisza i strach. Na szczeście okazało się, że tętno jest i pojechała do szpitala. Jestem nerwowa, zestresowana i cały spokój i radość z ciąży gdzieś zniknęły, a zastąpily to straszne sny i strach, że coś może być nie tak, że dziecko będzie chore. Co za dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wiecie, mi lekarka mówiła o tej mojej szyjce, że coś tam nie tak i postraszyła mnie tym szpitalem, ale i bez tego tam wylądowałam. a w dzień wypisu pierwszy raz badał mnie sam ordynator i nic o szyjce nie powiedział, więc może się tam uspokoiło, bo leki brałam... mam taką nadzieję... z tego co pamiętam to chyba kocia-rybka ma krążek założony, więc może ona nam coś więcje powie, jak to u niej dokładnie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia- ja tez bym chciała ten link ze skrótami :) beatris- ja nie miałam problemów z szyjka, ale w 14 tc jak trafiłam do szpitala miała nicko osadzone łozysko i mocny krwotok. Bol wtedy był taki jak przed @.... nospa nie pomogła ani duphaston, bolało mnie ze dwa dni a potem ten krwotok. Ale kazdy ból jest inny.... moze poczytaj na necie co bardziej fachowo bo ja to tak nie wiem co ci doradzic. kasia- 3mam kciuki aby wszystko na usg było spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zebra- nie panikuj, ja ostatnio tez pisałam o swoich objawach :( ze mam sny i mysli ze z dzieckiem cos bedzie nie tak itd... ale to podobno jest ''zdrowa reakcja'' cięzarnej, ze dopuszcza do siebie rozne alternatywy... tylko co wtedy, jesli tak bedzie? Tez staram sie nie myslec o tym co bedzie i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris, nie mam pojęcia na temat skracania się szyjki i jak to się odbywa, ale widzę, że dziś niespokojny dzień ze strachami, schizami i podłym nastrojem nie tylko u mnie. Trzymaj się dzielnie, ja tez miewam bóle brzucha tak wysoko i często są to jelita, jakieś gazy, poleż sobie, może weź nospę..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebra spokojnie. Kiedy masz kolejna wizyte? Sadze ze gdyby ten zoladek byl bardzo podejrzany to lekarz by tego nie zbagatelizowal. wiem ze latwo sie pisze. wiesz jak to jest z netem, czlowiek sie naczyta a potem schizuje, ja tak mialam z nicieniami. Nie wiem, moze zamiast dzwonic pojedz do tego lekarza i sprobuj sie do niego wbic i porozmawiac z nim o swoim niepokoju, moze Cie uspokoi, moze umow sie tez na szybsza wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno, ja przed tamtą wizytą (z tą szyjką) to dośc często łapały mnie skurcze, jak np się nawet niezbyt gwałtownie obróciłam czy wstałam:( później kazała brac nospe 3xdziennie i jeszcze takie tabletki diphergan przez dwa tygodnie do następnej wizyty i przeszło, ale w niedzielę skończyłam 'kurację' a dziś w nocy zaś mnie złapał skurcz 2razy i w różnych miejscach mnie łapie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia:)
Cześć dziewczynki:) Dzięki za szybką odpowiedź. Muszę zacząć zmieniać moje przyzwyczajenia spania na plecach( im szybciej zacznę, tym lepiej). Ale ciężko było w nocy. tak się umęczyłam:) Ostatni równiez mam problemy z zasypianiem, myślałam zawsze, że kobiety w naszym stanie potrzebują więcej snu. A tu proszę... ehhh... ja od początku ciąży mam kłopoty ze snem. A co to będzie jak nam brzuszki bardziej urosną? :) Co do zimnego pępka- to ja mam raczej jak pozostałą część brzusia, czyli cieplutki. U mnie piękne słoneczko, jadę za chwilę na zakupy. Pozdrawiam was i wasze dzidziusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejna wizyta dopiero za 5 tygodni, mam dobrego lekarza, ale strasznie obciążonego dużą ilością pacjentek, pewnie się do niego nei wbiję, ale jak się nie dodzwonię to pojadę po pracy. Czasem się boję, że może być przemęczony i coś przeoczyć albo zbagatelizować... ale chyba każda z nas tak czasem myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa, specjalnie dla Ciebie http://twoja-ciaza.com.pl/ciaza/usg-skroty-badan-kalkulatory/skroty-badan-usg-i-badan-lekarskich.html :) jeszcze tylko jedno pytanko: jak często siusiacie?? bo ja od kilku dni sikam jak najęta!!! nieraz się zdarza, że nawet co 10-15 min, a w nocy ze 3 razy musze wstawac, bo mi aż brzusio twardnieje:( co prawda, chyba piję teraz więcej, ale żeby aż tak często chodzic..???...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziś moj mąż przy swojej porannej kawce o 5-tej rano mi humorek poprawił, bo ni z tego ni z owego powiedział, że i tak wie co dziś usłuszę na usg: będzie synuś (chciaż jako jednemu chyba z nielicznych marzy się córa na początek :) ) i pytał czy wiem dlaczego?? i powiedział, że ładnieje a to niby na chłopca jest:) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w nocy sikam 1- 2 góra :) w ciągu dnia zalezy tez ile pije, ale ogolnie dosc zcesto a jak sie nie wysiusiam to tak mi pecherz dokucza i ciśnie ze całe ciało mnie potem boli :( wiec sikam jak najczesciej :) mnie natomista dzisiaj bola piersi, od rana, jak tylko wstałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam chłopaka i tez wszyscy mówia ze ładnieje hehehe, ciekawe z której strony? bo ja tam nic nie widze, zadnej pieknosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×