Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

hej dziewczyny:) dzisiaj o wiele lepiej się czujemy:) w nocy mnie troszkę brzuszek pobolewał ale tak ciągnąl w lewą stronę ten ból no a rano bieguneczka ale już luzik:) te szlafroczki super fajne:) koszule już oglądalam kiedyś ale takich fajnych szlafroczków nie widziałam;) napiszcie mi co z aosa ona się przeprowadzała? bo jakoś nie kojarze tego wątku... taka fajna pogoda za oknem że aż chce się żyć poskracałam sobie wczoraj spodnie dresowe bo ma być coraz cieplej to nie będę tyłka parzyć w dżinsach nie? ogólnie jakoś mnie tak na porządki wzięło ale nie szaleje:) wolę dmuchać na zimne, lepiej się czuję to nie będę leżeć i czekać aż ktoś do mnie wejdzie i spyta się czy chcę pić czy coś:) sama ruszam tyłek i czuję sie naprawdę lepiej:) potrzebowalam tych 3dni leżenia plackiem:) kiedyś wam pisalam że będę od brata wozek odkupować ale jakoś mi się odmieniło i tak się zastanawiam po jakim czasie sie dostaję becikowe i ile go jest bo widziałam dwa modele wozkow które mi się podobają i tak się zastanawiam czy nie kupić jednego z nich ale po porodzie... chciałabym już lipiec żeby się już nie martwić tak tym wszystkim tylko iść do szpitala urodzić zdrową córcie i ciesdzyć się już macierzyństwem:) jak mi tak puka w brzuszek to chcialabym ją już przytulić ale zawsze jej mówię żeby się nie wybierała do nas wcześniej niż lipiec:) jeju ale popisałam... ale lżej mi jakoś tak:) chyba 8 idę do gina no i kontrolne usg będzie więc powinniśmy wiedzieć na 100% czy coś malutkiej nie uroslo między nóżkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Nadal męczę się z okropnym bólem gardła i katarem. Aż odechciewa się żyć ;-( to już prawie 2 tygodnie. Otwarłam rano słoik miodu spadziowego, który przysłała mi ciocia i raczę się teraz herbatką mam nadzieję, że coś pomoże. Patrzyłam na koszule i chyba się skuszę i na koszule i na szlafroczek. Tak w ogóle to mam do szpitala zakupioną jedną koszulę i nic poza tym. Szlafrok niby mam ale bardzo gruby i porządny i szkoda mi go na warunki szpitalne. Muszę się z tym chyba pospieszyć bo w mojej sytuacji nigdy nie wiadomo a jestem kompletnie nie przygotowana na chwilę obecną. Czy w razie w 2 koszule, szlafrok i klapki takie nadające się pod prysznic wystarczą czy jeszcze coś pominęłam co będzie niezbędne gdybym w razie w w najbliższym czasie znalazła się w szpitalu? Mała Mi - mi zaleciła lekarka łykać magnez 3 razy dziennie ale się boję, że to przesada i łykam tylko jedną tabletkę. Chyba jednak spróbuję zgodnie z zaleceniami, może skurcze chociaż w pewnym stopniu ustąpią. Trzymam kciuki za bezpieczną podróż. Zebra - Ela ma racje. Ja bym nie uprzedzała. Myślę, że na pewno mają na uwadze to, że jesteś w ciąży i w każdej chwili możesz poczuć się źle i nie dasz rady pracować. Moni z tego co wiem, to w szpitalach w mojej okolicy jest taka praktyka, że ruch w pierwszej fazie porodu jest zalecany. Bratowa opowiadała, że położna kazała jej korzystać z piłki, drabinek i nawet iść pod prysznic tylko był jeden zasadniczy problem. Bóle przy skurczach miała straszne i bała się cokolwiek robić i chociażby sama iść pod prysznic bo nie czuła się na siłach a większości czasu nie było przy niej nikogo bo położne musiały obskakiwać po kolei wszystkie rodzące. Oczywiście drugą fazę porodu musiała standardowo przeleżeć na plecach z nogami zapartymi na biodrach położnej. Sama jestem ciekawa, czy któraś z dziewczyn decydującą fazę porodu przeszła w innej pozycji niż leżąca. Chciałabym zapytać dziewczyny, które karmiły piersią czy korzystały z silikonowych nakładek i czy warto takie w razie W zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie uzywalam nakladek, ani tez podkladzikow bawelnianych, dzieci ladnie ssaly, nie kasajac mnie, a mleko nigdy mi nie cieklo, taka ma uroda, za pierwszym razem takich rzeczy nie bylo, za drugim razem kupilam i potem sprzedalam, bo lezalo. Mysle, ze jezeli piersi nie przeciekaja w ciazy to potem tez nie beda, a dziecko jezeli bedzie dostawalo calla brodawke do buzi to nie bedzie nerwowo lapac, bo bedzie prawidlowo ssac. Nie uzywalam tez zadnych masci do sutkow, uwazam je za zbyteczne i jest to niepotrzebna chemia, ktora dziecko zlizuje, smarowalam brodawki wlasnym mlekiem po skonczonym karmieniu, a po kilku minutach przemywalam ciepla woda , by nie sfermentowalo i nie rozsiewac wokol zapaszku - funkcjonowalo to 2 razy idealnie, a dodam, ze pierwsze dziecko karmilam dwa lata, z drugim pojawily sie problemy zdrowotne i bylam zmuszona przerwac po pol roku, teraz jest ze mna lepiej niz dobrze , wiec bede ciagnac przynajmniej rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do porodu pierwszy raz na pollezaco, drugi na siedzaco, oba skuteczne, ale to zalezy jak umiejscowione jest lozysko i dziecko, dobra polozna to skarb, taka ktora doradzi , a nie bedzie narzucac, nie musi byc naciecia, jezeli rozwarcie jest normalne i wszystko gra, taka kobieta jest rozmasywowana i dochodzi do siebie w pare godzin po porodzie. Metody sa rozne pytanie tylko czy personelowi sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowanaa u Moni, co do pozycji, to tez czytalam, ze dobrze jest nie rodzic na plecach, ale u mnei pierwszy porod musial tak sie odbyc, bo byl posladkowy, a przy posladkowym ponoc tylko na plecach wolno, a drugi byl na oksytocynie i tak bolalo, ze chyba bym nie dala rady utrzymac sie w zadnej innej pozycji jak lezac plackiem, bo odlatywalam po prostu swiadomoscia. Anusiak, mysle, ze to jest zawsze spokojniej, jak ma sie zebrana walize do szpitala, bo nie wyobrazam sobie, zeby mi nagle cos sie zaczleo dziac (odpukac), a ja tu mialabym latac po mieszkaniu i szukac rzeczy do szpitala. U nas prosza 3 pidzamy i chyba nie przesadzaja, bo a to z podpaski sie moze ulac, a to z cycka, i generalnie lepiej dzidziusia przytulac do czystej pidzamy. Klapki pod prysznic, to wystarczy. Mozesz wziac jeszcze skarpetki do porodu, bo niektorym kobietom bardzo marzna nogi przy porodzie. Stanik do karmienia, wkladki (latwiej jest prac wkladki niz caly stanik). U mnie w obu ciazach nic nie wyplywalo z piersi, za to po porodzie na poczatkach czasem niezle sie lalo. Wkladki poporodowe albo duze podpaski (te nocne). Reczniki 2 jeszcze, chusteczki jednorazowe, budzik, dlugopis, notes, ewentualnie laktator, albo 2 rekawicy frotte na ratowanie piersi od nawalu mleka. Jak mi bolalo przy tym nawale, to ulge przynosilo masowanie piersi tymi rekawicami na zmiane - raz jedna zmoczona w zimnej wodzie, i zaraz druga w goracej i tak kilka razy. Woda w spraju - przy porodzie w upale, gdy nie pozwalaja pic, ta woda to zbawienie. Kosmetyczka z podstawowymi kosmetykami. Ja bez kremu na sutki to chyba nie dalabym rady. Porzadki tez marze , ale chyba tej wiosny obejdzie sie bez porzadkow. Moj maz sie smieje, ze mu Polska przed Wielkanoca kojarzy sie glownie z trzepaniem dywanow, z tym dzwiekiem. We Francji nie ma tego obyczaju i nie ma trzepakow. Jak chcialam wyczyscic porzadnie dywan, to musialam go oddac do pralni chemicznej. A inaczej, pozyczam od kolezanki raz na polroku super drogi odkurzacz, ktory ma taka opcje, jak trzepanie - bije sam w dywan takim drewnianym walkiem i ssie przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana łykaj 3x1 dziennie magnez, on nie zaszkodzi dziecku, a pomoże zwalczyć niebezpieczne skurcze, ja też biorę 3x1, lekarz to nawet większą dawkę mi zalecił, ale biorę co parę godzin i na 4 dawkę musałabym nastawiać budzik ;). Ja mam 3 koszule, szlafrok i 2 staniki bawełniane do karmienia, resztę dokupię w kwietniu i maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniadk
Czesć dziewczyny znalazłam wasz topik i postanowiłam cos naskrobac , a wiec ja tez jesem lipcóweczka teraz mam 23tc i mam miec córeczke, niestety musze lezec bo mam przodujace łozysko, narazie wszystko jest ok oby tak dalej,apropo magnezu , to wam poradze mozecie brac co cztery godziny , ja tak biore bo magnez nigdy nie szkodzi , jesli macie chcec przyjecia mnie do waszego topiku to z miła checia bede do was zagladac pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane . umnie znow latanina iihhih calymi dniami jestem z Kacprem a dworze a wieczorem padamy na twarz iihhihihi dzisiaj bylam na glukozie obciazenie 75 gram ihhiihhi ale ulepek . pobranie na czczo , po godzinie i po dwoch wiec mnie wmeczyli ihihhhi , 2 godzinki . ciesze sie ze u was wszytko ok czytam was na bierzaco ;-|) jutro mam wizyte a najchetniej juz bym dzisiaj tam poszla hihihihi chode do diagnostykana badania mam tam zalozona karte stalego klienta i moge przez internet sprawdzic juz dzisiaj wynik a odbiore sobie jutro ;-) i tak na czczo mam 86 wiec super norma do 120 po godzince mam 142 a po 2 godzince jeszcz enei mam wpisane jest inf. wynik wykonywany ;-) super sprawa z tym laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie mam nic kupionego ani dla dziecka nai dla siebie . narazie nie mam weny. co do becikowego z mopsu to dostaje sie 2 tysiace tzn 1000 to wszystkie kobitki bez względu na zarobek a drugi tysiak jak sie jakis tam kwot nie przekracza . witamy nowa kolezanke ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wozka co wbralas , wyglada super ale jak dla mnie odpada, spacerowki kubelkowe wogole odpadaja dlamnie spacerowka musi sie rozkladac na plasko jak mi maluch usnie na spacerze to jak sie wyspi w takim kubelkowym wydaje mi sie ze to dla kregosllupa beeee . tak jak widze mamy ktore worza dziecko w fotelikach samochodowych dobra super , na zakupy na godzinke , do samochodu musowe, ale jezdzic 4 godziny w lato na spacerze , z dzieciatkeim w jednej pozycji okropienstwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nową koleżankę. Troszkę mnie tu nie było ale staram się czytać na bieżąco. Co do wózków to ja muszę obejżeć na żywo i wszystko sprawdzić. Dlatego w weekend wybieram się z mężem na mały rekonesans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy:):):):) Czy Wasze maluchy też mają czkawkę? Czy takie pykanie to czkawka? Jeśli tak to znaczy, że bardzo lubi naleśniki z twarogiem i rodzynkami dodatkowo posypane cukrem ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje nie miewa czkawki, ale kto wie co przyjdzie.... A ja kupilam Roan Marita i mam nadzieje, ze mojemu facetowi bedzie wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za podpowiedz. Mam nadzieję, że u mnie z karmieniem też będzie z górki. Generalnie po ekscesach moich znajomych z karmieniem trochę się obawiam jak to będzie wyglądało. Aniadk - Witaj. U mnie też niestety łożysko przodujące. Mam nadzieję, że zdąży się podnieść i w trzecim trymestrze nie będzie żadnych niespodzianek. Kocio-rybka - posłuchałam Twoich rad. Od dziś łykam magnez 3 razy dziennie po jednej tabletce. Zobaczymy czy efekty będą. Mój maluch ma czkawkę i to dosyć często. Przynajmniej tak mi się wydaje, że to czkawka - takie miarowe puknięcia ;-) Stanęłam dziś na wagę 68 kg czyli 10 kg na plus jak narazie. Troszkę przeraża mnie tempo tycia tym bardziej, że uważam na to co jem i nie przeginam no, ale trudno się mówi. Widocznie tak musi być... Przejrzałam dziś stertę ubranek od bratowej bo musiałam zrobić rozeznanie co jeszcze trzeba będzie dokupić. I tu mam pytanie do mam. Co najpraktyczniej zakupić do ubrania na body od pasa w dół oczywiście ;-) Chodzi mi o sam początek czyli pierwsze 3 miesiące bo na później to mam mnóstwo spodenek. Nie śmiać się tutaj czasem ze mnie i z mojej niewiedzy ale jestem w temacie naprawdę zielona a nie chce nakupić rzeczy, które będą nieużyteczne albo nie wygodne dla małego. Druga sprawa to przeglądałam wanienki na allegro. Stwierdziłam, że chyba dam sobie spokój z komodą kąpielową bo nie chcę zanadto sobie zagracać domu, tym bardziej że sprawa z przewijakiem się rozwiązała. Bratowa mi zaoferowała swój, a że w sypialni mam też swoją komodę na bieliznę to nawet jak nie będzie pasował na łóżeczko to na komodę na pewno będzie. Wanienki znalazłam profilowane i zwykłe i tutaj pytanie do dziewczyn które testowały, które z nich się lepiej sprawdzają i są wygodniejsze. Tak wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowana, mnie wczoraj lekarz zalecił brać magnez trzy razy dziennie i powiedział, że mam tak brać już do samego końca, że na pewno mi to nie zaszkodzi a pomóc może. aniadk, witaj w naszym gornie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis w aptece chcialam kupic magnez, to mi nie sprzedali bez recepty. Co prawda powiedzieli, ze jest opcja by zazdwonic do mego lekarza, to wtedy z jego slow mi wydadza ten magnez, ale poniewaz moja lekarka pracuje w szpitalu na porodowce, to jest nie do zlapania telefonicznie :(. Natomiast Spasfon jest bez recepty, prosze bardzo. Co dla mnie pokrecone, bo ten Spasfon przeciez jest o wiele bardziej specjalistycznym lekiem, niz jakis tam magnez. Wiec bede jakos musiala wytrzymac samym Spasfonem, wypoczynkiem, i woda z duza zawartoscia magnezu do 15 kwietnia, kiedy mam wizyte. No i chyba czarna czekolade bede wcinac na maksa, bo krzywa glukozowa mi w normie wyszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka super że widziałaś maleństwo i że wszytsko ok! mały pewnie będzie spał jak tatus hehe :) zebra pierwsze koty za płoty jak to się mówi a teraz z tymi zakupami jak się pierwsze zrobiło to będzie ciężko oprzeć się reszcie :) i pewie będzię a może to jescze i te małe bodziaki,a może tylko jedne skarpetusie hehe jak tam mam :) niepoprawna optymistka zaczełas L4 wiec leniuchuj póki co ile się da bo od lipca raczej nie poodpoczywasz hehe :) zreszta jak wiekszośc z nas :) Ela samolot z powodu ciśnien całkowicie odpada,niby ciśnienie wyrównują ale nie przy starcie i lądowaniu i wogóle mam jakiś uraz,nie chce kusić losu :) przetrwamy ta drogę ;) jesteście ze mną więc już mi lżej :) Kawał dobry hehe,pomysłowa mama :P moni17 nawet nie wiem co by było gdyby...i wole nie myśleć..pozatym co to za lekarz zero oznak na wyrostek bo ani wymiotów,biegunki ani gorączki a tu taka opinia...ale juz o tym nie myśle. a Ty jak się czujesz?przeszedł brzuchol? malinówka współczuję Ci z tym zebem!ja nie nawidze jak mnie ząb boli,albo ucho wrr w tedy pluje jadem na wszystkich w koło :P anusiak podobno jest tak że w ciąży strasznie się zmieniają gusta ,więc może co do wózka zmienisz zdanie nie raz :) Ja jestem zmienna jak nic i bez ciąży a teraz to juz wogóle,dziś chce to a na za jutrz mam nerwy po co to kupiłam:P więc może i spowrotem zmienisz zdanie i wózek weźmiesz od brata rozważając za i przeciw :) oczarowana biedna jesteś z tym choróbskiem ;/ kuruj się kochana i nie daj choróbsku! Ja magnez łykam 2*1 + ropuszczalne tab. w wodzie i zamierzam zwiększyc dawkę do 3*1 przed drogą.Nie bój się łykac tej witaminy bo jej nie da się przedawkować.Nadmiar jest wydalany z moczem i bierz z wit.B6 bo łatwiej się przyswaja.Mi przy takiej dawce skurcze na prawdę ustąpiły i nie mam takich częstych jak miałam. balbina fajna ta sprawa z tymi wynikami,bynajmniej nie musisz stac w kolejce po odbiór.Co do wózka kubełkowego to też mi się nie podoba i wydaje że dzidzia taka pogieta przez cały czas jest...a z fotelikiem samochodowym na spacer tez jakos nie widze,ale na zakupy idealne rozwiazanie. kocio-rybka mój maluch ma czkawke :) nawet wiem kiedy,bo brzuch podskakuje reguralnie heh fajnie to wygląda :) Aniadk witaj :) napisz coś o sobie z kad jesteś ile masz lat czy 1 dzidzia i czy masz juz imie? buziakiii i miłej klimatyzacji :) heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mii, wiec wez sobie na uwage, ze jak tylko zjedziesz z paromu do Francji to mozesz w pierwszej lepszej aptece kupic bez recepty ten Spasfon, gdyby cie skurcze w drodze lapaly. Oczarowanaa, na body do wieku 6 miesiecy zakladalam welurowy lub bawelniany pajac. Sek w tym, ze spodenki w takim wieku to po pierwsze ciezko sie zaklada i zdejmuje, po drugie wazne, by na poczatku dziecka nic nie cisnelo w pasie, bo ma ten brzuszek wrazliwy, i czesto mu boli, zwlaszcza chlopcy sa wrazliwi ponoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja dzis bylam na wizycie wszystko rozwija sie dobrze, procz zapalenia gdzie jest totalny balagan.. wiec zapisala mi dalej macmiror, lacidofil i femisept, no i magnez b6 na skurcze, zastanawiam sie czy to moze byc obojetnie jaki magnez tzn obojetnej firmy bo w domu mam magnez+vitb6 praktycznie cale opakowanie, i zawsze to pare zloty mniej do wydania. Co do lozyska II/III stopien to mowi ze faktycznie to jest drugi stopien, ale nawet jakby byl 3 a wszystko z dzidzia jest w porzadku to nie zagraza niczemu, wazne ze lozysko jest 'zdrowe'. Zab jak mnie do jutra nie przestanie bolec to jade znow na wizyte do dentysty, a jak juz ona nie pomoze to pojade prywatnie calkiem. Bolec moze ale jak w nocy sie zrywam to nie powinien. Ja wlasnie zrobilam pizze i ide zobaczyc co z tego pieczenia wyszlo. Dobrej nocki wszystkim, 3majcie sie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowanaa, ja bym te bezuciskowe spiochy nie kupila, bo nie wiem, czy dziecko nie odczuwalo by w pasie ten szew, ktorym przyszyty jest ten szeroki pas do spiochow. Mialam jedno takie body fantazyjne, gdzie 2 kawalki tkaniny byly zszyte na poziomie piersi i dziecko ewidentnie tego body nie znosilo. Chyba lepiej pajace, gdzie wiadomo, ze w pasie nic nawet nie przylega do brzuszka. Porownajcie swoje odczucia przy brzuchu, gdzy jestescie w sukience czy w ogrodniczkach, a gdy jestescie w spodniach s pasem ciazowym z dzianiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weź ELKA nie przeżywaj
To że Twoje dzieci nosiły pajace nie znaczy że wszystkie muszą. Pokazała dziewczyna fajne spodenko-śpiochy które mój syn nosił i wcale mu nigdzie nie uciskały ani nie przeszkadzały bo są "BEZUCISKOWE" i wcale nie ściskają! Albo spodenki z H&M z szeroką gumeczką i nie rozumiem dlaczego piszesz że niewygodne do ubierania? Wlaśnie bardzo wygodne są takie spodenki do ubierania ;/ ;/ I nie piszę tego bo Cię chce obrazić czy coś...i nie musicie naskakiwać na mnie bo nie jestem wścibską pomarańczką :) Po prostu czytam Was czasem bo sama obecnie jestem w drugiej ciązy... I sory ELA ale czasem tak dziwnie się Ciebie czyta bo tak jakbyś wszystkie rozumy pozjadała a nie do końca wszystkie Twoje Rady są NIEOCENIONE! Bo każde dziecko jest inne i każdemu coś innego przypadnie do gustu. Tyle ode mnie-MUSIAŁAM ;D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela bede miała na uwadze,jak będzie po drodze jakaś apteka oczarowana świetne te spodenki! na pewno w stópki ciepło :) i wogóle fajny sklep a co najlepsze lokalizacja jest podana w Dąbrowie Górniczej i bardzo mi się podoba bo mieszkam 10 min. autem od tego miasta :D dzięki za linka i info,widze że mają tam ciekawy asortyment i cenowo jak na sklep tez nie źle :) zdam relacje jak go odwiedze "na żywo" :) wróciliśmy ze sklepu z Tesco i padam,ide lulu a jutro do ogólnej po papiery do macierzyńskiego :) więc pośpie troche dłużej :):):) aaa Malinówka wydaje mi się że magnez nie musi być danej firmy.Magnez to magnez więc łykaj smiało ten co masz w domu,no chyba że się myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga pomaranczo, Przeciez zawsze pisze od swego imienia, a nie w imieniu calego swiata. Napisalam, ze sama osobiscie bym tego nie kupila, ale to przeciez moja prywatna opinia, i chyba wszystkie na tym topiku zdaja sobie sprawe, ze co mama to ma inne poglady i przyzwyczajenia. W dodatku, kazde dziecko jest inne, co bedzie pasowalo jednemu dziecku, to drugie bedzie zwalczalo z krzykiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Zaliczyliśmy wczoraj pierwszą wizytę w szkole rodzenia. Jestem trochę skołowana ilością informacji jaką się mnie pombarduje :) Czego ciekawego się dowiedziałam, to, że faktycznie - mamy szczyt wyżu demograficznego, już się obawiam co się będzie działo na porodówkach, a potem w przedszkolach, szkołach... Ponadto w naszym mieście rodzi się ostatnio zdecydowana większośc chłopców, więc moja córa będzie w mniejszości - a na przyszłość będzie miała niezły wybór :) Oprócz całej kupy psychologicznego gadania o niczym, czekają nas tez ciekawe zajęcia np. spotkanie z ratownikiem medycznym, położną, neonatologiem, wizyta na oddziale (chociaż jeszcze nei wiem czy akurat w tym szpitalu będę rodzić). Coś tam z pewnością się przyda, chociaż na razie nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to trochę jak jakaś grupa wsparcia ;) Teraz biorę się do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;-) Mała mii - ja trafiłam na tego sprzedawce jak szukałam butelek aventa. Tak się składa, że byłam ostatnio w tesco i butelkę 125 widziałam po 25 zł szt. a u tego Pana 3 razy taniej dlatego zamierzam z wieczora "przegrzebać" jego asortyment i pozamawiać trochę rzeczy. Malinówka - magnez to magnez tylko sprawdź na etykietce jak wygląda dawkowanie bo niektóre magnezy mają więcej magnezu w sobie a inne mniej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka jesli chodzi o magnez to sprawdz sobie ile mg magzezu zawiera tabletka w jednym i w drugim przypadku, bo tym sie mogą różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś idę z Abecia z naszego forum na zakupy dla maluchów i może dla nas samych :D tra la la lal al :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×