Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

dzieki dziewczyny za opinie na temat tych laktatorów. Jednak chyba wybiore reczny bo do konca grudnia bede z dzidzia w domu a potem jak juz to tylko na pół etatu wiec praktycznie bede z nią caly czas. Zamówie chyba sobie te buteleczki z Aventa bo ładna cena a w sklepie to widzialam jedna za prawie 30 zł. Co do ciuszków to ja też mam rózne rozmiary, 58,62, nawet dostalam od kolezanki sukienke 72 cm wiec jeszcze duuuuzo czasu zanim jej ją ubiore :D W przyszlym tygodniu ide na te badanie cukru, glukoze juz mam kupioną, kurcze boje sie troszke jak to przetrawie;) Moja malutka tez duzo teraz spi, jak troszke posmyram brzuszek to zaczyna delikatnie kopac;) widocznie ma taki melancholijny nastrój;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa napisalam post a potem patrze Ty napisalas;) no widzisz to tego nie wiedzialam.. jednak chyba sie wstrzymie. Moze najbezpieczniej kupic w aptece;)wlasnie tak ludzie naciagaja na aukcjach, jak czlowiek nie wie to kupi:/ doradzcie mi tez jakie pampersy kupic na sam poczatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelka - sęk w tym, że w aptekach są bardzo drogie ;/ Może wstrzymaj się do czasu jak przyjdą moje butelki zobaczymy co i jak. Ja zaryzykowałam i zamówiłam za 17 zł u tego samego gościa co tą tommee tippe. Zakupiłam jeszcze parę innych drobiazgów, żeby nie stracić zbyt wiele na przesyłce. Pewnie wyjdzie na jedno ale jak dla mnie duży plus, że nie muszę chodzić po sklepach i szukać tym bardziej, że mieszkam na wsi i wiąże się to z koniecznością wybrania się specjalnie do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa masz racje, poczekam az Tobie te butelki przyjda to wtedy powiesz co o nich sadzisz i wtedy zdecyduje:) bo nie ma sensu przepłacać w aptece, a wlasnie widzialam jedna za 30 zł:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwoka, fajny taki plac zabaw :) ja jako zielona przyszła mamusia, chyba muszę rozeznać gdzie takie są u nas w okolicy :D Co do butelek, to tak sobie właśnie oglądam to co tu pokazujecie i chyba czas najwyższy rozeznać temat i nabyć jakąś chociaż jedną sztukę awaryjną gdyby z karmieniem piersią było coś nie tak. No i właśnie sobie oglądałam inne przedmioty tego sprzedającego i doszłam do wniosku, że muszę sobie usiąść spisać co potrzebuję i chyba zamówię kilka rzeczy na raz u jednego sprzedawcy. Tam w sumie jest wiele takich pierdółek, co to kilka złotych kosztuje, a które trzeba kupić, więc to chyba nie głupi pomysł, a zaoszczędzi się na przesyłce. Dziewczyny a macie jakieś sugestie co do sprzętu do obcinania paznokci? Jakie są lepsze jakie gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana, moje Maleństwo też tak ostro buszuje, że szok:) i też mama mówiła mi, że ja taka sama wiercipięta byłam:p w sumie to tez praktycznie zawsze siedzi z prawej strony...jak byłam w niedzielę u mamy, zanim zakulałam się z buta na 3 piętro to zaraz musiałam usiąsc, bo taka zasapana byłam i patrzę na brzuch a on taki krzywy, bo sobie siedziało z tej prawej strony, ale po chwili uciekło i brzuchol zaś okrągły jak równiutki balonik:p za mną też chodzi jakieś dobre ciacho, ale uświadomiłam sobie, że nie mam ani grama mąki w domu:/ i nie wiem jak to się stało, bo u nas jest tak, że zawsze coś musi byc, bo nie lubię jak czegoś brakuje, a tu taki psikus, ale po południu za zakupy idziemy więc się to nadrobi:) qrcze, ja to taka jestem zła teraz, bo nic nie załatwiłam w tym szpitalu, bo specjalnie po wypis jechałam, żeby zapisac się na kontrolę po szpitalu i d... bo bez wypisu to po co mam iśc? wypis niby jest gotowy, ale czeka na podpis i pieczątkę ordynatora, bo podobno go nie było, a dziś ma jakąś operację. dowiedziałam się za to, że jako takiej siedziby tej szkoły rodzenia nie ma, tylko trzeba przedzwonic i wszystko przez teefon omówic i się zapisac i potem to już się na same zajęcia przychodzi, ale próbuję się tam dodzwonic i nic, ale będę próbowac dalej, zobaczymy... w drogę powrotną poszłam jednak spacerkiem, mimo że padało, bo nie chciało mi się czekac na autobus.po grodze weszłam do kilku sklepów i przeczekiwałam, bo zawet gradem zaczęło walic. masakra!pod koniec grobi wyszło słoneczko, potem zaś lało a teraz zaś słonko. ta pogoda już sama nie wie co ma robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepoprawna optymistka - ja zakupiłam canpola zestaw do paznokci (nożyczki, cążki i pilniczek) czy zda egzamin to się okaże. Kosztowało grosze więc najwyżej wyląduje w koszu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ruchów dziecka to moze jestem przeczulona, chodzilo mi o to ze ruszala sie o stalych porach i wiedzialam np przez to ktora jest godzinka przypuszczalnie a teraz roznie. Bryka mi wlasnie w brzuchu, ale z racji ze potraktowalam malenstwo slodkim. kwoka moja dzidzia jak to lekarz ujal byla lekko ponad norme ale jeszcze w normie wiec wydaje mi sie ze powinna brykac, ale moze to tez pogoda, ja staram sie duzo wypoczywac rowniez na powietrzu swiezym by i mala miala wiecej tlenu. oczarowanaaa dziekuje za rady o butelkach, na pewno przydatne, pamietam ze juz Ela o tym wspominala. Co dobrego dzis pieczesz? ja rowniez mam zrobic cos dobrego ale nie wiem co upiec. kornelka na poczatek mysle ze wystarcza pampersy do 4kg. Ide doprowadzac sie do stanu uzywalnosci, z lenistwa nie chcialo mi sie nic robic z wlosami wiec teraz przyszedl czas. Zajrze wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, jeśli chodzi o kompletowanie wyprawki, to ja w sumie zaczęłam już gdy się dowiedziałam, ze na 100% jestem w ciąży. od paru ładnych lat prześladuje mnie sen, że rodzę dziecko i nie mam dla niego absolutnie nic. teraz to już nierealne, bo sporo rzeczy mam kupione lub upatrzone u odpowiednich sprzedawców na allegro. zamawiam u takich, którzy mają wiele artykułów, żeby trochę oszczędzić na kosztach przesyłki. bardzo mało rzeczy kupuję w sklepach - różnice w cenach często ogromne. nie wierzę w przesądy, więc kompletuje wszystko już dłuższy czas a jedyne co mnie ogranicza to konieczność pomalowania ścian i zakupu mebli, żebym miała gdzie te rzeczy przechowywać. nie chcę kupować na ostatnią chwilę, byle gdzie, wolę rozejrzeć się wcześniej, wybrać to, co mi się podoba i w dobrej cenie. nie mogę tylko zdecydować się co do komody kąpielowej. tanie są brzydkie, te ładne drogie. pewnie wygra zdrowy rozsądek;) mój lekarz twierdzi, że wagi nie określa się szacunkowo a wylicza z długości i wymiarów poszczególnych części ciała dziecka, więc już sama nie wiem. wizyta w przyszłym tygodniu, muszę wziąć zaświadczenie do szkoły rodzenia, na masaże i na basen. wszędzie boją się ciężarnych;) wracam do roboty - buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka - nie wiem jeszcze właśnie co upiec. Może muffinki ;-) Na pewno coś prostego bo żadna piekara ze mnie, można powiedzieć, że dopiero się uczę ;-) Na wstępie muszę się wziąć za gotowanie obiadu a problem taki, że nie mam ziemniaczków i trzeba iść do sklepu . A jak trzeba iść do sklepu to trzeba się doprowadzić do Boga i do ludzi a mi się nie chce dziś od rana nawet uczesać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dalej nic znowu mi sie zsnelo i spalam 2godziny a mala jak sie nie ruszala tak sie nie rusza puscilam jej muzyczke i dalej nic zaczynam odchodzic od zmyslow jak do 18 nic nie poczuje jade do lekarza bo zwariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak dobrze znam te obawy moj dzidziol pewnego dnia nie dawal znaku osobie okolo 30 godzin i tez bzikowalam ale to tylko raz mi taki numer wwinela , wkoncu sie polozylam wyciaglam i zaczlam hustac brzuchem , masowac, smyrac dopoki sie nie poruszyla az wkoncu odetchnelam z ulga . lepiej jest sprawdzic co nie tak . bo takto idzie zwariowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis na obiadek mam ziemniaki i mleko zsiadłe i jajo sadzone . mleko takie prosto od krowy maz byl ze znajomym na wsi gdzie jezdzi raz w tygodniu po mleko i dziewczyny normalnie swietne cieplutkie jeszcze przywiozl bo czekali az kobitka im udoi hihiihihih ale normalnie niebo w gebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byl kopniaczek:) taki leciutki a tak cieszy:) teraz zaczyna sie rozkrecac i po zebrach mnie smyra ale takiego stresu to juz dawno nie mialam:) bede odpisywac na wasze posty bo bylo tam pare rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Anusiak jak ty jestes senna to dziecko tez, przede wszystkim zawsze spokoj Ja miastowa jestem i takie mleczko jest dla mnie ciut za tluste, ale za to bardzo zdrowe, a jaki super twarog mozna zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornelka cieszę sie że z Malutką wszystko ok:) kurczę zazdroszczę Wam ze znacie wagę dzidziusiow ja dopiero po świętach mam wizyte i się dowiem:) ciekawe ile przytyje przez te święta:) nie wygoncie mnie tylko- ja kupowałam drobiazgi po pierwszym usg czyli jakiś 15 tc a teraz się rozkrecamy z mężem wiadomo nic na ostatnią chwilę:) malinowka podalaś linka z laktatorem recznym ja to mam w komplecie do podgrzewacza tylko bez butelek a tak wszystkie te czesci mam takie same:) a myslalam ze tam jakiejs pompki brakuje a tu tylko butelki:) to sie ciesze ze mami mi to kupila:) jadzia twoj gin to niezly dupek ja bym kupila z 5 płyt i mu zanisola tak na przyszlosc oczywiscie z paragonem i dala do zrozumienia ze jest zdzierca:) morelka22 fajny sen z tym kotem:) niestety wymiar porownam z Tobą dopiero po swiętach:/ malinowka wlasnie mi się przypomnialo jak czytalam w twoim wpisie o kasach fiskalnych u prywatnego lekarza... kas fiskalnych nie beda miec ale od maja mają obowiązek dawać rachunki ale te takie pisemnne czytalam o tym w metro ostatanio ja sie ciesze bo z takim dowodem wplaty mozna uderzyc do opieki i zwroca albo przy rozliczeniu:) kwoka dziekuje za rady na pobudke malej:) musze zobaczyc rozmiary moich ubranek ale wiekszość jest 62 bo wole wywinąć rękaw niż za tydzien kupowac nastepne:) oczarowanaa ciesze sie ze poprawilo ci sie samopoczucie co do walki z rozstepami:) oby tak dalej:) wstrzymam się narazie z kupowaniem butelek i poczekam na Wasze opinie:) ja dziś na obiadek fileciki z kurczaka:) salatka i kartofelki mniam mniam a w piątek sobie zrobie jajko sadzone i maślanke bo mi smaka narobilas balbinko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwoka ja tez miastowa ale takie mleko wlasnie sama slodycz a nie te sklepowe , dlatego nakrecam meza zeby raz w tygodniu jechac kawalek po za miejsce zamieszkania do znajomych i mleko przy okazji hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak ciesze sie ze dzidzius sie odezwał ;-) super co do butelek to ja uzywam tylko i wylacznie Aventu dla moje synusia sprawdzone i dobre , teraz rozniez zamerzam tylko AVENT .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ta cena tutaj na allegro jest rewelacyjna duza kosztuje jedna w sklepie ponad 26 zł oile dobrze kojarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale mnie historia spotkala pierwszy raz . normalnie ma prawie 200 gwiazdek pozytywnych kurde ale numer. sprzedalam synka spacerowke sportster tako jeszcze na gwarancji oczywiscie pred sprzedarza wymienilam na gwarancji stelarz i amortyzatory na nowiuskie , wypralam go porzadnie i spakowalam do wysylki . kobitka wplacila kase ja wyslalam i sie zaczelo , zaczel apisac do mnie eski ze wozek wyglada inaczej cze podnorze jest obdarty , ze budka zaplesniala i tak dlaej wyzwala nie od zlodzieji , oszustow ze taki wozek to na smieci ja wyslalam dobry naprawde nigdy nikomu hlamu nie wyslalabym , sporeszta wozecek byl jak nuweczka zoaczcie same http://allegro.pl/wozek-i1524815146.html zaczela mi pani wymyslac ze sa jakies przetarcia szok , spac normalnie przez kobite nie moglam bo wiem co wysylalam ale dzisiaj dla swietego spokoju przelalam jej pieniazki spowrotem na za wozek i poprosilam o zwrot towaru , i cisza akto dzownila , eski wysylala a teraz cisza , nic o kasei o wysylce nic kompletnie . a ja mam gwarancje jesli faktycznie cos nie jest tak jak powinno to juz dzwonilam do producenta ma mi wymienic cala tapicerke na nowa i stelarz na nowy jesli lakier znow faktycznie poodskakiwal , i wtedy sprzedam go jako nowka , wiec zarobie na tym. pozatymm chiala zebym jej wyslalam 50 zl na kuriera bo ona nie ma pieniedzy i ze mi odesle wozek zebym jej na gwarancji zalatwila u producenta wymiane tapicerki i stelarza i odeslala znow za 50 zł na swoj koszt . teraz juz wyslalm wozek zaplacilam 50 zł a ona mi tylko 235 z wiec wyszlo by na to ze zaplacilaby mi tylko 85 zł i to za nowiutki wozeczek , wiec jej napisalam ze oszalal ze wole je zwrocic kase a ona mi wozek i tak zrobilam , i cisza chyba mnie ojebali na kase i wozek hihihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze faktycznie wyszla plesn na budce bo mze roche wilgotnego zapakowalam w folie i przydusilam kurde nie iwem nikogo nie chcialam oszukac , moze podnurzek zostal obdarty podczas wysylki wiadomo jak kurier traktuje pzesylke wrzucaja na kontener przerzucaja z miejsca na miejsce moze sie obdar bo byl tylko w folie zapakowany ale ngdy nie mialam problemow z taka wysylka b nie jeden woze kupilam i sprzedawalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinko - ja jestem zdania, że kupując coś przez internet powinno mieć się na uwadze, że można nie do końca być zadowolonym z zakupu i wiąże się to z ryzykiem dlatego mnie rozbrajają sytuacje w których ludzie kupują coś używanego a potem mają roszczenia bo coś im nie odpowiada. Trzeba mieć na uwadze, że zdjęcia nie oddadzą w 100 % wizerunku a sam sprzedawca nawet mając dobre chęci pewnych rzeczy może zwyczajnie nie zauważyć. Jak chce się mieć pewność, że towar spełni nasze oczekiwania to idzie się do sklepu i tam po dokładnym jego obejrzeniu kupuje się nowy - proste. Ja nie miałabym skrupułów, jeśli odesłałaś pieniążki a wózek nie dotrze zgłosiła bym sprawę na policję i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wychodze z tego zalozenia ale ona zaczel apisac ze nie ma pieniedzy ze ja nie stac na nowy wozek itd . zrobilo mi sie zal dziewczyny i odeslalam jej pieniadze dla swietego spokoju a teraz odrzuca polczenia, nie odpisuje na maile ani sms . poprostu brak slow chcialam byc poprostu uczciwa a czuje sie jak jakis naiwniak , tym bardziej ze wiem w jakim stanie wyslalam wozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też lipcówka :)
Balbina aż sie musiałam wtracić, ja bym ją postraszyła ze jak wózek nie dotrze w ciągu iluś tam dni to zgłaszam to na policję, a gdyby to nie poskutkowalo to bym to zgłosiła, tym bardziej że teraz jak piszesz kontakt zerowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Balbina
A ty nie słyszałaś o tym, że w ciąży nie można pić mleka prosto od krowy? Mleko należy pić pasteryzowane. Poczytaj sobie o listeriozie kobieto. To samo tyczy się jajek, jak już to na twardo, na miękko i sadzone mają płynne żółtko więc można się czymś zarazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, balbina nie odpuszczaj, oszustów nie brakuje. ja co prawda robię niemal wszystkie zakupy na allegro i jeszcze nikt mnie nie oszukał, ale niestety ludzie są różni. miałam taką jazdę z jednym sklepem internetowym, nie odpuściła, zgłosiłam sprawę na policję i odzyskałam pieniądze. ktoś pytał o nożyczki, pytałam koleżanek które mają malutkie dzieci. wszystkie polecają canpola, niedrogie i dobre w przeciwieństwie np. do chicco - droższa a niefajne. pytanie do dziewczyn, które kupują butle. wiecie że nie będziecie karmiły piersią czy kupujecie tak na wszelki wypadek? ja na razie chciałam się wstrzymać, bo spróbuję parę miesięcy karmić ale może warto mieć chociaż jedną jakby się nie udało? podgrzewacz mam, najwyżej dokupię butlę byle gdzie, to w sumie niewielki koszt. koleżanki polecają od razu kupować duże butle, małe ponoć są tylko na chwilkę i trzeba zaraz kupować większe. słyszałam dobre opinie o avencie i chyba dr brown (o ile nie pomyliłam nazwy) ja mam trochę ciuszków ma 56, od koleżanek. nawet 50, bo jej mała urodziła się malutka i 56 to nosiła po 2 miesiącach! ale mam też sporo 62, 68 jakby dzidzia była duża. myślę że rękawki zawsze można podwinąć ale już np za duże body nie jest zbyt wygodne dl;a dziecka. moja koleżanka używała od razu 62 i mocno się podwijało, małemu było niewygodnie. ale każdy zrobi po swojemu. jutro glukoza - fuj. trzymajcie kciuki. w jakiej ilości wody rozpuszcza się tą 50g? wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia 508 wiem cos o glupich snach bo ja mialam 2 sny.. w jednym snilam ze urodzilam dziecko i to byl chlopczyk (mimo ze mam coreczke pod serduszkiem) i zaraz po urodzeniu jak polozna go brala zeby wytrzec od krwi i takie tam to po pierwszym krzyku zacząl cos mówic pełnymi zdaniami hehe :) i bylam taka dumna ze geniusz z niego hehe A dwa dni temu snilo mi sie ze bylam na usg i (tym razem mialam juz dziewczynke w brzuszku) i ona byla odwrocona plecami wiec nic nie widzielismy bo spala wiec gin cos tam popuczył mi brzuch heh i ona sie odwrocila i znowu zaczela cos mowic ze spi a my ja budzimy i takie tam hehe :) i bylo slychac przez to usg przez ten aparat :) i nie wiem moze to jakis znak :) te sny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że sporo rzeczy z cyklu "tego nie wolno w ciąży" to jest gruba przesada. Dawniej kobiety piły tylko takie mleko. Baa noworodkom, które z jakichś przyczyn nie mogły być karmione piersią a nie tolerowały mleka sproszkowanego zalecano picie mleka krowiego na wpół rozcieńczonego z wodą. Co do surowych jajek to wiele produktów dostępnych w sklepach je zawiera i prawda jest taka, że człowiek musiałby zrezygnować z przynajmniej połowy produktów jakby miał wierzyć we wszystkie te rzeczy. Nie wolno mleka krowiego, nie wolno serów pleśniowych, nie wolno surowych jajek, nie wolno wątróbki, nie wolno bananów baaa nie wolno się zajadać orzechami i truskawkami bo dziecko będzie miało alergię. Słodyczy nie wolno w nadmiarze, bo można się nabawić cukrzycy. Owoców sprowadzanych tez najlepiej nie - bo są naładowane chemią na mięso też trzeba uważać bo ładują do niego hormony i potem kilkuletnim dzieciom rosną biusty. Wniosek taki: nie jeść nic - łykać sztuczne witaminki ? A tak na serio to byłam do tej pory u dwóch lekarzy i pytałam o te wszystkie produkty których "rzekomo" nie wolno i uzyskałam informację, że w ciąży przede wszystkim NIE ZDROWO JEST PRZESADZAĆ z tym czego nie wolno ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik - ja planuję karmić piersią ale co z tego wyjdzie to się okaże. Tak czy siak, dosyć często będę musiała małego zostawiać pod opieką i odciągać pokarm więc jak dla mnie butelka niezbędna. Poza tym, gdyby się zdarzyło, że nie będę miała od razu pokarmu to wolałabym, żeby małego nie dokarmiano szpitalnymi butelkami. Wolałam więc mimo wszystko zakupić. Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie przyda się dla tego dzieciaczka to zostawię dla kolejnego - w końcu dopiero się rozkręcam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowka wyobraz sobie ze ku mojemu zdziwieniu na poniedzialkowej wizycie zobaczylam u mojego gina ze ma mała kase fiskalna i nabil normalnie na nią i mu zaplacilam :) a nigdy wczesniej jej nie mial i jakos tak dziwnie ze teraz akurat ma. Ja place zawsze 90zł za wizyte u gina w tym USG i takie tam..czasami tez mam wizyte z polozną w tej cenie no i jesli wchodze z chlopakiem zeby tez zobaczyl swoja coreczke to place za niego 10zł ! czyli za kazdym razem kiedy mam USG a mam co druga wizyte to ide razem z chlopakiem i placimy 100zł a jak nie mam usg to ide sama i place 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×