Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Balbina to jak ja blond i krecone:) Ela ladnie ujete:)zwlaszcza jak ma sie czysto polskie nazwisko, to po co wydziwiac. Z innej beczki masz jeszcze krewnych w Kijowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie wiec bedzie albo Zuzanna albo Antonina jesli faktycznie bedzie dziewczynka ihhiihhi 21 mam wizyte i usg powiedzial lekarz ze tak nie wymeczy i tyle razy bedzie patrzal az wkoncu wypatrzy dokladnie i mowi ze ma przyniesc 1,5 litra wody i bede pic podczas usg hiiihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwoka ;-) do dzis stoi zdjecie z komuni gdzie miala swoj blond taki jak golebi normalnie takie siwe wloski dopoki pierwszy raz nie ufarbowalam jak mialam 16 lat myslalm ze mama mnie zastrzeli za ten blond bo kurde od tatej pory zaczelu odraztac coraz ciemniejsze zawsze blond ale juz nigdy nie byly jasniutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i teraz worcilam do farbowania na blond jasniusienki wrecz bialy bron boze zolty ;-) a moglabym miec taki swoj naturalny ;-) ja nawet na nogach mam blond hahahhahaha powaga zarostu na nogach mi nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do cc to jeszcze sa takie wskazania nic nie m tu o przebytej ciazy pozamacicznej . chodz nei wiem jak sie rozwiazuje takie ciaze czy na skutek samoistnego poronienia czy jednak otwarcia jamy brzusznej i nacieciu jakos tam macicy bo to juz jest wskazaniem . Cesarskie cięcie jest wykonywane, gdy kobieta nie może podejmować dużego wysiłku fizycznego ze względu na takie choroby kardiologiczne i okulistyczne, jak schorzenie siatkówki oka, wada serca, choroby naczyniowo-sercowe wpływające na niewydolność krążenia, a także choroby płuc. Cesarka jest dokonywana również ze względu na wskazania ze strony układu rozrodczego. Poród siłami natury jest niebezpieczny, jeśli wady miednicy powodują jej zniekształcenie. Wykluczają go też wady macicy, wcześniejsze operacje wykonywane na macicy (np. usunięcie mięśniaka), przegroda pochwy, wypadnięcie pępowiny, pęknięcie macicy, przodujące ułożenie łożyska lub jego oddzielanie się, np. na skutek urazu mechanicznego. Także niektóre patologie kręgosłupa uniemożliwiają poród naturalny. Przeciwwskazaniem do porodu naturalnego jest stan psychiatryczny zwany tokofobią, który polega na panicznym, nieuzasadnionym lęku kobiety przed porodem. Jednak nie tylko stan matki jest przyczyną podejmowania decyzji o cesarskim cięciu. Ten zabieg jest uzasadniony także w przypadkach, gdy nieprawidłowości dotyczą płodu. Obok wspomnianego już nieodpowiedniego ułożenia dziecka i jego niedotlenienia wymienić tu należy dużą masę urodzeniową (m.in. na skutek cukrzycy ciążowej matki), ciążę mnogą, barykadię płodu i niektóre przypadki porodu przedwczesnego. Powyższe wskazania są wymienione według klasyfikacji dzielącej etiologię cesarskiego cięcia na wskazania ze strony matki i wskazania ze strony płodu. Czasami stosuje się też inną klasyfikację na wskazania położnicze i pozapołożnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co laski ja mam ta tokofobie strach przed naturalnym porodem nei przed bolem tylo ze znow z dzieciatkiem bedzie cos nie tak a oni beda pozneij latac i na szybko robic cesarke i znow bede musial przezywac strach o dziecko . ale wstydze sie miec to skierowanie od psychiatry bo takto nie musialabym zalatwiac i placic za cesarke lekarzowi . a z druiej strony to mi nagadal ze drugi raz macica moze sie tak nei skurczac po cieciu i moze sie poznej okazac ze bedzie trzeba usunasc ja calkowicie albo spora czesc , ja nie planuje juz wiecej dzieci ale wiadomo moze za 5 lat bede pragnela miec jeszcze jednego szkraba . i wsumie te jego argumenty tez byly bradzo dobre o macicy, drugim cieciu , szwach gojeniu sie a to wakacje , goraco rane tzeba wietrzyc itd ze prawie nei namowil do proby sn ihihhihi tak zle tak nie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina tak fraxiparyna,nogę mam juz fioletowa wiec zobaczymy czy coś pomoże.A Ty balbina na co dokładnie brałaś? bo Ja jak poczytałam na rożnych forach jakie ma zastosowanie to sie troszkę zdziwiłam ze ja na żylaki a ktoś inny na zajście w ciąże albo przy in vitro:) itp .Antosia bardzo ładne imię,Antoni jakoś średnio mi się podoba ale Antosia jakoś tak fajnie brzmi:) Ja tez zamierzam odwiedzić fryzjera w tym tyg,w końcu bo odrosty mam już takie ze szok:)I tez robię jasne pasemka a swoje mam taki ciemny blond.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam po poronieniu zeby sie skrzepy nei robiły i lepiej lozysko bylo ukrwione . faxyparyna ogolnie jest dawana w zapobieganiu zakrzepow , rozrzedzenie krwi itd. mojego brata ciotecznego zona jest pielegniarka w szpitalu na śląsku i wogole byla w zoku ze biore te zaszczyki tak dłygo przez 5 miesiecy juz myslalm ze do konca bede musiala brac . ja dawala na poczatku w brzuch jak nie byl napiety a poznej juz mnie bolało i w udo dawalam albo w dupsko hiihhihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu blondynek :) Ja też naturalna, nigdy w życiu nie farbowałam, dalej mam stosunkowo jasne, ale za to żadnych loków, proste jak druty. Mój facet tez jasny blondyn, więc córa powinna też mieć bardzo jasne włosy, ale ciekawi mnie co będzie z oczkami - ja niebieskie jak chabry, tatuś dziecka piwne prawie brązowe. Właśnie się dowiedziałam, ze być może jutro ruszy nam nagle remont w domu, uff, już się zestresowałam, bo nic nie jest zabezpieczone przed pyłem, nie wszystko jeszcze mamy kupione itd. Ciężki tydzień się kroi a L4 dopiero od czwartku! Będzie gonitwa. Antosia ładne imię :) Ja nie mogę nic wymyślić, kompletnie nic, nawet te które mi się podobały już przestały... mam nadzieję, że nas jeszcze olśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie nie tylko blondynki tutaj, bo przynajmniej opti i ja to brunetki :). Kwoka, rodziny w Kijowie juz nie mam, Czarnobyl wszystkich wyploszyl :), ale znajomych jeszcze sporo zostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaa ja mam rozstępy ale tylko przy bliżnie z wyrostka i po zerwanym kolczyku w pępku,teraz wygląda jak ślimaczek z różkami:)ale krem zaczyna dzialać cuda kolor się już zmienil i nie są takie glębokie:) a na piersiach narazie luz chociaż już musze kupić znowu większy stanik ale kupię już taki do karmienia:) a nerki mnie bolą obie ale najczęściej prawa zresztą moja mala uwielbia prawy bok czasami wygląda to tak jakby chciala już wyjść tylko ze bokiem//:) mama mi mówiła że może niunia mi na nerki uciska i dlatego boli:) malinówka fajnie że możesz liczyc na rodziców pomoc w sprawach lożeczka i naklejek zawsze to taniej:) a historia z braciszkiem cudowna:) bratanek mojego męża wie że w moim brzuszku mieszka dziewczynka i jest strasznie zazdrosny bo już nie będzie najmłodszy i najbardziej rozpieszczany dlatego robi mi na złość no i ataki na brzuch...:( ja mam podgrzewacz z aventa i mam nadzieję że będzie bardzo przydatny, wiesz mieszkając z teściową nie trzeba będzie wchodzić do kuchni żeby podgrzać jedzonko albo piciu:) w zestawie mialam jakieś części ale nie wiem do czego slużą:/ napewno do piersi ale pompki tam nie ma żeby odciągac pokarm i niewiem czy gdzieś można to kupić zobaczę w aptece:) balbinna ja nie reaguje na twoje podawanie wymiarow bo podobnie jak zebra nie znam ich przy każdej wizycie ale obiecuję że teraz na wizycie poproszę o wymiary i porównamy je:) gratuluje zajefajnej fryzurki:) a co do cc i ciąży pozamacicznej to ja właśnie mialam rozcinany wzgórek lonowy no i pewnie macice bo nie mam jednego jajnika dlatego się zastanawiam czy mnie to też dotyczy:/ a imię Antonina jest piękne:) u mnie dużo zyskalo po czytaniu książek K.Grocholi(nigdy w życiu itd) zdrobnienie Tosia jest boskie:) aha a ja jestem naturalną szatynką i mam ciemną karnacje(znaczy się mialam do ciąży teraz troszkę mi się zbladlo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem brunetką z lokami długości do połowy pleców i też planuję podcięcie, tylko z kręconymi włosami ciężko cokolwiek wymyślić. Myślałam o asymetrii coś w stylu Rhiany, ale wtedy musiałabym prostować, sama już nie wiem, doradźcie. Vivien nazwie swoją córunie Antosia, ale ona pewnie teraz zapracowana bo kolekcję wiosennej biżuterii robi więc nie ma czasu sama się pochwalić. Mam nadzieję że u niej wszystko ok. Też ostatnio zastanawiam się czy nie smarować się 3 razy dziennie tym specjałem od rozstępów, co prawda używam AVENTA ale ostatnio kupiłam z Oriflame i tak testuję na sobie Anusiak, nie mogłam odezwać się w weekend bo cały czas miałam gości. Jak się czujesz, nie bolą Cię te guzki? Głowa do góry, też kilka lat temu miałam niby guzek, ale okazało się że to gruczoly się tak skręciły czy coś w tym stylu. Może od nieodpowiedniego stanika? Ostatnio mój malec chyba obrócił sie do góry nogami bo juz nie wali mnie po pęcherzu tylko w pępek. Dziewczyny które nie robily jeszcze glukozy możecie wcisnąć cytrynę i wtedy smakuje jak lemoniada, osobiście wcale nie czułam tej słodkości. Co do KTG to od którego tygodnia się je robi i czy jest obowiązkowe? Dzięwczęta nie dołować się,życie jest krótkie i bierzcie z niego jak najwięcej w miarę możliwości. wylewać mi tu żale na forum i szybciutko o nich zapominać, oto moja recepta. Beatris a ta rehabilitacja to chyba będzie dopiero pół roku po operacji co? I pewnie po porodzie?? Dziewczyny które chodzą już na szkołę rodzenia albo planuję, od którego tygodnia zaczęłyście (zaczynacie) bo mi kazano zgłosić się dopiero w 29 tygodniu. I czy chodzicie same czy z kimś? A i co można brać przeciw powstawaniu żylaków w ciąży? Mam maść Sapoven, używała może któraś tego? A i na problemy moczowe używała któraś Uroner? to suplement z żurawiny i pietruszki, odkąd zaczęłam brać siusianie się ustabilizowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. my szkołę rodzenia zaczynamy 7 maja, więc około 28 tygodnia. mamy zamiar chodzić razem ale z moim mężem pewnie będzie rożnie. ważne aby był na części praktycznej, żeby móc pomagać w trakcie porodu. ja sobie zrobię wagary na zajęciach z pseudopsychologicznych bzdurek, na resztę mam zamiar chodzić. w sobotę zaczynam remont pokoju polki, szlifuję deski na ścianie i regał i maluję w kolor mebelków - białą bejcą. potem malowanie ścian - dwa kolory + naklejki kwiaty i motyle. potem przyjdą meble, takie jak sobie wymarzyłam, zrobione na zamówienie. no i potem wykończenie, oświetlenie, karnisz, firanka. na końcu zostają 2-3 zamówienia na allegro - wyposażenie łóżeczka, pościele, ręczniki, kosmetyki. ciuszki mam, na razie nie kupuję butli, sterylizatora etc. zobaczymy jak będzie z karmieniem, najwyżej dokupię. niestety mój mąż w połowie września wyjeżdża na 0,5 roku, zawsze wiedziałam że tak będzie właśnie kiedy urodzi się dziecko. cieszę się, że nareszcie się udało, to dla niego ważne. z drugiej strony jestem przerażona, sama z dzieckiem i kotem, mąż będzie tylko w weekendy. no i po macierzyńskim będę musiała pójść na jakieś l4 do jego powrotu - jakieś 2 mce. trudno. ważne, że może si rozwijać a my z polką jakoś damy radę :) antosia - cudne imię. antoś też bardzo mi się podoba. trzymajcie się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja brunetka ;-) Anusiak - pocieszyłaś mnie z tymi nerkami. Nigdy nie miałam żadnego problemu, może faktycznie maluch uciska bo ostatnimi czasy szaleje tak, że momentami też mam wrażenie, że zaraz wyskoczy ;-) Malinówka - naklejki na ścianę to fajny pomysł ja mam naklejony motyw w sypialni nad łóżkiem i bardzo fajnie się prezentuje. Wygląda zupełnie jakby był namalowany a nie przyklejony. Callaa - smaruj się smaruj nawet 3 razy dziennie jak tylko masz cierpliwość. Ja smarowałam brzuch 2 razy dziennie a biust raz dziennie. Pomimo, że brzuch jest olbrzymi na razie się nie zanosi na rozstępy może i dlatego, że smarowałam częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calla, ja zaczęłam szkołę rodzenia w 24 tygodniu ale takie akurat były terminy, u mnie to wyglądało tak, że startowała grupa z zajęciami raz w tygodniu, czyli tak jak mi pasuje, babka policzyła na którą grupę muszę się załapać żeby do porodu się wyrobić i tyle. Chodzę z moim facetem, ale nie zakładam, że będzie na każdych zajęciach. Najbardziej zależy mi na tych z pielęgnacji noworodka, pierwszej pomocy itd. jak to przyszły tatuś nazywa "zajęcia na których uczą jak to obsługiwać" ;) Na razie dzielnie mi towarzyszy, z czego się bardzo cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abecia
Hej! Dzięki za odpowiedzi w sprawie karmienia piersią. Bardzo mnie to pocieszyło, bo chciałabym karmić jak najdłużej. Wiem, że to bardzo ważne dla maluszka. My z mężem już po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Par jest 10 i większość to własnie 27, 28 tydzień, kilka par w 30 tygodniu, jedna w 24. Sporo informacji, narazie grupa trochę sztywna i przerażona tym co ją czeka ale generalnie ok. Patrzac na program to mąż może spokojnie darować sobie zajęcia o karmieniu piersią, na resztę będzie ze mną chodził. Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Jesli chodzi o rozstepy tez ich jeszcze nie mam ale przynznam szczerze ze codziennie ich szukam :) i strasznie sie ich boje...i tez nie regularnie sie smaruje bo mi sie zapomina wiec to dlatego sie tak ich boje :) Jesli chodzi o kolczyk w pępku to moja kolezanka miala i tez wyciagnela i taki malusi rozstep jeden sie jej zrobil ale on naprawde jest mikro rozstepem wiec u niej nic wiecej sie nie zrobilo...a przytyla w ciazy chyba z 15 kg ..juz nie pamietam dokladnie ale jakos tak. Oczarowana bardzo dobrze zrobilas idac ddo tej kasy ..u mnie w miesice nie ma takich kas a raczej takich sklepow :)przynjamniej narazie nie zauwazylam :) ale tez chetnie bym skorzystała ze swojego przywileju :) Zebra moglas pokazac im karte ciazy ! ale wierze ze doprowadzili Cie do bialej goraczki ...ale to tylko glupi ludzie moga palnac taki tekst... ktorzy sobie mysla ze kobieta zachodzi w ciazy a na drugi dzien ma juz brzuch z 9 miesiaca ... Misia moje kolezanki z pracy nie mialy nawet siary przez ciaze...a mam ich 20 :) a znowu na necie znalazlam bardzo wiele wpisow od dziewczyn u ktorych siara pojawiala sie juz duuuuzo wczesniej wiec sie nie przejmuj to normalne :) Morelka wspolczuje tych zastrzykow ...nawet mysli nie dopuszczam do siebie a gdzie tam widok stryzkawki :) podziwiam i trzymam kciuki :) Kolezanka mi dzis mowila ze jej biusrt powiekszyl sie z B do E a jak przyszlo do karmienia po porodzie to sie okzalo ze nie ma pokarmu ! Ja to sobie mysle ze skoro maja mi sie tak powiekszyc to niech przynajmniej jest tam pokarm a to sie okazuje ze nie jest koncert zyczen :) Obysmy wszystkie mialy pokarm... Oczarowana ja tez mam zamiar kupic 2 staniki i na przemian prac...a potemw razie potrzeby dokupie. Zdaje sobie sprawe ze to kolejne wydatku zatem nie bede szalec jakos szczegilnie i kupowac z kazdego koloru :) Balbina ja tylko na polowkowym dowiedzialam sie jakie ma wymiary moje dziecko a tak to gin mi nic nie mowi...kazda wizyta to tylko badanie ocena szyjki posluchamy serduszka dziecka zmierzy mi cisnienie oraz moja wage i potem juz tylko pytania on do mnie i ja do niego :) tez bym chciala znac wymiary co miesiac oraz wage mojego dziecka :) Czy gin wam bada na kazdej wizycie piersi? bo mi nigdy ich nie dotknal tylko na pierwszych wizytach pytal czy mnie bolą sutki i wogole czy cale piersi mnie bolą bo mialam zagrozona ciaze i w ten sposob sprawdzal tez czy nadal jestem w ciazy tak na dzien dobry sie mnie pytal a potem badal ginekologicznie Balbina odnosnie imienia Antonina to jak dla mnie nie :) ale ja to znowu mam inne imiona w glowie ktore tez nie siedzą prawie nikomu hehe :) typu Larysa czy Natasza bądz Nika. Dlatego najwazniejsze aby sie Tobie podobalo :) Mi Antonina kojarzy sie ze stara babcia a znowu Tosia wylacznie z malą dziewczynka i to samo tyczy sie imienia Zuzanna ..ladnie brzmi jak sie mowi do malej dziewczynki Zuzia a znowu mialam kolerzanke do ktorej cale zycie wszyscy zwracja a sie Zuzka albo Zuza i no nie do konca sie jej to podobalo a mi tez :) Jesli nie masz zadnych uprzedzen to tego imienia to czemu nie... Ja znowu teraz jestem na etapie Olgi ale prawie cale moje otoczenie mowi glosno nie a powod jest taki ze prawie kazdemu kojarzy sie z grubą dziewczyną w okularach ktora siedzi w ksiazkach,...a mi to do glowy nie przyszlo....heheh dlatego mowie no nie ma chyba sensu sie nas pytac co myslimy o danym imieniu bo kazdej z nas podoba sie co innego :)) i albo sie komus podoba i napisze to szczerze albo ze komus sie nie podoba ...albo ktos napisze ze piekne imie choc tak nie mysli bo po co sprawiac komus przykrosc :) Przede wszystkim uwazam ze kazde dziecko jest kochane i z kazdym imieniem bedzie mu do twarzy :) Ale faktycznie jesli mamy zestawic imie z nazwiskiem ktore kompletnie do siebie nie pasuja to tego nie robmy :) Zebra mi tez przestaja sie podbac imiona ktore na dodatek sama wymyslam ...na poczatku jestem nimi tak podniecona ze szok a po czasie dziekuje Bogu ze nie wymyslilam imienia w dniu porodu bo bym potem nie mogla juz zmienic hehe :) Ja z natury ciemny blond potem przez moze okres 3 lat blondynka ale nie platyna tylko raczej naturalny odcien ...a od roku farbuje sie na kolor pod tytulem mokka ..piekny odcien brazu polecam :) Nie daje poświaty rudego naprawde super... Anusiak ja chyba tez bede musiala kupic nowy stanik mimo ze miesiac temu ..moze troche ponad miesiac kupowalam specialnie troche wiekszy ;) Calla nie doradze Ci co do fryzury bo na kreconych to ja wogole sie nie znam :/ sama mam proste i nawet nie wiem czy mam jakas kolezanke z lokami :) najlepiej zapytac swojego fryzjera o ile masz takiego z ktrorego zdaniem sie liczysz ..ja takiego mam i zawsze zdaje sie na jej wizje mimo ze zmieniam jakos drastycznie fryzur...albo poszukaj na necie moze jakiejs fryzurki i pokaz fryzjerowi i powie Ci czy ta fryzura jest dla Ciebie.. Calla mi dzis gin powiedzial ze po 27 tyg ciazy mozna wybrac sie do szkoly rodzenia. Jesli planujez porod rodzinny to koniecznie z mezem czy chlopakiem. Dowie sie jak sie Toba zaopiekowac podczas "postoju" przy Tobie :) i to sprawi ze nie bedzie sie czul nieswojo i takie tam...no jakies masaze ktore moe wykonywac Tobie...No i dowiecie sie tez o pielegnacji niemowlaka i jak sie z nim obchodzic i to bardzo cenne wskazowki bo mimo ze prawie wychowywalam moja siostre to juz nie pmaietam jak to bylo...wiele cennych wskazowek otrzymasz ktore bardzo sie przydadza a Twoj partner to juz wogole oszaleje bo przeciez jemu to jak kazdemu sie wogole wydaje ze to jest proste chwycic przebrac umyc...yhmmm ciekawe jak to zrobia heheh mimo tak prostych czynnosci trzeba by bylo im pokazac krok po kroku :) U mnie szkola rodzenia to jest 30zł za jedno spotkanie (obojetnie czy sama czy z partnerem) i tych spotkan ma 2. Albo w szpitalu tez mam szkole rodzenia ale oni juz tam chca kupe kasy i o wiele wiecej godzin tam jest...a to nawet gin mi powiedzial ze jesli mi sie nudzi i nie mam co z kasa robic to ok ale i tak wyniose z tych lekcji to samo co z tych 2 spotkan za 30zł :) Na problemy moczowe nie bralam zadnych lekarstw jedynie co to lekarz mi zalecil pic herbate zurawinowa ktora dziala podobnie ... Anik napisalas ze zostaniesz sama z dzieckiem i kotem. Powiedz mi bo moj gin co wizyte sie pyta - bo nie pamieta nigdy i pyta czy mam kota...no na kazdej wizycie mnie o to pyta. Wiem ze chodzi o jakas chorobe bo moja kolezanka to miala... a Ciebie tez pytal o tego kota na poczatku ? jesli tak to co w takim razie zalecil ? bo to mnie wlasnie ciekawi co jesli bym miala kontakt z kotem... (taka moja ciekawosc hehe) A mąz gdzie wyjezdza ?Jesli mozna wiedziec :P pewnie musi sie opłacać...ja tez swojemu powiedzialam ze moze wyjechac ale gora na 3 miesiace hehe ...to mnie wysmial ..! :) Calla nie probowala pasty cukrowej. Ja uzywam plastrow z veeta albo kupuje wosk i plastry osobno i jade z tym :) Ale po przeczytaniu instrukcji obslugi nie zachecilo mnie to jakos bardzo...wole jednak tak jak robie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc "Calla nie probowalam pasty cukrowej" bo tak wyszlo jakbym wiedziala ze jej nie uzywalas i jeszcze to napisalam hhee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ogolnie to ja dzis tez jestem po wizycie u gina. Siedzialam w kolejce i obok mnie tez dziewczyna w ciazy i tak zerkam w jej karte ciazowa ktora ktrzyma w rece i patrze ze ma termin na 11 lipiec. patrze na nia i sobie mysle ze wzrost ten sam...i przed ciaza tez tak wygladalam jak ona a ja jakas taka szersza niz ona sie zrobilam hehe Ogolnie tylko wizyte kontrolna mialam bez usg czyli 80zl za pare słow :D Szyjka w normie...i przy badaniu korzystam z okazjii bo jak wkladal mi to narzedzie ktroym mnie badal to poczułam sie tak jak podczas "przytulania" z moim chlopakiem jakis taki dyskomfort ktory byl spowodowany odworceniem szyjki macicy...i pytam mojego gina kiedy ta szyjka mi sie odwroci tak jak ma byc...a on mi mowi ze juz dawno sie odwrocila bo w 12 tyg. ! a ja w szoku i mowie mu ze ja czuje mega dyskomfort podczas samych ruchów "wejscie" "wyjscie" ale on jakos mi tego nie potrafil wytlumaczyc chyba bo nic nie wiem co to moze byc :) sucho tez nie mam bo przeciez teraz mam tak mokro jak nidgy i tak sie troche dziwie skad ten nagly (nagly odkąd jestem w ciazy)dyskomfort bo nigdy wczesniej nie czulam takiego jakby ocierania czy cos..no nie wiem jak to opisac... Żadnych ciekawostek nie wynioslam z tej wizyty oprocz świadomosci ile przytylam w tym miesiacu bo ponad 3 kg a dokladnie 3.3kg...i tak mi krecil glową ze troche poszłam po bandzie bo mowi w miesiąc i tyle kg to sporo..a ja sama nie moglam uwierzyc ze az tyle...tzn faktycznie jadlam jak szalona ... ale widze ze to bylo raczej obżarstwo bo te chipsy wieczorami pare razy co mi sie zdazylo to niepotrzebnie jak tak teraz mysle :) no i te czekoladowe kulki z mlekiem ...cala micha :) kazdego dnia ! musze sie opamietac bo przytyc mi jakos łatwo a schudnac to juz gorzej .. Ogolnie jestem na plusie obecnie 6.3kg w 25 tygodniu.(w srode zaczynam 26tydz.) i troche zaczynam sie martwic zeby sie nie okazalo ze za miesiac dowiem sie ze przytylam 6 kg hehe to by dopiero bylo :) Pytalam gina tez o spirale i kiedy mozna ja zalozyc i powiedzial mi ze juz w zasadzie 6 tyg po porodzie moge przyjsc i zalozyc spirale ...zwlaszcza ze narazie nie chce drugiego dziecka. Tzn ogolnie to nie chce juz zadnego oprocz tego co mam pod serduszkiem bo jedno mi wystarczy :) ale sam powiedzial ze jesli bede chciala mimo to starac sie o kolejne dziecko to zdejmie mi spirale i moge sobie znow zachodzić :) U mnie to koszt 200zł sama spirala plus 30zł załozenie i świety spokój z obawami czy dostane okres czy nie :) No wystawil mi ciag dalszy L4 i tyle ... teraz odpoczywm rzed kompem a moj chlopak gra w kolejna zakupiona przez siebie gre na ps3 i juz mnie szlag trafia bo on to jak male dziecko...:) p.s ale dzisiaj popisalyscie hehe nie wiem w sumie czy to tylko z dzisiaj czytalam...chyba nie ale 4 strony tego bylo wiec bylo co nadrabiac :) Na ten bolący brzuch podczas spaceru to zalecil wiadomo Magnez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu jestem pierwsza:) a już 9:) odezwę się pożniej bo dużo do odpisania jest a teraz czasu nie mam za bardzo ale jak widzicie melduję się codziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela poszukam Twego emaila i skorbne cos nie forumowo jesli pozwolisz Anusiak mysle, ze nie koniecznie musisz miec cc, a co do nereczek mama pewnie ma racje Callaa ja mam wszystkie rowne przy twarzy troszke wycieniowane, tak ze jezeli chce mi sie bawic z prostownica wygladam inaczej niz na codzien, ogolnie zalezy od skretu, jak jest duzy i nie chcesz codziennie bawic sie prostownica czy lokowka to nie ma sensu na wymyslne fryzury, bo poprostu ich nie widac. Duzo zalezy tez od ksztaltu Twojej twarzy, ja mam slowianska urode, wiec dobrze wygladam jak mam dlugie wlosy przy twarzy. Poszperaj tu http://www.fryzury.info.pl/wlosy-dlugie-krecone/ KTG standardowo sie robi od 30 tyg. ciazy, kiedy organizm powoli zaskakuje, by ktos wyskoczyl. U mnie w 30, 32, 34, 36 tyg a potem co tydzien do rozwiazania. Trzeba na to badanie lekko przeznaczyc pol godziny, czasami dziecko sie budzi dzwoniac dzwoneczkiem, by sprawdzic roznice w biciu serduszka i jak macica reaguje. Do szkoly chodzenia nigdy nie chodzilam i sie nie wybieram, wiec nie mam nic do powiedzenia. Podobnie z zakazeniami i zylakami, wiec nie doradze. Anik dasz sobie rade, szkoda tylko faceta, bo nie bedzie widzial najszybszych zmian w zyciu malucha. Freuline mi badal tylko na pierwszej wizycie, potem jest badanie jak sie rejestrujesz w szpitalu do porodu 30 tyg, a potem juz po porodzie. Mysle, ze nie ma co brzuchow porownywac. Ja w poprzedniej ciazy na tym etapie mialam plus 10kg, teraz prawie 5kg, brzuchy oba byly wielgachne, plec ta sama, wiec chyba nie ma reguly. Wydaje mi sie, ze Twoj lekarz przesadza tyjesz zupelnie normalnie. Trudno, zeby kazdy byl modelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Odnośnie tych problemów z nerkami to mnie też to dopadło. jakis czas temu strasznie mnie bolało po prawej stronie, a że przestraszyłam się ze to moze być wyrostek to pobiegłam na usg. I okazało się że to z nerką jest coś nie tak. Lekarz powiedział mi że to najprawdopodobniej macica uciska na nerke i stąd ten ból i zmiany w nerce. Leków żadnych mi nie dał bo i tak już brałam urosept tylko zalecił mi spanie na lewym boku, żeby tego prawego nie obciążać i wsumie to pomaga, chociaż ciężko tak ciągle spać w jednej pozycji. Jakby mi nie pomogło to mam iść na jakieś radiologiczne usg ale słyszałam, ze tego lepiej nie robić w ciąży. Ja zaczełam szkołę rodzenia w zeszłym tygodniu czyli to był to mój 27 tc. U mnie mozna chodzic albo samemu albo z facetem, chodziaż większość chodzi jednak z facetem. freuline ja też mam jakis wilczy apetyt, aż boje się stawać na wage bo codziennie jest po troche do przodu. Bardzo się staram to opanować ale mi ciężko. Wolę już nawet nie myśleć ile mam na plusie. Zastanawiam sie jak to jest z końcówką ciąży, czy teraz jeszcze dużo przytyjemy? Zauważyłam ze kończy się powoli moje super spanie. Bo od kilku dni budzę sie z samego rana. Z nieprzyjemnych dolegliwości ciążowych to wieczorami męczy mnie zgaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U mnie wreszcie wyszło słońce :) calla, ja szkołę rodzenia zaczynam od 9 maja. Jak się zapisywałam i mówiłam, że termin porodu mam na połowę lipca, to pani położna powiedziała, że w takim razie na szkołę najlepiej przyjść w maju (u nas zaczyna się zawsze od początku miesiąca). U mnie to wówczas będzie chyba już 30 tydzień. Co do włosów, to tak jak Ela już pisała - ja wliczam się w szanowne grono brunetek :) Beatris, trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo. Wracajcie szybko do zdrowia. U mnie skończone malowanie, powoli już wszystko uprzątnięte, choć to i tak tylko na trochę, bo jak się okazało kupujemy nowe mieszkanie i te które chcemy będzie akurat dostępne w sierpniu, tak też we wrześniu - październiku na nowym będzie malowanie i przeprowadzka. Nie ma to jak zły moment ;) Balbina, Tosia to według mnie przepiękne imię :) freuline, lekarzowi z kotem pewnie o toksoplazmozę chodzi. A wagę to masz chyba dobrą jak tylko 6 kg, ja mam na plusie 10 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć lipcóweczki Co do wagi to się nie będe wypowiadała ale wydaje mi się że mój brzuch jest ogromniasty. Co do koloru włosów to ja zaliczam się do brunetek. W tej chwili u mnie 27 tydzień i zamierzam w tym tygodniu zapisać się do szkoły rodzenia chociaż sama się zastanawiam czy warto. Tosia bardzo ładne imię sama się nad nim zastanawiałam ale zdecydowaliśmy że będzie zuzia. Piękna dziś pogoda chyba muszę się wybrać na jakiś spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry :) ja wstalam bardzo wczesnie ale musiałam odprawić do pracy chłopaka... potem poodkurzać w jednym pokoju i dopiero teraz usiadłam przed TV i kompem :) Od dzis jem troche inaczej ze względu na nagły przyrost wagi. Na śniadanko zjadłam średniej wielkości rogala z masełkiem (do wyboru mialam kajzerke lub chleb ) kubek mleka (zamiast kakao + cukier ) i do tego (niestety cały) serek wiejski :) troche tego było ale zazwyczaj jadłam dwie bulki albo duuuzego rogala :) zobacze co uda mi sie zjesc na obiad żeby to bylo bardziej zdrowe niz tuczące :) teraz ogladam pytanie na śniadanie i zaraz bedzie temat o stanikach ja je dobrac aby biust wygladal idealnie :) a wczoraj w ddtvn był temat o stanikach do karmienia ...ładne tam mieli niektore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×