Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

balbinka - Tak to już jest, chyba wszystkie teściowe wiedzą lepiej... pozostaje się przyzwyczaić i nie dać wejść sobie na głowę. Anusiak - ja też zauważyłam u siebie skurcze dosyć często. Na szczęście szybko ustępują, więc chyba wszystko jest w porządku. Niepokoi mnie za to ruchliwość mojego maluszka. Tak daje popalić w dzień i w nocy, że zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno tak ma być i czy wszystko w porządku. Ja jutro zaczynam 30 tydzień a obwód brzuszka 112 cm, 12 kg na plusie - okrągła, spora piłeczka z przodu, dobrze że choć boczki w stanie niezmienionym ;-) Jak tam wasze wyprawki dziewczyny? Ja wczoraj kupiłam komplet pościeli więc postępy są. Teraz poszukuję odpowiedniej wanienki. Na jakie stawiacie - normalne czy profilowane i w ogóle jakiej wielkości? Z komody kąpielowej się wyleczyłam, gdy zobaczyłam na żywo wielkość wanienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po świętach :) U mnie święta minęły rodzinnie :) Dużo spotkań, rozmów... i jedzenia :) Choć na wadze tego nie widać ;) Teraz parę dni i znowu długi weekend :) Fajnie!! Anusiak - 4 skurcze na godzinę to chyba dużo. Mnie się ostatnio lekarz pytał czy czuję skurcze i jak często - nie umiałam tego określić i na odczepnego powiedziałam, że raz na godzinę - to się przeraził! A tak naprawdę to może 4-5 razy na dzień czuję, że brzuch mi się spina. Oczarowanaaa - nie ma to jak miła atmosfera przy świątecznym stole ;) Ja chyba bym nie wytrzymała i wyszła!!! A już problem koloru wózka dla dziewczynki mnie powalił... to dziewczynki tylko w różowym mogą jeździć? Ubrane od stóp do głów na różowo, bawią się tylko lalkami (różowymi!) i mają rózowe sny :D Paranoja jakaś :D Moja znajoma opowiadała jak jej rodzinka marudziła, że kupiła córce czarny wózek i jeszcze ośmielała się niemowlaka ubierać w czarne body :D Balbiina - fajnie, że z dziedziusiem OK :) i jaki duży :) Freuline - no to nieciekawe miałaś święta. A lekarze... cóż, najleoiej nie chorować bo nie wiadomo na jakiego konowała się trafi... Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekam do wizyty w przyszlymm tygodniu a jak mnie drapnie znowu silny bol to na pogotowie pojade a jak z waszymi nogami sa spuchniete? ja mam bez wzgledu na to czy to noc czy dzien czy jest cieplo czy zimno czy duzo chodze czy nie:( a co do wyprawki to mam liste co w danym miesiacu musze jeszcze kupic:) teraz rożek pieluchy tetrowe pościel w przyszlym miesiącu wanienka i te duperele do kąpieli i pielęgnacji no a w lipcu wóżek:)bo tak to już wszystko chyba mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja jeszcze nie mam nic dla dziecka masakra jakaś , ale stwierdzilismy z mezem ze teraz w maju po 10 jak wezme wypłate to cała przeznaczamy na dzidziusia i kuujemy wyprawke . ja również mam wizyte w maju 12 i kolejne usg wiec moze sie dowiem kto tam zamieszkuje moj brzuszek tak na 100 % i rusze w wir zakupow. aha i ja mam usg co 3 tygodnie na każdej wizycie , a z tego co czytam to nie wszystkie tak macie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak mi tez puchna nogi i to bardzo ale jak poleze i mam wyzej nogi od pupy to troche przechodzi czasami butki nie oge wcisnasc na nozki . co do ruchliwosci dzieciaczka w brzuszku to ten dzidzius sie rusza duzo wiecej niz moj synus kacperek , i ze ten juz ma chyba adhd w brzuszku hihihihih taki zarcik . sadzi mnie tak po brzuchu a po kroczu to juz nie mowie, jak siedze to czuje jak mnie tam boksuje jakby mialo cos wypasc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana- jeśli chodzi o rozstępy to uważam, że w dużej mierze jest to kwestia genetyki. Moja siostra jest obecnie w 33 tygodniu ciąży i ma sporo rozstępów na tyłku i udach (na brzuchu nie ma). A muszę przyznać, że regularnie je smaruje dobrymi kremami. Nie przytyła dużo bo tylko 8 kg. Natomiast ja nie mam ani jednego. Mojej siostrze już przed ciążą (zwłaszcza w wieku dojrzewania) pojawiły się pojedyncze, małe rozstępy, a teraz oczywiście jest tego więcej. Czasem trzeba się pogodzić...Ale dzidzia wszystko wynagrodzi;) Jeśli chodzi o Twojego szwagra to strach się bać. Uwielbiam słuchać dobry rad facetów, którzy najlepiej wiedzą co to jest poród...Ale takie przypadki też chodzą po świecie.A skoro jego żona rodziła poprzez cesarskie cięcie to znaczy, że nie do końca wiedzą co znaczy rodzić naturalnie. Nie rozumiem dlaczego dziewczynka nie może mieć niebieskiego wózka. Ja też oglądałam wózki w sklepie "królestwo dziecka";) i spodobał mi się kolor turkusowy z czarnymi wstawkami. A też będę miała córcie. Zastanawiam się na takim: http://www.krolestwodziecka.com/wozek-wielofunkcyjny-polaris-niebieski-p-951.html powiedzcie co o nim myślicie, ponieważ w tym temacie też jestem zielona;) Pisałyście wymiary swoich brzuszków, więc ja też się chwalę:) Obecnie przytyłam (no, to nie jest akurat powód do chwalenia;)) 8 kg, obwód brzucha to 98 cm. Jestem obecnie w 28 tc 6 d ciąży. Co do samopoczucia to czuję się coraz cięższa;( Wczoraj zauważyłam, że znikły mi wewnętrzne kostki u nóg. Mojego męża rozśmieszyło to stwierdzenie- mnie nie do końca, bo to oznacza, że zaczynam puchnąć. Palce u rąk też nabrzmiewają. Jeszcze nie ma tragedii, ale się powoli zaczyna;) W nocy nie pamiętam ile razy wstawałam do toalety, bo mała polubiła naciskać na mój pęcherz. Moja przyjaciółka pocieszyła mnie, że to dopiero początek, a w 9 miesiącu jest najciekawiej.:) Sorki, że tak marudzę-to pewnie hormony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozek fajniuski . chodz dla mnie to za duzo czarnego chodz uwielbiam czarny kolor i wiekszosc ciuchow w szafie mam czarne . tak jak bym w zyciu dziecka w czarnym wozku nie wozila , wiem nei brudzacy ;-) ale wyobrazcie sobie 30 stopni lato , pot po dupie sie leje nam goraco a co dopiero takiemu maluszkowi w czarnym wozku skwar jak nie wiem poprostu solara . ale oczywiscie to tylko moje zdanie jest ja patrze pod kontem takim ze bardzo oraco nam jest w czarnym w wakacje i unikamy tego koloru , a dopiero w wozku na spacerze . a nie ma mozliwosci by dziecko stalo caly czas w cieniu w lato .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak ja nie mam problemów z nogami jeszcze a powiedzcie mi dlaczego buty na obcasie nie sa wskazane w ciazy ? jakie sa konsekwencje? jesli chodzi o wyprawke to niby mam duzo ciuszkow ale jeszcze mi brakuje troche ...mam wiele bodziakow spioszków czapeczek sukieneczek ale nie mam jeszcze wiele innych a to dlatego ze wiekszosc dostalam... a chce pojsc do sklepu i pare jeszcze kupic ładnych takich na wyjscie :) ALe to jeszcze nie teraz. Dostane L4 to tez zaczne kupowac ..myslalam o poscieli i reszcie ubranek, butelke smoczek i takie tam, w czerwcu kupie wózek a w lipcu to chyba sobie zostawie pieniadze na dziecko jak juz sie urodzi :) na pampersy i inne... balbina faktycznie masz czesto to usg. Ale nie wypowiadam sie bo co lekarz to inaczej :) Ja mam co 2 wizyte. Jesli chodzi o ruchy to faktycznie teraz mnie juz tak kopie ze szok :) calkiem fajnie...i nawet ostatnio to mi raczke wycisnela ze czulam ja pod skórą :) super uczucie :D i faktycznie tez mam wrazenie ze sie strasznie duzo rusza ale to chyba dobrze :) No i dosc czesto mi uciska na pecherz bo czasami mam az takie wrazenie paro sekundowe ze strasznie chce mi sie sikac a za chwile przechodzi :) to takie az szczypanie ....:D Faktycznie nie ma to jak komentarze osobz rodziny ...a najgorsze jest to jak ktos ma tupet zeby cos krytykowac a ty nie masz sumenia mu odpyskowac albo powiedziec ze nie ma racji a ja tak mam czesto :) ze sobie mysle po cichu ze to i tak nic nie da a niech se ktos pogada co ma do powiedzenia...a wydaje mi sie ze cisza z mojej strony i tak jest gorsza niz komentarz :D wystarczy tylko skierowac wzrok na ta osobe a potem np na swojego partnera :D to tez działa :D Wczoraj moja bratowa pytala sie mnie o imie dla mojej corci i mowie jej ze faktycznie nie mamy zadnego na oku bo w kazdym cos jest beee a ona do mnie z tekstem typu ze jest tyle ladnych imion ze wystarczy poszukac na necie a poza tym co tam duzo szukac przeciez kazdy zna i ma w glowie w pamieci imiona i moze sobie wybrac...a ja jej mowie ze zycze jej tej latwosci w wyborze przy swoich dizeciach bo to sie wydaje ale jak zaczynasz szukac to nagle to nie to tez nie a to juz wcale...dla kogos latwo jest wybrac imie ale dla swojego dziecka juz trudniej ... No i sie uspokoila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia lipcówka - genialna atmosfera... ale to normalne w tej rodzinie. Zawsze jak się spotykają wszyscy razem to muszą na kogoś "usiąść" i skrytykować od a do z. Bynajmniej jakby im to sprawiało przyjemność... Przeważnie to ja jestem przedmiotem docinek bo jako jedyna w całej rodzinie studiuję jak to niejednokrotnie od nich usłyszałam - bez sensu. Anusiak - u mnie też nóżki spuchnięte teraz cały czas. Na szczęście znośnie. Palce u rąk na razie w niezmienionym stanie. Balbinka - ja będę mieć w maju czwarte usg (poprzednie miałam w 22 tc.) ale to dlatego, że chodzę na NFZ. Atena - masz rację z tą genetyką. Ja miałam też za nastolatki pojedyńcze pod kolanami i w okolicach pach od przyrostu tkanki mięśniowej także nie wiem dlaczego wmawiałam sobie, że w ciąży mi się to nie przytrafi. Na szczęście rozstępy które mi wychodzą są płytkie i malutkie. Co do tego wózeczka - to właśnie oglądałam go w sklepie na Prażmowskiego w Krk. Wyglądał całkiem fajnie tylko mój mąż powiedział, że jakoś tak te amortyzatory w tym wózku mu nie odpowiadają ale to tylko jego odczucie ja tam patrzyłam bardziej na estetykę i pod tym kontem wszystko fajnie. Tak w ogóle to przypomniało mi się, że zapisywałaś się do szkoły rodzenia do Żeromskiego. Zaczęłaś już chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina ja też mam USG co wizytę u lekarza. Wizyty mam co 3 - 3,5 tygodnia.:) U mnie mała też coraz bardziej szaleje;) A najbardziej jej się podoba wciskać nóżkę pod moje żebro;) U uciskaniu na pęcherz też nie zapomina;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Oczarowanaaa + Balbina - dzisiaj pojechałam oglądać mój wymarzony wózek i ...w naturze nie przypadł mi do gustu, za to muszę odwołać wszystkie moje negatywne skojarzenia z Tako. Facet mi pokazał Tako Warrior i nie sposób się tym wózkiem nie zainteresować, a z tego co patrzę w necie to Wasza Capitiva podobna, ale jakoś taka ładniejsza jeszcze od Warriora (już kiedys wspominałam że kolorystyka tako jakoś mnie nie powala). Czy możecie mi powiedzieć jaka jest różnica między Warriorem i Captivą? Swoją drogą szok jak można zmienić zdanie jednak jeżdżąc wózkiem "na zywo" - teraz cały czas o nim myślę :) Te wózki chodzą jak masełko, a jakie mają fantastyczne te amortyzatory, na dodatek można je usztywnić jak dziecko podrośnie, rewelacja. Oczarowanaaa, bez urazy,a le Twój szwagier zachował się jak palant..szkoda słów, a ja tez nie wiem czy nie kupię niebieskiego wózka bo uwielbiam ten kolor :) Co do ruchów dziecka, chyba nie mamy się czym przejmować, moja Mała mam wrażenie, rusza się od kilku dni bez przerwy, szaleństwo mam w brzuchu, więc nie jesteś sama. A co do wyprawki - mam trochę ciuszków na 62 cm i...tyle..chyba marnie mi idzie :) Anusiak - znieczulenie chyba trzeba sobie sprawdzić w szpitalu w którym chcesz rodzić, w moim mieście wiem, że nie ma takiej mozliwości - brak anestezjologów, cięcie etatów. Położne mówią, że to masakra w 21 wieku, ale niestety polskie realia finansowe - taki anestezjolog musiałby byc przypisany na stałe do porodówki , czyli dodatkowy etat, a nawet dwa - bo jeszcze pielęgniarka anestezjologiczna. A na cesarkę się wzywa po prostu lekarza z chirurgii bo to trwa wiele krócej... Pytałaś o nogi, mi puchły gdzieś tak w 4 miesiącu a teraz całkiem nic, odpukać, chyba że biegam cały dzień bez odpoczynku to przy gumce od skarpetek zrobi się falbanka lekko spuchnięta. Freuline, współczuję smutnych świąt, mam nadzieję, że teściowa będzie ok, młoda kobieta przecież... Pytałaś o obcasy - w ciąży rozluźniają się stawy, ja nawet bez obcasów raz tak poleciałam na mokrej podłodze, że dobę ledwo kuśtykałam, nawet nie wiem kiedy mi noga podjechała, więc na obcasach możesz łatwo zwichnąć kostkę. Poza tym zmienia ci się środek cięzkości i zaburza równowaga. Ja sobie zresztą nie wyobrażam teraz dźwigać tego brzuchola na szczudłach :) A co do ubierania jest dramat, nie ma w co się ubrać, a jak się już ubierze to źle do lustra patrzeć, uff, byle do końca. Wczoraj przeryczałam nad ta moją krągłością i niepełnosprawnością chyba godzinę. Musimy się trzymać, już bliżej niż dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana- nadal jestem zapisana do szkoły rodzenia na Żeromskiego. Zajęcia mają rozpocząć się od 9 maja, ale prosili aby wcześniej zadzwonić i upewnić się czy nie uległ zmianie termin. Mam nadzieje, że dowiem się tam coś ciekawego i przydatnego. Do tej pory nie zdecydowałam, w którym szpitalu będę rodzić. Moja siostra tydzień przed świętami wylądowała na 3 dni na Kopernika. I co mnie zdziwiło nie narzekała. Położyli ją na sali poporodowej z 3 dziewczynami, które już urodziły, ponieważ na patologii ciąży nie było miejsca...Polska służba zdrowia;) Ale dzięki temu mogła podpytać dziewczyny o wrażenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po świętach, mnie to święta zmęczyly nic tylko przy stole się siedzi i czas mija, oczywiscie staralam sie duzo na dworze przebywac, a pogoda byla sprzyjajaca. W piatek pojechalismy do meza do domu, ogarnelam tam troche, odpoczelismy od tutejszego domowego zgielku, bylismy rowniez u rodzicow na grobach robic porzadki. W sobote wszystko mnie denerwowalo, w dodatku co chwile chcialo mi sie plakac, a mialam urodziny, mowie fest dzien, no ale to chyba takie humory. Zrobilam sobie tort i humor mi sie poprawil. :) W niedziele dmuchnelam swieczki, pomagal mi 16 miesieczny brat ale bylo smiechu. Od kilku dni boli mnie strasznie w plecach jak siedze cos jakby mnie przewialo taki bol, nie wiem moze taki urok ciazy, ze uciska mi cos. Mala siedzi mi na pecherzu bo czesto latam do wc, a tam dwie kropelki. Umowilam sie do okulisty na 18maja bylo najszybciej, by skonsultowac czy moge rodzic naturalnie.. a do ortopedy z bolami to powiedzieli mi termin na 16czerwca, jak ja nie moge tyle czekac, wiec musze osobiscie z doktorem rozmawiac czy mnie przyjmie wczesniej. Te bole to gin powiedziala ze taki urok ciazy, ale jak bardzo boli to trzeba skonsultowac, wiec wolalam zadzwonic i skonsultowac, bo czasem mam takie bole ze nie spie 3/4 nocy ciazko mi chodzic. W ogole czuje sie juz bardziej ociezala. Jesli chodzi o twardnienie brzucha to jesli jest do 6 razy na dobe to jest w normie, jesli wiecej to cos moze byc nie tak, tak powiedziala mi gin na wizycie. Ja mam 102cm, i 68kg, czyli 9,5kg do przodu. Ja mialam do tej pory 4usg, kiedys juz pisalam, pierwsze na potwierdzenie 5t, pozniej w 10, pozniej w 14t i 25t. Gin powiedziala ze czesto sie nie robi usg, ja chdze prywatnie na wzyte, a w osrodku na nfz rowniez mam karte by miec badania bezplatne. Teraz pewnie bede miala po 30tygodniu, czyli na kolejnej wizycie mozliwe ze bedziemy patrzec co slychac u malej. Moja mala w24t 5d iala wage 624 a wymiary BPD 6,35 co odpowiada 25t5d HC 22,73 24t5d FL 4,24 23t6d AC 19,76 Jesli chodzi o normy ktore sa wskazane na papierkach, to warto pamietac ze sa one podane wg komuptera ktory nie wie ze kobieta jest w ciazy, wiec najlepiej gdy lekarz zinterpretuje czy wyniki sa prawidlowe czy nie. Ja odpukac uporalam sie z infekcjami i na razie poki co mam spokoj. A na drogi moczowe bralam femisept uro. Jadzia- jesli chodzi o serce dziecka to ja majac badanie w 14t mialam stwierdzone serce dziecka do obserwacji bo lekarz powiedzial ze ma zwiekszone cisnienie w lewej komorze, fale zwrotna w obrebie przewodu zylnego, a w badaniu w 25t nie bylo po tym sladu i doktor powiedzial ze wszystko jest w porzadku. Freuline- jesli chodzi o stazystow przy porodzie to wcale nie musisz wyrazac na to zgody. Polecam to: http://www.papilot.pl/ciaza/12605/2/Ile-osob-potrzeba-do-rodzenia-POZNAJ-SWOJE-PRAWA.html Mi od przedwczoraj puchna stopy, duzo nie chodze a wczoraj wieczorem mialam stopy jak banki, do tego dlonie rowniez mi puchna. Zastanawiam sie czy to nie za wczesnie.. Chodze w baletkach i trampkach, jedne szpilki jakie mam to obcas okolo 3cm i je zakladam np na niedziele na wyjscie, chcialam zalozyc wyzsze 9cm ale nogi sie mecza bo osrodek ciezkosci sie zmienil przez brzuch i wole szpilkami nie ryzykowac. Z reszta w trampkach mi najwygodniej. Do tego dalej nie mamy imienia dla malej, Kasia,Jadzia to byly typy ale teraz nie wiem.. Ja nie mam rozstepow, jednak naczynka mi pekaja na brzuchu. Ide usiasc sobie w altanie bo fajna pogoda na dworze, zajrze wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnula18/
cale szczęście że jeszcze nie planuję dziecka, jak widzę te grube mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebra - Captiva przede wszystkim ma zupełnie inny stelaż, wydaje się być porządniejszy i zdecydowanie bardziej wytrzymały od tego w warrior. Ma też większe i szersze koła dodatkowo z możliwością odpięcia ich poprzez jedno kliknięcie gdy chce się np. włożyć stelaż do samochodu albo po prostu umyć. W gondoli grubszy materacyk. Nie wiem jak jest w Warrior ale wypięta gondola może spełniać funkcję kołyski, tak samo jak fotelik samochodowy. Obicie gondoli można całkowicie ściągać do prania. Co mi się bardzo spodobało, to na spacerówce, miejsce gdzie są nóżki pokryte jest eco-skórą a nie materiałem z folią więc jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości no i estetyka inna. W ogóle miałam wrażenie, że obicie jest uszyte zdecydowanie lepiej niż w warrior. Atena - Na Kopernika bardzo często jest tak, że leżą te po porodzie razem z tymi z patologii. Bratowa mojego męża z bliźniakami leżała tak 2 tygodnie. Oprócz tego nie narzekała na personel. Ja zdecydowałam się jednak na poród poza Krakowem - na nowej porodówce w Bochni przede wszystkim dlatego, że tam jest pewność, że nieodpłatnie dostanę znieczulenie. Czego nie gwarantują ani na Żeromskiego, ani na Kopernika. Z Ujastku się wyleczyłam, bo na chwilę obecną jest przepełniony i odsyłają gdzie indziej a ja wolałabym mieć gwarancję, że tam gdzie pojadę na pewno mnie przyjmą a nie będę błądzić z porodówki na porodówkę. Ciekawe jakie będą wrażenia ze szkoły rodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz oczarowanaaa, ja oglądałam najnowszego warriora 2011 i miał wszystko co mówisz o captivie - skórzany podnóżek, gondolę z funkcją kołyski, koła odpinane na jeden click, ściąganą tapicerkę :) Zobaczymy, w moim mieście jest ponoć hurtownia Tako, muszę ją zlokalizować i pooglądać więcej tych wózków, ale trochę się napaliłam. Mi najbardziej podobają się całkiem jednokolorowe, zbaczymy czy uda się taki znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowka i Zebra, ja jestem tuz za wami w kolejce do urodzin, bo w poniedzialek, Wszystkiego najlepszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebra - nowego warriora 2011 nie widziałam - nawet nie wiedziałam, że taki jest, tego co widziałam miał rączkę skórzaną ale podnóżek z materiału pokryty taką folią śliską. Najlepiej pooglądać na żywo ;-) w Warrior jest o tyle fajny, że jest możliwość wybierania kolorów z wszystkich wcześniejszych kolekcji jumpera więc wybór jest na prawdę ogromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w sobotę, z młodym świętowałam bo on miał imieniny, mówię mu wszystkiego najlepszego, a on wyszczerzył ząbka i mówi taaaaaaaa :D usmiałam się że szok! Zebra, Ela również wszystkiego co najlepsze! Dużo usmiechu i radosci w sercu, i szczęśliwego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, u nas święta na dużym luzie, śniadanko u rodziców, potem wyjazd do teścia. jakbym miała wysłuchiwać takich andronów, to bym po prostu nie jechała do rodziny, wybaczcie ale nie mam w zwyczaju się męczyć. na szczęście moja rodzina się nie wtrąca tylko pyta w czym nam pomóc;) kochani są i zawsze mogę na nich liczyć. poniedziałek, pełen luzik, włóczenie się po starówce, lody. spacery bardzo dobrze mi robią na kręgosłup, jak tylko skończę nierówna walkę z kurzajką to zacznę chodzić na basen. u mnie na razie brak opuchnięć, choć w cieplejsze dni nogi puchły. chłodna kąpiel i leżenie ze stopami w górze pomagały. dłonie mi nie puchną, rozstępów na razie brak ale używam kremów od samego początku. w okresie dorastanie zrobiło mi się tego sporo - przyrost masy mięśniowej, treningi... ciekawe czy kremy uchronią mnie do końca ciąży no i po porodzie. a propos kąpieli, pisałam już o sposobie polecanym przez położne w jednej ze szkół rodzenia. przy suchej skórze, zamiast oilatum - parafina. pięknie nawilża, kosztuje grosze, działanie ma identyczne jak oilatum. kilka moich koleżanek stosowało i polecają. ja mam jakieś małe opakowania mustelli na sam początek, potem przerzucę się na hippa, niveę lub johnsona (jeśli wszystko będzie ok). z wyprawki na razie mam ubranka, nosidło, podgrzewacz, czapeczki, niedrapki. resztę mam upatrzoną na allegro ale kupię jak przywiozą meble do pokoju małej, na razie nie mam gdzie trzymać (mama śmieje się, że wychowaliśmy się w 2 pokojach w 4 osoby a ja nie mam miejsca w 2 osoby w 3-pokojowym mieszkaniu;)) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny- doradźcie niedoświadczonej przyszłej mamie:) Kupujecie przed porodem laktator? Jak tak to jaki? Czytam opinie o różnych odciągaczach pokarmu i powiem szczerze, że się pogubiłam, zresztą nie pierwszy raz;) Słyszałam dwie skrajne opinie- że nie ma sensu kupować laktatorów jak zamierza się karmić piersią, natomiast druga mówi, żeby kupić ponieważ pomaga przy nawale pokarmu. A jakie Wy macie zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki po świętach, u mnie przebiegły standardowo na leżąco, choć mąż zawiozł mnie też do mamy, tam też łoże dla mnie rozłożyli ;) W 1 dzień świąt nawiedziła mnie teściowa, a że jeszcze nie miała okazji widzieć mojego brzucha patrzyła się na mnie jak na zwrzaka w zoo, co mnie strasznie wkurzało, a jak powiedziała, że marnie wyglądam (7 miesięcy bez spacerów i tylko leżenie) to poryczałąm się w łazience, napakowałam na twarz masę fluidu , żeby się nie czepiała :) No ale już nie dlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zebra warrior 2011 rozni sie ogromnie od captivi , stelarzem , kołami ktore sa szersze i wygodniej sie wozek prowadzi , lekko ze sam prawie jedzie . ogolnie wszytkie wozki sa fajne ale captivia poprostu wizualnie bardziej mi sie podoba jest taka bardziej bym powiedzial sportowa a warrior mi przypomina bardziej jumpera . u mnie w miescie jest akurat siedziba producenta ;-) wiec jade prosto do firmy i tam ogladam wszystkie wozeczki . tak samo jak i producent coneco ;-) ale jednak zdecydownaie wole tako bo jest to w 100 % polski wozek a coneco jednak chiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dziewczyny, Ja juz czuje sie tak, jakby to byl juz lipiec. Brzuch olbrzymi, ciezko sie nawet oddycha, i na dworze gorace lato. Jakie temperatury beda w lipcu nawet nie chce sobie wyobrazac, skoro w kwietniu codziennie jets 23 stopni, a dom sie nagrzewa nawet do 25, co sie odczuwa jako naprawde goraco. Pije wode jak smok, co chwila latam siku i widze, po obraczce, ze mi tez rece z lekka puchna. I pomyslec tylko, ze moj maz opowiadal, ze jak w 2001 roku bral slub ze swoja byla zona 21 kwietnia, to ich zasypywalo w tym dniu sniegiem. Gadalam wczoraj z sasiadka, ktora miala swoje 4te dziecko w wieku 42 lat, i ta powiedziala, ze ciaza w wieku 20 paru lat to pryszcz, a ta po 40stce to galery rzymskie, w tej ostatniej, to ona rano czasem nie miala sily z lozka wstac. Kocio-Rybka, no ale tesciowa to ci wyjechala z komplimentem. Ja bym jej na pewno cos przyrznela z grubej rury, ze mnie dyplomata to zaden. Nie przejmuj sie, niestety nie mozesz miec wplywu na to, ze tesciowa ma zero poczucia taktu i empatii. Ciaza to nie jest okres, kiedy mozna startowac w konkursie Miss Univers, ale po ciazy przeciez wszystko wroci do normy, co wiecej wiele kobiet osiaga szczyt swojej pieknosci i powabu dopiero po urodzeniu dziecka (moja mama mowila, ze nigdy nie miala takiego szalonego powodzenia u mezczyzn jak po urodzeniu 2ki dzieci). Wszystkiego dobrego, spadam odpoczywac w pozycji jako tako horyzontalnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka:) tez lipiec
chyba zapomniałam swojego nicka:) czytam Was dziewczyny cały czas a teraz właśnie jestem na etapie decydowania się na wózek i też podoba mi się ta Captiva, no ale nie widziałam jej na żywo, oglądam natomiast na stronach i widzę, ze jest jakaś Captiva Mohican i druga, ta pierwsza jest tańsza i najchętniej bym już ją zamówiła, w tajemnicy, bo mój mówi, że ten Warrior czy Jumper też jest fajny a tym sposobem niedługo dojdę do 2 tysięcy no ale proszę o radę tych, które widziały na żywo - czym te Captivie się różnią?? No i nie mogę zdecydować się na kolor, na żywo to zawsze inaczej wygląda, podoba mi się czerwony i zielony, wózek dla chłopaka, doradzicie coś? Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka:) tez lipiec
chyba zapomniałam swojego nicka:) czytam Was dziewczyny cały czas a teraz właśnie jestem na etapie decydowania się na wózek i też podoba mi się ta Captiva, no ale nie widziałam jej na żywo, oglądam natomiast na stronach i widzę, ze jest jakaś Captiva Mohican i druga, ta pierwsza jest tańsza i najchętniej bym już ją zamówiła, w tajemnicy, bo mój mówi, że ten Warrior czy Jumper też jest fajny a tym sposobem niedługo dojdę do 2 tysięcy no ale proszę o radę tych, które widziały na żywo - czym te Captivie się różnią?? No i nie mogę zdecydować się na kolor, na żywo to zawsze inaczej wygląda, podoba mi się czerwony i zielony, wózek dla chłopaka, doradzicie coś? Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka:) tez lipiec
Sorry za podwójny wpis...kurcze jaki ja miałam ten nick...:) pewnie gdzieś spację nie tak dałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka:) tez lipiec
zaczerniłam się na nowo:) przespałam się w dzień i teraz w ogóle nie chce mi się spać :) oglądam dalej...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×