Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość Nie wygońcie mnie tylko :)
i w którym tygodniu zaczęłyście coś kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja równiez biorę ten magnez b6 i skurcze mam nadal ale juz nie tak silne, w kazdym razie juz nie z tego powodu tak czesto budze sie w nocy ze wszystko mi dretwieje. Freuline- widze aptetyt dopisuje :) to dobrze, ja tak uwazam jesli jest to dobre dla organizmu nie ma potrzeby sobie odmawiac, widocznie dzidzia sklania mame do roznych pysznosci ;) Kasiu- ja mam laktator dokladnie taki: http://allegro.pl/philips-avent-laktator-reczny-i1549143043.html a i butelke tej firmy mam 260, dostalam to w prezencie wiec jeszcze zdania nie mam. W dodatku jesli chodzi o wkladki laktacyjne to w zestawie byly plastikowe. Przymierzalam je pod stanik, dobrze leza ale wydaja mi sie dosc dziwne. A butelke antykolkowa mam dr brownsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelko, czytalam, ze laktator lepszy jest reczny, bo mniej niszczy piersi, w dodatku kobieta, ktora przez prawie cale karmienie dziecka siedzi z nim w domu uzyje go moze raz czy dwa, jak trzeba gdzies samej wyjsc (do dentysty itd), a moze i wcale go nie uzyc ani razu, wiec nie ma co inwestowac w elektroniczny. Ja przez 3 miesiace codziennie po 2 razy dziennie sciagalam mleko, bo nosilam go do zlobka, i to wystarczyl mi reczny laktator, bylam z niego calkowicie zadowolona. Do nie wygonce mnie tylko - osobiscie uwazam, ze to nierozsadne, by przygotowanie wyprawki odkladac na sam koniec ciazy, kiedy kobiecie jest ciezko juz nawet wyjsc do sklepu po bulki, juz nie mowiac o jakichs maratonach sklepowych i wybieraniu chegokolwiek przez bite godziny. W pierwszej ciazy kompletowanie wyprawki zaczelam powoli w zasadzie odkad sie dowiedzialam sie o ciazy. Troche mi zeszlo czasu z tym, bo zbieralam pomalutku po znajomych, po rodzinie, kupowalam uzywane w internecie, to wszystko potrzebuje duzo czasu, aby to wyszukac i organizowac. Oczywiscie jak ktos ma mnostwo kasy, to nie ma problemu, zajezdza wielkim samochodem przed Smyk, idzie z lista w reku i kupuje wszystko po kolei jak leci, laduje do bagaznika i juz. Ale jak ktos musi oszczedzac, to musi na to sporo czasu przeznaczyc. Albo czas albo pieniadz, stara zasada kapitalizmu :). W 7m miesiacu mialam juz w zasadzie wszystko, i cale szczescie, bo nie dosc na koncowke mialam watpliwa przyjemnosc wegetowac w najgoretszy lipiec za ostatnie 50 lat, wiec wyjscie gdziekolwiek to bylo wyzwanie, no i jeszcze urodzilam 17 dni przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwoka, mysle, ze w tym morzu wpisow nie odszukasz juz mego maila, wiec podaje ci go jeszcze raz: laxandra06 na gmail kropka com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki U mnie dziś szaro i ponuro jeśli chodzi o pogodę ale mała bardzo rozrabia. Od dziś zostało mi już tylko 100 dni do porodu. Boże jak to szybko leci. Lecę się oporządzić i odezwę się później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie . co do lekarza to ja place rowniez stala kwote 70 zł w tym mam co 3 tygodnie usg + np pobranie krwi i moczu do badania i on sam do laboratorium oddaje i wyniki ida prosto do niego . + 2 usg 3D i nagranie na płytke w ciazy i wizyta co 3 tygodnie. karzde usg trwa od 15 do 25 minut i zawsze mamwszytkie wymiary podane i zdjecie . za to chodze jeszcze do jednego ;-) do ordynatora ginekologi i poloznictwa ze szpitala gdzie bede rodzic i place za wizyte 150 zł ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie rowniez szaro , ponuro , zaraz bedzie padac i nie wiem co ze soba zrobic dzisiaj jak sie ogarnasc nic mi sie nie chce . chyba pojde z malym do magicznej krainy magiczna kraina to cos takiego ;-) http://www.magicznakraina.com.pl/ wpada tam na 2 godziny to wyhodzi taki zmachany ze w domu pada i spi 3 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wagi dzidziusia moj szkrab w 25 tc i 4 dniu wazył 895 gram . i snilo mi sie ze kurde urodzilam core 4,5 kilo hihihihihihi obecnie mam juz 27 tc i 2 dzien ale na tych kalkulatorch w neci wychodzi mi 28 tydzien .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też 27 tydzień a na ostatnim usg które miałam ze dwa tygodnie temu lekarz powiedział że mała waży już 1 kg i że może być dużą dziewczynką do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki:) Kornalka, ja osobiście jeszcze nie wypróbowałam żadnego laktatora, ale też słyszałam, że lepszy ręczni niż elektroniczny...ja jeszcze zastanawiam się czy kupic, ale raczje tak, bo jeśli uda mi się karmic naturalnie to pewnie się laktator przyda, bo po macierzyńskim wracam zaraz do pracy i chciałabym, żeby dzidzia jeszcze piła wtedy moje mleczko:) ale zobaczymy w praniu jak to wyjdzie:p ja sobie już śniadanko pyszne zajdam: kajzerki z kolorowymi dodatkami, wypaśne, bo jest wszystko (szczypiorek, ogórek, pomidor, sałata, szynka) i do tego herbatka...mniam:D wybieram się później po wypis ze szpitala i muszę się zapisac też na kontrolę po szpitalu...mam nadzieję, że nie będzie padac, bo z powrotem chciałabym sobie spacerek zrobic, żeby się troszkę dotlenic, a ze szpitala to jest taki dośc kawałek drogi, ale idzie się w górki więc fajnie, ale w tamtą stronę to autobusem tylko, bo pod górkę:) zamierzam też zapytac o szkołę rodzenia, bo dowiedziałam się, że jednak jest i to darmowa w moim szpitalu, więc zapytam...może bym się załapała na kilka zajęc...tylko szkoda, że mój mąż jest sceptycznie do tego zastawiony i raczej się tam ze mną nie wybierze, bo uważa że to niepotrzebne, a ja wiem że na pewno coś bym z tych zajęc wyniosła, bo to pierwsza moja ciąża i jestem zupełnie zielona. Jak nie, to nie...zmuszac nie będę i pójdę sama:( miłego dzionka dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie pomyłka jutro się zacznie 27 tydzień :-) pośpieszyłam się to chyba dlatego, że chciałabym już mieć malutką przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szkoły rodzenia to u mnie termin darmowej szkoły jest na 6 czerwca ale położna powiedziała że to nie za późno i że to kurs przyśpieszony. Co dziwne to bardziej mój mąż nalegał na tą szkołę rodzenia niż ja ale chętnie pójdę bo podobno fajne są te zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi wczoraj się śniło, że urodziłam półroczne dziecko:o a dziś, że jadłam kaszankę w sklepie RTV/AGD :D już od dawna mi się głupoty śnią, ale jakiś czas był spokój, a tu zaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. U mnie pogoda taka deszczowa. Dzis mam wizyte u ortodonty, nosze aparacik i mam wymiane gumek i drucika. ale to dopiero o 11. Co do rozstepow to u mnie ich nie ma, narazie:) Nie stosuje nic specjalnego bo zwykly balsam nivea do bardzo suchej skory, czasami oliwke. A kazdy mowi, ze brzuszek mam juz duzy.:) Do szkoly rodzenia sie nie wybieram, mimo ze to moja pierwsza ciaza. Rodzic raczej mnie nie naucza, pewnie bede tak spanikowana przy porodzie, ze zadnych porad bym nie pamietala. Z reszta musiałabym sama chodzic, bo chlopak za granica wiekszosc czasu spedza:( A co do wizyt u gina. Ja jezdze co 4 tyg i place 100zl. W takim zadupiu mieszkam, a ginekolog tak sie ceni. Rozumiem w wielkich miastach:) co prawda jest to najlepszy gin w miescie. Moze tez tak duzo bierze, bo jest ordynatorem w szpitalu. To raczej on bedzie odbieral moj porod:) Denerwuje mnie on troche, bo bardzo zdziera kase. Jak sie pytam np ile place to on "dawaj wszystko co masz". I to tak powaznie mowi. Kiedys chcialam plytke z usg to nagral mi na swojej, mialam mu odkupic, ale jak upomnialam sie o 10 zl, ktorego mi nie wydal na poprzedniej wizycie, to powiedzial ze nie musze odkupowac plyty, a wzamian wzial to 10zl. Zła bylam, nie wiedzialam, ze taka plyta az tyle kosztuje. Ale co poradzic jak ja nie potrafie sie odezwac, bylam zadowolona, ze z dzidzia wszystko ok.:) Elu - To ja jestem nierozsadna:( Bo dla dziecka mam tylko lozeczko i materac. Dostalismy od znajomych. Nie mam nic poza tym :( Czekalam az zrobimy remont, a teraz to sama nie wiem na co czekam. Kazdy mowi, ze za szybko cokolwiek kupowac, a ja taka podatna jestem na wplyw innych. Na chlopaka nie mam co liczyc, on ma tyle spraw na glowie, ze chyba zapomnieal, ze w brzuszku mam mala dzidzie. Smutno mi z tego powodu, ale jak mu cos wspominam o tym on mnie przeprasza i mowi, ze taki juz jest:( Dzis wam troszke pomarudzilam, ale same pisalyscie, ze po to tez jest to forum:) Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Jadzia, jasne że po to jest forum więc użalaj się ile wlezie:D a ten Twój doktorek to naprawdę kawał dziada skoro tak zdziera:o qrcze, chyba nici z mojego spacerku, bo właśnie zaczęło padac, ale jestem zła, no ale trudno się mówi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie jak narazie świeci słonko:) Balbina to dobrze Ci wychodzi bo 27tc2d liczy się już jako 28 tydzień:) Kasia 508 mi się śniło ostatnio ze urodziło sie dziecko a myśmy nic nie mieli,każdy za czymś biegał mąż za łóżeczkiem mama za pampersami a ja za wanienka i wózkiem,a jak juz wózek przytachałam do domu to sie okazało ze mała się już do niego nie mieści także takie głupoty chyba się nam będą coraz częściej śniły:) A dzisiaj się mi śniło ze urodziłam i tak mi mleko sikało z jednej piersi i zamiast dziecka przy cycku siedział kto????KOT!!! to dopiero masakra:) Ja się dziś wybieram do fryzjera,a co do fryzur tez miałam jeden bok wycięty a tera jestem na etapie zapuszczania go masakra,ale jeszcze z 5 cm i będzie wszystko równe,powiem wam ze takie asymetrie są fajne ale pod warunkiem ze odświeżamy co jakiś czas bo jak później się decydujemy na zapuszczanie takiego wygolonego boku to już jest gorzej:) A co do tej wagi to Wam powiem ze jak ja byłam to byl 25tc5d i mała miała 786 i powiedział ze jest malutka,wiec któraś miała podobnie chyba balbina z tego co pamiętam mówiła ze lekko ponad normę? Ile lekarzy tyle opinia każdy co innego mówi:) A waga jest taka tez pi razy oko bo dokładnie sie nie da wyliczyć z tego co mi lekarz mówił.Dobra ja zmykam wiec miłego dzionka życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja wlasnie odprawilam meza do pracy, a sama z powrotem do lozka ;) Chyba pochwalilam wczoraj ze moje skurcze ustapily bo dzis w nocy myslalam ze umre tak mnie wszystko bolalo, w dodatku co godzine do toalety i jeszcze paskudny katar mnie dopadl, teraz to mi doslownie z nosa cieknie i jeszcze krew leci. Wczoraj wkradl mi sie maly blad za co z gory przepraszam, odpisujac o laktatorach mialo byc Kornelko, nie Kasiu. balbina- 27t2d- liczy sie juz jako 28 bo wlasnie go rozpoczelas. Ja juz mam koncowke 28. Ale ten czas leci. Wlasnie sie dowiedzialam ze az tak nie musze pakowac dziecka do szpitala bo tam gdzie rodzic bede daja ciuszki dziecku, no chyba ze ktos chce miec dziecko we wlasnych ciuszkach to mozna wziac swoje. Moje pytanie jest takie czy warto miec na poczatek spiochy,body na 58 czy od razu na 62? I czy na lato sprawdza sie rampersy? maly po ktorym mam ciuszki urodzil sie zima i przewaznie ma body z dluzszym rekawem, a podejrzewam ze w lecie bedzie cieplo i nie chcialabym przegrzac dziecka w ubranku. Jadziu- jakby mi lekarz tak powiedzial to nie wiem co bym mu zrobila, plyta dvd kosztuje okolo 1,50 taka najzwyklejsza przynajmniej u nas. Moja gin bierze 80, i mowie ze tak co 3 tygodnie plus recepta to ze 200zl razem lekko idzie, ale sa lekrze ktorzy biora 150 200 za wizyte i wykonuja to samo co moja wiec mysle ze nie jest tak calkiem najgorzej. Prywaciarze kas fiskalnych nie musza miec, mysle ze gdyby mieli to juz by tak sie nie cenili. U mnie tez deszczowo, masakra. Milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelko- mi doktor powiedzial ze wage sie szacuje a to czy jest ona za wysoka niska czy w normie okresla sie na podstawie statystyk, jakos tak to ujal. A jeszcze chcialam zapytac czy duza masa dziecka szacowana jest wskazaniem do cc? Bo np znajoma mi opowiadala ze lekarze blednie kazali kobiecie rodzic naturalnie gdzie powinni przeprowadzic cc i dziecko mialo np zwichniety bark lub jakis inny uraz po ktorym musialo byc rehabilitowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepoprawna ootymistka fajnie, ze bedziecie miec wlasne M, ale wspolczuje czasu z takim maluchem przeprowadzka nie bedzie pewnie latwa Ela dzieki Justyna gratuluje studniowki, ja mam jutro i mysle jak zrobic, by nie byl to zwykly dzien. Ja mam wizyte dopiero w maju, wiec nie wiem jak duzy jest moj wielkolud w 22+3 wazyl 470 g, szacunkowa waga plodu w tym okresie to 450g, wiec teraz moze wazyc kolo 910 g , tak sie szacuje 26 tydz. Te wyliczenia sa oczywiscie oparte na statystykach i usrednieniach, ale okreslaja mniej wiecej rozwoj dziecka. U nas leje i wieje, ale od weekendu podobno znow bedzie ladnie, moze nawet parenascie stopni na plusie. Ja tez bywam na zamknietych placach zabaw z dzieciakami, fajne miejsce , by spotkac sie ze znajomymi na pogaduszki, dorosli paplaja, a dzieci szaleja. Mozna tez cos na miejscu przekasic i fajnie spedzic troche czasu, gdy aura nie sprzyja wyjsciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowka ja mam i takie i takie rzeczy, moze byc roznie, niekoniecznie bardzo goraco, ubranka mam mieszane troche 58, wiecej 62, najwyzej bedzie przewiewniej:), ale moja dwojka miala 54cm, wiec nie podejrzewam, ze bedzie inaczej i to 58cm bylo jak worek. Duze dziecko moze byc wskazaniem do cc, ale nie musi wszystko zalezy od elastycznosci matki, jak rozchodza jej sie biodra, a dokladnie miednica. Duze dziecko wg klasyfikacji to takie co ma powyzej 4,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilkę... dziewczyny nie czuję ruchów malej od wczoraj wieczora a w sumie to ostatnie czułam o 16,30 pożniej poszlam szybko spać bo coś mi tak niemrawo bylo a dzisiaj od rana cisza juz zjadlam batona dzwigalo mi się bo takie to cholerstwo slodkie ale dalej nic:( wiem ze moze panikuje ale czym jeszcze mloda zachecic do kopania? callla ja nie mam gg wydawalo mi sie ze pisalam Ci już o tym a jak nie to przepraszam:/ wiec chyba ktos sie podszyl:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedzialy wagi plodu tydz..........10centyl..........50centyl.........90centyl 26 ..............483g..............841g..............1280g 27 ..............584g..............983g..............1476g 28...............708g.............1148g.............1689g 29...............852g.............1331g.............1915g 30..............1014g.............1529g.............2151g Wg tych danych 786g w 26 tyg to jakis 40 centyl, moj mial w 23 tyg 35 centyl, wiec podobnie, male dzieci rodzi sie lzej, a potem maja parenascie lat na wybicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak poloz sie na plecach i zakaszcz w dlonie, albo uzyj dzwoneczka lub latarki, maluch powinien sie przebudzic, jak nie zrob kilka przysiadow i lekkich sklonow do przodu, potem sie poloz. Pogoda jest dla nas senna i dla maluchow tez, moj tez spal cala noc, rano kopnal z 3 razy jak uslyszal budzik i glos taty, a teraz dalej spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja studniowki mialam wg kalkulatora dwie, jedna z om druga wg zaplodnienia i tę wg om mialam wczoraj, ale specjalnie nie swietowalam. Bawilam malego urwisa i to dziecko ma tyle energii ze szok, a ja juz nie tak na silach by bawic sie z nim na calego. Wiec godzinka wczoraj mi wystarczyla. Ale dobre i to bo mama mogla odpoczac troche i zajac sie czyms innym, a nie tylko malym. O ubranka pytam bo maly jak sie urodzil mial wpisane 55cm, ale wcale az tyle nie mial i w sumie poczatkowo topil sie w 58, a mama miala tylko 2 lub 3 sztuki i zastanawiam sie czy jest sens kupowac jeszcze na 58 czy to wsytarczy co mam? dzieci sa rozne, np mojej kuzynki dziecko ma dwa miesiace a juz zaczyna 68. Poza tym martwi mnie troche jeszcze jedna kwesia i widze ze nie jestem sama. Mala ruszala sie regularnie o stalych porach w dzien jak i w nocy, a od dwoch dni jest duzo ciszej, czasem troszke sie ruszy a czasem w ogole, np wczoraj nie czulam specjalnie ruchow i nie wiem czy to powod do zmartwien? Moj maz juz pytal czy mala ciagle spi ze o stalych porach sie nie rusza az tak wiele lub w ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ale ja mam ostatnio problemy ze spaniem :O Masakra, a potem pół dnia nieprzytomna chodzę. Co do prezentów komunijnych, to ja też idę 8 maja na komunię i daję po prostu kasę, tym bardziej że idę do dziecka, które dosłownie wszystko ma, więc nie będę się wysilać i wymyślać, a tak niech dostanie kasę i sama sobie wymyśli co tam chce. Co do nocnych skurczy łydek, to od kiedy biorę magnez skurcze nie występują :D kwoka, z tą przeprowadzką to sama sobie współczuję ;) choć pocieszam się tym, że to jest przeprowadzka w ramach jednego bloku (w końcu przeprowadzam się tylko z 4 piętra na 1 ;) ) no i w tym, że mi rodzina pomoże. Z Małym przeniesiemy się na kilka dni do mojej mamy, z właścicielami nowego mieszkania jesteśmy tak umówieni, że wcześniej pozwolą nam tam już wszystko odmalować, a potem tylko trzeba będzie się zebrać i wszystko poprzenosić. Przy porządkach mama mi pomoże, przy noszeniu tata i bracia mojego Damiana, tak też jakoś to będzie. Przynajmniej tak się od kilku dni pocieszam, bo cóż innego mi pozostało ;) Wychodzę z założenia, że trzeba się cieszyć, tym że będą piękne trzy pokoje, zamiast dwóch, w których z ledwością w dwójkę się mieścimy. Grunt to myśleć pozytywnie :D Choć mam wrażenie, że jeszcze nie raz i nie dwa, Wam tutaj z tytułu tej przeprowadzki będę się żalić i marudzić, w momentach spadku formy ;) A zamknięte place zabaw? Co to takiego? I gdzie to można znaleźć? :D (nie ma to jak profesjonalne pytanie ;) ) anusiak, co do ruchów to chyba spokojnie, mój też ostatnimi dniami jakiś taki śpiący chyba jest bo sobie robi długie przerwy, albo rusza się gdy śpię, bo wczoraj wieczorem już powoli zaczynałam panikować, a mój mi tylko mówił, że spokojnie, Młody pewnie śpi, no i w nocy gdy spałam to młody podobno buszował, bo mój trzymał mnie za brzuchola i mówi, że czuł bardzo wyraźnie i mocno kopnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj mial 68 cm dopiero w polowie 5 miesiaca, a to w tym przypadku oznacza grudzien, dlatego mam tradycyjne spiochy, mniejsze rampersy i mnostwo bodziakow. Przy malych dzieciach nie wszystkie ruchy sa mocno wyczuwalne, wszystko jeszcze zalezy jak dziecko jest ulozone, ja mojego faceta czuje lekko, nie wiem co to bolesne kopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki ;-) Ja jak zawsze rozpoczęłam dzień od oglądania biustu i smarowania się. Muszę przyznać, że rozstępy na piersiach się znacznie spłyciły z ciemnoczerwonych pręg zrobiły się niemal niewidoczne kreseczki mam więc motywacje by dalej działać. Kornelka pytałaś o buteleczki aventu i wysłałaś link. Ja wczoraj zamawiałam butelki i przekażę wam to co się dowiedziałam bo może się okazać bardzo cenne. Uwaga Eli co do tego, że te tańsze butelki mogą zawierać BPA jest jak najbardziej słuszna i trafiona. Znalazłam wczoraj na aukcji tanie butelki aventu, na aukcji nie pisało nic na temat czy zawiera BPA czy nie napisałam więc na gadu gadu do pana który wystawił licytację. Zostałam uświadomiona, że wystawione butelki są ze starej partii i są wykonane ze szkodliwego BPA. (Kornelka to samo tyczy się butelek, do których linka wysłałaś) Pan był tak miły, że uprzedził mnie jak nie dać się oszukać na allegro i rozpoznać czy butelka jest ze starej partii czy jest nowa. Po pierwsze powinno być na pudełku oznaczenie, że nie zawiera BPA po drugie pewność jest gdy butelka aventu jest w lekko miodowym odcieniu lub mleczna - lekko matowa (jeśli jest zupełnie przeźroczysta bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest ona ze starej partii po mimo częstych zapewnień sprzedawców, że nie zawiera BPA) Cena nowszej butelki 125 ml bez BPA to koszt około 20 zł. Pan zwrócił mi uwagę na to, by uważać na butelki nie tylko te z allegro ale również te sprzedawane w supermarketach (teretycznie nie do końca zgodnie z prawem) po wysokich cenach. Przykładowo znalazłam w jednym markecie butelke aventu ze starej partii za 25 zł... a to już jest totalne przegięcie. http://allegro.pl/avent-philips-butelka-125ml-0-bpa-1sztuka-zlota-i1529372715.html (to jest butelka w 100 % bez BPA można rozpoznać po odcieniu tak samo jak i ta mleczna poniżej) http://allegro.pl/butelka-260-ml-avent-antykolkowa-mleczna-0-bpa-i1552257639.html Ja osobiście zdecydowałam się na jedną 125 Aventu i jedną Tommee Tippee 150 http://allegro.pl/tommee-tippee-butelka-antykolkowa-150-ml-0-bpa-0-i1553955581.html Malinówka - Co do mniej odczuwalnych ruchów to może to zależy od ułożenia maluszka? Lekarka mówiła mi, że aktywność dziecka zależy od nastroju matki. Gdy jest spokojna to malutki więcej śpi, za to gdy się stresuje sporo, jest pobudzona to reaguje aktywnością. Ciebie martwi "cisza" a mnie właśnie nadaktywność momentami to mam wrażenie, że chce mi gdzieś bokiem wyjść. Pół nocy jest szaleństwo i nie mogę spać bo nawet jak się uspokoi na chwilkę to jak tylko zmienię pozycję to od nowa szaleństwo. Przez to mam jakieś dziwne wrażenie, że jest mu niewygodnie i bez skutecznie usiłuje znaleźć pozycję, która go uspokoi. W ciągu dnia jest za to w miarę spokojnie ale tylko dopóki nie położę się albo nie usiądę bo wtedy wariacja na całego i zaraz mam wypięte jakieś niezidentyfikowane obiekty na brzuszku ;-) Wiercipięta z niego straszny ale podobno ja byłam taka sama. Tak w ogóle to zaczynam dziś 7 miesiąc ;-) i mam ochotę upiec jakieś dobre ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×