Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Ja mam bardzo dużą wadę wadę, bo minus 14 no i stan siatkówki i nie wiem jak to jest, bo niby ciąża nie powinna wpływać na samą wadę, a poród właśnie a i w pierwszej pogorszyło mi się o -2 i w drugiej i tak właśnie na chwilę obecną mam już 14. I modlę się żeby mi się więcej nie pogorszyło, bo kłopot z soczewkami :) pani z ZUS mówiła właśnie, że ze zwolnienia nie wynika, który to tydzień ale i tak mnie wkurzają, jakaś pechowa jestem, bo niby czemu ja? Chodziłam do pracy do końca 6 miesiąca a kontrole ciężarnych nie są chyba czymś częstym. Zresztą, pojadę, pokażę się i niech już mi dadzą spokój i zajmą się tą rentą bo od roku prawie nie dostaję żadnych pieniędzy i to ich akurat nie boli...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka mój mail znajdziesz na naszej wspólnej poczcie w kontaktach jestem na 2 str. ostatnia :P Także pisz śmiało :D ..... tylko mnie nie nastrasz za bardzo :P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcówki podpowiedzcie
U mnie nie bylo niedowagi przed ciążą i lekarz mówi że powinnam przytyc maksymalnie 12-13kg a że juz mam 16 na plusie i do terminu bedzie pewnie 20 :( sama nie wiem co mysleć, lekarz tlumaczył mi że kobiety z nadwagą tyją malutko, dosłownie kilka kilogramów, a te z niedowagą tyją więcej ale ja przed ciążą mialam normnalną wagę, w dodatku pilowałam się cały czas, jadałam racjonalnie, bez szaleństw a i tak mam 16 kilogramów więcej. Lekarz narzuca scisłą dietem, w dodatku straszy cesarką więc jak tu sie nie stresować? A cwiczycie jakies specjalne cwiczenia dla ciężarnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gattaLuna
ile wazylas przed ciąza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamuska- ja nie mam az tak duzej wady, ale wywiad ostatnio ogladalam w tv ze to nie chodzi o dioptrie a o budowe oka i to budowa ma wplyw na to czy mozna rodzic cc czy naturalnie. Jesli masz zwolnienie chodzace to moze przejdz sie do zusu i bedziesz miala z glowy. Nie wynika termin ze zwolnieni to fakt. Ja mialam kontrole w domu 5,a termin mialam na 7. pomaranczowka- ja specjalnie nie cwiczylam,staram sie dobrze odzywiac choc czasem jak mam ochote na pizze czy inne rzeczy typu niezdrowe to jem ale w rozsadnych ilosciach. To ze lekarz powiedzial ze tyle powinnas przytyc to nie znaczy ze akurat tyle bedzie i koniec na tym, kazda kobieta przybiera inaczej na wadze. Nie masz sie co martwic, ja tak sadze. A na kiedy termin dokladnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamuska- co do tego wezwania z zusu to ja bym sie zglosila na twoim miejscu ta kobitka niby cos zapisala zanotowala a i tak jakby przyszlo co do czego to przekreca na swoja korzysc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przyszlej mamuski
Jesli zwolnienie masz lezace- lepiej nie ryzykowac, nie wazne ze to koniec ciazy. jesli chodzace radze sie przejsc i wyjasnic mimo telefonicznej rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowka a ty jak tam sie dzis czujesz? bo widze ze smigasz tu dzis rowno:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka - no i własnie ,tego się boje...leżenia ,prób wywoływania ,jeśli pierwsza nie przyniesie efektu ;/ Kurde,a zapowiadało się ,że urodze przed terminem ,a tu kuku. Eh...przeraża mnie ta wizja. Pierwszy porod mialam wspomagany oksytocyna - masakra byla. Mam nadzieje,ze Mała zechce mamie niespodzianke w tyg.zrobic i sama zechce wyjsć na świat,bez większego wymuszania. W pon.odbieram GBS. Odnośnie wagi to w 1 ciąży przytyłam prawie 30kg,a w tej 11kg ;) Jest róznica spora. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła mamuśka też mam wadę wzroku -8.0 i rozrzedzoną siatkówkę i taką informację na wskazaniu do cc od okulisty. inny okulista stwierdził, że siatkówka nie jest aż tak bardzo rozrzedzona i mogę sn. moja ginekolog stwierdziła, że trzymamy się pierwszej diagnozy okulistycznej bo ona nie będzie ryzykowała. a co TY masz wpisane we wskazaniu okulistycznym? masz dołączone jakieś badania czy tylko papier z zaleceniem do cięcia od okulisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala- meczy mnie dzis okropnie upal, w pokoju chlodno a ja jestem cala mokra, ide zaraz wziac dobra kapiel. W dodatku mala sie tak zaczela wiercic, po tym jak cos mnie zaczelo martwic i teraz nie moge sie uspokoic a mala tym bardziej :( Vivian- mi tez mowili ze jest mozliwosc ze urodze wczesniej, a tu dzis juz 9 i cisza. Ja jestem nadzieji ze mala zechce przyjsc na swiat przed wywolaniem, do czwartku daleko.. Choc wtedy wiem ze na slub brata nie zawitamy. Poza tym troche mam juz dosc meczarni z brzuszkiem, plecy mi ubolewaja, ale jakos jeszcze sie mam. Sa dni ze moge gory nosic a sa takie ze ledwo sie ruszam. ebudka- ja mam siatkowke w porzadku i inne rzeczy w oku tez, stad rodzic moge naturalnie. a wzrok w czasie ciazy i tak mi sie pogorszyl i wymienialam okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcówki podpowiedzcie
Wage miałam w normie, wazyłam 58kg przy 1,68 wzrostu i lekarz mowi ze w ciązy przesadziłam mocno :( Malinówka376 termin mam na 21 sierpnia a to jeszcze kawał czasu :( Vivien2006 roznica wielka, az trudno uwierzyc! czemu az taka duza? od czego to zalezy? dieta? cwiczenia? ja juz nic nie rozumiem! niewiele wiem to moje pierwsze przyżycia w tym temacie! stresuje sie tym ze moge miec cesarke przy takim przyroscie wagi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem, pójdę, pokażę, przyjdę z kartą ciąży, bo napisali, że mam przynieść dokumentację medyczną więc spytałam co mają na myśli, pani mówiła, że może ktoś inny przywieźć, ale ja na początku powiedziałam, że w tych samych godzinach mam wizytę u ginekologa, więc która sprawa ważniejsza, powiedziałam, że skoro i tak muszę jechać do ginekologa to już przyjdę, pani zapewniała, że na pewno nie trzeba, że po to podają właśnie telefon, tak mówiła, jakby jej trochę głupio było, no ale chyba pojadę, bo na piśmie jest miejsce na ich podpis potwierdzający moje stawiennictwo więc wolę ten podpis mieć. Pojadę tylko z bladą twarzą choć na co dzień robię makijaż, żeby nie oceniały, że za dobrze wyglądam, bo na twarzy nic się nie zmieniłam:) A co do dioptrii to faktycznie tak jest, że to stan siatkówki przede wszystkim ma znaczenie, ale przy mojej wadzie jest już ryzyko samo z siebie a i napisane jest na tym skierowaniu, że ze względu na stan siatkówki właśnie. Przy wadach 3,4, nawet 6 nie chcą robić. Pierwszą też miałam przy -8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowka-ja wazylam 58 przed ciaza wzrost 165cm.Waga na kalulatorze pokazuje ze w ciazy powinnam przytyc max 16kg, ale ja sie tym nie sugeruje z tego wzgledu ze moge przytyc wiecej. Straszy cesarka? hm a ile na tym etapie wazy dziecko? bo to ze Ty tyle przytylas nie znaczy ze dziecko bedzie wielkie.Moja ciotka w pierwszych ciazach przytyla po 30kg a przy trzeciej ciazy tylko 3. Przy czym po trzecim porodzie nadrobila kilogramy. Przyszla mamuska- nie masz sie co martwic. Do mnie zawitali do domu, poprosili o dowod osobisty, kiedy termin i podpis, dziekuje do widzenia. NIe masz czym sie stresowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez tak upal meczy ze szok czuje sie jakbym w saunie siedziala:( Nie da sie wytrzymac:/ ale jak byly te chlodniejsze dni to tez nie bylo za fajnie bo samopoczucie do niczego:) tak zle tak nie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka Mam napisane, że ze względu na dużą wadę wzroku i stan siatkówki zalecany poród przez cc i to podobno ważne, żeby było napisane, żeby tak zakończyć poród, bo jeśli napiszą, żeby zakończyć tak którąś fazę porodu, to niepotrzebnie będą męczyć i to w sumie tyle, mam jeszcze tylko wydruk z tego komputera do badania, mam nadzieję, że to wystarczy. Ja osobiście bałabym się ryzykować, w końcu to taki ważny organ, może by się nic nie stało, ale jeśli się stanie? Kto wtedy pomoże w opiece? Tak na szczęście uważała moja okulista, nie robiła problemu, starczy, że i tak bez soczewek g...widzę a wadę mam nieoperacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcówki podpowiedzcie
Maluszek ważył ostatnio 1,860 i podobno miescił się w normie, tylko moja waga zapowiadająca się na dobre 20kg jak nie więcej martwila lekarza, stąd mój niepokój :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowko - jak lezalam w szpitalu ostatnio to byla ze mna dziewczyna która zdaniem lekarzy na duzo wazyla (przez ciaze przytyla 18kg) miala dosc obrzeki . wiem ze kazali jej ograniczyc sól i cukier. A jeszcze wczesniej ajk byla w szpitalu to lezala ze mna koitka co przez ciaze przytyla 33kg i nikt sie jej do niczego nie przyczepil . Moim zdaniem to zalezy od lekarza jeden ci powie ze za duzo drugi ze za malo:) Jezeli cie to niepokoi to podpytaj swojej gin. co mozesz z tym zrobic napewno ci cos podpowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmauśka na moim zaświadczeniu jest generalnie wskazanie do cc bez dzielenia na jakiekolwiek fazy więc nikt nie powinien się czepiać tym bardziej, że lekarz prowadzący ciążę i tak wypisuje skierowanie i on ostatecznie decyduje jaki ma być poród. a co do tego badania komputerowego, to takie normalne stwierdzające wadę wzroku czy może pole widzenia czy jakieś inne? przepraszam za dociekliwość ale moja okulistka stwierdziła, że jej zaświadczenie wystarczy a jakieś badania gdzieś mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka widze ze ty tez spac nie mozesz:) a myslalam ze dzis to juz tu nikogo nie spotkam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wole jak jest umiarkowanie cieplo,a dzis bylo przeszlo 30 na liczniku i skwar ze szok. Pomaranczowka- to co napisala Mala to fakt- ogranicz sol cukier, przede wszystkim sol ktora za3muje wode w organizmie, to samo maja kobiety ktorym wywoluja porod- sieta bez soli. Nie brzmi smacznie ale da sie przezyc. Wazne ze dzieciatko jest w przyroscie wagi w normie. Ile srednio przybierasz od poczatku na 4 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i malinówka tez jest:) kurka czuje ze dzis nie zasne dluuugo w ogole nie czuje zmeczenia dziwne troche:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka Pisze tylko o rozwiązaniu porodu przez cc i powód. Ten wydruk (z tego komputera co to się widzi tam balonik czy drzewko czy jeszcze coś innego, nie mam pojęcia jak ono się nazywa, ale pewnie wiesz, o jakie chodzi) dała mi, to trzymam to razem, ale to skierowanie jest ważne, a mi moja ginekolog nie dała skierowania od siebie, powiedziała że mam dać to od okulisty, na szczęście zapisała w karcie ciąży, że są wskazania okulistyczne do cięcia cesarskiego. Myślę, że nie ma co się martwić i wszystko mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no jestem :) wzielam kapiel i tak siedze. I faktycznie cisza na forum.. Mala wierci mi sie niemilosiernie, poza tym ja spac nie moge,dreczy mnie cos, ale wolalabym nie pisac o tym publicznie.. Denerwowac tez staram sie nie, ale cos mi ciezko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka jak chcesz sie z czegos wygadac to mozesz pisac na meila nikt sie o tym nie dowie . ale jak to jest zbyt tabu to nie musisz sie wcale mi wygadywac... moja poczta: justyna929@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Mala za wsparcie, ale jednak zachowam to dla siebie poki co. Zoabczymy co powie jutrzejszy dzien, choc cos czuje ze predko nie zasne. W ogole to w sumie jestem sama w domu, nie liczac dziadkow i tak sie boje ze dzis moze cos sie wydarzyc ze zaczne rodzic, a meza nie ma, taka panika we mnie dodatkowo do calego ogolu sytuacji ktora mnie dodatkowo martwi ze szok :( Ah czasem mam mysli ze wolalabym juz dawno byc po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem:) ale meila mozesz zachowac:) ah ze te nasze dzieciaczki nie moga sie juz urodzic napewno byloby to o wiele mniej stersujace niz to czekanie. jeszcze jak dzis czytalam jak beatris bisala ze to takie wspaniale odczucie i w ogole to jeszcze barzdiej nie moge sie doczekac:) Juz bym chciala przytulic julcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×