Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

dzisiaj bylm w tej klinice w bielsku co pisalam i... jestem zdecydowana że wlasnie tam chcę urodzic:) przeraża mnie fakt że to aż 120 km ale na szczęscie mąż ma tam rodzinę to zawsze możemy kilka dni tam zamieszkac:) mam sie zglosic w dniu terminu porodu nawet jak skurczy nie będzie a jak sie wczesniej zacznie to mam dzwonic o każdej porze dnia i nocy i przyjeżdzać takze fajnie:) Babka robila mi usg i na miesiąc przed terminem synek ma juz ok 3100 także duże dziecko może być nawet ponad 4kg:( troche sie boję jak dam rade silami natury ale bede probowac... Nie wiem czy coś w tym jest ale powiedziala że przez ten miesiąc pownnam zrezygnoiwac ze slodyczy nie objadać sie żeby dziecka nie utuczyć he he także od jutra super zdrowe odżywianie:) dzisiaj walentynki to sobie jeszcze pofolgowalam ze slodkościami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiczka ja tez jestem fanką pomidorówki, a na jutro zaplanowałam lazanię :-) Czy nadal przybieracie na wadze? Ostatnio zauwazyłam, że już nie tyje. Malwka oby się udało dotrzeć na czas do tego szpitala, życze Ci tego :-) Jutro mam wizytę u lekarza, przez noc zastanowię się o co chcialabym go zapytać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazi super ze masz taka opcje z rodzinka :). Bagdad ja juz nie przybieram na wadze od chyba 2 tygodni i prawdopodobnie juz nie bede. Wlasnie wrocilam ze spacerku, u nas pieknie i slonecznie. Chodzilam blisko domu zeby jak cos to szybciutko wrocic. Spacerowalam przez prawie 40 min, czuje sie super i jem sobie salatke owocowa :) Z tymi slodyczami to dobry pomysl zeby sobie teraz odpuscic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
hey Laseczki ja wlasnie czekam na meza bedzie o 2 w nocy poniedzialki pracuje caly dzien ale zrobil mi super niespodzianke juz wieczorkiem po kapieli smaruje sobie rozstepy na golasa i ktos sie bardzo dobija do drzwi bardzo sie wystraszylam bo nikt obcy nie moze wejsc na teren mojego osiedla tylko sasiedzi a jak ktos chce to jest videofon a tu muslalam ze mi drzwi wywali od mieszkania pogasilam swiatla jak blondynka dzwonie do meza ze sie boje hehe a ten mowi abym otworzyla a ja mowie nie bo patrzylam przez oczko w drzwiach a tam ogromny murzyn ale otworzylam a on wyskoczyl z wielkim bukietem kolorowych tulipanow z balonami tak mi sie zrobilo milutko na sercu jestem z moim mezem 11 lat mialam 16 lat jak go poznalam i ciagle jest cudownie dziewczyny musze WAM to powiedziec jestem taka szczesliwa i doceniana kazdego dnia ze sie niczego nie boje wiem ze mam wsparcie i urodzimy razem szczesliwie :)) co do pomidorowej to zawsze w poniedzialek bo w niedziele rosolek wielki gar a na drugi dzien robie ukochana pomidorowa z ryzem a slodycze wpierdzielam jak tylko oczy otwieram buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) Ale pięknie za oknem-uwielbiam słonce tylko żeby jeszcze temp skoczyla do góry to mojego na dlugi spacer wyciągne:) zgrzeszylam dzisiaj i na śniadanie 3 parowki zjadlam:( ale tak smakowicie wyglądaly nie nie moglam sie oprzec! no nic drugie sniadanie bedzie delikatniejsze bagdad janiczka ale wam zazdrozcze że nie przybieracie już na wadze... Ja to co tydzien kg-dwa do przodu:( no ale jak sie opychalam czym popadnie to teraz mam efekt heh gabulec super Ci mąż niespodzianke zrobil:) fajnie że doceniasz swojego męża.. ja sie niestety czesto lapię na tym że niedoceniam co mam...niepotrzebnie sie zloszcze na niego wyżywam sie na szczęscie on do tego spokojnie podchodzi,wie że ja choleryczka jestem pokrzycze pokrzycze i mi przejdzie... ale czasami nie wytrzyma i wybuchnie :) koleżanki sie smieja że jemu to pomnik wystawią że moje humory znosi hi hi ale najważniejsze że umiemy ze sobą rozmawiać no i kochamy sie:):):) milego dnia kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, melduję, ze jestem, ale chyba już niedługo bo wczoraj lek mówił, ze mam 2 cm rozwarcia a dziś jakieś żyłki krwi mi sie pojawiły. Stres tez robi swoje, jedyny plus to taki, ze się wyspałam, mały chyba zrozumiał co narobroił i siedział cicho ale teraz znów sie rusza...masakra....jak nie wyladuje w w rzeźni (tzn na porodówce ) to sie jeszcze odezwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
DZIEWCZYNECZKA widze ze samopoczucie troszke lepsze nie jestem w stanie sobie wyobrazic co ty tak naprawde myslisz o porodzie hehe dziewczyneczka gdyby to byla taka masakra jak opisujesz to nikt by sie nie decydowal na drugie i trzecie dziecko.ja moglam wybrac porod jaki chcialam lacznie z cc jak bym sie uparla ale wybralam naturalnie wiem ze to lepsze dla mnie i dla dziecka dziewczyneczka pamietaj ze to caly czas nie boli przeciez masz przerwy miedzy skurczami ktore mozesz wykozystac na odpoczynek a ponoc sam porod boli najmniej bo masz tyle adrenaliny i bole parte ze nawet sie nie obejrzysz a maluszek bedzie na Twoim brzuszku DZiewczyneczka nastaw sie pozytywnie bo o depresje poporodowa naprawde nie trudno a czekaja WAS najpiekniejsze chwile w Waszym zyciu nie zapomniane:) MAZIA widze ze nastawienie do porodu pozytywne i bardzo dobrze fajnie ze masz opcje wstawienia sie do kliniki w dniu terminu pewnie dadza Ci na przyspieszenie i po strachu a maluszek juz spory dobrze ze ja nie wiem ile moja niunia ma okaze sie jak urodze zaczelam otwierac sloiczki od mamuni z malinami ponoc przyspieszaja chociaz jak znam siebie to moje dziecko odziedziczylo upartosc po mamusi bo jak wsunie mi nozke pod zeberko i pcham ja spowrotem aby mnie nie bolalo to ona juz sie ze mna siluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki :). Mnie tez sloneczko dzis budzi ale wstalam wczesnie bo ide do lekarza przed poludniem no i zaraz bedzie moje ulubione golenie :). Gabulec mialas super walentyki, niezly ten twoj maz. Macie racje, czasem nie doceniamy naszych chlopcow. Ja z moim znamy sie i mieszkamy juz prawie 6 lat ale malzenstwem jestesmy dopiero 2 i pol roku. Moj maz to bardzo dobry i szlachetny czlowiek ale najwazniejsze dla mnei ze jest bardzo inteligentny bo ja bym nie mogla byc z gosciem ktory ma mniej inteligencji niz ja :). A on zdecydowanie ma :). Ja nie boje sie tak strasznie porodu bo przeciez nie bedzie to wiecznie ale tylko pare godzin, przezyjemy :). Bardziej mysle co bedzie po porodzie gdy nasz Amelia sie urodzi. Wczoraj poszlam na spacer i tak myslalam sobie ze niedlugo bede z nia biegac w wozeczku. To juz tak krotko. Ja juz jestem przygotowana jak wam pisalam calkowicie, siodelko w samochodzie tez czeka na baby :). OK, bede potem a teraz do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec a te majtki poporodowe Tena,widuje w sklepach(mieszkam po za PL) i niedługo rodze ,też sie rozglądam za jakimis wkładkami poporodowymi... jakie można oprocz tych co wymieniłas kupic?? nie wiem na co sie zdecydowac a chce juz skonczyc kompletowanie potrzebnych rzeczy :). Zestaw pielegnacyjny ktory pokazałaś widziałam w Tesco,ale nie wziełam.. dziewczyny na forum pisały ze sie nie przydadza wszystkie rzeczy które sa w tym przyborniku... Ty jednak kupiłas.. i nie wiem co teraz.. kupic czy nie :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
Janiczka daj znac co u lekarza !! Ja juz sie naprawde nie moge doczekac mojej malutkiej juz bym chciala ja zobaczyc co do fotelika ja nie moge instalowac poniewaz musze miec ze soba w szpitalu inaczej mi dziecka nie wydadza a po zatym moj maz chce kupic taki stelaz na stale ze mozna z latwoscia wpiac i wypiac fotelik ja kupilam maxi cosi ktory mozna wpiac do wozka jest to wygodne na szybkie zakupy. ROZYCZKA ja kupilam te majtki bo sa ponoc najwygodniejsze bardzo radzili mi w szkole rodzenia szczegolnie na noc dodatkowo kupilam zwykle podpaski ale takie waciaki tez poporodowe aby rana poporodowa oddychala i z Polski mam te majtki z siateczka wiem ze to nie wyglada zbyt sexi ale najwazniejsza wygoda co do przybornika sa to bardzo dobrej jakosci produkty ja jestem pedantem i nie lubie byle czego a jezeli chodzi o bezpieczenstwo mojego dziecka to nawet sie nie zastanawialam zreszta moj maz zwraca uwage na szczegoly i wszystko wybieralismy razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello, właśnie wróciłam od lekarza. Główka jest już dosyc nisko i mogę juz zacząc rodzić. Jutro jadę do szpitala na ktg. Zobaczymy jak będzie, chociaz wolałabym jeszcze 2 tygodnie poczekać. Poza tym wszystko jest wporzo :-) Troche się stresuje. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
ja ma lekarza w czwartek już się nie mogę doczekać uwielbiam dgy mogę widzieć córeczkę na monitorze usg i słuchać jej serduszka na ktg:-) siedzę chwilke przed komp. a już mnie kręgosłup boli oj napewno nie będzie mi brakowało po urodzeniu tego wielkiego brzuszyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
ma jeszcze takie pytanie do was odnośnie karmienia, czy któraś z was planuje karmić tylko piersią? ja właśnie tak bym chciała ale slyszę dużo opini od znajomych że nie dam rady wykarmic jej samą piersią, ale wiem że jak się ma duzo pokarmu to do 3 miesiąca chciałabym ją trzymać na cycu jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad ciekawe która z nas bedzie 1, mi dziś chyba czop odszedł, a wczoraj lekarz mówił, że mam 2 cm rozwarcia. Trzymam kciuki za nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi dziewczynki, u lekarza bylo ok. Mam rozwarcie na 1 cm wiec cos sie dzieje ale to jeszcze moze potrwac :). Niestety ale moja doctorka powiedziala ze powinnam wziac epidural, hmm, musze to przemyslec. Jesli chodzi o fotelik w samochodzie to ja mam tylko zainstalowana podstawe a fotelik sie wklada potem. Tej podstawy sie nie wyciaga z samochodu. Fotelik bardzo latwo wskakuje do tej podstawy. Ja planuje karmic piersia ale tez i butelka, nie wiem jeszcze jak dlugo. Kobietki dzis mnie naszlo na polska wedzona kielbaske, skoczylam po wizycie u lekarza do polskiego sklepu i teraz mam uczte :) Mniam, mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
Janiczka wlasnie pisalam o tej podstawie hehe tylko nie wiedzialam jak to ujac Janiczka czy Tobie tez robili badania czy mozesz rodzic naturalnie bo mi robili na oczy i rozne inne i nie ma przeciwskazan ale Wam dobrze ja nic nie wiem czy mam rozwarcie i musze czekac cierpliwie a do szpitala mam sie udac wtedy gdy bede miala skurcze co 2-3 minuty wczesniej nie ma po co bo i tak odesla Co do karmienia piersia dziewczyny nie sluchajcie nikogo tylko badzcie uparte i konsekwentne Ja nawet nie kupilam butelek bo bede karmic piersia i juz a jezeli bede miala problem to pani z poradni laktacyjnej bedzie przychodzic nawet codziennie aby mi pomoc innej opcji nie ma wiem ze to jest najlepsze dla mojego dziecka a dla mnie jeszcze lepsze bo szybciej dojde do formy z przed porodu bo nie bede mogla jesc wszystkiego inaczej nie dam rady bo nie jestem konsekwentna w dietach a dla dziecka zrobie wszystko dziewczyny nawet nie probujcie dawac butelek bo jak dzidzius sprobuje to nie bedzie chcial sie meczyc z piersia bo z butelki leci latwiej kobiety to jest taka wiez miedzy matka a dzieckiem ze nikt nie jest wstanie zapewnic tego co my mozemy mu dac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki :) Ja tez po wizycie dzisiejszej i zacznę od tego że podobno mam świetne wyniki krwi i moczu az ginekolog pytała co jem bo rzadko się takie widzie :) nie wiem co jest tego zasługą bo od listopada to ja nawet witamin nie biorę :P Z wagą nie jest żle 1.300 do przodu czyli w sumie 10 kg na Plusie więc zadowolona jestem :) Biorąc pod uwagę wyniki mojego ostatniego usg dzidzia powinna się urodzić do 3500 kg więc tez ulga że nie będzie wielkoludem może przez to jakoś łatwiej zniosę poród haha:) Kolejna dobra nowina to nie mam bakterii paciorkowca ogólnie to już chyba wszystkie badania jakie miałam miec zrobione to mam teraz tylko krew i mocz tak dla kontroli Dziewczyny chciałabym tak jak Wy mieć już rozwarcia żeby urodzić w terminie albo trochę przed a u mnie po dzisiejszym badaniu wszystko szczelnie zamknięte i nic się nie skraca :( Chociaż koleżanka od 37 tygodnia miała rozwarcie na 1 cm i i tak urodziła po terminie więc to nic nie oznacza ale ja bym sie lepiej czuła z taką świadomością Co do porodu to powiem Wam, że moje obawy raz cichną raz nie ale wole jak je mam bo z reguły jak się czegoś boje i denerwuje to jest dobrze a gdy jestem na luzie to zawsze się to gorzej dla mnie kończy :) rodzę w marcu8888 ja planuje karmić tylko piersią jeśli będzie mi to dane oczywiście ale jestem dobrej myśli i chciałabym tak karmić minimum do 6 miesiąca i to bez dokarmiania ale jak to w praktyce wyjdzie to się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mialam robionych zadnych badan czy moge rodzic naturalnie ale moja doc. mowila ze nie ma problemu. Jesli beda jakies komplikacje to pojde na cc. Jesli chodzi o karmienie piersia jak pisalam ja chce piersia ale tez chce sciagac mleko zeby czasem maz mogl tez karmic gdy bedzie sie opiekowal Amelia podczas mojej nieobecnosci. Takie mam plany ale zycie pokaze. Wiem ze rozwarcie na 1 cm nie oznacza jeszcze nic i moze potrwac pare tygodni, tak mi tez moja doc mowila dzisiaj. Chce by sie juz urodzila z jednej strony ale z drugiej moze jeszce poczekac do wyznaczonego terminu. Jeszcze bede miec duzo czasu by sie nia nacieszyc :). Pozdrowionka a ja sie na chwilke poloze bo mi sie oczka kleja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyneczka mam nadzieję, że Ty bedziesz pierwsza, bo u nas jeszcze nie wszystko gotowe:-P Malwka to swietnie, że masz super wyniki. Też odstawiłam witaminy chyba w styczniu i wyniki w ciągu kilku tygodni mi się poprawiły. I młoda przestała tak szybko rosnąć. Mam na ten temat swoją teorię, ale weźmiecie mnie za wariatkę:P Słuchajcie ja bardzo chciałabym karmić piersią. Martwi mnie tylko, co jeśli nie będe miala wpływu na laktacje? Czy leci Wam już siara? Hehe zaraz po wizycie u lekarza pojechałam do pracy, zeby powiedziec, ze juz rodzę :-P Posiedzę dzisiaj do 12, bo muszę wziąć tabletke. Więc jakby co wołajcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad gadaj jaka to teoria? bo jestem ciekawska :) na pewno za wariatkę Cię nie wezmę. Mi się ciągle zapominało o witaminach no i mimo to wyniki super więc stwierdziłam, że po co wydawać pieniądze :P Mnie tez ta laktacja zastanawia ale nie dopuszczam myśli ze nie będę karmić :) Co do siary to jak nacisnę na sutka to czasem mam kropelki ale to takie niby nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwka, ostatnio rodzą się dzieci wielkie. Mam na mysli 4 kg a nawet słyszałam o 4,6 kg. Za czasów kiedy ja przychodziłam na świat 3,5 kg to już było cos. W wiekszosci przypadków jest to spowodowane przyjmowaniem suplementów. I tak przez 2 trymestry sumiennie brałam witaminki i na wizytach okazywało sie, że dzidzius jest dość spory jak na swój "wiek". Przez całą ciąże miałam anemie. I wydaje mi się, że taki duży dzidzius zabiera z naszego organizmu coraz wiecej, a ja mam coraz większe niedobory. Nie wiem czy ma to jakiś zwiazek, ale ja tak to sobie tłumaczę :-) Mi nie leci siara, własnie to mnie martwi. :-( Bardzo chciałabym karmic piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
ja co do karmienia to tak się napaliłam na to że będzie tylko na piersi ale w sumie to termin za niedługo a mnie ani piersi nie bolą ani nic tam nie cieknie :-( mam nadzieję że z moją laktacja bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martwcie się dziewczyny to czy nam coś teraz leci czy nie to nie ma wpływu na karmienie wszystko wychodzi jak się urodzi i podobno dużo daje nastawienie psychiczne więc myśle że będziemy karmić :) Bagdad zgodzę się z Tobą też gdzies o tym czytałam nawet ja się urodziłam to 3100 miałam i 52 cm a teraz z tego co się orientuje to średnia koło 4 kg i 58 cm takie dzieci moje znajome rodzą. Myślę, że po części ma to jakiś związek z witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
moja mała to ponoć w normie się mieści ale faktycznie teraz duże dzieci się rodzą,mój mąż ma ponad 190cm. ja mam 170 aż się boję jakbym się dowiedziała że mam rodzić naturalnie dziecko co waży 4 kg, w 33tyg. miała 2200 zobacze co w czwartek mi powie lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki chyba nie wytrzymam do tej 12, strasznie chce mi sie spac. Napiszę jutro po wizycie w szpitalu, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
ale mnie mała kopie gdzieś pod żebrami mi chyba nogi wsadziła:-) nie moge wysiedzieć na tym fotelu:-) bo mnie uciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzę w marcu8888 ja też mam małe szaleństwo pod żeberkami ale bardzo lubie jak on się wierci :)i jak na razie żaden ruch bólu i nie sprawił :) moja koleżanka w styczniu urodziła syna 4050 kg siłami natury powiedziała że już nigdy więcej haha ale jej mały w 36 tygodniu miał już 3400 byłam z nią na tym usg więc słyszałam jak lekarka mówi u mnie w 32/33 było 1917 i też w normie ale już nie będę mieć usg więc się nie dowiem ile moje serduszko waży :( dopiero jak się urodzi Bagdad dobranoc :) ja jeszcze raczej nie usnę i myślę o jakimś filmie ale muszę poszukać najpierw coś ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala jest bardzo aktywna tez i kopie caly czas ale ja sie ciesze bo nie musze sie martwic ze jest za spokojnie. Jesli chodzi o wage dziecka to ja mialam okolo 3 i pol kg a moj maz prawie 4, oboje jestsmy tez wysocy wiec raczej nie bedzie malego bobaska. Jeslli chodzi o witaminki to ja biore do konca a nawet po porodzie mimo ze sie odzywiam bardzo zdrowo. Chociaz przyznam sei ze wasz teoria ma tez sens i prawdopodobnie jest prawdziwa. Bede miec wieksze baby :). Ok, ide gotowac kolacje bo moj mezus bedzie za 30 min w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GABULEC
Janiczka ja tez biore codziennie witaminy bo uwazam ze napewno mi brakuje jakis suplementow nie jadam ryb a w moich witaminach jest duzo omega zostalo mi jeszcze 5 tabletek i pozniej kupie witaminy dla kobiet karmiacych piersia bo dziecko tak duzo zabiera z naszego organizmu zawsze mialam problemy z wypadaniem wlosow i paznokciami ale po tych witaminach wszystko wrocilo do normy pewnie,ze je biore systematycznie i tak dlugo :) rano ide po ananasa ponoc przyspiesza porod dzisiaj zjadlam caly sloik malin moj maz mi caly czas mowi ze widocznie mala jest jeszcze nie gotowa i lepiej niczego nie przyspieszac wiem ze ma racje ale ja juz nie mam sily :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×