Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

Gabulec ja tez mam problem z wypadaniem wlosow juz od paru lat i dlatego bede brac witaminy po porodzie bo moje kolezanki ktore nie braly to stracily duzo wlosow. Czy bedziesz sama sobie kupowac witaminy czy lekarz ci przepisze? Dzis mowie do meza, ze sex moze przyspieszyc porod zeby go zachecic a on ze nie bo przeciez Amelia bedzie widziec i czuc. Nie przegadam chlopaka, musze czekac. Ogladam ukryta kamera i nie moge juz ze smiechu wytrzymac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Janiczka teraz juz sama sobie kupowalam bo od lekarza dostawalam takie sredniej jakosci a ja kupowalam z dodatkowym omega I te na karmienie Piersia tez bede sama kupowac Janiczka czy w USA Twoje dziecko bedzie dostawac witamine K i D bo u nas tylko dostaje po urodzeniu zastrzyk z wit. K tylko raz wiec ja sie zaopatrzyłam z Polski I bede dawac na wlasna reke przecież ta wit. D jest bardzo wazna dla dziecka w Polace wszystkie noworodki dostaja do 3 miesiąca życia!! Widać że Amelka bedzie córeczka tatusia juz sie Twoj mąz o nia troszczy fajni Ci nasi faceci inni by nie zwazali na dziecko I mysleli tylko o sobie dobrze że przynajmniej mialas dobry humor jak Ci sex przedzedl kolo nosa :) ja nie przespalam w nocy ani 1 minuty wyczerpałam calą baterie w telefonie bo cała noc na internecie poszlam do salonu poczytac ksiazke ale Moj maz przyszedl za mna bo nie usnie jak mnie nie ma wiec dla jego dobra wrociłam do sypialni i koczuje az biedny bedzie musiał wstac do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek:) janiczka trochę sie zdziwilam jak czytam że ty o polnocy idziesz gotowac obiad hi hi dopiero za chwile doczytalam że ty ze stanow piszesz a tam 8godz roznica czasu to wszystko rozumiem hi hi dziewczyny chyba jest coś z tymi witaminami że maja wplyw na wielkośc dziecka... teraz jak tak o tym myśle to ma to sens-siostra nic nie brala tylko kwas foliowy i córa miala 3400 a ja caly czas biorę witaminy dla ciężarnych i może przez to maly już ma ponad 3kg a jeszcze miesiąc przede mną... ale zdrowie dzidzi dla mnie najważniejsze... przez ten miesiąc może odstawię tylko ryb wiecej bede jadla bo ponoc na dobrze na rozwój mózgu wplywają u dzieciątka:) co do karmienia to ja bym bardzo chciala tylko nie wiedzieć czemu piersi prawie nic mi nie urosly a zawsze mialam mikro hi hi i boje sie że tam nic nie będzie mleczka:( ale bede probowac może sie uda karmic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) aleście się rozpisały jak mnie nie było! niestety z moją cukrzycą połozyli mnie do szpitala w zeszłym tyg, ale na szczęście jestem już w domku :) mogę zabrać sie do przygotowań - właśnie wyprałam pieluchy! :D maluszek już ma ok 3 kg i zrobił mi niespodziankę - w piątek ładnie był odwrócony główką w dół a wczoraj z powrotem się odwrócił, więc jednak cesarka coraz bardziej prawdopodobna... ech, i to przez cukrzycę bedzie musiała byc w szpitalu, którego w ogóle nie brałam pod uwagę :o no ale staram sie mysleć pozytywnie i nie mogę się doczekać kiedy mały bedzie na zewnątrz. Żeby tylko był zdrowy!!!! pozdrawiam, życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, dziś byłam na pierwszym ktg w przychodni, myślałam, że tam przeleżę cały dzień, Patrycja spłatała mi figla, najpierw dostała czkawki, takiej, że miało się wrażenie, że rozsadzi zaraz urządzenie do ktg, a bicia serca wogóle nie można było złapać, przyszła druga położna, zawołali lekarza, wszyscy tylko mnie pytali na kiedy mam termin, trochę się przestraszyłam, później przeszła jej czkawka, ale znów był problem z zapisem, zanikał, znowu wszyscy się zlecieli, w końcu po jakimś czasie puścili mnie do domu, ale lekarz zaznaczył, że mam pilnować ruchów i gdyby coś mnie zaniepokoiło to mam przyjść. dziewczyneczka i janiczka zazdroszczę wam rozwarcia, przynajmniej już coś się dzieje, u mnie choc mnie boli brzuch i krzyż wszystko pozaciskane. dziewczyneczka co do porodu przez cc, to ja też żałowałam, że mi nie zrobili tylko na siłę przetrzymali dopóki urodzę sn, jeszcze na koniec dowalili oksytocynę. Wszystko do czasu, aż przyjaciółka, która rodziła parę mies. po mnie tego doświadczyła. Przez pierwszy dzień nie była w stanie podnieść się do dziecka, ból ponoć był straszny, no i bardzo musiała się pilnować, żeby nie zajść w ciągu najbliższego roku ponownie w ciążę, bo ponoć to niebezpieczne. Co do karmienia piersią to ja planuję wytrwać ile się da. Kiedy urodziłą się Jula w drugiej dobie miała tak duży odruch ssania, że całą noc ciumkała cycka, a jaj jej wypadał z buzi to w płacz. Brodawki miałam zbolałe, tymbardziej, że nie umiałam jeszcze dobrze przystawiać dziecka i łapała końcówkę, a powinna z częścią otoczki, jakiś czas to trwało, ale pomógł bephanten i nakładki silikonowe. I bardzo się cieszę, że wytrwałam, bo później to było piękne - nie da się nawet opisać i kiedy przestałam karmić strasznie mi czegoś brakowało. A co do wagi to u mnie w 36 tyg. Pati ważyła 2680, ale u nas w rodzinie i u męża dzieci nie rodzą się duże, tak ok. 3 kg. Julka miała 3200, tylko ponoć duży obwód głowy, jak nam później powiedział neurolog i ją wyciskali ze środka. Witamin nie biorę, bo i tak dużo tego: żelazo, kwas foliowy, magnez, nospa, no i jeszcze venoruton na żylaki. No właśnie, czy któraś z was ma problem z żylakami w ciąży???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabulec, wierzę, że już masz dosyć, też często tak czuję, ale to prawda, że jak dziecko nie jest gotowe, to nic nie pomoże. Moja koleżanka pobaraszkowała pożądnie wieczorem z mężem i za parę godzin odeszły jej wody, urodziła tydzień wcześniej. Mi to nie pomogło nawet po terminie, ani spacery, taniec, sprzątanie, żel z hormonami też nic nie zdziałał. O malinach i ananasie nie wiedziałam - że to takie specyfiki. Spróbuję w tej ciąży, bo spodziewam się tego, że nawet po terminie samo nic nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:), ciekawe co u Bagdad?? mój mały kopie strasznie i mam wrazenie że wyskoczy:) Jutro ide na usg i dowiem się na 10000% jak lezy mój łobuziak. Zaczynam godzic się z mysla o sn. Wczoraj chyba odszedł mi czop taka brunatna galareta i bardzo się przestraszyłam miała tak któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec ja nie wiem jeszcze co dziecko bedzei dostawac bo tak daleko nie siegam. Z pewnoscia Amelia bedzie corcia tatusia, on tego nie ukrywa ale ja tez bylam jako jedyna coreczka wiec wiem ze to jest fajne. Tez nie spalam prawie cala noc dzisiaj i podobnie jak ty siedze cicho w pokoju zeby meza nie budzic a on tak sobie smacznie spi :) Mazia ja jem orzechy teraz bo czytalam ze dobrze jest jesc w koncowce ciazy na rozwoj mozgu dziecka. Od ryb mnie odrzucilo teraz w ciazy i trudno mi sie na nie zdecydowac. Nie mart sie malymi piersiami, bo mleka i tak mozesz miec bardzo duzo. Maryjka dobrze ze myslisz pozytywnie bo to jest dla nas teraz najlepsze i nie ma sie co zamartwiac na zapas :) Aga no to mialas akcje w przychodni. Widze ze ty bierzesz pojedyncze witaminy, ja tylko jedna witamina dla kobiet w ciazy na dzien. Ale przyznam sie ze po czytaniu i rozwazeniu co piszecie postanowilam nie brac codziennie ale moze tylko 5 razy w tygodniu. Jesli chodzi o zylaki to pod lewa noga mam taki malutki ale mam nadzieje ze zniknie po porodzie. Dziewczyneczka ciesze sie ze sie godzisz z losem, bo walczyc z nim szkoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam ze szpitala i już Wam kochane piszę. Wszystko jest ok, mam się tylko nie forsowac i będzie wszystko ok :-) Więc dziewczyneczko Ty będziesz pierwsza i nam tu wszystko opowiesz :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że Wam opowiem, zaczęłam godzic się z losem, chętnie przytuliłabym małe cieplutkie ciałko:)) Bagdad jakie masz rozwarcie? Nie masz skurczów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie mam rozwarcia, ale lekarz mnie ostrzegł, że muszę przystopować, bo już paluchami główkę wyczuł. Skurczy nie miałam w ogóle przez całą ciąże, mam nadzieje, ze ich nie przeocze hehehe. 2,980 młoda waży. Koniec z przemęczaniem się, bo ja chcę urodzić dziecko w marcu :p Aaa i dzisiaj cały dzien mnie czyści, mam nadzieję, że to przez gumy do żucia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad moja doc wyczula glowke dziecka palcami juz dwa tygodnie temu ale to chyba tylko znaczy ze dziecko jest w dobrej pozycji. Ja dzis strasznie slaba jestem, nic mi sie nie chce robic. Ogladam tylko TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
BAGDAD MNIE TEZ CZYSCILO DZISIAJ I TO NIE PO GUMACH BO NIE JADLAM I MAM STRASZNY BOL KRZYZA MOJ MAZ NIE MOGL MNIE WYCIAGNOC Z WANNY. DZIEWCZYNECZKA W KONCU MOWISZ DO RZECZY I TAK 3 MAJ !!! AGA NIE MARTW SIE MNIE NIE BADALI GINEKOLOGICZNIE PRZEZ CALA CIAZE TERAZ JAK BYLAM U LEKARZA PYTALAM SIE CZY BEDZIE MNIE BADAL A ON POWIEDZIAL ZE NIE MA SENSU BO TERAZ MOGE NIE MIEC ROZWARCIA A JAK PRZYJADE DO DOMU WSZYSTKO MOZE SIE ZMIENIC I MAM SIE NIE MARTWIC BO NAPEWNO NIE PRZEGAPIE PORODU A ZANIM ROZWARCIE BEDZIE NA 10 CM TO JAK JUZ DAWNO BEDE W SZPITALU :))) MARYJKA CIESZE SIE ZE WSZYSTKO OK. JA TAK SOBIE W NOCY MYSLALAM O TOBIE I BYLAM PEWNA ZE TY JUZ MASZ SWOJE SZCZESCIE ALE WIDZE ZE MY WSZYSTKIE JESZCZE W PAKIECIE :) DZIEWCZYNY BUZIAKI TAK MNIE BOLI KRZYZ ZE NAWET NA PALCACH MI SIE ODBIJA POZDROWIONKA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzicie jaka ja głupia. A myślałam, że rodzę :-D Szczerze to trochę się tym wkurwiłam, bo jak termin na marzec to na marzec, a nie.. :-P hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Bagdad ale organizm sie wlasnie oczyszcza kilka dni przed porodem wiec wszystko mozliwe mnie strasznie bola krzyze chodzic nie moge az mi sie wymiotowac chce!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec, dzis pod reka na zgage mialam tylko gumy do zucia i uzylam ich dosc sporo, wiec to pewnie przez to. Na opakowaniu jest napisane, ze naduzycie grozi rozwolneniem. Jak samopoczucie? Smialismy się z mężem na usg, że bedzie mnie męczył dopóki syna nie urodzę. Z lekarzem stwierdzilismy, że bedzie chodzil taki Janek z 5cioma córkami :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slyszalam tez ze przed porodem moze byc biegunka i gorsze samopoczucie. Jestem zla na mojego meza bo nie dojedzie na czas i nie moze isc ze mna dzis na klase jak sie opiekowac dzieckiem przez pierwsze tygodnie. Nie chce mi sie samej isc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
Hej dziewczyny! termin mam na 15.III i bardzo załuję że nie znalazłam tego forum wcześniej! zawsze trafiałam na jakieś beznadziejne, martwe bądź wulgarne,aż wczoraj przypadkiem trafiłam na to, czytam i nie wierzę że na kafeterii jeszcze fajni ludzie piszą! Kurcze mnie już niecały miesiąc został, a wcześniej tak mi się chciało z kimś popisać! tyle pytań i podobnych do Was wątpliwości! Ja będę miała synka- mąż chciał córeczke(cwaniak chciał mieć sojusznika:)) a ja od poczatku jakos czułam że synek, mimo iż nie znałam płci i było mi wszystko jedno. Termin mam na 15.III ale mam cichą nadzieje ze wydarzy się wcześniej. Jest mi już b. ciężko i niedołężnie, cierpię na bezseność co pewnie widać po godzinie o której piszę:) Męczę się bardzo szybko i co trochę muszę odpoczywać.Nie pracuję już od 20tc i głupieje w domu, dlatego min. szukałam jakiegoś forum zeby sobie pogadać. 3mam kciuki za Gabulca i Dziewczyneczkę bo wydaje mi sie że one juz! i pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Miszanka, fajnie ze do nas dołączyłas. Gratuluję synka. Mój mąż marzył o synku, bo wychodzi z założenia, że łatwiej jest przypilnować jednego fiutka niż 100. Wybraliście już imię dla małego? Skąd jesteś? Rzeczywiście kobieto spać nie możesz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Miszanka u nas :) dziewczyneczka, jak tam twoje usg? ja myślę, że z tym sn jeszcze nic nie postanowione, widzisz, mój niby w piątek był główką do dołu, a we wtorek z powrotem miednicowo, ruchliwy maluch :) a podobno przy planowanym cc najgorsze jest to, ze mozna wyciągnąć dziecko za wcześnie, więc najlepiej robic cesarkę jak się zacznie akcja porodowa. Wydaje mi się, że najlepiej by dla ciebie było, zebyś przyszła na sn a zrobili by cc. mój lekarz mówi, żebym pamiętała, jeśli poród zacznie się wcześniej, to mam krzyczeć od progu szpitala, ze dziecko moze byc ułożone miednicowo, wtedy od razu inne procedury są. bagdad, mnie też uczono na szkole rodzenia, że czyszczenie to pierwszy objaw porodu ;) to samo gabulec - plus twoje bóle krzyża, wydaje mi się ze do porodu tuż, tuż.. janiczka, jak tam byłaś na zajęciach z pielęgnacji? myśmy byli wczoraj, wszystkie pary co z nami ćwiczyły mialy układ taki, że babki kąpały, mąż asystowal, a ja stwierdziłam, ze kąpiel niemowlaka to męska dziedzina, więc to ja asystowałam a mąż kąpał. Twierdzi, że dostałam głupawki przy tej zabawie z lalkami, faktycznie smiesznie było :D piorę własnie kolejna porcję ubranek, zostały mi tylko kocyki i okrycie fotelika samochodowego do prania i caaaaaaaaaaaaaała góra prasowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Hey dziewczyny nadal żyje ale co to za życie hehe plecy przeszly boli mnie brzuch i piska maz wlasnie wyszedl do pracy na pól przytomny bo caly czas mnie masował nie moglam sie ruszyc ale nici z tych bóli bo nic więcej sie nie dzieje jestem zla bo kolejny fałszywy alarm bylismy pewni ze to juz bo strasznie bolało az ryczalam bede sie tak meczyc do samego terminu za ten mój ryj nie wyparzony hehe dzisiaj nie ruszam sie na krok z domu bo sie boje po tym co przeszlam. WITAJ MISZANKA zgadzam sie z Toba ze fajne babki są na tym forum mój maz sie smieje jak biore telefon albo kompa I klepie to zawsze mówi pozdrów kolezanki :) Kochana my tu wszystkie mamy problem ze spaniem niestety takie uroki wszystkie kolezanki mowia mi wyspij sie bo potem to zobaczysz ale ja pytam jak hehe fajnie ze do nas dolaczylas zawsze razniej I nikt nie jest znudzony tym tematem. JANICZKA jak rebilam plan porodu z lekarzem to musialam wydac zgode na to co dziecku beda dawac zaraz po urodzeniu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Miszanka :) spij kobieto póki możesz bo potem bedziemy tęsknić za snem. Ja tez bedę mieć syna. USG mam po 13 jak wrocę to zaraz napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
Ale sobie pospałam. o 8mej już na badania.I się wkurzyłam bo 250zł! znów poszło i kolejne 200 pójdzie w pn na wizytę. Takie uroki prywatnych wizyt. Mam jednak niemiłe doświadczenia swoje i koleżanek z państwowej opieki ginekologicznej, ze nie wyobrażałam sobie inaczej. Otóż państwowo miałam trochę podobną syt. do Gabulaca, bo doktorka stwierdziła niedoczynność tarczycy, hormonów naprzepisywała, nastraszyła że w ciążę nie zajdę, dobrze że tych hormonów nie wzięłam! A 3 mieś po diagnozie doktorki- 2kreseczki na teściku:)- bez żadnego leczenia.Imię dla synka- Nikodem- wybrał mąż i chyba tak zostanie, bo do brzucha mówimy Nikuś:) Nie jestem do końca przekonana do tego imienia- ja lubię tradycyjne jak Tadzik, Stasiu, Jasiu, ale mąż nie chciał o tym słyszeć. Tyle że jak on zaczął wymyślać imiona- to nawet ich wypowiedzieć nie mógł, a ja białej gorączki dostawałam. więc jak wrócił pewnego dnia z pomysłem Nikodem to mnie niemal kamień z serca spadł i niechcący się zgodziłam:) Dla córeczki ja będę wybierała:) (bo drugą chcemy córeczkę, chociaż na mysl o 2giej ciąży i tych wszystkich dolegliwościach ciarki mnie przechodzą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszanka to tak jak ja masz ciarki na samą mysl o ciazy chociaz ją dobrze znoszę i dopiero miesiac nie pracuje. NIGDY WIECEJ mój mały bedzie jedynakiem, oile nie zostanie sierota bo mamusia zdechnie z bolu na porodówce.. Ja znów w czarnej rozpaczy a im wiecej czytam na kafe tym gorzej:((( BOJĘ SIĘ:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyneczka masz zakaz wchodzenia na inne tematy. Pozwalam tylko na te, dotyczące wózków i wyprawki :-) Mój mąż wymyślił najlepsze imię dla syna i mnie nim męczył od początku ciąży - Mścisław. Hehe W końcu zaczeliśmy ludzi stresować, że tak nazwiemy dzieciaka. Jaka była reakcja? Nie rób krzywdy dziecku! A my dalej, nie bo MEściSŁAW i koniec. A Kalina mi w głowie siedziała od zawsze, więc nie było problemu z wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naszemu synowi tez mąz wybrał imię Wojtus ma byc i koniec, mówil tak do niego, zanim było wiadomo jaka płeć. Wszyscy sie przyzwyczaili do wojtusia i nie ma zmiłuj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunnia
cześć dziewczyny też mam termin na marzec, dokładnie jestem w 35 tc. Fajnie sie was czyta:)) te same problemy i rosterki. Będę mieć dziewczynkę, tydzień temu ważyła 2370, także niewiele. Zamierzam rodzić naturalnie ze znieczuleniem, ale szpital oddalony jest o jakieś 70 km i to mnie trochę stresuje... wcześniej chciałam cesarkę opłacać ale jednak spróbuję z zzo. Panikara jestem straszna....::) Też jak wiele z was nie mogę się doczekać dzidziusia..strasznie się dłuży ten ostatni trymestr. A co do badań na paciorkowca, powiedzcie czy jak wyjdzie że się go ma to nie można rodzić naturalnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gunia witaj, z tego co wiem to można rodzić naturalnie, ale podaje się antybiotyk. Dobrze jest o tym wiedzieć wcześniej. Dziewczyny gdzie Wy sie podziewałyscie przez ten cały czas. Miesiąc do porodu i się znalazły kolejne marcówki :-D Gunia wszystkie się tu boimy, ja się nie nastawiam na znieczulenie żadne. A wracając do imienia Mścisław, to odpuścilismy troszke, już się nie drażnimy z nikim. Może kupimy sobie kiedyś jakiegoś gada i nazwiemy go Mścisław hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj gunnia, położna mi mówiła, że paciorkowiec nie jest przeciwskazaniem do sn, ale trzeba od razu jak odejdą wody jechać do szpitala - to ponoć bardzo ważne, bo trzeba podać dziecku antybiotyk, tak jak napisała Bagdad. Normalnie gdy wody nie są zielone można poczekać w domu parę godz., a przy paciorkowcu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatam Mamusie :) te stare i te nowe :) Ja ze spaniem mam tez dużo problemuchodz ostatnio to mi pomaga nocne czytanie książek :) ale wnerwia mnie fakt że wstaje tak coraz wcześniej a wolałabym pospać żeby mi dzień szybciej zleciał . Miszanka mój mąż też wolałby dziewczynkę ale ja podobnie jak Ty wiedziałam od początku że będzie chłopiec i cieszy mnie to bo tłumaczę sobie że chłopak to tańszy w utrzymaniu jest i może nie będzie tyle obaw z nim. Mąz też wymyślał przedziwne imiona Nikoś też był ale szybko mu przeszło i skończyło się na tym że da na imię Darek czyli po sobie !!! Oczywiście ciagle się sprzeciwiałam bo dla mnie to głupi pomysł ale już odpuściłam bo i tak nic nie zdziałam, za to drugiemu dziecku ja wybieram imię :P Przyznam się ale, ze nie wiem czy zdecyduje się na drugie bo mi się teraz jakoś ciezko robi jestem nerwowa, spać nie umie do tego źle mi się oddycha, nie chce mi się chodzić i dostaje do głowy już bo na L4 jestem od listopada. Gabulec jak tylko z Usg wrócisz daj znać co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×