Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

widzę że końcówka ciąży każdemu w jakiś sposob doskwiera:) Ja też już chcialabym tulic malenstwo,nie wiem czemu ale odczuwam lęk czy z dzidzią wszystko dobrze,czy jest zdrowe... Porodu jakos sie na razie nie boję wiem że musze to jakoś przeżyc może byc cieżko ale damy radę!!! wkoncu jesteśmy kobietami:) A jak mi polożą malego na piersi i powiedzą że jest zdrowy to pewnie bede beczeć jak bóbr!!! he he no i plus kobietki jest taki że już niedlugo wiosna i bedziemy z naszymi maleństwami na spacerki chodzić:) cieplo,natura budzi sie do życia:) czad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gunia gdzie Ty to zzo sobie załatwiłaś? W prywatnej klinice?? Gabulec ja tez nie sadziłam, że dotrwam do piatku..Czop jezeli był czopem odszedł prawie tydz temu. Mnie tez niezwykle irytuje dopytywanie się czy juz urodziłam smsy itp, chociaz z drugiej strony ktos o mnie mysli:)) Słodki zdrowy maluszek i dzinsy oraz wiosna to to co mnie napawa optymizmem:) byle urodzic szczesliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Mazzia az sie wzruszylam juz nie moge sie doczekac tej chwili i caly czas o tym mysle jeszcze jak widze jak moj maz przezywa strasznie jak mowi do brzuszka nie przejmuj sie kazda przyszla mamuska mysli o dziecku w ten sam sposob jak Ty musimy byc dobrej mysli.i wlasie myslec nie o porodzie tylko co ten bol nam da ja bardziej sie obawiam co bedzie potem czytalam duzo o kolkach i tego sie bardzo boje ze nie dam rady sluchac jak dziecko placze nawet po 4 godziny a ja nie moge pomoc czytalam wypowiedzi innych mamy zalamuja sie w takich sytuacjach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec my z mężem na sam dzwiek slowa "kolka" mamy przerazone miny. To jest to, czego sie boimy najbardziej. Dlatego wymyśliłam sobie to wiaderko do kapieli. Co prawda rodzina uważa mnie przez to za wariatke, ale mimo to, chciałabym to wypróbowac. Jakby co, podzielę się doświadczeniem na naszym topiku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Bagdad bardzo dobrze badz soba widze ze tez masz temperament heheh i lubisz stawiac na swoim tak jak ja oczywiscie jezeli potrzebuje porady i uwazam ze jak ktos ma racje to podziekuje za dobra rade ale jezeli uwazam ze ja mam racje i to bedzie dobre dla mnie czy w tej chwili dla mojego dziecka inne argumenty do mnie nie dochodza i zawsze na tym bardzo dobrze wychodze nie wtracam sie do innych i oczekuje tego samego a najgorsze sa rady ludzi ktorzy mieli dzieci 30 lat temu i czasami szokuja swoimi radami naszczesciej mam normalna mame i nigdy nie podwazyla mojej wiedzy i mowi ze sie bardzo cieszy ze bede wychowywac dziecko sama z mezem wie ze teraz sa inne czasy i dziecku nie bedzie sie w glowie. A wiem ze my Mamuski nigdy nie damy zrobic krzywdy swoim dzieciaczka i bedziemy szukac sposobow aby im lepiej sie zylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pal sześć z tymi co wychowywali dzieci 30 lat temu. Najlepsze są rady od ludzi, którzy w ogóle ich nie mają :-) Wiecie co, ja jestem spokojna, bo mój mąż chyba na temat dzieci wie więcej ode mnie. Był najstarszy wsrod rodzeństwa i pamięta conieco. Ej dziewczyny, kiedyś któras albo Gabulka albo Janiczka pokazywała wózek quinny. Zaraz poszukam tego, ale mam pytanie. Czy macie go już w łapkach? Bo znowu zmieniłam zdanie co do spacerówki i zaczynam się poważnie zastanawiać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
Bagdad ja kupilam caly zestaw i powiem Ci ze jest bardzo solidny bardzo sportowy nawet mozna z nim biegac rozstaw kol jest szeroki wiec wydaje mi sie ze jest bezpieczny kolorek ladny chilli ja kupilam quinny speedii sx powiem Ci ze ten najnowszy podoba mi sie bardziej chyba quinny buzzi ale wydaje mi sie ze strasznie malutka jest ta spacerowka wiesz ja radze CI isc do sklepu i sprawdzic ja sie dlugo zastanawialam nad wozkiem tym bardziej ze kosztowal mnie troche bo z wysylka do anglii prawie 3000 tysiace mysle ze to byl dobry wybor moje dwie kolezanki maja i powiedzialy ze nie chca innego wozka jedna uzywa jeszcze gondoli druga juz od dluzszego czasu spacerowki i mowi ze nie ma miejsca do ktorego by nie dojechala.ja martwie sie troszke o miejskie autobusy bo jest naprawde szeroki ale one mowia ze kwestia przyzwyczajenia cos za cos!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prosze napiszcie mi jakie macie kosmetyki dla dziecka tzn.jakiej formy i co dokładnie?? czy bedziecie uzywac pudru,czy oliwki,czy kremu,jesli juz macie też jakies ziółka na kolki tez poprosze o nazwy,jakies syropki dla noworodka na goraczke... :( ja mam z tym problem.. i raczej takie rzeczy zostały mi do skompletowania, no i termometr elektroniczny... i pytanko do mam chłopcó,czy po za spiochami,bodziakami i pajacami kupujecie cos ciepłego co moża ubrac np.na spiochy (i nie chodzi mi o kombinezon). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia bardzo łądna masz pościel dla córuni :).Ja mam dla synka żółto biała,nie chciałam niebieskiej,to takie oklepane dla chłopców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec i Gunia pisałyście ,ze Wasze dzieciatka sa ułożone główka w dól... zapewne wiece to od lekarza... ale mnie bardziej interesuje jak czujecie ze TAM jest główka? macie tam twarde czy wypukłe tak nisko?? pytam,bo ja dzis byłam na zwykłej wizycie bez usg i lekarz tylko co dotknał mi przucha mi mów ze dzieck jest ułozone główką w dół... tylko ze ja nie czuje pod dotykiem(tak jak on to robił) zeby tam był główka :O .Czesto czuje naraz w tym samym czasie po obu stronach od zebrami dziecko... wiec chyba jeszcze zmienia pozycje z tego główkowego? :( ja juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka sorry, że nie odpisujemy, ale "na wspólnej" takie rzeczy się dzieją, że głowa mała :-p Dlaczego się tak denerwujesz? Coś się stało? Wszystko ok? Co do kosmetyków, to ja się przyznam, że przez całą ciąże sobie próbowałam dziecięcych kosmetyków i: oliwka do ciala i płyn do kąpieli cleanic kindii pachną bajecznie Masc do pupki na odparzenia bepanthen. A dalej to nie wiem w sumie. Zastanawiam się jakie pieluchy kupic czy pampersy czy baby dream czy jeszcze jakies są dobre. Moja Kalina tez jest główkowo ułożona i zcasami jak prostuje nóżki to czuje je pod biustem i jednocześnie na dole czuje jej główke, dziwne to jest do opisania. Tak jakby jej głowa rosla i rozpychała mi miednice :-) Gabulka (moge tak do ciebie pisac? Czy tylko mama ma monopol?) Interesuje mnie dokładnie quinny buzz spacerówa, a to ze względu na to, że można dosc wysoko siedzisko ułożyc dla malucha. Dziewczyneczka zanotowane, ale mam nadzieje, ze sie nie przyda :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad Kafe ależ oczywiście rozumiem wasza chwilową nieobecność z powodu serialu :),ja zaraz uciekam na M jak miłość :P. Nic mi sie złego nie dzieje,tylko pytam was o rady co i jak bo wkrótce bedziecie rodziły,ja pewnie gdzies na końcu i fajnie bedzie polegać na Waszym zdaniu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, co z gorączką? Od kiedy się podaje takie rzeczy? Macie jakies polecone? Rożyczko kilka stron wczesniej jest tabelka, może się wpiszesz?:-) No przestraszyłam się, bo wpadasz tak tu po dłuższej nieobecności i prosisz szybko o liste kosmetyków, pomyslałam, że piszesz do nas z porodówki :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
ROZYCZKA ja nie bede uzywac kosmetykow dla dziecka przez najblizsze miesiace po kapieli bede uzywac zwyklej olivy z olivek bardzo polecana w anglii przez kazdego lekarza i polozna do kapieli kupilam oilatum http://allegro.pl/oilatum-soft-emulsja-do-kapieli-500ml-galen-lodz-i1455569545.html#gallery i to wszystko nic wiecej nie chce uzywac sama jestem bardzo uczulona na Johnsona wiec nie chce ryzykowac do noska kupilam wode morska na kolki kupilam infacol i wode koperkowa do przemywania oczu fizjologiczny roztwór soli gilbert na plesniawki mam aphtin kupilam jeszcze zamiast gruszki to frida ponoc najlepsza wszystkie kolezanki polecaja wiec gruszka idzie w odstawke na goraczke kupilam czopki ale nie sugerujcie sie moimi zakupami bo ja musialam sie zabezpieczyc poniewaz w anglii nie ma tego wszystkiego wiec mialam okazje wszystko przywiezc z Polski a WY macie apteki pod nosem jeszcze zaopatrzylam sie w herbatki dla matek karmiacych. ROZYCZKA mi tez powiedzial lekarz ze dziecko ma pozycje glowkowa po wymacaniu brzucha wiec nie martw sie to jest standardowe badanie wyczol wszystko glowke i ramionka a jak moja niunia ma czkawke to czuje bardzo nisko juz prawie w samym kanale rodnym brzuchol mi sie obnizyl tylko czekac na prawdziwe oznaki porodu tylko KIEDY heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
ROZYCZKA ja nie bede uzywac kosmetykow dla dziecka przez najblizsze miesiace po kapieli bede uzywac zwyklej olivy z olivek bardzo polecana w anglii przez kazdego lekarza i polozna do kapieli kupilam oilatum http://allegro.pl/oilatum-soft-emulsja-do-kapieli-500ml-galen-lodz-i1455569545.html#gallery i to wszystko nic wiecej nie chce uzywac sama jestem bardzo uczulona na Johnsona wiec nie chce ryzykowac do noska kupilam wode morska na kolki kupilam infacol i wode koperkowa do przemywania oczu fizjologiczny roztwór soli gilbert na plesniawki mam aphtin kupilam jeszcze zamiast gruszki to frida ponoc najlepsza wszystkie kolezanki polecaja wiec gruszka idzie w odstawke na goraczke kupilam czopki ale nie sugerujcie sie moimi zakupami bo ja musialam sie zabezpieczyc poniewaz w anglii nie ma tego wszystkiego wiec mialam okazje wszystko przywiezc z Polski a WY macie apteki pod nosem jeszcze zaopatrzylam sie w herbatki dla matek karmiacych. ROZYCZKA mi tez powiedzial lekarz ze dziecko ma pozycje glowkowa po wymacaniu brzucha wiec nie martw sie to jest standardowe badanie wyczol wszystko glowke i ramionka a jak moja niunia ma czkawke to czuje bardzo nisko juz prawie w samym kanale rodnym brzuchol mi sie obnizyl tylko czekac na prawdziwe oznaki porodu tylko KIEDY heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
ROZYCZKA ja nie bede uzywac kosmetykow dla dziecka przez najblizsze miesiace po kapieli bede uzywac zwyklej olivy z olivek bardzo polecana w anglii przez kazdego lekarza i polozna do kapieli kupilam oilatum http://allegro.pl/oilatum-soft-emulsja-do-kapieli-500ml-galen-lodz-i1455569545.html#gallery i to wszystko nic wiecej nie chce uzywac sama jestem bardzo uczulona na Johnsona wiec nie chce ryzykowac do noska kupilam wode morska na kolki kupilam infacol i wode koperkowa do przemywania oczu fizjologiczny roztwór soli gilbert na plesniawki mam aphtin kupilam jeszcze zamiast gruszki to frida ponoc najlepsza wszystkie kolezanki polecaja wiec gruszka idzie w odstawke na goraczke kupilam czopki ale nie sugerujcie sie moimi zakupami bo ja musialam sie zabezpieczyc poniewaz w anglii nie ma tego wszystkiego wiec mialam okazje wszystko przywiezc z Polski a WY macie apteki pod nosem jeszcze zaopatrzylam sie w herbatki dla matek karmiacych. ROZYCZKA mi tez powiedzial lekarz ze dziecko ma pozycje glowkowa po wymacaniu brzucha wiec nie martw sie to jest standardowe badanie wyczol wszystko glowke i ramionka a jak moja niunia ma czkawke to czuje bardzo nisko juz prawie w samym kanale rodnym brzuchol mi sie obnizyl tylko czekac na prawdziwe oznaki porodu tylko KIEDY heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
Ja kupiłam Emolium do kąpieli i po kąpieli, tez polecają że dobre, do pupki Alantan plus- maść i Linomag, oraz Sudocrem w razie czego.Pediatrzy odradzaja wszelkie oliwki szczególnie Johnsona a zwlaszcza dla noworodków.Tzn. jeśli już to włąśnie oliwa z oliwek- naturalne tłuszcze a nie te syntetyki.Z pieluszek to kupiłam Huggies newborn- ale wcale nie wiem czy najlepsze, to się okaże. Aha i jeszcze jedna sprawa dla tych kobitek co skarżyły się na upławy. Ja co prawda jakiś wielkich nie miałam, ale mimo to niezbyt to przyjemna sprawa, kupiłam Tantum Rosa- na po porodzie, ale użyłam sobie już teraz i mam wrażenie że troche osusza i daje poczucie komfortu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad ,Gabulec,Miszanka dziekuje za info :D zaraz zapisze to co podałyście i przy okazji nawiedze apteke i co sie da zakupie ;).Wybaczcie,ze tak pojawiam sie i zniakam ale tyle tych topików ze sie w tym gubie :D.Jak ktoś odświezy tabelke to sie dopisz e z chęcia :P. TO tantum rosa podobno bardzo pomaga po porodzie więc szczególnie sie zaopatrze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec ja tez jestem po za PL :P więc pewnie mama mi paczke medykamentów zrobi i wysle albo przywiezie.. :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam nadzieję, że nie bedzie moj maly miał kolek, znajoma urodzila 2 tyg temu i jej córka ma straszne bóle brzuszka wrzask nie z tej ziemi :( Acha póki co nie urodziłam hehee Wyjatkowo dobrze spałam i sniło mi się, że juz nie miałam brzucha:))) Co do kosmetyków jestem staroswiecka i mam mydełko i krem bambino, oliwke w zelu Johnsons i sudocrem póki co nic wiecej nie kupuje. Polozna mówiła, zeby nie kupowac oilatum jeśli malec nie ma alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunnia
różyczka ja czuję że jest główkowo po czkawce i kopniakach:) bardzo nisko ma czkawkę a kopie wyskoko. dziewczyneczka ja mam możliwość wzięcia zzo za .... 800 zł w prywatnej klinice. Wiem ze dość sporo ale dam wszystko zeby nie odczuwac męki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
Dziewczyny ja chyba jestem jakas nienormalna poniewaz mam mozliwosc wziac znieczulenie zupelnie za free i nie ma z tym problemu a wybralam naturalny w wodzie chyba naprawde nie wiem na co sie pisze heheh ale zalozylam sobie ze dam rade Rozyczka Ty taz masz prawo wyboru czy juz mialas plan porodu z polozna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunnia
gabulec jak bym miala pewnosc ze mniej bedzie bolec w wodzie tez bym wybrala bo boje sie wkłucia ale boje sie zaryzykowac. Jestes po prostu odważniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie :) Trochę mnie nie było ale nadrobiłam wszystko :) Dziś znów odpoczywam, wkręciłam się w filmy, żeby czas szybciej mi leciał. Wyprałam pościel do łóżeczka teraz czeka mnie prasowanie tylko tak się zastanawiam czy wy ochraniacze pierzecie ? bo ja chyba odpuszczę sobie :) Kosmetyki mam z Nivea czyli mydełko, oliwke, płyn do kąpieli z szamponem, krem na każdą pogode, maść linomag, sudokrem, bepanten, puder do pupci, alatan, sól fizjologiczną, octenisept na pępuszek ale raczej będe używać spirytusu jednak przyda się on tez na krocze, mam to na pleśniawki zapomniałam nazwy Zostało mi do kupienia jeszcze witamina D wiem że maść majerankowa się też przyda i czopki ale to może w późniejszym terminie :) aha no i tantum rosa zamówiłam sobie i już mam w domku leżaczko-bujaczekz fischer prisa Dziewczyny jest super ale na razie schowałam bo to za wcześnie :P Co myślicie o fridzie?? Bo ja chce kupić mimo że mam gruszę ale uważam że to będzie lepsze dla Dzidz Kobietki jakby mi proponowali znieczulenie to powiem Wam, ze bym się nawet nie zastanawiała i byłabym spokojniejsza dużo a tak to się boje liczę tylko na to, ze nie umrę z tego bólu haha a jakbym mogła jeszcze wybierać to też na pewno poród w wodzie jednak nie mam takiej możliwości pozostaje mi prysznic i piłka :) Gabulec podziwiam Cię, ze nie chcesz znieczulenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Mieszkam w UK lekarz mi na pewno odradzi dawanie vit K czy wy bedziecie dawac ja swoim dzieciom po urodzeniu ? Mam tez vit D tą bedę dawać obowiązkowo,a cebionmulti ???? proszę o porade. Co do Fridy to mam ją i jest na pewno wygodniejsza i lepsza od zwykłej geuszki , tak wiec POLECAM FRIDE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
Purpelinka jak teraz bylam u poloznej to zrobilismy plan porodu i dziecko w UK dostaje godzine po porodzie wit.K w zastrzyku,ale potem tez bede dawac na pewno nie zaszkodzi w Polsce wszystkie dzieciaczki biora i wit. D obowiazkowo. Dziewczyny ja tez kupilam fride i nie pralam ochraniaczy i baldahimu tylko wywietrzylam co do kosmetykow ja stawiam na naturalne srodki jak juz wczesniej pisalam i zamiast pudru do pupci maka ziemniaczana a z tego co wiem to oliwki juz sie nie uzywa chyba ze naturalna pomyslcie o tym po co mamy szpikowac takie malenstwo taka delikatna skore chemia jak by nie bylo!! troche wiem na ten temat bo mam duze doswiadczenie jezeli chodzi o kosmetyki i na szkoleniach jeszcze w Polsce duzo sie dowiedzialam na temat roznych produktow.Jeszcze jedno moja kolezanka rodzila 4 miesiace temu i lekarz zalecil nie kapac dziecka przez 2 dni po porodzie i omijac zupelnie miejsce pepka powinno byc ponoc w tej mazi plodowej i faktycznie sprawdzilo sie po 3 dniach odpadl kikut i malutka miala normalny pepuszek bardzo sie zdziwilam bo odrazu po porodzie umyli malej tylko glowke i troche wytarli i ubrali w ciuszki kolezanka myla wacikiem zgiecia i pupcie przez dwa dni wiem ze w Polsce jest inaczej bo kobieta wychodzi do domu po 2-3 dniach ja moge wyjsc jeszcze w ten sam dzien chociaz wolalabym zostac z malutka chociaz przez 24h od porodu pod opieka dla jej dobra!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
A ja znowu wolała bym wyjść sobie od razu tak nie cierpię szpitalI:) Chociaż wiem że dla dobra maluszka lepiej trochę zostać. Właśnie słyszałam od przyjaciółki że w UK nie myją dzieci po porodzie, może ma to jakiś swój sens, ale mnie się to niehigieniczne wydaje. Ale co tu gadać jak nie mam w tym doświadczenia:) co kraj to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×