Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

boryna81

Powrot do Polski

Polecane posty

Gość gość
Ty wiesz ile kosztuje w PL mobilnosc??? Ja juz to przerabialam wielokrotnie... I po co przeprowadzac sie z miasta do miasta, zeby dostac 300zl wiecej??? Skoncz pieprzyc o mobilinosci i o byciu dobrym inzynierem czy informatykiem... W UK siedza ci co sa swietnymi inzynierami i informatykami i zamiast zarabiac 3 tys zl na miesiac zarabiaja kilka tys funtow na miesiac... Skincz ta chora propagande... Mij brat chce zostac z PL zeby miec prace w swoim zawodzie musial dac kilka tys zl lapowki... Zarabia 2,5 tys zl... Chlopak po studiach nie byle jakich z wyroznieniem, angielski perfekt, ale mlody i naiwny jeszcze... Jak dojdzie do 30 i dalej bedzie w tym progu placowym to mu sie przejasni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to siedź sobie w UK i nie marudzc. Nikt przecież ani za Tobą w PL nie tęskni, ani nie oczekuje byś wracała. PL jest bedniejszym krajem niż UK i się mniej tam zarabia, ale mniej się także wydaje. Poza tym twój brat musi być baaaardzo kiepskim informatykiem, skoro za 2,5 tysiąca pracuje. Dzisiaj informatycy w PL zarabiają grube pieniądze. . Trzeba tylko być dobrym w tym co się robi, umieć pisać programy itp. Ja widzę jak żyją ludzie w PL i nie wydaje mi się żeby to była bieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cieciu czy pisalam ze moj brat jest informatykiem? Nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafisz... Zreszta wszyscy maja byc informatykami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem cieciem, tylko recepcjonistka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak na rececjonistke jestes tepa... Nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Pewnie prace zalatwil ci jakis pociotek... To zrozumiale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sobie wmawiać, w sumie co ci pozostało, bycie emigrantem do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty wiesz ile kosztuje w PL mobilnosc??? Ja juz to przerabialam wielokrotnie... I po co przeprowadzac sie z miasta do miasta, zeby dostac 300zl wiecej??? Skoncz pieprzyc o mobilinosci i o byciu dobrym inzynierem czy informatykiem... W UK siedza ci co sa swietnymi inzynierami i informatykami i zamiast zarabiac 3 tys zl na miesiac zarabiaja kilka tys funtow na miesiac... Skincz ta chora propagande... Mij brat chce zostac z PL zeby miec prace w swoim zawodzie musial dac kilka tys zl lapowki... Zarabia 2,5 tys zl... Chlopak po studiach nie byle jakich z wyroznieniem, angielski perfekt, ale mlody i naiwny jeszcze... Jak dojdzie do 30 i dalej bedzie w tym progu placowym to mu sie przejasni... hhhhhhhhh Widac, że typowa emigracyjna wieśniareczka z Ciebie. Nie masz pojęcia o życiu w PL. Jeśli twoj brat będzie zarabiał nawet 2,5 tysiaca złotych i znajdzie sobie kobiete, ktora będzie zarabiała około 2 tysięcy, to z takimi poborami będą żyli na poziomie nawet z kredytem hipotecznym. Powiem więcej, będą żyli na wyższym poziomie niż w UK zarabialiby po 1500 funtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o co ta kłótnia, nie wszyscy mają wyższe wykształcenie i bardzo dobrze. Wyobraźmy sobie sytuacje wszyscy (100% społeczeństwa) skończyli studia, ba mają nawet doktoraty i co dalej? Kto będzie pracował w sklepach, kto na produkcji, kto będzie odśnieżał drogi, kto będzie produkował żywność, kto będzie zajmował się transportem, kto będzie sprzątał ulice itd. Wszyscy ludzie mają prawo do godnego życia, nie tylko lekarz ,czy prawnik - ekspedientka również i nie jest gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgodze sie, tylko w UK sprzedawczyni w Lidlu bądż Tesco nie żyje godnie, gdyz zarobki w postaci 7 funtów na godne życie nie pozwalają. Jedynie co może sobie kupić to trochę leszy telefon niz w PL. Chociaz patrzac teraz na małolatów w PL, to oni też maja Iphony. W PL mniej sie zarabia, ale zdecydowanie mniej sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś xxx w 100% się z Tobą zgadzam ! zanim zaczęłam pracę w zoo , szorowałam podłogi kible wszystko co mi dało możliwość zarobienia pieniędzy na studia :) z których i tak nie skorzystałam bo pracuję zupełnie w innej branży :) ale podziwiam ludzi pracujących fizycznie i uważam że to oni właśnie zasługują na najlepsze wynagrodzenie ! a nie ci co plaszczą tyłki na stołkach !! i tak jak napisałaś , świat się nie składa z samych wykształciuchów arogantów ! świat to różnorodność i należy to uszanować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Polacy" i "uszanować" w jednym zdaniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekspedientki w sklepach w UK zarabiaja 7 funtow na godzine bo z PL nazjezdzalo sie pelno zdesperowanych duposciskow, ktorzy gotowi sa za 3 funty nawet robic, zeby zarobic na walacy sie dach w domu w PL. Przed 2004 rokiem stawki byly 10-15 funtow... Jak UK wyjdzie z UE to bedziecie w PL plakac... Ze wykazu UE z 2013 roku wyszlo ze PL pobiera 16 mld euro dotacji wplaca spowrotem 4. UK pobiera ok 6, a wplaca 14... Tak wiec nie krzyczcie jaki to syf te UK bo jak wyjda to nie tylko stracicie kase emigrantow, ale tez dotacje z UE... na kolejne aquaparki w kazdym miescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ja jestem wiesniaczka to ty raczej dalej pokazujesz jaka idiotka jestes... Raz: czemu dorosly czlowiek nie moze pracujac zarobic sam na siebie na swoje utrzymanie? Musi sie zenic? Miec kogos? Moj brat nie zamierza sie zenic, miec rodziny, bo mowi jego nie stac... I pewnie ze go nie stac... Co z tego ze bedzie mial kobiete zarabiajaca nastepne 2 tys zl... Pojawi sie ciaza, w ciazy komplikacje, albo po porodzie i koniec... Bedzie musial za swoja wyplate siebie i ja utrzymac... Kobieto ty masz mozg? Takas madra, zobaczymy jak ci zdrowie siadzie, to bedziesz musiala pozyczke na 5 lat brac zeby za leki zaplacic.. Taniej w Polsce?... Wystarczy wejsc na sttony internetowe sklepow w Polsce, bo kazdy juz ma i przeliczyc... Ceny takie same albo wyzsze... Kogo chcecie oszukac... Ale to wasze zycie, wasze jedyne, jak tak chcecie w ciaglym zaciskaniu pasa zyc, wasza sprawa, ale przestancie pieprzyc jakie to macie zycie super w kraju... Jakby tak super bylo, to nie cisliby po calej Europie nastepne gromady zdesperowanych Polakow, mam kolezanke co pracuje w agencji pracy to widzi to codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie zwis kto ile zarabia i kim jest w UK DE NL czy innym chujo...ym kraju do Polski niech wraca ten kto kocha życie a nie pieniądze !!! i tyle w temacie ! cała reszta drobnoustrojów niech zostanie tam gdzie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siedziałem 6 lat we Francji. Wróciłem. Jeśli chodzi o kasę, to zarabiam 2 - 2,5 średniej i dorobię trochę. Ale coraz bardziej żałuje powrotu. Cóż moge powiedzieć - po tylu latach nigdzie nie bedę u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś typowa wiesniareczka, nawet twoich wypocin nie chce komentować. Siedź sobie w UK jak ci tam dobrze. Ja wracam do PL. Wiem jak wygląda życie Polaków w UK. W jakim to dobrobycie tam żyjecie i jakie kariery robicie. Dziękuję ale ja wole ta biedna i zaściankowa Polskę. Milej nocki wiesniareczko z duposciskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Siedziałem 6 lat we Francji. Wróciłem. Jeśli chodzi o kasę, to zarabiam 2 - 2,5 średniej i dorobię trochę. Ale coraz bardziej żałuje powrotu. Cóż moge powiedzieć - po tylu latach nigdzie nie bedę u siebie xxx bo co? i kasy brak? a jednak życie w PL fajniejsze ? ale jednak ta kasa ? zastanów się człeku czego chcesz? to najlepsze rozwiązanie :) ja proponuję spełnić najważniejsze marzenia :) a resztę ....u siebie w PL :) nawet biednie ale wiem jedno...szczęśliwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak komus sie nie chcialo jezyka uczyc to tylko w PL jest szczesliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam język bardzo dobrze. Nieźle razem z mężem zarabiamy i spokojnie dostalibysmy kredyt na dom. Jednak nie czuje się tutaj szczęśliwa i uważam, ze życie w biedniejszej Polsce jest fajniejsze. Wiec jeśli piszesz takie rzeczy, to z także należysz do grona wiesniareczek. Zrozumcie, ze nie każdemu wystarcza praca na recepcji i splata kredytu mieszkaniowego. Ja oczekuje od życia czegoś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz czegos wiecej to wracaj do Polski, ale tak samo jak ta recepcjonistka z Polski nie potrafisz czytac swojego wlasnego ojczystego jezyka ze zrozumieniem, moze wlasnie takich tepych ludzi Pl wlasnie potrzebuje... Jak to jest ze znasz jezyk obcy a swojego ojczystego jezyka pisanego nie rozumiesz?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz wiesniareczko będziesz walkowac fakt, ze cos tam z pospiechu źle przeczytałam. Myślisz, ze to sprawi, ze będziesz mądrzejsza? Rozczaruje cię. Będziesz dalej wiesniareczka ze skrzywionym obrazem własnego kraju. Wspolczuje ci, gdyż musisz być strasznie nieszczęśliwa reprezentując taka typowa, emigracyjno-polaczkowa postawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne, bo ta jak piszesz wiesniacko-emigracyjna postawa jest coraz powszechniejsza.. zwaszcza po wizycie w PL :) Zdezeniu sie z jej realiami.. Sa ludzie , którzy nigdy nie beda szczęsliwi poza swoim grajdolkiem, bez tych łanów szumiących i ptakow spiewajacych.. którzy w swojej idealizacji miejsca urodzenia nie widza zadnych wad czy problemów toczacych ojczysty kraj.. Bo moje jest najlepszejsze i basta ! :D Duza grupa ludzi nie chce całe zycie oszczedzac, odkladac, czekac na realizajce planow czy marzen.. Nie chce miec jedynie ambicji :p Chce po prostu życ.. tak jak im wygodnie :) A , ze niekoniecznie w PL ? I co z tego ? Kazdy pragnie dla siebie lepiej, nieprawdaż ? A PL nie jest dobrym miejscem do zycia i mozna o tym poczytac , doswiadczyć, niekoniecznie trzeba jedynie wierzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmieszy mnie twój punkt widzenia. Jak osoby mieszkające w wynajmowanych, starych mieszkaniach, często na pokojach, mogą pisać o Polakach, mieszkających w pięknych, nowych domach, ze pochodzą z grajdolu. To dobrze, ze weszliśmy do Unii. Dzięki temu nie ma w kraju takich nieszczęsnych osób jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak osoby mieszkające w wynajmowanych, starych mieszkaniach, często na pokojach, mogą pisać o Polakach, mieszkających w pięknych, nowych domach, ze pochodzą z grajdolu. xxx no tak! zapomniałam, że wszyscy Polacy mieszkają w pięknych nowych domach - pewnie ci co wyjechali wynajmować stare pokoje również mieszkali w Polsce w pięknych nowych domach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wszyscy Polacy mieszkają w pięknych domach, tak samo jak nie wszyscy Brytyjczycy maja własne mieszkania. Oj glupiutka jesteś wiesniareczko. Zachwycasz się byle czym, oby tylko nie było polskie, a jednocześnie na polskich forach siedzisz. Co za hipokrytka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj - co robils we Francji e tak dobrze zarabiales i po co wrociles? Ludzie nei piszcie ze w polsce jest swietnie bo cos wam muli w glowach, ja nie wracam bo Polska jest smutna i ludzie zawistni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie , popieram wypowiedz powyżej. Poziom dyskusji ludzi na tym temacie, mówi wszystko o naszych rodakach w PL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy wiesniareczki na pewno nie zawyzacie tego poziomu. Siedzcie sobie w UK jak wam dobrze. Ja znam z autopsji ten wasz dobrobyt i te wasze emigracyjne kariery, jakie niby tutaj robicie. Jedyne czym możecie się pochwalić, zdjeciami z wycieczek. Jednak co to za sukces, pracować w bogatszym kraju by na wycieczki jeździć. Żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wy wiesniareczki na pewno nie zawyzacie tego poziomu. Siedzcie sobie w UK jak wam dobrze. Ja znam z autopsji ten wasz dobrobyt i te wasze emigracyjne kariery, jakie niby tutaj robicie. Jedyne czym możecie się pochwalić, zdjeciami z wycieczek. Jednak co to za sukces, pracować w bogatszym kraju by na wycieczki jeździć. Żal.pl xxx to jest forum DLA LUDZI MIESZKAJĄCYCH ZA GRANICĄ - a ty masz pretensje że na nie wchodzimy i nas stąd wyganiasz??? to ty stąd spieprzaj - idź piać o polskim dobrobycie na inne fora zakłamany idioto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Macheta
W Polsce jest taka chujnia że do wczoraj za nim wyskoczyłem tu w Niemczech z puchy popołudniu to w bańce miałem tylko żebym nie dostał abszibungu bo tam nie ma żadnej perspektywy na normalne życie tylko też pewnie wjechał bym na puche szybciej niż tu i jeszcze kur.y by się dopaczyly że odrazy bym z granicy transport na puche w swoje rejony rodzinne zajechał na parę wiosenek a teraz za parę dni lece w świat gdzieś może jest jakas ciekawa propozycja z waszej strony i odrazu ktoś zmienił by sobie powrót na Polskę i poleciał ze mna w nieznane rejony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×