Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mnnnno

Mój kot wymiotuje i ma biegunki. Co robić ?

Polecane posty

Gość mnnnno

Mój kot jest jeszcze mały, nie powiem wam ile dokładnie ma miesięcy bo sama dobrze tego nie wiem, dostałam go od pewnej pani, ale ona mi nie powiedziała tego a ja się o to nie pytałam, ale kot nie jest duży ani mały, jest tak jakby po środku. Od tygodnia lub dwóch kot wymiotuje, a od paru dni ma biegunki. Kot nie wymiotuje non stop, tylko co jakiś czas. Do tej pory zwymiotował 3 razy, a biegunki miał do tej pory ze 2 razy. Powinnam się udać do weterynarza ? Ile za taką wizytę zapłacę ? Czy może nie muszę do niego iść i mogę pomóc kotu jakoś w domu ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie w biedronie kupowali
czy kot byl kiedys odrobaczany? czy zauwazylas w wymiocinach lub w kupce jakies robaki? i czy ma wzdety brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapewu?
lepiej isc do weterynarza, jak ma biegunki i wymiotuje to prosta i szybka droga zeby sie odwodnil. raczej nie zaplacisz duzo, moze dostanie jakis zastrzyk i witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
kot powinien być odrobaczony, odpchlony, odkłaczony, zaszczepiony i dobrze karmiony i NIE WOLNO dawać mu krowiego ani koziego mleka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnnnno
Kupuję mu whiskas dla juniorów, ale też czasami zdaży mi się dac mu whiskas dla dorosłych. Nie, w wymiocinach nie zauważyłam żadnych robaków, ale zauważyłam niestrawioną karmę. Nie był jeszcze odrobaczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmę dawaj suchą, nie dawaj mu mleka (jak już to z wodą mleko), odrobacz i zaszczep :) U mnie sie tak z psiakiem działo, w końcu zwymiotował - robakami :o A jak go brałam to facet powiedział że już 2x był odrobaczany czyli że ja muszę z nim jeszcze raz iść, i byłam tylko raz... Jak widać kłamał :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie był jeszcze odrobaczany? Pierwsze powinno zostać przeprowadzone w ok. 4 tygodniu życia, i POWTÓRZONE w szóstym. Biedny, ciekawe, co mu tam w brzuszku żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapitan Bomba !!
To koniec wirus Ebola! uciekaj póki możesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko drogie, wybacz ostry ton, ale jak to czytam, to mam ochotę cię kopnąć :O Kot wymiotuje od tygodnia-dwóch, a ty siedzisz przy kompie, zamiast zapierdalać do lekarza????!!!! Powinnaś była jechać do weterynarza najpóźniej drugiego dnia wymiotów :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plan odrobaczania dla kotów: - pierwsze odrobaczenie w wieku ok. 4 tygodni - kolejne w wieku ok. 6 tygodni - później odrobaczanie co pół roku w przypadku kotów domowych lub co 3 miesiące w przypadku kotów wychodzących albo polujących Co zrobić, gdy stwierdzimy obecność pasożytów w kale lub wymiocinach: - mój ulubiony preparat w tej sytuacji (wybór subiektywny, ale poparty wynikami Smile ) to Aniprazol - podaje się go przez 3 kolejne dni w dawce 1 tabletka na 10 kg masy ciała - dwa tygodnie przerwy - znów Aniprazol przez 3 kolejne dni w dawce 1 tabletka na 10 kg masy ciała Uwagi dotyczące odrobaczania: - jedynie odrobaczanie jednocześnie wszystkich zwierząt domowych ma sens - podanie leków różnym zwierzętom w różnych terminach nie ma sensu - po podaniu leku przeciwrobaczego może dojść do rozwolnienia - ważne jest, by nie podawać dużej, adekwatnej do masy ciała dawki leku zwierzęciu, które jest podejrzane o silne zarobaczenie. Duża dawka leku może spowodować jednoczesną masową śmierć pasożytów jelitowych, co zazwyczaj kończy się zatkaniem światła jelit i ich niedrożnością. Dodatkowe zagrożenie sprawia fakt, iż rozpadające się w tej sytuacji martwe nicienie są źródłem niezwykle silnych alergenów, które, jeżeli zostaną wchłonięte przez ścianę jelita, mogą doprowadzić do śmierci zwierzęcia w wyniku wstrząsu, zazwyczaj poprzedzonego objawami neurologicznymi. Przy podejrzeniu silnego zarobaczenia lepiej jest rozłożyć odrobaczenie na 2-3 dni, podając za każdym razem dawkę preparatu zmniejszoną o około 1/3 względem standartowej, adekwatnej do masy ciała zwierzęcia. Około godziny-dwóch po podaniu leku odrobaczającego powinno się podać niewielką ilość ciekłej parafiny doustnie. Ułatwi to wydalenie martwych pasożytów oraz utrudni ewentualne wchłanianie ich toksyn http://forum.kocipazur.org/viewtopic.php?t=334 łap Straszne, jak można dać dwa tygodnie kotu się męczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnnnno
Uznałam, że to z przejedzenia wymiotuje, bo wymiotował całą, niestrawioną karmą. A odrobaczany pewnie był, ale odkąd ja go mam, a mam go od 2 miesięcy to jeszcze go nie odrobaczałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnnnno
i robiłam mu takie jakby głodówki czyli nie dawałam mu tyle karmy jak wczesniej, tylko mało, i robiłam duże odstępy w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czytalam calego tematu jakby co. skoro karmy nie trawi to zmień jadlospis. Na Twoim miejscu bym kota wpakowala pod ramie i do weta pojechala w miescie na pewno jest jakis calodobowy. Jak wymiotuje i ma biegunke to sie moze odwodnic dawaj mu duzo wody !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie w biedronie kupowali
sorki ale jestem ciekawa jakbys zareagowala gdyby twoje dziecko wymiotowalo 2 tyg... ale ok nie ma co agdac tylko jak najszybciej do weta... mieszkam od niedawna na wsi, tez nie wiedzialam ze koty sie odrobacza, kot od moich przyszlych tesciow mial mial 5 mcy, tez mial takie jazdy, rodzice chlopka bo mieszkamy obok nich po 4 dniach stwierdzili, ze da sam sobie rade, ja nie moglam na to patrzec,poczytalam w necie ze to moga byc robaki. a oni- tyle lat mieszkamy an wsi i nikt tu zadnego kota nigdy nie odrobaczal!!! ja kota do weta i na szczescie sie udalo- byl mega zaroboaczony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup mu jakas wartosciowa karme a nie taki syf to mlody kot potrzebuje duuuzo witamin!! proponuje rowniez royal polecana karma przez weterynarzy tam bedzie mial wszystkie niezbedne skladniki dasz mu gotowane mieso polowe witamin ubyje .....jak zmieniasz mu karme rob to stopniowo bo dla kota to rewolucja w rzołądku kupuj karme na kule wlosowe zeby mu sie nie tworzyly w przewodzie pokarmowym kotki tez dlatego wymiotuja wyczesuj mu futro nie bedzie zlizywal martwej sierści i jej łykał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnnnno
Pójdę do weterynarza, boję się o niego :( Ale powiem wam, że kot tak normalnie jest bardzo żywiołowy i skacze, biega, lata, gryzie, drapie i bawi się :) nie jest tak, że tylko leży i nic nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdzie znajde dobrego i
niedrogiego weta w Poznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak mu whiskas kupujesz :o mlody kotek widocznie jest wrazliwy powinnas mu kupowac wartosciowa karme (tylko blagam nie Royal Canin zaden bo to rowny syf jak pedigree)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie w biedronie kupowali
moj filemon tez w sumie skakal i biegal ale jednak zarobaczony byl, byly momenty ze ledwo zyl, a jak bylam z nim u weta i dostawal zastrzyk to wet ii ja mialaysmy rece pogryzione i podrapane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnnnno
to ja już się pogubiłam jaką karmę powinnam mu dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo wszystko lepiej skonsultować się z lekarzem. Z powodu wymiotowania może się biedak odwodnić. A jakiego koloru są te wymiociny??? Kiedyś lekarz weterynarii mi powiedział, że jak moja psina będzie wymiotować (wymiociny koloru żółtego) to mam od razu z nim przyjeżdżać. Kiedyś pojechałam na następny dzień i na prawdę było z nim źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
royal canin jest dobra karmą, mam trzy koty - olbrzymy mają juz ponad 5 lat i ani jeden z nich nie chorował ani nie miał żadnej sensacji po tej karmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnnnno
co jest złego w whiskasie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACANA jest dobra. Hill's (tak się chyba pisze) ja się bardziej w psach orientuję ale te karmy też robią dla kotków i to są karmy dobrej jakości. Jeszcze ewentualnie Gourment robiony przez Purinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×