Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mnnnno

Mój kot wymiotuje i ma biegunki. Co robić ?

Polecane posty

Gość mnnnno
wymiociny są takie jasno brązowe, raz zwymiotował całą niestrawioną karmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz kupować karmę dobrze zbilansowaną. Taką, która zapewni Twojemu kotkowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla prawidłowego rozwoju. Też słyszałam że royal canin jest pod tym względem dobrą karmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktooś
tiny.pl/hwwpm zobacz to . pomocne : ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruda laska - to samo mogę napisać o pedigree czy jakiejś innej. Niektóre psy czy koty się żywią takimi karmami od malucha i nic im nie jest a koty czy psy wrażliwe takie jak autorki widocznie muszą mieć karmę DOBREJ JAKOŚCI, WARTOŚCIOWĄ. Royal Canin to przereklamowany shit że tak to ujmę (i bez obrazy oczywiście!!!) producent chcial zarobić po prostu na reklamowaniu niby jakościowej super karmy która tak na prawdę jest jedynie najlepsza z pośród klasy średniej (czyli whiskasy, pedigree, frolic i te inne) mimo to sprzedaje ją w cenie zbliżonej do cen karm na prawdę dobrej jakości. co nie oznacza że przez taką karmę zwierzęta mają umierać i chorować tak samo my ludzie nie zawsze calkiem zdrowo się odżywiamy i żyjemy. Są bardziej i mniej wrażliwe zwierzaki i dlatego jednym nic nie jest i jedzą zwykle karmy, a inne wymagają specjalnych karm w których skladnikach nie znajdziesz nic prócz mięsa i witamin. co jest jeszcze ważne RC zawiera zboże, a karmy takie jak Acana nie dlatego tym bardziej stają się lepsze (jeśli ktoś wie coś na temat żywienia psów czy kotów to będzie wiedzial o co chodzi) Popytaj dobrych wetów czy hodowców tak na prawdę malo który poleci RC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACANA jest najlepszą karmą jeśli chodzi o jakość, o skladniki. Ne zawiera zboża, nie zawiera innych gówien, żadnych barwników, czy co tam ta cala reszta dorzuca rzeczy żeby karmy bylo "więcej". Royal Canin jest najwyższej jakości ale tylko spośród tych karm które możemy kupić za 10zl w supermarkecie. Producent wciska ludziom kit że super jakość i sprzedaje po ostro wygórowanej cenie, malo kto o tym wie tak na prawdę. Nie oplaca się jej kupować bo w rezultacie mamy nie wiele lepszą jakość od whiskasa. Poza tym to co na RC jest napisane na opakowaniu (skladniki) często rzadko się zgadza z rzeczywistością. Wiecie w ogóle co jest w karmach typu whiskas, frolic itp.? Bo to co jest napisane na opakowaniu to nie wszystko i nikt tak na prawdę o tym nie mówi, żeby nie odstraszyć klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
Mysia ja a raczej moje koty przerobiły już wszystkie mokre i suche karmy dostępne na europejskim rynku, jednak najlepiej smakuje im royal i to w wersji dla bardzo wybrednych, kiedyś zajadały sie karmą NUTRO ale zniknęła z rynku. Oprócz tego z mokrej karmy najchętniej zjadają feline porta 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wet (dla psa) polecał Purinę, że cenowo zbliżona do tych karm marketowych, a jakościowo dużo lepsza - no i kupiłam, wychodzi ok. 5 zł za pół kg, czyli tyle co jak kupuje się pedigree.... Purina dla kotów też jest :) Tylko mój najwoli właśnie takie shity typu pokarm z lidla czy biedronki, do tego się po prostu ślini - a na purinę a potem eukanubę nie chciał patrzeć (chociaż te właśnie karmy podawałam na początku :o). Idź do weta, i albo kociak dostanie tabletkę, albo taką zawiesinę do pyszczka, będzie po bólu :) Bo zarobaczony zwierzak to nieszczęście, zwłaszcza kot, bo psa idzie oduczyć załatwiania w domu - a kot ma kuwetę, w kuwecie kupę robi, z kupą jaja robaków - i roznosi po domu :/ A te robale co mój wyrzygał to obrzydliwe były, takie grube nitki jak makaron spaghetti (początkowo myślałam że niestrawiony makaron, ale - to się ruszało!) :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
acany moje wredziochy nie tykają, też ją próbowałam przemycić do misek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
a co do wymiotów niestrawionego pokarmu, to zaobserwuj, czy kotek nie je zbyt łapczywie, koty tak mają, że zwymiotują bo karma nie zdąży przejść do żołądka i jest zwracana z przewodu pokarmowego w formie długiego wałka, zwrócona treść nie jest rozlana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to cos Wam pokaże prosze bardzo: Sklad karmy ACANA: Składniki: Dehydratyzowane mięso jagnięce, słodkie ziemniaki, świeże mięso z jagniąt, groszek, świeże mięso z kaczki, świeże całe jaja, lucerna, olej słonecznikowy, świeże mięso sandacza, dynia, świeże mięso białorybów, jabłka, marchew, zielona rzepa, morskie wodorosty (kelp, morszczyn pęcherzykowaty, sałata morska), jagody jałowca, żurawina, świdośliwa olchlistna, czarna porzeczka, korzeń dziegla litworu, korzeń cykorii, koniczyna łakowa, liść maliny czerwonej, korzeń mniszka, liść mięty, kwiat nagietka, kwiat rumianku, rozmaryn, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus faecium. Analiza: Białko 34% Tłuszcz 20% Wilgotność 10% Popiół 7.5% Włókno 3% Omega-6 3% Omega-3 0.5% Tauryna 0.5% Magnez 0.09% pH 5.5 Białko 34% Tłuszcz 20% Wilgotność 10% Popiół 7.5% Włókno 3% Omega-6 3% Omega-3 0.5% Tauryna 0.5% Magnez 0.09% pH 5.5 Jagody jałowca - 300 mg/kg Dzięgiel litwor - 300 mg/kg Liść czerwonej maliny - 250 mg/kg Korzeń mniszka lekarskiego - 250 mg/kg Liść mięty - 200 mg/kg Kwiat nagietka - 200 mg/kg Energia metaboliczna 4600 kcal/kg (550 kcal na kubek 250ml) 35% energii pochodzi z białka, 40 % z tłuszczu i 25 % z owoców, warzyw i owsa. Sklad karmy ROYAL CANIN: Skład: kukurydza, sproszkowana ryba, tłuszcz zwierzęcy, pszenica, gluten kukurydziany, roślinny hydrolizat białkowy*, zwierzęcy hydrolizat białkowy, mączka drobiowa, lignoceluloza, pulpa buraczana, olek sojowy, minerały, fosforan sodu, olej ogórecznikowy. *L.I.P.: wyselekcjonowane, lekkostrawne białka o wysokiej biologicznej wartości. Dodatki: żelazo (164 mg/kg), miedź (22 mg/kg), mangan (74 mg/kg), cynk (243 mg/kg), jod (3,6 mg/kg), selen (0,58 mg/kg), witamina E (600 mg/kg), witamina C (300 mg/kg), biotyna (3,6 mg/kg), cholina (2.200 mg/kg), witamina B1 (32,1 mg/kg), witamina B2 (64,2 mg/kg), witamina B5 (70,1 mg/kg), witamina B3 (200 mg/kg), witamina A (26.000 IE/kg), witamina B6 (50,4 mg/kg), witamina D3 (900 IE/kg), kwas foliowy (15,8 mg/kg), witamina B12 (0,21 mg/kg), luteina (5 mg/kg). WHISKAS Składniki: Zboża (min. 4%), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% jagnięciny w brązowych granulkach, min. 4% wątróbki w nadzieniu krokiecika), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne, warzywa (min. 4 % marchewki w pomarańczowych granulkach, min. 4 % groszku w zielonych granulkach) " sama sobie zobacz... ACANA zawiera mięso, a co to ma być w RC ??? Poza tym malo kto wie że suche karmy takie jak whiskas zawierają mielone resztki zwierząt po eutanazji, kórze pazury i inne świństwa. Ludzie o tym nie mówią ja o tym uslyszalam od weterynarza na praktykach wierzcie mi lub nie jednak to jest wlaśnie sposób w jaki kroją kasę na "jakościowej karmie". :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielone drzewo
Ja mam kotke 5 miesieczna i odkad ja mam karmie ja RC baby cat, do tego raz w tygodniu mokra saszetka i tylko i wylacznie swieza woda do picia. Kotka wcina ze smakiem, ogolnie to nie jest wybredna i rozwija sie prawidlowo. Za 4 kilo karmy RC zaplacilam okolo 100 zl wiec nie mowcie, ze ta karma to shit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby nie bylo że wyssalam z palca: ACANA http://www.abckarma.pl/o/1165/acana-grasslands-cat-25kg.html#tabDesc RC http://www.zooplus.pl/shop/markowy_sklep/royal_canin/dla_kota/171420#more WHISKAS http://www.krakvet.pl/whiskas-jagniecina-warzywami-14kg-p-13908.html wpisalam w google wybralam pierwsze lepsze. W Acanie znajdują się same wartościowe skladniki, normalne mięso i to w ogromnych ilościach porównując z RC jak karma dla takiego wrażliwego kotka to tylko Acana spróbuj autorko :) Ruda laska - oczywiście, skoro Twoim kotom ta karma smakuje najlepiej to wlaśnie ją im serwuj :):) widocznie są normalne w końcu dyby te karmy byly jak TRUCIZNY to nie bylyby dopuszczone do sprzedaży !! Moi rodzice też mają psa i też karmią go jakąś zwyklą karmą (chyba frolic) i nic mu nie jest jest zdrów jak ryba :):) Jednak na wrażliwy żolądek trzeba dobrać dobrze zbilansowaną i wartościową karmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielone drzewo
Mysia 69 Widze, ze jestes zorientowana w temacie wiec mam pytanie. To moja pierwsza kotka wiec czy w zwiazku z tym dobrze jest podawac jej raz w tygodniu mokre jedzenie jako uzupelnienie? Co sadzisz o karmie IAMS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
koty to mendy, zdechnie z głodu przy pełnej misce, bo to co tam jest mu nie smakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnnnno
mi juz pomogłyście dziewczyny, dziekuję ślicznie. ;) widzę, że jeszcze macie ochotę porozmawiać o karmach itp, więc nie krepujcie się :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym proponowala jako dopelnienie do posilku raz w tygodniu ugotować coś wartościowego.. może troszkę ryżu z jakąś delikatną rybką pokrojoną w kostkę, do tego marchewka. Taką malutką porcyjkę raz w tygodniu.. z kotami to tak zbytnio się nie orientuję, bo ja mam rottweilera i z nim to jest tak, że caly dzień w misce ma suchą karmę, którą sobie gdzieś tam w ciągu dnia podjada a raz dziennie mu gotuje podroby z makaronem lub ryżem do tego. ale skoro kotek malutki to nie wiem czy nie nabawilby się nadwagi od tego w końcu waży pewnie z 2kg a nie 30 :D karma o której pisalaś jest od producenta eukanuba.Cóż mogę powiedzieć, jest lepsza od RC ale czy wartościowa? W polsce te dwie karmy mają wyrobioną dobrą renomę, bo nie ma aż takiego dużego wyboru a ceny np acany mogą się wydać dla niektórych kosmiczne. Najważniejsze jest to abyś przejrzala skladniki karmy, jakie są wartości odżywcze ile procent mięsa, jakie witaminy. Co jest ważne wrażliwy kotek nie powinien mieć w karmie pszenicy czy innych zbóż a eukanuba je zawiera. Nie mogę zagwarantować, że po tej czy innej karmie kot będzie zdrowy jak ryba, musisz dać mu spróbować kilka karm, będziesz widziala która mu lepiej smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuźwa ale jak tak spoglądam na te ceny w PL za karmę to się lapię za glowę :o 13,5 kg dla mojego psa 187 zlotych matko !!! To jak ktoś zarabia 2000zl miesięcznie, musi oplacać mieszkanie, rachunki itd wyżywić się i do tego tyle kasy sypać za jedzenie dla pupila to jest masakra jakas !!! Ja mieszkam za granicą tutaj mnie 13,5kg Acany kosztuje raptem 47 euro może i wychodzi to samo ale zarabiając w Niemczech 2000euro nie oddaję z tego 187...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
ja mam trzy maine coony i dużego psa - mastifa tybetańskiego, żywienie,pielęgnacja i opieka weta kosztują, ale ile te zwierzaki dają nam radości :) na szczęście nasza menażeria nie choruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
a wkładanie korka w doope naprawdę pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
no to se wsadź podszywaczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
zapomniałam,że mam jeszcze trzy dochodzące koty piwniczne :) te to potrafią zeżreć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruda laska to widzę że masz ladną zwierzencą familię :D ja też zawsze mialam fiolka na punkcie zwierzaków, dużo się nimi interesuję zarówno psychologią jak i kynologią. Znam wiele wetów, hodowców, nawet sędziny z wystaw :P zawsze chętnie pomagam ludziom jak ktoś szuka odpowiedniej hodowli z której chce kupić psa, pomagam jak ktoś ma problemy z wychowaniem itd. wiele się nauczylam od innych ludzi często dużo starszych ode mnie i bardzo doświadczonych i tą wiedzę którą mam staram się przekazać innym :) Mojego nie chwalę jaki zdrowy bo ma dopiero siedem miesięcy :D Swoją drogą mastiff tybetański piękny pies... maine coony też śliczne ale są duże jak na koty prawda? pokaż też swoje zwierzaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
udało się :) jak klikniesz na inne zdjęcia użytkownika, to zobaczysz resztę menażerii, z tym, że fotki psa są z okresu szczenięcego, teraz ma 2 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
jeden z Warszawy, rudy z Rybnika ten tygrys to ich dziecko a pies chyba z Bedzina, nazw hodowli nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka wet
Jeśli piszesz, że wymiotuje od tygodnia lub dwóch, a wymiotował do tej pory 3 razy - to nie należy jeszcze wpadać w panikę. Biegunkę miał 2 razy, tak? Przede wszystkim wybierz się do weterynarza po tabletki na odrobaczanie, kosztują ok 5 zł. Kotek najprawdopodobniej jest zarobaczony i w pierwszej kolejności należy go odrobaczyć. Jeśli to wina pasożytów, to powinno mu przejść. Jeśli wymioty i biegunka będą nadal - wybierz się do weterynarza. Jesli będą codziennie to nie zwlekaj, żeby się nie odwodnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda laska
Mysia twój pies też przystojny, mam takiego zaprzyjaźnionego u sąsiadów, tylko ten ma obcięty ogon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz już nie wolno obcinać no i ja mam mojego z hodowli a hodowca tymbardziej kopiowanie uszu czy ogona potępia. ale ten ogonek ma taki milusi tylko jak nim merdnie i uderzy przez przypadek to już nie jest milusio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×