Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dąbrowianka :)

Co robicie dziś na obiad??

Polecane posty

Gość lekooomankaa
jak ŻUREK TO TYLKO NA KOŚCI WĘDZONEJ!!!! i najlepiej wychodzi mojej mamie :) sama próbowałam przepis prosty , ale mi nie smakował :) dlatego robienie zup omijam z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem po co tu weszłam, chyba, żeby się zdenerwować :O mój żurek: 2-3 dni wcześniej do słoika wsypuję 1/2 szklanki mąki żurkowej, zalewam wrzątkiem mieszam, ma być tak gęste, że łyżka stoi dodaję 4 ząbki czosnku (polskiego), kilka ziaren ziela ang, kilka liści laurowych, mieszam, jak trochę ostygnie zalewam zimną wodą, merdam,dodaję z 1/2 cebuli w plastrach, breję przykrywam piętką chleba, nakrywam ścierką i niech se leży ostatnio zrobiłam takie żurkowe "bożole", stało ino tylko 1 dzień ale dało radę :P i leci standardowo: wywar z warzyw + spodnia/twarda skórka z boczku, biała kiełbasa pikantna (u dudy jest dobra) jak się ugotuje wlewam ten zakwas, czosnek, majeranek, warzy się dalej, jak trochę ostygnie dodaję śmietany kremówki (!) i sporo pieprzu, kiełbasę wyjąć i pokroić na plasterki osobno gotuję ziemniaki, ugotowane molestuję kilownicą na patelni smaży się pociachany bardzo drobno boczek i takoż pociachana cebula smażelinę dodaję do ukilowanych ziemniaków, mieszam mam takie cóś plastikowe co robi gałki jak do lodów na talerz nakładam ze 3 gałki (zależy od żarłoczności) ziemniaków z boczkiem, zalewam żurem z kiełbasa nie ma byka, że po tym ktoś będzie głodny w dodatku tanie żarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to znaczy
UKILOWANE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza87
Chilli con carne Z ryzem. Bardzo proste danie, tylko potrzeba torebki z proszkiem do tego. Plus mieso mielone, cebula i fasola czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno !!!!
Ewa 33 Jak robisz te "plastry karkówki duszone w sosie własnym" Pochwal się :) będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ..choc nie do mnie bylo to moze cos podpowiem ...ja robie tez takie plastry....otoz...na rozgrzany olej klade plastry karkowki(niezbite)doprawione sola pieprzem i papryka slodka...jak sie zarumienia klade cebulke...kiedy to wszystko uzyska juz zloty kolor zalewam gotujaca sie woda...do tego mozna dodac np .kolorowa papryke...lub grzyby suszone...kiedy miesko jest miekkie doprawiam smietana..ja uzywam 30stki(choc wiem ze tuczaca) ale pieknie zageszcza sos...i nie ma bata zeby sie cokolwiek swazylo...ja uzywalm 30stki laciatej ...smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znowu inaczej robie
cały kawał karkówki obsypany i natarty przyprawami wrzucam na patelnie i szybko obsmażam ze wszystkich stron ... potem do rondla ,brytwanki i podlewam wodą i niech sie tak dusi z półtora godziny ...potem wyjmuje na deske i ostrym nożem kroje w plastry i z powrotem do rondla i jeszcze sie dusi a powstały sos przyprawiam i zaciągam mąką ...pycha . A dlatego obsmazam przedtem aby sie nie skurczyło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dziś ryba na obiad. Od dawna nie robiłam ryb, ale muszę wrócic do zdrowszej kuchni. Mąż kupił świeżego łososia tu http://delikatesyrybnekrewetka.pl/ Może podrzucicie jakiś pomysł jak go zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jajko sadzone, ziemniaki, kalafior z bułka tartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faszerowane ziemniaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gugusiakiwa
a u mnie dziś schabowe, ziemniaczki i fasolka szparagowa z tartą bułeczką zrumienioną na masełku (to dla mnie - ta fasolka jako dodatek), a dla mojego chłopa dodatkiem będzie do wyboru : ogórek małosolny, ogórek konserwowy, lub sałata ze śmietaną, bo fasolki, czy brukselki to nie lubi. A jutro będą medaliony z polędwiczki wieprzowej "po mojemu", ziemniaczki z sosem spod polędwiczek i kalafior z zasmażoną tartą bułeczką. A w weekend gotuje mój kochany, nie wiem, co wymyśli. W ub tygodniu w sobotę zrobił kotlety mielone, a w niedzielę był rosół i gołąbki (z młodej kapusty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzis na szybkiego zrobiłam leczo.Jutro chłodnik jaja sadzone z ziemniakami ,na surowke chyba fasolke szparagową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwika
Właśnie zamarynowałam kurczaka w Noteckim Miodowym, obłożyłam warzywami z własnej działki i za kilka godzin będzie uczta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszczę kurczakowi, też bym się pomarynował w Noteckim. Niestety został mi już tylko Gniewosz jasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość essma
U mnie zupka ogórkowa na bulionie warzywnym z krakusa, ze śmietanką i potarkowaną marchewką. Domownicy się zajadali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie ostatnio często ratują obiady domowe na telefon od www.teleobiad.pl. Nie mam czasu gotować po pracy, a dzięki nim zawsze mam świeży i pyszny obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie zupa warzywna, sama zrobiłam na bulionie Krakusa, do tego potrawka z indyka z ryżem. Bardzo lubie takie zdrowe obiadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie zupy to najlepszy posiłek. W sumie nei wyobrażam sobie dnia bez zupy. Dlatego staram sie też wybierać te najlepsze składniki. Teraz do zup dodaje bulion w płynie Krakus. I zupy smakuja jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Wam ze bardzo lubię gotowe dania obiadowe. Naprawdę moge każdemu polecić, ponieważ smakują jak takie prawdziwe domowe jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożena1212
Właśnie nie mam pomysłu na dzisiejszy obiad!!Koleżanka poleciła mi jechać do Domu Kresowego.Podobno, że mają smaczne jedzonko w super cenach!Muszę zadzwonić do męża i spytać co on na to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś robie klopsiki mięsne w sosie pomidorowym, z kaszą, zupa jarzynowa, a na deser różne owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupe ogórkowa, będzie szybko bo dodam zamiast rosołu bulion w płynie krakusa. DO tego makaron z białym twarogiem. Na pewno bedzie smacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy tak naprawde wie ze zupy sa zdrowe, do tego też bardzo syte. Ja codziennie albo co drugi gotuje zupy. Rodzina lubi pomidorową, warzywną. Teraz jak odkryłam buliony Krakus w buteleczkach to gotowanie jest jeszcze większą przyjemnością. I tak samo jak WY bardzo czesto gotuje rózne zupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×