Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sutlive

ile zarabiacie za granicą? Kraj-kwota

Polecane posty

witam Piszcie w jakim państwie pracujecie, ile zarabiacie , na jakim stanowisku( najlepiej na złotówki ) i ile możecie zaoszczędzić czyli to co wam zostaje i przywozicie do rodzin do Polski. Ja pracuje w Norwegii w Oslo jako sprzątaczka, zarabiam 16000 koron czyli 8000 zł i do Polski przywoże po opłatach za mieszkanie, lot i inne na czysto przywoze ok 5000 zł/ miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoły bronek
WYBORCZE ZOBOWIĄZANIA PLATFORMY 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ 5. Uprościmy podatki wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych 6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012 7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. OBIETNICE DONALDA TUSKA ZAWARTE W EXPOSE 1. Obrona praw pracowników. 2.Wspieranie przedsiębiorczości i zmiana prawa na korzystniejsze dla pracowników i pracodawców. 3. Obniżenie podatków i danin publicznych. 4. Wzrost płac pracowników sektora publicznego. 5. Pomoc ze strony państwa dla najsłabszych. 6. Ograniczenie deficytu. 7. Bezpieczne wprowadzenie Euro. 8. Zahamowanie wzrostu inflacji. 9. Większe środki na rozwój i edukacje. 10. Radykalne uproszczenie prawa podatkowego, gospodarczego i trybu poboru ZUSu 11. Uproszczenie procedur zakładania firm. 12. Prywatyzacja kluczowych firm polskiej gospodarki. 13. W przypadku firm należących do Skarbu Państwa - rzetelne wybierania zarządów i rad nadzorczych. 14. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego. 15. Wsparcie projektów infrastrukturalnych UE dot. bezpieczeństwa energetycznego. 16. Przyśpieszenie budowy obwodnic i autostrad. 17. Wyeliminowanie barier prawnych blokujących szybki rozwój infrastruktury. 18. Modernizacja PKP 19. Powszechny dostęp do szerokopasmowego Internetu. 20. Wprowadzenie możliwości załatwiania spraw państwowych (podatki itp.) przez Internet. 21. Gospodarczy powrót Polski nad morze. 22. Mądre wykorzystywanie funduszy europejskich. 23. Decentralizacja władzy. 24. Wsparcie rozwoju regionalnego. 25. Modernizacja wsi i rolnictwa 26. Usprawnienie procesu składania wniosków o dotacje unijne. 27. Reforma instytucji publicznych obsługujących rolnictwo. 28. Ekologiczna produkcja żywności. 29. Wytwarzanie biopaliw i biogazów. 30. Reforma systemu ubezpieczeniowego rolników. 31. Rozwój rybołówstwa. 32. Ochrona środowiska. 33. Wdrożenie programu Natura2000 34. Wprowadzenie polityki solidarnego państwa. 35. Ułatwienie młodym startu zawodowego. 36. Obniżenie bezrobocia. 37. Długoterminowe uniknięcie zagrożeń demograficznych. 38. Rozwój edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich. 39. Oddanie sprawy edukacji dzieci rodzicom. 40. Podniesienie pensji nauczycielom. 41. Zmiana mechanizmów finansowania edukacji. 42. Zwiększenie miejsc pracy dla ludzi powyżej 50 roku życia. 43. Reforma emerytalna. 44. Poprawa jakości służby zdrowia. 45. Zwiększenie powszechnego dostępu do służby zdrowia. 46. Podwyższenie pensji pracownikom służby zdrowia. 47. Podział NFZ na kilka konkurencyjnych zakładów ubezpieczeniowych. 48. Reformacja polityki refundacji leków. 49. Ułatwienie zdobywania specjalizacji lekarzom. 50. Ułatwienie osobom niepełnosprawnym z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hola hola wsioki.
ja mam ok 13 e[h..odkladam ok 600 na miesiac na konto mysle ze jescze 3 lata i kupuje za gotowke kupie mieszkanko za 330tys.. cos mozna odkladac, wpl siedziałam i 1300 zarabialam w harwce ostrej z czego prawie wszystko szło na opłty i zostawało mi na zucie 100zl, ciagle był debet-masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracuje
w Niemczech uczę dzieci Angielskiego ale to tylko pare razy w tyg a tak na co dzień to sprzątam i zarabiam mniej wiecej 3tys euro to na polskie bedzie nie cale 12tys teraz bo euro nie kosztuje cale 4 zł, no i miesiecznie zostaje mi przeważnie 2 tys euro czsami mniej to zależy od miesiąca.A na opłaty i życie potrzebuje 1000 euro.Do Polski jeżdżę rzadko tak 3 razy do roku i nie zabieram ze sobą całych oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hola hola wsioki.
i wydam wszyćko i bede goły jak d_upa mur. , afroamerykanca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkamy w Niemczech narazie pracuje tylko mąż zarabia ok 3,4 tys euro wszystko zależy od zleceń jakie ma firma na dany miesiąc to jest ok 12,16 tys zł. Ja nie pracuje robie obecnie szkołe i wychwuje córke po opłatach za mieszkanie, przedszkole , moją szkołę i pieniądzach wydanych na życie spokojnie zostaje ok 1500 euro co staramy się odkładac to też nie zawsze się udaje gdyż 2X do roku wakcje , wyjazdy do Polski itp. w sumie to na co chcielismy odłożyc już odłożyliśmy mamy w Pl dom każde z nas ma samochód więc nie ma już takiego ciśnienia na oszczędzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakis z jukej
3 k ale malo co zostaje bo mnie oplaty zjadaja i gadzety ktore kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az płakac się chce ze w Polsce pracujesz po 8-10 h fizycznie i zarabiasz 1200zł żona zarabia tak samo i nie stać cie na NIC! bo wszystkie oszczędności zjadają lekarze na drobne choroby. Marzenie o własnym mieszkaniu nawet nie pojawia się w snach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimna cola
Ja jestem na macierzynskim, Mąż na firme, mieszkamy w Dani , mąż zarabia na Polskie 20 tś zł, jestesmy w stanie odłożyć około 8 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sutlive - twoje pytanie zawiera blad formalny - a co z tymi na kontraktach np. ktory ani mysla przywozic oszczednosci dp polski?? z reszta po co mieliby to robic???;-))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość derbier
ja pracuje ..ile dostajesz za godzine putzowania i w jakim landzie mieszkasz?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z żoną siedzimy w Niemczech, ja zarabiam 13 000zł netto ona 4000 zł netto na życie co miesiac wydajemy około 800-1000 euro. Reszta na konto, Żyjemy godnie i korzystamy z życia, siłownia, baseny, raz do roku narty i coś w rodzaju ciepłych krajów . Zakupy robimy raz na 2 miesiące w Polsce przywozimy cały samochód. Fajnie jest ! Jak ktoś jest mądry i żyje za granicą ze swoją drugą połówką to wszystko jest jak w najlepszym porządku. Fajnie mieć świadomość, że co miesiąc odkładamy na konto tyle co większość ludzi w Polsce nie zarabia rocznie :) No ale cóż tak jest zbudowany świat. Aha dodam, że pracuję 6 dni w tygodniu od 4 do 6 godzin przeważnie 5. Oczywiście tytułem pracy otrzymuję wszystkie świadczenia i takie takie. Samego wakacyjnego mam 15000 zł :) Pozdrawiam hejterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miejsce pracy : Hiszpania. Po 6 miesiacach lekkiej pracy przywoze do Polski 30 tys zl. Jest dobrze. Jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracuję w małym sklepie odzieżowym w Szwajcarii. Zarabiam 15 000 zł miesięcznie. Wbrew pozorom to nie jest aż taka fortuna tutaj, bo wszystko jest bardzo drogie, ale i tak starcza mi na godne życie, wynajmuję ładne mieszkanie, 2 razy w roku wakacje, często jadam na mieście + co miesiąc odkładam 5 000 - 6 000 zł. Pracuję od poniedziałku do piątku od 11 do 19, praca polega głównie na tym, że siedzę w fotelu i czytam książki albo oglądam filmy, bo rzadko kto zagląda do sklepu, nie narzekam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Norwegia, inzynier CAD/CNC, branza Oil&Gas usredniajac 23-25 tys netto PLN (sa miesiace ze jest okolo 30 tys ale sa tez takie gdzie okolo 20 tys). Do tego dochodzi prywatne ubezpieczenie, silownia, stolowka, wakacyjne pieniadze tzw. wczasy pod grusza okolo 40 tys zl PLN kazdego roku. Pracowalem kiedys w UK ale tam max wyciagalem 40 tys funtow na reke rocznie. Bez porownania w Norwegii wiecej zarobisz jesli masz fach, szczegolnie w branzy naftowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×