Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klara karla

Jutro po raz pierwzy teciowie przychodzą na obiad - proszę o obadanie menu :)

Polecane posty

Gość no to jak teściowie tacy
To naprawdę chyba prowokacja, albo podszyw :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara karla
Słuchajcie, podpatrzyłam na innyym temacie i mi sie spodobało ;)...Może zamiast tego budyniu zrobi ryż z musem jabłkowym na deser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
zapomniałam dodać do 2 dania pieczone talarki ziemniakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale naleśniki ani zupa cebulowa nie jest ekstar tym bardziej budyn chcesz wykwintne danie prosze polecam zupe krem z kurczaka i warzyw bardzo proste w ywkonaniu gotujesz np. 2udka z kurczaka wraz z warzywami marchew, seler,por ,pół cebuli pietruszka jak masz wsyztko miękie czekasz az wystygnie mięso obierasz i wszystko mksujesz dodajesz śmietanke i świeżą pietruszke proste smaczne danie a robi wrażenie Na drugie proponuje pire ziemniaczane z dewolajem z masłem do tego duszona marchewka groszkiem na ostro pire: # # mleko 1/2 szklanki # sól 1 łyżeczka # masło,margaryna 2 łyżki # koperek świeży do smaku # przyprawa do ziemniaków szczypta do smaku-ewentualnie Dewolaje: * 2 piersi z kurczaka * 1/2 cebuli * 2 łyżeczki masła * przyprawa do kurczaka * 2 grubsze plastry sera * bułka tarta * 1 jajko Piersi z kurczaka potłuc z dwóch stron. Posypać przyprawą z kurczaka dość obficie. Cebulę i ser pokroić w drobną kostkę, dać na pierś z kurczaka. Do środka dać łyżeczkę masła, żeby mięso było soczyste. Zwinąć dewolaj na pół, obtoczyć w roztrzepanym jajku i bułce tartej. Smażyć na margarynie. Marchweka z groszkiem: Marchewke zgroszkiem mieszanke konserwową dusis na patelni w szkalnce wody i dwóch łyżkach masła ,przyprawic do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara karla
Czyli menu wygląda tak: zupa cebulowa Naleśniki z twarogiem kompot agrestowy mus z jabłkami Teraz lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlituj się kobieto
Od kiedy naleśnikarnie są trendy, a naleśniki z twarogiem (najbardziej sztampowe i obrzydliwe danie z czasów podstawówki w późnym prluu) są wykwintne???? Jak już się tak upierasz przy naleśnikach to mam dla ciebie taką propozycję: kup paczkę szpinaku w liściach, ser lazur błękitny, śmietanę gęstą 12 lub 18 %. Szpinak rozmróź na patelni, dodaj czosnek, sól i pieprz. W garnuszku ostrożnie aby nie przypalić rozpuść ser w śmietanie z dodatkiem pieprzu czarnego i gałki muszk. aż powstanie gęsty sos. I albo połącz sos ze szpinakiem i nafaszeruj tym naleśniki, albo do naleśników wsadź szpinak, a sosem polej na wierzch. Zrób też jakąś wersję z mięsem, np, jakieś na ostro a'la meksykańskie. Ale na litość - nie z twarogiem na obiad :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara karla
ryż z musem jabłkowym miało być...Ach, ten pospiech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
A może krem selerowy zamiast tej cebulowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlituj się kobieto
do olalala - daj spokój zupie. I tak jest najmocniejszym punktem tego "wykwintnego" obiadu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cesarzowa 28
Zrób dobry rosół, sałatkę roladki, lub inne mięsko, kluseczki śląskie lub ziemniaki czy ryż, kompot jest ok. naleśniki się nie nadają na obiad niedzielny. Cebulowa tak pod warunkiem że robisz taką co palce lizać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
współczuje teściom takiej synowej spalisz się na dzień dobry, ale cóz naleśniki są trendy miejmy nadzieje że teściowa to zrozumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki obiad to bardziej w tygodniu "na szybko". Z niedzielnym obiadem to to mi sie za ch&#!173uj nie kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trendy trendami
ale trzeba umieć dobrać danie do okazji. Dziewczyny ci tu dobrze radzą - daj spokój z naleśnikami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale naleśnikarnie mają dwa rodzaje ich - słodkie, deserowe (takie, jakie Ty uznałaś za obiad) i typowo obiadowe : są bardziej słone. Przykład naleśnika obiadowego (jako, że jestem fanką kuchni azjatyckiej) to: naleśnik wypełniony farszem (broń licho jakieś zawijanie), na który składa się kurczak, bambus, jakieś warzywka. W każdym bądź razie farsz jest Z MIĘSEM i jest to normalne danie. Chyba nie byłaś w naleśnikarni, że uważasz podanie ich z twarogiem za obiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalala
zlituj się kobieto - w sumie racja :D To może jak już tak wykwintnie gotujemy to podaj paluszki i kanapki z żółtym serem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się zastanawiam
Zupa cebulowa i naleśniki z twarogiem kłócą sie ze sobą. Jak juz musisz te naleśniki, to zrób z jakims pikantnym nadzieniem: z mięsem ciekawie doprawionym, albo ze szpinakiem, albo z pieczarkami chociażby. I z deserem troche bardziej się wysil. Ani budyń, ani mus z ryżem za bardzo nie pasują. cały zestaw jest w rezultacie skromny i nijaki. To juz lepiej na deser zrobić galaretke z owocami i bitą smietaną. Albo po prostu kupić ze dwa rodzaje ładnie wygladającego ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodda
hej jeśli koniecznie chcesz te naleśniki to zrób naleśniki z piersią kurczaka z warzywami i np sosem czosnkowym ? naleśniki usmażysz pierś z kurczaka pokroisz usmażysz ( koniecznie przyprawy do gyrosa) a do tego dorzucisz starta na grubym oczku marchew pietruszkę ( i może być pół małego albo 1/4 dużego selera) czerwona cebule pokrojona w piórka ) wszystko podsmażysz a później farsz w naleśniki zawiniesz ze posypiesz żółtym serem i podpieczesz ok 20min w piekarniku ok 180 stopni a sos czosnkowy to jogurt naturalny (albo śmietana 12%) tak ok 300ml i zależy jak mocny sos ma być to od 2-3 do 5- ząbków czosnku trochę soli i możesz dodać koper suszony jak masz i tym polać upieczone naleśniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodda
a na deser to ja bym ciasto jakieś ( ja uwielbiam z masami ale skoro dla teściów to może nie mogą za tłusto to szarlotka ) albo jakieś kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedyne co przychodzi na myśl
to to że autorka ma niecałe 20 lat i zero doświadczenia w gotowaniu po takim czymś teściowa na pewno nie będzie miała do Ciebie szacunku ja starałam się jak mogłam, gotowałam ulubione dania teściowej a i tak wybrzydzała że ziemniaki niedosolone albo mączne, albo piertruszka źle pokrojona.... aż mi Cię żal, co u Was gotowano w domu ? żywiliście się zamawianą pizzą, kababami i zapiekankami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamka od drzwi
kobieto, słuchajdobrych rad. ja też jestem młoda i bym takiego dziadostwa nie dała nikomu na obiad. Może podejdz do tego tak. wersja a) zastanów sie co teściowa u siebie podaje na niedzielny obiad gdy ty ja odwiedzasz???? Dała ci kiedys drugie danie bezmięsne w niedziele??? jesli chcesz się przypodobać to Zrób coś w tym guście co u niej w niedziele na obiad (ja u swojej teściowej na obiedzie nigdy przenigdy bez względu na dzień tygodnia nie jadłam naleśników ani zupy cebulowej po której sa gazy równie dobrze grochówke możesz podać!!!!!!!) wersja b) zwykle jak ludzie biora slub to jedna rodzina zaprasza do domu narzeczonego/ narzeczoną z rodzicami przed slubem żeby się dogadać co do uroczystości i potem jest rewizyta (lub inne proszone uroczyste spotkanie lub zaręczyny z rodzinami itp.). Czy na tej uroczystości, jeśli u ciebie była były naleśniki na obiad, bo w moim przypadku nie.. a rozumiem że ty ten jutrzejszy obiad traktujesz jako uroczysty. wersja c) zapytaj męża czy twój zestaw na wizyte jego rodziców mu pasuje, czy ma jakies inne pomysły. wyciągaj wnioski, jak zaprosisz teściów na podwieczorek to rób naleśniki. zamiast jakichs musów czy czegoś pdaj coś do kawya nie nie wiadomo co.W niedziele musi byc mięso i tyle, chyba że ten obiad to wstep do próś o pożyczkę bo ledwo przędziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nata..
Moim zdaniem dla teściów to coś dobrego i tradycyjnego zarazem. Zupa: rosół np. (ale sama wiesz najlepiej jaką zupę lubią teściowie) Drugie: mięso z sosem,mizeria i lub surówka,buraczki (ustaw kilka propozycji na stole co kto lubi) do tego ziemniaczki puree. Jeśli chcesz coś extra zrobić to proponuję wołowinę w sosie pieczeniowym lub ew. inne pieczone mięso (szynka). Do tego kompot i deser. Naleśniki jak chcesz to zrób jeśli impreza się przedłuży podasz je na kolację :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L.H.O.O.Q
o matko! zupa cebulowa - żenada. naleśniki - predzej deser niz danie głowne. budyń - :D:D:D:D:D:D BUDYŃ do kawy. oni nie mają 5 lat, tylko pewnie ponad 50. i jeszcze mówisz ze to tacy elegandzcy ludzie. zrób jak Ci inny podpowiadają, ziemniaki, moze jakies kluski do wyboru, dobry sos, rolady, do tego jakies surówki a wtedy to nawet pierwsze danie mozesz sobie odpuscic. i na litosc boską zrezygnuj z budyniu! koniecznie ciasto do kawy, jak piec nie umiesz, to lec do ciastkarni. chyba chcesz zeby wzieli Cie na powaznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjndfkjgnfdkjgn
Zaproponuję ci menu w twoim stylu: Obiad : -zupa knorr z torebki może być chińska (zapytaj teściów którą wolą) Danie główne: - makaron z mlekiem i cukrem - szklanka kakao Deser: - landrynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalala
Zaproponuję ci menu w twoim stylu: Obiad : -zupa knorr z torebki może być chińska (zapytaj teściów którą wolą) Danie główne: - makaron z mlekiem i cukrem - szklanka kakao Deser: - landrynki. to jest dobre :D:D:D zrób to! zrób to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L.H.O.O.Q
landrynki :D wyobrażam sobie jak dziewczyna przynosi miske kolorowych landrynek do kawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prowo jak nic
żałosne do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta idiotka was
wkręca-to widać na kilometr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×