Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Hej dziewczyny! Życzę wam miłej niedzieli i smacznego rodzinnego obiadku... U mnie świeci piękne słonko... pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi z tej tabelki wychodzi ze dziewczynka a ja czuje ze chlopiec - zobaczymy w pierwszy dzien wiosny. U mnie dobiega koniec 19tc ale ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bo piszecie o tych krótkich szyjkach 2,5cm. a ja nie wiem o co dokladnie chodzi. To moja pierwsza ciąża i jestem troche zielona. Moze któraś wtajemniczona wytłumaczyć o co dokladnie chodzi i jak to się objawia co najważniejsze. z góry dzięki. pozdrówka i udanej niedzieli z rodzinka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_, to jest też moja pierwsza ciąża. W badaniu ginekologicznym czy poprzez USG określa się długość szyjki i jej ew. rozwarcie oraz czy jest twarda czy miękka. Ponoć szyjka powinna mieć dł. ok 40 mm (38-42 mm). Przy tyłozgięciu np. może być rochę krótsza. Ale zawsze niebezpieczne jest jej skracanie się podczs ciąży. Ja mam małe skurcze w brzuchu i może przez to szyjka robi się krótka. Tak jak pisała Grays zakłada się wtedt pessar (krążek) lub szew na szyjkę. Co kiedy się zakłada nie mam zielonego pojęcia. A jeśli nie wiesz jaką masz dł. szyjki sprawdź w karcie ciąży - tam lekarz powinien to wpisywać. Ja teraz staram się nie forsować, leżę trochę w ciągu dnia. Łykam nospę, biorę luteinę. Nosi mnie bardzo - mam nadzieję, że nie przyjdzie mi leżeć już do końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szyjki macicy to ja wiem, że od 2,5 cm już powinno się coś działać. Z pewnością powinnaś ograniczyć wszelką aktywność do minimum, czyli leżysz wstajesz do wc leżysz. Moje koleżanki z szyjkami 2,5 już miały zakładane pessary. Przykładowo moja szyjka, cała, z częścią maciczną i pochwową wynosi teraz 5.1 cm. Zważ na to, że dziecko będzie coraz większe, więcej będzie wód, tym samym większy nacisk na szyjkę. Nie chcę cię starszyć, ale jak na tym etapie masz tak krótką szyjkę to trzeba już coś działać. Maleństwo dzisiaj mnie kopie na potęgę, uwielbiam ją czuć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays jaki kupilas doppler i ile dalas jesli mozna wiedziec :) Mi wczoraj udalo sie oddac ten suumer w mothercare i teraz juz jestem w trakcie szukania dopplera :) Ja dzisiaj gosci od rana mialam i jestem juz troszke umeczona ... Tak narobilyscie mi ochoty na truskawki ze kupilam dzis 3 puszki i zrobilam kompocik do obiadku a teraz jeszcze owocki wyjadam mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie..:) Jak tam samopoczucie???...Ja wczoraj wieczór spędziłam z must be the music..a dziś z xfactorem i przepisem na życie..:)moze byc to świetny serial xd Miłęgo wieczorku życzę...:) Do jutra.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia to lekarz decyduje co założyć ale słyszałam, że w Polsce coraz częściej zakłada się pessar, bo nie wymaga znieczulenia do zabiegu i zakłada sie go szybko, ale byłam kiedys na forum w zeszłej ciązy i dziewczyny miały pessar, zsuwa się wraz ze wzrostem ciązy a przy infekcji trzeba ściągnąć i przemyć go, natomiast szew okrężny jest metalowy, nakłuwa się szyjkę w kilku miejscach zszywając ją na okrętkę, wyciągając szyjkę i ściągając ją, w uk tylko szew sie zakłada gdyż jest pewny. W poprzednich ciążach miałam znieczulenie ogólne, zaś teraz tylko w kręgosłup. I tak po założeniu trzeba się oszczędzac, ja leżę, a szew ściągną potem w 37 tyg, mnie nic nie bolało ściągnięcie, bo przecina się tylko szew w gabinecie i w minutę wyciaga, zaś zabieg zakładania trwa ok 40 mn, potem lezałam kilka dni w szpitalu pod kroplówką rozkurczową i do końca ciązy brałam rozkurczowy fenoterol i isoptin, to jest w Polsce standard. Leki odstawia się razem ze ściągniętym szwem. Te leki sa bezpieczne, choć czułam się po nich paskudnie to jednak wpływaja pozytywnie na łożyko, zresztą w ulotce będziesz miała wszystko pięknie opisane. 2,5 cm to naprawdę mało, kazdą ciążę zaczynałam z szyjką 4 cm no ale w połowie też schodziła do 2 cm a tak powinno się dziać przed porodem. Odpoczywaj, a te miesiące i tak szybko przeminą. Ewelina kupiłam ten co link dałaś, za 23, 5 funta, dokupiłam jeszcze żel za 1, 95f więc z wysyłką i tak wyjdzie 30 f, i mam nadzieję do środy dostanę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327 jaką ty jesteś idiotką, pustą jak kilo gwożdzi!!!!!!! happy gratuluje bystrości (to do zmiany hasła - brawo :):) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamy dzis zapolowalam na lozeczko biale z ikei, w idealnym stanie i prawie nieuzywane za 1/4 nowej ceny. wiec cos juz czeka na malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy w anglii (wiem że mieszka nas tu kilka)też macie mierzoną macicę bo ja przegrzebałam wszystkie swoje papiery i nic tam nie znalazłam na ten temat, a te położne też nigdy nic nie wspominały mi o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak _aga_ ale dopiero pod koniec ciąży, chyba przy planowaniu porodu, bo pisze sie tutaj plan porodu jaki byśmy chciały,czy w wodzie, czy na kuckach, czy epidural, czy gaz rozweselający:)więc nie wiem czy przed planem czy w czasie ostatnich wizyt u połoznych ona mierzy, bo z tego co wiem tez przy usg ostatnich mierzy się dokładnie parametry dziecka z grubością brzuszka chyba też i ocenia prawdopodobieńswo komplikacji porodowych. Bo w PL mierzyli mi macicę przed samym porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come kurcze szybciutko masz łóżeczko:) a kupujecie już ciuszki? ja jeszcze nic ale zaczne po usg połówkowym kupować, na razie pierwszy zakup to ten dopler, dla mnie uspokajacz, nie będe schizować jak małe będzie spać w brzuszku i się nie będzie ruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odp, tu kolezanką w Polsce widzę mierzą wcześniej i jakby co to reagują. A przed samym porodem to nie za dużo oni mogą już pomóc jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez z zakupami na razie sie wstrzymuje do usg :) a to juz prawie za tydzien :) Jednak jak okaze sie ze to chlopczyk to za bardzo nie poszaleje bo wszystko mam po moim synku i to w bardzo duzych ilosciach... Mi polozna wspomniala ze od 27 tygodnia bedzie na kazdej wizycie mierzyc brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jA będę musiała wszystko od nowa, nawet jak synuś wyjdzie:) wszystko rozdałam, tym bardziej sprzed 10 lat śpiochy to po moim drugim to już byłyby chyba w złym stanie:) czyli zupełnie od podstaw...a ja az do 8 kwietnia czekam na połówkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ogladam ostatnio ceny sprzetow na ebayu. jak przeliczylam ile kosztuje wszystko nowiutkie to mozna sie za glowe zlapac :) nie mowie, ze brakuje nam,ale skoro te rzeczy sa potrzebne na krotki okres czasu, typu lozeczko czy wozek to wole znalezc cos w b.dobrym stanie ale kupic taniej. lozeczko naprawde sie super trafilo, nie wiem czy jest rownie dobre w uzyciu, bo recenzje znalazlam rozne, ale musi takie byc :) zreszta dziecko chyba tylko spi w lozeczku,wiec swoje funkcje spelnia. ciuszki dostane chyba po kuzynce i jej 3 brzdacach a takze co ladniejsze odlozone jeszcze po mnie i bracie. wiem,ze mama skladala. ma mi przywiezc wszystko po swietach, a co brakuje do dokupimy. przy pierwszym dziecku i tak jestem zielona, nie wiem co kupic trzeba jeszcze, a wole nie skupowac za duzo sama. ceny sa zabojcze, wiec chyba mama mi w pl kupi co bedzie brakowalo. Grays, ten dopler chyba super sprawa, musze sie za czyms takim tez rozejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny widze ze podszywacz wzial sie i za moja nazwe szkoda slow poprostu i nerwow jeszcze raz sorki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiuytfvbunhn
popsół się ten topik, a szkoda, fajny był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,mi według tej tabelki pierwsza ciąża sie zgadza-dziewczynka a teraz wychodzi że będzie chłopiec i mam nadzieję, że też się sprawdzi.Pozdrawiam serdecznie z nowym tygodniem.Wczoraj zaczął się 18 tydzień.Ale ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze.strasznie mi przykro z powodu tego topiku wiecie??... Jednej osobie to zwyczajnie nie pasuje... coż...odezwę się później.... Ja dziś równe 19tygodni kończę..jutro pierwszy dzień 20go....i za 9 dni mam wizytę...:) Pozdrawiam was mamusie serdecznie:) Szczęśliwa :) nie przepraszaj, bo Ty akurat nie masz za co..., A za czyjąś głupotę nie odpowiadasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Mi z tej tabelki wychodzi dziewczyna, a na usg lekarz widział chłopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczkowa 1984
ale mi bębęnek wywalilo, od wczoraj chodze juz tylko w tuniko-sukienkach:-) połowa 16 tyg. dzis oglądałam łózeczka z szufladką: ok 300 zł foteliki fajne tez do 300 nosidełka od 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas piękna słoneczna pogoda mimo, że na termometrze +5.... Dziewczyny weszłam na tę stronkę z kalendarzem chińskim i wyszło, że ma być chłopak ale na innej stronie też z kalendarzem chińskim napisali, że "Chinka mająca 27 lat powinna urodzić córkę" ale już nie pamiętam adresu. Mam za to dla was propozycję innych kalkulatorów płci nie tylko chińskich ciekawe co wam wyjdzie: 1 (ludowy): http://www.noworodek.pl/index.php?sm=1 2 http://www.twojaplodnosc.pl/przetestuj.php 3 http://www.obfocus.com/calculators/gender.htm 4 http://jolmys.webpark.pl/ 5 https://www.nasza-ciaza.pl/web/spolecznosc/planowanie_plci_dziecka_kalendarz_chinski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie uwazam zeby nasz topik sie popsul :) Zawsze sie jakas zolza znajdzie co namiesza, ale ja sie nie przejmuje takimi. Dla mnie moga sobie pisac co im slina na jezyk przyniesie... Ja i tak mam swoje zdanie i ich wypowiedzi nie biore do siebie. mum to come Ja Cie doskoonale rozumiem, ja ten blad popelnilam przy 2 synku i kupowalam wszystko nowe lozeczko, wozek, ciuszki itp. Dzisiaj widze jaki to byl blad. Za zeczy ktore sprzedalam nie dostalam nawet polowy kosztow a byly w idealnym stanie a te ktore oddalam to tak naprawde nikt mi za nie nawet nie podziekowal :( poprostu kumpela je wziela i wygladalo to tak jak by tak musialo byc :( Teraz tez wole uzywane wszystko kupic ( no za wyjatkiem pampersow ;) ) Jesli chodzi o ten dopler to zeczywiscie jest to super sprawa poogladaj sobie filmiki na yutube np : http://www.youtube.com/watch?v=alCP2pSP7FY&feature=related czysty dzwiek w 11 tyg ciazy rewelacja :) Ja rowniez jestem w trakcie jego zakupu ale najpierw musialam oddac do sklepu ten ktory mi sie nie sprawdzil !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×