Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość smaruje skóra !!!!!!!!!!!!!!!!
poziom tego forum pożal się boże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,dzięki za pocieszenie.Ja też mam nadzieję że wszystko będzie dobrze ale strach jest.Poczytałam troche w necie i może to być coś złego ale może też zaniknąć.Takie coś mają też dzieci z downem ale ja wszystkie inne wyniki mam dobre i nie mam ryzyka tej choroby według lekarza.Dziś ide do mojej giny zobaczymy co ona na to powie.Trzymajcie kciuki za mojego synka.Nie moge przestać o tym myśleć.Uspakajam męża żę to nic złego,żeby nie panikował bo wszystko będzie ok a sama panikuje w środku.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hjk33, zobaczysz, będzie dobrze, na pewno ta kropeczka zaniknie. Trzymamy kciuki. Daj znać później co Twój lekarz Ci powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hjk33 trzymaj się dzielnie, musisz być silna i wierzyć że wszystko będzie dobrze. A co do mojej Dzidzi to też zaczęła już kopać mnie w sobotę wieczorem, powiem wam że po drugim razie aż łzy same mi poleciały. To było piękne. Tak więc gratuluję mama8327 wspaniałych przeżyć bo teraz już wiem że są one niezapomniane. :) :) Jutro kończę 18 tydzień jeszcze tyle czasu do sierpnia. Pozdrawiam wszystkie mamy i życzę ładnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam do Was pytanie. Czy myślałyście o szkole rodzenia? Zdaję sobie sprawę, ze to pytanie bardziej do kobiet w pierwszej ciąży. Ja sama się waham. Słyszałam różne opinie - część kobiet uważa, że to strata czasu, inne są zadowolone. Nie wiem sama czy się rozglądać i zapisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do szkoły rodzenia się wybieram. Z reklamy tej szkoły: "Program malborskiej Szkoły Rodzenia jest bardzo bogaty, zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Przyszli rodzice, pod okiem instruktorki zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną ale mają okazję spotkać się z lekarzem ginekologiem, pediatrą-neonatologiem, rehabilitantem. Uczą się pielęgnacji i masażu noworodka, który ułatwia nawiązanie więzi emocjonalnej i stymuluje rozwój. Podczas zajęć praktycznych poznają technikę oddychania torem przeponowym, wykonują ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. Zapoznają się z technikami relaksacji, fantazji sterowanej i wizualizacji. Uczestnicy mają okazję zwiedzić oddział położniczo-ginekologiczny, salę porodową z prezentacją niektórych urządzeń i akcesoriów medycznych używanych przy porodzie. Tradycją stały się spotkania mam, które zaprzyjaźniły się podczas zajęć. Cenne jest również to, że ciężarne i mamy mogą wymieniać swoje doświadczenia, a personel służy radą i pomocą." Moja koleżanka uczestniczy w tych zajęciach, mimo że już dwukrotnie rodziła, ale od tego czasu minęło już ponad 15 lat i strasznie sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myslałam o szkole i myślę że warto, nie chcę sytuacji że pojadę na porodówkę i będę ciemna i nie będę wiedziała co mam robić żeby pomóc sobie i maleństwu. Chociaż dlatego wole "zmarnować" te parę godzin niż później żałować. Ja miałabym takie pytanie czy myśleliście już o sposobie rodzenia gdzie i jak? Ja skłaniam się do porodu w wodzie, w szpitalu gdzie będę ja rodziła są do tego bardzo dobre warunki a i też dla mnie będzie to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nadal nic :( dziś zaczął się 19.tydzień znaczy jak się kładę wieczorem spać, to słychać takie przelewanie w brzuszku, tak jak bym głodna była, mam nadzieję, że to dzidzia...ale czuć jeszcze nic nie czuję, może za bardzo na to czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po wizycie u gina. zrobił mi małe USG, żeby upewnić się że wszystko jest o.k. i zobaczyłam wielkiego sisiorka, a więc kolejny chłopak na forum. Ciąża rozwija się prawidłowo, połówkowe mam 27 kwietnia, już po świętach. Wklejam do tabelki: NICK*.....................*WIEK*........* DATA PORODU*.....PŁEĆ meeg24..........................25............01.08.2011........córeczka agneskaa.................... ...38........... 01.08 .11........... happy............................20............01.08.2011 .......Synek:*:* katekiss.........................32............02.08.11........... mum to come...................28............02.08.11...........córka PurPur27........................27............02.08.11... ......... Szczęśliwa przyszła mama!..30............04.08.11............. mikusiaaa.......................22............04.08.11.. .......... waneska..................... .. 26............04.08.11... ..... 024sylwia.......................27............04.08.11. .......... Żabuleńka......................23.............04.08.11... ......... Mania1982.....................28.............07.08.11... ... córka mamuska88 ...................23.............09.08.11........Córka :* Ewelina29......................29............10.08.11... ..... synek ryba510........................31............11.08.11...... ..... crazy_green_eye............24.............11.08.2011.. ...... misiaczkowa..................28.............12.08. 11......córka??..... Peska44........................28............12.0 8.11............. OlesiaZ.........................27.............12.08.11. .....synek??... gosia84........................26.............13. 08.11.............. kleopatra2011...............31..............13.08.11... synek Agabi 2011...................28..............13.08.11.....córeczka rosica86......................25..............13.08.11. ........... Bożi...........................22..............14.08. 11. SYNEK Leeila.........................24..............14.08.1 1 SYNEK hjk33.........................36...............14.08.1 1 SYNEK Myszaa29....................28..............15.08.11.. ............ Pandzia_1....................27..............15.08.11. .........??? Angie S........................27..............16.08.11......... .... osti ...........................28..............16.08.11...... ........ ewikos29.....................29..............16.08.11 ...2 synków Becik-83..................... 28..............16.08.2011 mama_dzidka................33..............18.08.11.... ......... vilia............................26..............18.08. 11............. sierpniowa mama 2011.....28..............18.08.11.......synek Ninka .........................27...............18.08.11........?.. .... Pocahontas-1984...........27...............19.08.11..... ........ Mama Miłoszka..............31...............19.08.11....... synek aga15510 ....................31...............19.08.11. ......synek łazanka.......................32...............20.08.11.......syneczek jagódka1.....................28...............20.08.11 .............. Beti2905.....................30..............mama Aniołka....... Izabelka_....................24...............22.08.11 ............. Grays77......................34...............22.08.11 ............. koteczkowa 1984..........27...............22.08.2011...... monisiacz3k.................24...............23.08.11 .......synek **TOSIA**.....................23...............23.08.11 .............. aga_jabi.....................28...............23.08.20 11........... Wikula-33....................33...............24.08.11. .córka ? ciotka julia..................31...............25.08.11........... .. anitia.........................29...............26.08.1 1............. olin_ka .......................31...............26.08.2011......synek mama8327....................27..............28.08.11.... ........ szczurkowa .................34 .............28.08.2011............... annika1983..................27..............29.08.11... .......... kotkowa.....................28...............30.08.11.. ......... Aga...........................26...............30.08.20 11... Mot ..........................29 ..............29.08.11 .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi, ruchy to sprawa indywidualna. Ja czułam w ub tyg. tak 3 dni pod rząd - wieczorem. A od kilku dni nic :| Martwię się trochę czy wszystko w porządku. Jutro idę do lekarza to się okaże. Dlatego wolałąbym chyba czuć później a nie mieć takich przerw i się nie martwić. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku z dzidzią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilia na pewno jest, daj znać jak już będziesz po wizycie co i jak ja przyznam, że się chyba trochę nakręcam jak czytam, że większość z Was już czuje i to tak wcześnie... mam nadzieję, że niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga_jabi, martwisz się niepotrzebnie. Na każdego pydzie pora. Zresztą każde dziecko ma inne warunki w brzuchu -j edno więcej, drgie mniej miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie moje ma mało miejsca bo ja jestem mała tzn szczupła a brzucha jeszcze też nie mam dopiero co mi się zaokrągla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilia - Każda ciąża jest bardzo indywidualna, więc każda z nas inaczej ją przechodzi. A ruchy pewnie poczujesz lada dzień i będziesz szalała ze szczęścia.Ja np. czuje ruchy, ale nic jeszcze nie przytyłam, to mnie martwi. Odżywiam się normalnie. aga_jabi- fajne te wózeczki, ja obstawiam za 4 kołowymi, ale to tylko mój gust. Na co zwracacie szczególną uwagę przy zakupie wózka? Chodzi mi o detale, ja np. szukam takiego , gdzie w spacerówce podnóżek jest ofoliowany, oczywiście też gondola musi być duża, fotelik samochodowy. Ja dzisiaj znalazłam taki, bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy będę miała gdzie go oglądnąć przed kupnem. Pewnie i tak decyzje jeszcze zmienię kilka razy. http://allegro.pl/leviroo-mambu-gondola-fotelik-kola-pompowane-i1515184380.html Do szkoły rodzenia chodziłam w pierwszej ciąży i gorąco polecam, wiele się dowiedziałam, nauczyłam się oddychać odpowiednio, była kąpiel specjalnej lalki-noworodka, przewijanie i co dobre spotkałam fajne kobitki. Teraz tez chciałam iść,ale czasu mi brakuje. __aga__ - Myślałam i to dużo, ale ja prawdopodobnie będę miała cc, to jeszcze na wizycie się okaże. Trochę mnie to martwi, bo wcześniej tez miałam cc i wiem, ze to nie jest tak różowo. aga15510- gratuluje chłopczyka i aby dalej wszystko było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny aga-gratulacje chlopca!!! :) brygada nam rosnie... my z mezem wczoraj skorzystalismy z chwili wolnej i pojechalismy zobaczyc szpital ten co jest kolo nas.10min drogi,nawet nie. mysle,ze w nim bede rodzic.innych, w tym kliniki uniwersyteckiej w miescie obok, ok40min drogi, nawet nie ogladam,bo bede miec dylematy.. niestety nie moglismy zobaczyc oddzialu,ale oprowadzaja po salach w srody po 18.00 wiec w te podjedziemy zobaczyc. no i tez w srode sa zapisy na kursy dla ciezarnych, jak pisalam, tu placi kasa chorych-czy w Polsce tez? czy musicie cos placic? ja chce pojsc, czas znajde, a naucze sie slownictwa, w ogole nabede wiecej obycia w temacie i sie oswoje. moze kogos poznam. oczywiscie mama sie pyta po co mi to,ale ja wiem swoje. kupilam na allegro sterylizator do butelek uzywany, mam nadzieje,ze to dobry zakup ;) laktator juz dostalam na urodziny. co do ruchow-przychodza w swoim czasie, tez sie niepokoilam nie czujac nic, ale mnie ginka uspokoila, ze to normalne. a teraz juz dzidzia od 20tyg sie rusza co dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie Pocahontas - ja też chyba będę mieć cc - napisałaś, że nie różowo. Napisz coś więcej na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas-1984 jak dla nas wózek musi mieć koniecznie pompowane koła, amortyzatory, gondola duża przydałaby się, ale większość jest i tak z tego co patrzę tylko dla dzieci do 6.m-ca, no i dla mnie ważny jest taki drobny szczegół jeszcze jak spory koszyk na zakupy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Malborku szkoła rodzenia jest bezpłatna, za poród rodzinny też się nic nie płaci. Na zajęcia uczęszcza się od 24-25 tygodnia ciąży. Zajęcia raz w tygodniu przez 2 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nie wspomnę o materacyku, kocyku itd ale to dodają chyba do wszystkich, a ten Twój bardzo fajny, tylko mój mąż chce koniecznie trójkołowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli podobnie jak tu. tyle,ze spotkania sa 3razy w tygodniu po 2h, nie wiem ile tych spotkan,ale podejrzewam, ze pewnie max 12, na miesiac czasu.sa do wyboru w kwietniu i maju, czyli tez jakos po 24 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) ** pocahontas-1984 - super ten wózek, czytałaś może opinie na jego temat? Ja też szukam 4 kołowca z regulowaną rączką (bo ja niska,a mąż wysoki) - najlepiej przekładaną, lekkiego, z szerokim i rozkładanym do spania siedziskiem - dla synka miałam chicco trio enyoj - byłam dość zadowolona, synek czasem jeszcze w nim jeździ, nawet jest w całkiem dobrym stanie - ale chcę sobie nowy kupić :) Dziewczyny - czy któraś z Was była może na jakiś konsultacjach lub prowadzi ciążę w klinice na Kopernika w Krakowie? - mam zagrożoną ciążę i czekają mnie tam konsultacje co 3 tygodnie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi Niestety nie doradze Ci odnosnie tych wozkow :( poczytaj opinie o nich gdzies na forum. Mi sie wydaje ze x-lander jest bardziej znana firma od tej drugiej no i fotelik ma maxi-cosi . Musisz przemyslec zebys nie zalowala zakupu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie Ewelina29, niby ten orsolinea wydaje się fajniejszy, ale nie mogę znaleźć o nich żadnych opinii, będę musiała obydwa obejrzeć na żywo i wtedy wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__aga__ i mama8327 gratuluje ruchow dzidziusia :) U mnie pomimo ze to 3 ciaza to pierwsze ruchy byly u mnie pozno. Co do rozstepow to jesli ma sie do nich tendencje to najdrozsze kremy nie pomoga :( Ja kawe pije bardzo sporadycznie i tez tylko rozpuszczalna z jednej plaskiej lyzeczki z mlekiem pol na pol :) a na poczatku ciazy nie malam na nia w ogole ochoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dzisiaj strasznie przestraszona:( z pracy się zwolniłam bo tak dziwnie brzuch mnie boli i nie wiem czy to nic poważnego byłam u swojego gin a on na jakimś sympozjum i pech, wzięłam nospę(pierwsza tabletka przez całą ciąże oprócz witamin) i leże,tak jakby przechodzi ale zaraz znowu zaczyna no i jak do wieczora nie przejdzie to do szpitala będę musiała się zgłosić ale się martwię:( A jeszcze co do ruchów dzieciątka to ja w 19 tyg jestem i jeszcze nie czuje;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dzisiaj strasznie przestraszona:( z pracy się zwolniłam bo tak dziwnie brzuch mnie boli i nie wiem czy to nic poważnego byłam u swojego gin a on na jakimś sympozjum i pech, wzięłam nospę(pierwsza tabletka przez całą ciąże oprócz witamin) i leże,tak jakby przechodzi ale zaraz znowu zaczyna no i jak do wieczora nie przejdzie to do szpitala będę musiała się zgłosić ale się martwię:( A jeszcze co do ruchów dzieciątka to ja w 19 tyg jestem i jeszcze nie czuje;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! aga15510 przyjmij moje gratulacje! :D Wow kolejny synek tzn synek na forum... :) pocahontas-1984 i __aga__ dzięki :). __aga__ ja tobie też gratuluję bo poczuć maluszka to bezcenne przeżycie. Mój maluszek rusza się już nawet jak siedzę i chyba jest łakomczuchem bo jak jem to dostaje szturchańce... ;) hjk33 kurcze wyobrażam sobie jak strasznie się denerwujecie, ale wierzę, że ta kropeczka zniknie i będzie ok! Głowa do góry :)! Aga15510 w tej chwili mam mieszane uczucia jeśli chodzi o szkołę rodzenia gdyż z jednej strony dziewczyny mówią i np: moja mama, że poród i tak odbędzie się swoimi prawami, że od początku świata rodzą się dzieci... Ponad to mnie położne znacznie irytują być może mam szczęście do takich zarozumiałych, kolejna sprawa to to że nie chcę oglądać narzędzi i sal porodowych itp. Na takie zajęcia jak już to chciałabym chodzić z mężem - a on pracuje od rana do wieczora. A od tej pozytywnej str to pytałam innych ciężarnych babeczek czy warto uczestniczyć w tych zajęciach i one polecały - powiedziały, że można chodzić na wybrane zajęcia, a treningi oddechowe są bardzo pomocne. Z zajmowaniem się noworodkiem u mnie nie ma problemu - mam dużo młodsze ode mnie siostry i jeszcze wszystko pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×