Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

tymkowa - z moich dietowych przysmaków :P najbardziej lubię ryż z gotowaną piersią i duszonymi warzywami (brokuł, marchew, trochę fasolki zielonej), albo zamiast piersi wędlinka drobiowa drobno posiekana. Tylko dobrze doprawić. Piekę też kerczaka na ziemniakach i marchewce w brytwannie. Pycha!! Na śniadanie razowiec z dżemem albo owsianka na mleku, w międzyczasie wafle ryżowe, jabłka, chrupki kukurydziane.. I buraczki gotowane z marchewką często robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka - też koszmarnie boli mnie kręgosłup - tak od 2 tygodni, ale u mnie po całości :( a te krostki - na początku małe pojedyńcze, coraz więcej, później zaczęły się zlewać, szczególnie na polikach, do tego sucha skórka na maxa, i takie coś właśnie jak łupież (?) na buzi, za uszkami i we włoskach. I tak dziwnie pachnie jej np. szyjka i za uszami.. żeby nie powiedzieć, ze śmierdzi :P Kąpię ją wieczorem i jeszcze przemywam z rana. Lekarka powiedziała, że to zapalenie skórne. Mam jakąś maść robioną na bazie cynku chyba, którą smaruję rano, a wieczorem kąpiel w balneum i krem balneum na całe ciałko. Jest już dużo lepiej - place zbielały, tylko to łuszczenie.. A Ty jak sobie radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na koniec sierpnia
Tymkowa co do tego że leje się z Ciebie a w zasadzie z jednego cycusia to znam to z autopsji i jest to najlepszy dowód na to że masz dużo pokarmu - może odstaw już mleko modyfikowane. A jak sobie radzić z nadmiaremm? Ja przed każdym karmieniem ściągam nadmiar laktatorem albo biorę gocy prysznic i pozwalam nadmiarowi sobie wypłynąć ;) wtedy po1 małej nie zalewa i się tak nie dławi a po 2 dostaje szybciej ten wartościowy pokarm ( bo tak to też zanim konkrety nadeszły to zasypiała ) Kapturki chyba niczego w kwestii nadmiaru nie zmienią a po 2 przy tak pełnych cyckach jak się że mnie leje to z reguły piersi są po chwili mokre i kapturki się ich nie trzymają,.. Ps. Wiem że chcialam jeszcze coś pisac do vili ale zapomnialam co... Ps. Moja mala jak wczoraj wieczorem zjadla butle 150 ml tak nie spala do 3 aż się wyrzygała : / najgorsze że byla przejedzona a caly czas się domagała!!! Ja nie wiem jak jej wytłumaczyc że ona tyle jesc nie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo juz mi kolorowo swiat wyglada.dzieki bombastyczna. Ale chce zasiegnac opinii co do brokułu i fasoli bo.... brokul ponoc wzdymajacy/. i fasola tez?. cos twojej dzidzi bylo po tym kiedykolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombastyczna- ja to na razie tylko wodą przegotowaną , no własnie taka skórka za uszkami i na brwiach ale w włoskach już prawie nie ma wyczesałam szczoteczką miękką kąpie też dziennie smaruje to oliwką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i oczywicie zmora wszystkich karmiacych cycem. Jesli maly usnie przy cycu, myslicie ze macie go juz z glowy i pojdzie spac. wiec wysuwacie sutka z jego buzi...cichutko w podobnej pozycji bierzecie i wkladacie do lozeczka....i wtedy wielki ryk i lament! i maluch obudzony na nowo oczy wielkie. jak u was to wyglada? macie jakies patenty by sie nie obudzil? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dawno nie pisałam. Ale czytam Was regularnie. Moja Ala skończyła 2 miesiące. Grays77 czytam Twoje posty, i zastosowałam Twoją radę aby zastosować Delicol. Więc stosowałam Bobotic, Infacol i Delicol. Po Boboticu i Infacolu wręcz było gorzej. Mała miała straszne kolki i większe problemy z kupką. Delicol tez nie pomógł. Więc daliśmy sobie spokój i czekamy aż po prostu będzie dobrze,samo przejdzie. A widzę że Malutka coraz lepiej sobie radzi. Owszem pręży się, produkuje, ale jak w końcu ma coś iść to idzie pełną parą. Ala w pierwsze 6 tyg przybrała przeszło 2 kg a teraz ten przyrost bardzo zwolnił. Ale zobaczymy co dalej będzie szczególnie że nie ma problemów z apetytem - je,kupki i siusiu robi. Możliwe że miała infekcję szczególnie że ja byłam przeziębiona i mogłam ją zarazić a u takich maluszków może być walka bezobjawowa z infekcją. Ostatnio Mała dostała uczulenia na policzkach ale wiem po czym - po rumianku który ja piłam. Teraz już nie piję i policzki coraz lepiej wyglądają. Szczepienie na żółtaczkę już mieliśmy i 5w1. Oczywiście namawiano nas na rota i pneumo. Ale się nie zdecydowaliśmy, ale zastanawiamy się nad meningo. W niedzielę czekają nas Chrzciny. Pozdrowienia dla Wszystkich i dużo zdrówka dla Was i maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, po plamieniach przyszla kolej na krwawienie jak na okres, co to? Wiem, ze któras z Was pisała o tym, ale znalezc nie moge:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczkowa 1984- ja tak miałam krwawienie takie czerwone jasne po 4-5 tygodniach jasno różowe potem już zółte, ale pisał ktoś jeszcze chyba o tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombastyczna moja mala tez rano niespokojna dopoki kupy nie zrobi, zwija sie itd ale jak zrobi to jest ok tymkowa, ja odstawilam biale pieczywo bo mi nie sluzylo, a ciemne malej wiec jade na bulkach grahamkach sa calkiem dobre polecam ;) jak tylko wyszlam ze szpitala do kompieli uzywam emolium bo wczesniej skora na razkach i nozkach jej schodzla, po 4 dniach kondycja skory sie poprawila i do tej pory jak skora piekna, poza tym niczym juz jej wiecej nie smaruje tylko na glowke oliwka pytanie mam odnosnie usg bioder, moja nie miala robionego w szpitalu ale tam kazali mi wziac skierowanie ze swojej przychodni i zrobic,takie mam tez zalecenie w karcie, to dzwonie do pediatry a ona ze jak obejrzy dziecko i stwierdzi ze jest ok to skierowania mi nie da, no i zglupialam tu co innego, tam co innego a z tego co wiem usg powinno byc wykonae do dysplazje stawow biodrowych nie da sie "na oko" stwierdzic jak to u was jest, dostalyscie skierowanie, prywatnie bylyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no mamy opcje ze w razie czego zrezygnujemy, ja bym chciala tam po0jechac ze wzgledow towarzyskich,zobaczyc rodzine,ktorej rok nie widzialam. martwie sie tylko czy nikt jej nie zarazi. mamy taka nianie elektroniczna,wiec nie musze non stop w pokoju siedziec, no i bede miec rodzicow i brata. wiem ze to trudne przedsiewziecie,ale poki co chcemy sprobowac. ponadto jest jeszcze inny cel tej podrozy,wiec zaryzykowac bym chciala. oczywiscie na dziecko uwazac musimy,skonczy juz wtedy 3miesiace. tymkowa tez mam taka szybka piers :) jedna zawsze jest ciezsza od drugiej,i musze bardzo uwazac bo latwo o zastoj,ponadto mam za duzo mleka bo moja mala jak napije z jednej piersi to juz jest pelna i bardzo rzadko chce zaraz druga... wiec musze tym bardziej uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych pelnych piersi, moja czasem nawet jednej nie przeje np wczoraj dwa razy do niej podchodzila i sama wypluwala bo juz nie mogla, a tu nie dosc ze jedna nieskonczona to druga juz calkiem "dojrzala", to trzeba bylo laktator wziac i 50 odciagnelam bez problemu, takze trzeba odciagac jak dziecko nie daje rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze jedno dzieciak mi sie juz slinie od wczoraj, 5 tyg ma, czytalam ze zaczyna produkowac wlasna sline i nie nadarza jeszcze z polykaniem, mozna byloby pomyslec ze zeby jej ida ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pediatra tak własnie na oko stwierdziła że bioderka u mojego są ok ( a było to na tej pierwszej wizycie kontrolnej) i skierowania nie da bo po co, ale ja jej nie ufam i idę prywatnie do poradni preluksacyjnej ( poszukajcie w swojej okolicy) u mnie koszt badania 50zł a czekałam w sumie tydzień. byłoby szybciej jakbym nie szukała bóg wie gdzie a okazało się ze mam ja pod nosem- jednak inne mamy to źródło informacji:-))) ja juz miałam pierwszy okres równo w 6 tyg po porodzie mam nadzieję ze takie okresy już mi zostaną:-))) rewelacja nic a nic nie bolało a z tym miałam problemy od zawsze. z innej beczki: czy któraś stosuje do prania płyn dzidziuś albo białego jelenia? bo skończyła mi się lovella i chcę spróbować czegos innego, ewentualnie dalej lovelli tylko mleczka. a i chyba muszę jakis calgon wprowadzić bo mam okropnie twardą wodę i te rzeczy sa po prostu sztywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Tymkowa
jesli chodzi o karmienie mam dokladnie tak samo jak Ty, z jednej piersi leci ze slychac jak mala przelyka, wiec robie przerwy zeby sie jej odbilo i dalej karmimy co do spania, to na rekach moglaby godzinami, a jak tylko odkladam mala na kocyk lub do lozeczka to juz po spaniu, mruczy kreci sie i oczy wielkie jak piec zlotych jedna jest roznica ja jem wszystko oprocz cebuli i czosnku. na drugi dzien po porodzie w szpitalu dostalam zapiekanke warzywna z brokulami i kukurydza w sosie musztradowym, jak bylo mieso to do tego zawsze salata i ocet balsamiczny. polozna powiedziala zeby jesc to co w ciazy i tak robie, a jak mala miala tydzien i spytalam czy moge pomidora to mi polozna powiedziala "ale nie wiecej jak 3-4 dziennie". Corka nie ma problemow z brzuszkiem, czasem przed kupka tez sie prezy ale po zrobieniu jest ok. Nie stosuje zadnych kropli na wzdecia. Kazda pieluszka jest pelna, alekarz tez powiedzial ze to normalne jak i to ze przez 10 dni moze nie byc kupki. pozdrawiam wszystkie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się wkurwiłam 😠 Czy Wy sobie wyobrażacie że w moim cudownym szpitalu dorośli przyjmowani są na bieżąco a noworodki muszą czekać 3 m-ce?? To co ja do jasnej anielki w ciąży miałam ją zarejestrować?? :o Pójdę prywatnie. A lekarz też uprzejmością nie grzeszy :o:o 😠 Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Tymkowa brokuły nie są takie tragiczne - gorzej z kalafiorem :) a fasolka zielona szparafowa - ale najwięcej walę marchewki, reszty tak po troszeczku i u mojej Małej wszystko ok. Całuję wszystkie pozostałe 👄 Odezwę się wieczorem bo Nela mi się wybudza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zacznę od Delicolu - mama83 próbowałaś? on działa inaczej niż pozostałe - nie zawiera simeticonu, zawiera laktazę i powoduje rozkładanie laktozy z mleczka mamy - ma jeszcze jedną wadę: pediatra zaleciła dawać do każdego karmienia, ale ostrzegam, wtedy pojawia się problem pt. brak kupy! a wiecie co to oznacza, marudzenie, kwilenie i dużo bączków bez "finału" Więc wprowadziłam 24h kwarantannę od Delicolu i od jutra będę dawać 2x dziennie - to myślę wystarczy bombastyczna - nie wiem jak u vilii, ale mnie najpierw piekły piersi, potem zaczęły się kłucia ból, ale nie jednostajny, tylko taki przerywany vilia - ja nie wiem czy coś odpuszcza czy nie - wszystko jest fioletowe ;) jak może trochę skończy się nam gencjanowanie to ocenię jak sytuacja :) mum to come - ja nie wiem czy bym pojechała na wesele, ale moja koleżanka miesiąc temu pojechała na wesele z 3tyg synkiem - powiedziała, ze musi się hartować - może i ma rację? termin na koniec - ja nie podaję modyfikowanego :) mała je tylko z piersi :) tymkowa - nie martw się siedzeniem w piżamie - witam w klubie, mi mąż nie pozwala wstawać, powiedział, ze z gorączką leży się w łóżku ;) a poza tym, to powiedz sobie, że mleczko pachnie, a nie śmierdzi i będzie Ci łatwiej na pewno :) a co do sposobów na nieobudzenie po karmieniu, to jak przy odbijaniu nie robi się senna, to właśnie biorę na brzuch do siebie, ale to ją zazwyczaj tak uśpi, ze daję radę przełożyć ją do łóżeczka delikatnie :) a co do szybciej piersi: przed podaniem jej małemu spróbuj palcami wycisnąć troszkę pokarmu i druga sprawa zrób karmienie na raty: jak się zaczyna lekko krztusić albo mlaskać, weź na ramię, niech się odbije, a potem, daj jej jeszcze raz tę pierś - tak mi położna radziła, bo mi strzela pokarm na wszystkie strony z obu piersi :) pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny padam na pysk. Mój Kacper mia też takie straszne policzki, taka jakby skorupka mu się zrobia i brwi żólte, ale maść robiona w aptece pomogla. nie wiadomo od czego te mniany skórne. Oliwka przeziębiona , Kacper przeziębiony - istny szpital w domu mam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam takie pytanie... Jeżeli podaje maluszkowi wit K codziennie to czy zaszkodzi jak podam jeden raz dziennie porcje sztucznego mleka??? w sensie czy nie przedawkuje się tej wit. Bo np dzisiaj chciałabym dać raz sztuczne to będzie czwarty raz przez cały miesiąc jak muszę podać sztuczne bardzo mnie to boli bo wolałabym swoim cały czas ale dzisiaj cały dzień ściągam na raty i góra 80 ml dla małego to za mało.Pije cały czas wodę ale jakoś słabo mi pomaga;/ mam nadzieje że pokarm mi nie zanika przypadkiem;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może to dlatego że wczoraj cały dzień bolała mi pierś i ledwo wyciągałam coś z niej no dziś jest troszkę lepiej no ale bardzo mało mleczka kurczaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas moję dziecie tez miało takie brwi cos jakby mu sie robiła ciemieniuchna oliwkowałam ale guzik to dało . posmarowałam wiec to benpathenem i rewelacja po 2 dniach zeszło jestem zachwycona ta mascia ( wczoraj przejechałam sobie zelazkiem po palcu zimna woda nie pomogła naciapałam maści dziś sladu nie ma!!!) na razie mam próbke ze szpitala ale zaopatrzę się w tę maść bośmy się zaprzyjaźniły:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _NuLa_
Cześć dziewczyny:) Dziś dopiero wyszłam z małą ze szpitala bo miałą antybiotyk po zielonych wodach ehhh...:/ ale na szczęscie już jest wszystko oki.Ja padam z nóg...przez nawał pokarmu i przemęczenie związane z koniecznoscia częstego ściągania pokarmu juz 3 dni mam temp. piersi pieką ale musze je smarować i czekać az sie zregeneruja bo jak malą karmiłam to mimo kapturków krwawiłam z nich jak nie wiem,a ze chce aby mała jadła mój pokarm to teraz sciagam i daje butle. Jutro moze napiszę coś jeszcze tylko zregeneruję się i doprowadzę do ładu. do Nula to faktycznie terminy nam się pokryły:P zabawne... :D pozdrawiam szczęsliwa mama Agusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jduaciisa
Gość _NuLa_
Dziewczyny czy wasze malenstwa tez kichały i czasem pokaszliwały kilka dni po porodzie???mi w szpitalu mówili ze niby tak oczyszczają sobie drogi oddechowe ale wole sie upewnić jak to u Was było????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę ja Was
kaszel i kichanie, to normalne. dziecko oczyszcza płuca z wód plodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×