Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

hej nie spia nie spia tylko do pracy sie szykowaly pewnie co niektore tak jak ja i nie ma czasu pisac TNKS TAAAAAK!!!! ta kasza jednak byla zbedna, Piotrus wypil 150 ml mleka z 1.lyzka kleiku kukurydzianego i spal prawie do 6! tyle,z e pare razy w nocy podawalam mu smoczka. Wlasnie ja tez ponawiam swoje pytanie o pasty do zabkow??? co do wedlin okazuje sie, ze moja tesciowa ma Pania, ktora sama piecze, wiec bede u niej zamawiac szyneczke dla niuniusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotkoi to jak już ślesz tego gołębia to niech u mnie po drodze (?) Coś zrzuci;) Vilia my też samą wodą myjemy tak jak ciotka ;) Moje dziecko na swoim kibelku czyta custom'a :D dziecko swoich rodziców nie ma co :D Kuuuurna mać jak boli :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌼dla Martynki i Bartusia a mnie zas cos katar bierze TNKS ty pedz do lekarza, bo jak zapalenie to ci wspolczuje tego bolu u nas dzisiaj wolne od pracy wszystko zamkniete, a ciotka dalej nie daje zapomniec o mlodej kapuscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga jabi - fajnie ze sa efekty i oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS ale jak zaprogramowac gołębia? a jak ci zrzuci gówienko? :-D :-D :-D aga jabi ale dla takiego szkraba wędzic wędliny nie musisz czyli szyneczkę czy schabik spokojnie dałabys rade sama zrobic w piekarniku. MT ja juz dzisiaj mam przesyt tej kapusty. teraz nakrecam się na gołąbki i na te kluski slaskie, które teoretycznie mogłyby byc dzis z tym że nie ugotowałam wczoraj ziemniaków:-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt jutro na 13:30 ide :o A Ty często masz ten katar:o nie masz alergii? Może organizm od diety osłabiony co? Musze moje dziecie pochwalić - 3 dzień bez kupy w pampersie :D kupsko tylko w nocniczek :D a jaka jest zadowolona z siebie , jaka dumna jak zrobi :D czy to możliwe, żeby taki maluch po tak krótkim czasie już wiedział że nocnik jest od kupki? Bo ona nawet jak nie daje znaku że chce, ( nie ciśnie :p ) to siada i za 2 min jest kupa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka ja mam 2 duże bestie na "placu" a wiec u mnie i tak pole minowe co dnia :p a po 2 ostatnio jakiś srak na ptakał na okno u małej a gołąbka nie zostawił :o Aga_jabi może Ci Piter zacznie nocki przesypiac teraz? :D :) fajowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A. U mnie też wieje :o zobaczylam slonko i się ucieszylam że na spacerek pojdziemy bo wczoraj nie bylysmy ( pogoda byla straszna) - podeszlam do okna a tam aż mi mialo choinki powyrywac :o Dziewczynki które się już nocnikują powiedzcie jak u Was? Qwa! Będę dziś zrzedzic :o boliiiii :o moglabym dziś jechac do dentystki ale do innego miasta ok 15 km które przy aktualnej przebudowie jedynej dojazdowej drogi pokonanie zajelo by mi ok 2 godzin :o moglabym jeszcze pojechac 2 drogami dookola obie ok 60 km by mi fundnely i z racji korkow na tej 1 też pewnie bylyby dosc zapelnione :o poczekam do jutra... Wczoraj jeszcze myslalm że samo przejdzie, a dziś się czuję jak podczas "porodu"... Co 2 min przeszywajacy caly łeb ból :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane Piter nocki przesypia od dawna, on tylko kwiczy gdy mu smok wypadnie, wiec musze mu wstac podac, no i jak jest goraco to sie raz budzi na picie, teraz gdy chlodniej spi bez picia a w ogole to u nas dzis tylko 7 st brrrrrrrr poki co mam zamrozonego indyczka jak rozmroze to dam malemu sprobowac ja mam chyba dwie lewe rece do pieczenia takich rzeczy hehe, no ale moze z pomoca meza sie uda hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga jabi ja na sekundę bo mały zaraz wstanie....kupujesz duzą szynkę albo duzy kawałek schabu ( bo to sie znacznie kurczy) robisz marynatę np olej + duzo ziół trzymasz trochę w tej marynacie potem do rękawa i fruu do piekarnika potem podlewasz co jakis czas wodą i wsio jak sie upiecze to masz A) na kanapki na zimno, albo grubsze plastry do obiadu na ciepło i wszyscy zadowoleni:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka a w jakiej temp to piec i ile czasu np 1,5 kg karczku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jak by mi ktos powiedzial jak upiec chlebek nie posiadajac maszyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS dzis znow zamowilam na dodomku.pl, dostawa do pracy, ciekawe czy jutro przyjedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga jabi ja na prawde polecam swoje wędliny raz ze to zdrowsze dwa tansze a trzy wcale nie takie pracochłonne. karczku nigdy nie robiłam ale szynkę albo schab piekę w 180 stopniach w zaleznosci od wagi miesa tak do 1,5h jak włączasz termoobieg to 160 stopni ale tak do 2 godzin bo to sie musi robic wolno. mieso nacieram rozgniecionym czosnkiem i solą ( aczkolwiek zawsze w srodku jest lekko niesłone no ale to lepiej) do oleju sypie zioła jakie mam czyli majeranek bazylia tymianek czubrica itd trzymam to w tej zaprawie minimum 2 godziny. potem ładuję do tego foliowego rekawa wiaze w cukierka ( tylko pamietaj zeby zrobic zapas foli bo to sie pompuje) potem podlewam dno brytfanki wodą i uzpełniam te wode co jakis czas bo paruje. no ja to robie tak moze ktos ma inne sprawdzone sposoby to niech sie podzieli. a i po upieczeniu jak rozetniesz folię to nie wylewaj tego co się na dnie foli zbierze bo z tego wychodzi genialny sos, aczkolwiek ja madra głowa pierwszy raz zanim pomyslałam to wylałam. chleba nigdy nie piekłam ale z pewnoscia da sie w zwykłym piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ciotkajulia za przepis może i ja skorzystam bo tu dobrej wedliny brak :( a polska strasznie droga! tylko musze najpierw znalesc mieso w najgorszej sytuacji zamowic u rzeznika bedzie drozej ale i tak taniej niz kupowac pl wedline a swoje wiadomo lepsze i zdrowsze. a teraz dziendoberek ;) mała mi dała popalic w nocy bo o 2.17 postanowiła ze juz sie wyspała wstawała w nocy gadała a jak nie było od nikogo odzewu to płakała i takim sposobem usypiałam ją 50 minut. raz usneła mi juz na rekach ja ją do łózeczka ta sie przebudziła i znów biega... normalnie już mi rece opadły i miałam sie poddac z tym łózeczkowaniem ale wytrzymałam wkoncu mała usnela i spała do 7 pozniej ze mna do 10 z mała przerwa jak M wychodził do pracy. TNKS wspolczuje bólu i trzymaj sie kobieto! mam nadzieje ze ci przejdzie ten ból ale jakby nawet to i tak idz do tego dentysty. aga_jabi super wiesci ze Piotrusiowi pasuje to menu ;);) MT-78 miłego świetowania. ;) PS: niedługo będziemy obchodzić pierwszy roczek, pamietam że jedna z nas urodziła w czerwcu więc niedługo stuknie mu/jej roczek. jak nas czytasz to odezwij sie i powiedz jak tam baby?? pozdrowienia dla was wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka88
hhej laski:P dzis miałam noc nie przespana:( i cholercia niewiem czy to przez te zeby-jedna dwojke widac czy przez to ze najadlam sie zapiekanek własnej roboty- moze mu nie podeszly pieczarki...... byłam dzis u mojego gina,; przepisal recepte i do widzeznia- zadnej kontroli:P Vilia moj BARTUS to BARTŁOMIEJ:) buziaki dla twojego:* to jest starszy odmojego o cale 4 dni:) a propo zebów to my mamy taka szczatke na palec i dobrze sie nam nia smaruje masc bo tak to niechce... TNKS zapalenie okurcze wspólczuje bo tezkiedys mialamryczałam z bólu i szczeką niemoglam ruszac ale nie pamietam ile to trwało ale bylam na jakisantybiotykach dziewczyny ja tez daje Bartkowi takie kabanoski z biedrony "paluszki" wcina az sie uszy trzesą a jak zabiore jest ryk nasze dzieci juz roczek jeju jak to leci..... jescze przeciez tak nie dawno był wbrzuszku.......to mnie u swiadamia jaka ja(my) stara-e jestem-smy. hehehe pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hura udało sie przypomniałam sobie haslo lece gotować pieczarkową bo zostalo mi troche pieczarek z wczoraja buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS dzięki. To nawet blisko mnie. 2 godzinki jazdy samochodem. A pracuję w dziale kadr i po ciąży dostalam pod opiekę akta osobowe. My ząbki myjemy woda. A chleb można upiec w piekarniku. Od tygodnia sąsiad przynosi Nam domowe pieczywo. Różne bułki- do pieczenia używa drożdży, a wczoraj chleb- tu trzeba zrobić zakwas. TNKS a może rośnie Ci ząb mądrości. Tez boli jak diabli, pomaga żel na ząbki dla naszych maleństw, no i leki na bazie ibupromu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga15510 jeśli liczyłaś na to, że mądrzejsza będę to Cię rozcaruje - to nie to! On już tam jest ( ten ząb) ;) fajnie, że masz tam "kawałeczek" ja musze calą polske przejchać niemalże :o ale już się doczekać nie mogę :D daj znac czy się wybieracie i kiedy ;) my bedziemy w lipcu ;) tam ale trzeba wczesniej rezerwowac bo też maja z reguły pełne obłożenie :) akta osobowe ja na nie patrzeć nie mogę :p aczkolwiek zastanawiam się jak wygląda kontrola przy tylu pracownikach ;) Anetka czarnulo :D :D Aga_jabi miesko kazde tak zrobisz jak ciotka pisala ;) mozna je też czyms nadziac jeśli masz ochote , ja np schab czy indyka nadziewam śliwką, czosnkiem, pieczarkami, serem, brokułami, cebulą etc ;) i zawsze na koniec wrzucam na 10 min do piekarnika bez rekawa żeby się spiekł ;) aczkolwiek na kanapki wole wędline zakupioną w sklepie ;) to ok, ale wole "kupną" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do chlebka polecam na zakwasie. Robi się go z najlepiej maki o żytniej 100 gr i tyle samo wody, i każdego następnego dnia dodajemy po tyle samo mąki i wody, przez 5 dni, 6 dnia pieczemy chlebek. Jak czytam ile Wasze dzieci zjadają to się nadziwić nie mogę. Ala zdecydowanie zjada dużo mniej. Ale każde dziecko jest inne. Cały czas ma odruch wymiotny bardzo często. Staram się nauczyć ją gryźć powoli dając chlebek, jabłko itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na sekundke pozniej poczytam co napisalyscie w miedzyczasie tnks pamietasz moze jaka firma kurierska przywozila z dodomku.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki jak wy.znajdujecie czas na.pisanie. Mi maly daje tak popaluc z tym.swoim raczkkwaniem i wstawaniem wszedzie. Ciagle siedze przy nim na podlodea i tak dzis jakos sie przewrocil i byl placz. Tnks kochana bierzesz coos przeciwbolowego? Wytrzymaj do jutra. Ja kiedys kupilam w lidlu mieszanke do pieczenia chleba i wyszlo super, normalnie w piekarniku w formie do keksa. Kolezanki a moze.drineczka na rozluznienie? A i dzisiaj M mnie wkurza,chyba go do piwnicy wsadze,ale najpierw go postrasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja paradoksalnie mam wiecej czasu:-D tzn miałabym gdyby nie ten remont:-((( mały sie przemieszcza ale tak zeby mnie widziec. czyli ja gotuje on jest w obrebie kuchni... ale skonczy mi sie to dobre jak zacznie wyszystko otwierac:-((( pocahontas drinka chetnie bo mam nerwacje z tym upychaniem wszystkiego.... ja sie pieczenia chleba nie podejmuję...moja babcia kiedys piekła pamietam to ciasto do wyrosniecia chowała w garnku pod pierzynę żeby urosło ciepło wszedzie musiało byc miała piec starego typu rozpalała tylko modrzewiowymi gałażkami..jednym słowem- to całe misterium było jakbym smaku tamtego chleba nie pamietała to ok ale pamietam a na pewno mi taki sam nie wyjdzie to odpuszczam... eriss zapomniałam rano napisac- ale wejscie zrobiłaś :-D :-D :-D ps ile cię tu na kafe nie było?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najwazniejsze:miałyscie juz niestety z tym do czynienia: jak sie pobiera mocz do badania od maluchów? pisałyscie kiedys o woreczkach ale pamietam tez ze pisałyscie ze ciezko pobrac i ze bakterie lubia wyjsc a do kubeczka da się ? i rany boskie jak to technicznie zrobic? rano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cioteczko to dla ciebie juz robie drineczka z lodem,na ochlode ,bo remonty wykanczaja. Wiem cos o tym. Ale i tak masz dobrze,ze nie bedziesz.mieszkac w domku jak jest remont,bo to dopiero katorga. Z pobieraniem moczu nie pomoge,bo maly mial.pobierany w szpitalu jak chorowal a w domku to juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka mocz z pierwszego siuiu ( rano) z drugiego strumienia ;) jak chcesz do woreczka to dobrze porządnie umyc Maciusia :) do kubeczka Amber tlumacztla jak - sciagamy pieluche i polujemy :D Aga_jabi niestety ja też dostawe do firmy ustawiam ( bo już zamawiam ciągiem heheh ) i ktos z pracownikow odbiera paczki - nie mam pojecia jaki kurier :o ale jeszcze raz dzięki za tą stronkę 😘 mleko tam zamawiam caly czas ;) Pocahontas - lej :D a m do piwnicy? A on wie jaka ona straszna? As dzięki za przepis na nalesniki - pyszne :D :D :D i mnie i m smakowaly :D Kluska zjadla 2 malutkie :D Moja Kluska w ogóle dziś miala dzien nowosci :D nie wiem czy nie przegięłam z iloscia nowosci na raz, ale jak na razie jest ok! Po 1 chlebek posmarowalysmy maselkiem ;) po 2 skosztowala dziś jogurtu natoralnego zmieszanego z owockami z hippa , po 3 zjadla nalesniki po 4 zjadla suszoną śliwke - taka dziś byla kolacja :D Nalesniczki pieklam takie maciupkie z jednej łyżki, takie w sam raz do rączki kluski :D Parowki - aga_jabi oglądalam te parowki z szynki, maja 93% miesa ( najwiecej z dostepnych na rynku) ale wieprzowego, ja wzielam malej paczke na probe, są bez fosforanow i glutaminianu sodu, wzielam też paczke tych jedyneczek, maja mniej miesa 73% ale drobiowego i nie jest to mom , ktory byl podstawa skladu parowek dla dzieci :o mialy aż 36% mom'u :o masakra!!! Jedynaczki są bez glutaminianu, konserwantow i maja o 30% mniej soli też kupilam :p Kupilam też dla malej makaron z pelnego ziarna, mango, arbuza ( aaaa arbuza też jadla :D ) i kupilam bialy serek kozi ale nie wiem czy mogę jej dac? Co z nabialu dajecie? Od 10 msc mamy podawac gluten bez ograniczen, od 11 dochodza bialko jaja kurzego i serwatka, resztę generalnie może jesc, tylko jakie sery nie zawieraja serwatki? Wlasnie się dowiedzialam że w nd mam egzamin :o dobrze i nie dobrze :o dobrze że już i będzie z glowy, nie dobrze że uczyc się musze :p Ciotka ale Ty smaka robisz tym chlebem :p Już mnie dziś na mieso skusilas :p upieklam w cholery schabu i indyka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ciotka ja pobierałam małemu do woreczka i wyniki wyszły fatalne a jak do kubeczka pobierałam to było ok. Zaraz rano jak tylko się młody obudził zaraz go rozebrałam i mąż go trzymał pod pachy a ja mu kubek podstawiłam i dosłownie z 30 sekund tylko czekałam i się wysikał. Mój mały dzisiaj miał 38,1 pierwszy raz miał taką temperaturę ale myślę że to przez zęby bo górne dwójki rozrywają dziąsełko. A i kupa też rano była luźna i znowu stracił apetyt :( Jeśli to ząbki to po nurofenie temperatura powinna spaść co nie?? A jak spadnie tylko nieznacznie to co?? Grypsko jakieś?? albo co gorsza jakaś trzydniówka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak pobrać z drugiego strumienia to nie mam pojęcia bo całości było 20ml może. Ja pobrałam całość i żadnych bakterii nie było. Koleżanka z kolei mi mówiła że jej pediatra kazał pobrać mocz do woreczka ale go nie przelewać do kubka tylko z tym woreczkiem włożyć do kubeczka i ona tak zrobiła bo jej maluszek był za mały żeby go tak za paszki wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×