Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PPM

zamiast kwiatów zbiórka pieniedzy na dom dziecka

Polecane posty

Gość PPM

Witam! jak napisać w zaproszeniu że zamiast kwiatów prosimy o wsparcie finansowe dla domu dziecka? widziałam tylko wierszyki o zabawkach i art. szkolnych ale nic o kwestowaniu:( Ma ktoś jakiś pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to już zakrawa na obłęd
chcesz wspomóc domy dziecka, to zrób to! przecież pewnie dostaniesz kasę, a nie narzucaj gościom robienia zbiórki do kapelusza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danjaae
chcesz pomoc to pomagaj swoimi rękami a nie wysługuj sie goscmi!!! jakbym byla zaproszna i dostalabym takie zaproszenie to bym ci powiedziala co o tym sadze i w ogole nie poszla na slub:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do: to już zakrawa na obłęd
daj jej spokój, dla mnie to cudny pomysł, ale dla Was żmije najlepiej każdą dobrą intencję zamienić w gówno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danjaae
dobre intencje:O raczej zalosne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty jesteś żałosna Danjaae
musisz być naprawdę prymitywną chamką, dla której liczą się tylko pozory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a przeliczysz komisyjnie
na weselu ile uzbierałaś i zrobisz przelew na dom dziecka, następnie okazując każdemu darczyńcy kopię dowodu wpłaty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oranżada*
ojej to ja niedoczytałam :o ja myślałam, że chodzi jej o książeczki, lizaki itp. a nie o kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyżby wyszło z mody
noszenie przez gości do kościoła worków karmy dla psów, pluszaków, zeszytów, kredek, kuponów totka itp. dupereli? o kwiatach nie wspomnę, bo to chyba dubeltowy obciach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmm mmm
ech kiepski pomysl.. Juz lepiej zabawki, albo cos.. co najwyzej mozecie podac dane do przelewu domu dziecka ktory chcielibyscie wesprzec, zaznaczyc ze wolelibyscie symboliczny przelew zamiast kwiatow, ale na pewno nie 'kase do reki' ktora niby pozniej mielibyscie przekazac. Moim zdaniem w ogole to nie przejdzie, przeznaczcie czesc slubnej kasy na ten cel a goscie niech dadza art szkolne itp bo w;lasnie na to ida pieniadze z domow dziecka wiec chyba na to samo wyjdzie czyz nie? A jest duzo przyjemniejsze w 'obejsciu'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wedle życzenia
tak dla sprostowania: DZIECIAKI BĘDO OBECNE NA SLUBIE I PO MSZY BEDA ZBIERAC DO PUSZEK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie to tez swietny
pomysl . Sama bym tak zrobila ale ja chxcialabym zbierac na schronisko:)+ no vbo po co mi masa kwiatrow ktore tak naprawde sa bezuzyteczbne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto widzial takie wielkie
a moze tak zamiast jechac w podroz poslubna przeznaczysz te pieniadze na dom dziecka?wtedy dla mnie to bedzie szczytny cel!i zeby nie bylo jak mam chec do uczestnicze w tego typu akcjach ,ale dobrowolnie...a moze gosc ma chec kupic kwiaty nawet za 50zl i co?Nie Twoje pieniadze i nie Ty je wyrzucasz w przyslowiowe w bloto,wiec darujcie sobie tego typu charytatywnosc,chcesz zrobic cos dobrego to to zrob,a nie trab o tym na lewo i prawo,i nie ciagnij pieniedzy z nie swoich kieszeni!dziekuje i pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to poproszę o 10 kg worki
karmy royal canin exigent a co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PPM
prosilam o pomysly nie o ocene tego zmiaru, widze ze tylko jedna osoba umie czytac tutaj ze zrozumieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko zależy...
Weź pod uwagę fakt, że goście mogą źle zrozumieć Twoją intencję i zamiast włożyć Tobie do koperty, oddadzą kasę na dom dziecka. Chyba, że o to Ci chodzi? A poza tym jeśli oddasz na dom dziecka pieniądze, to nie masz pewności na co pójdą, bo może być tak, że na przykład na remont gabinetu dyrektora. A tego chyba nie chcesz? Może idź do domu dziecka i zapytaj czego im potrzeba i po prostu o to poproś gości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem za tym
żeby każdy gość przyniósł pól litra dla siebie na wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PPM
kontaktowalam sie z domem dzicka i stwierdzilismy ze to najlepszy pomysl bo dzieciaki beda zbierac sobie na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko zależy...
Powiem szczerze, że uważam za nieładne proszenie gości o pieniądze na dom dziecka... Bo tak: wesele dla niektórych to już spory wydatek, jakieś ubrania, może fryzjer, prezent. Jak jeszcze wyjedziesz z pieniędzmi na dom dziecka, goście mogą poczuć się dotknięci. Co innego jeśli prosisz o zabawki czy przybory szkolne, po prostu lepiej to wygląda. Bo oprócz tego, że goście będą czuli się zobowiązani dać jakąś większą kwotę Wam, to jeszcze będzie im głupio dać mało dla tych dzieciaków. Ja bym wybrała rozwiązanie po środku. Poprosiłabym o kupony lotto, zdrapki itp, a całą wygraną przekazała na te dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym dała dzieciakom
najlepiej chyba te bajki z aukcji, z wkładki z prośbą o książki, ale niekoniecznie takie do szkoły, tylko np. literaturę żeby biedaczki mogły choć na chwilę przenieść się w świat fantazji :) pomyślcie jak wy byłyście dziećmi, czy czytanie nie robiło na was wrażenia, nie przenosiło w inny wymiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hkjhjkhjljkl;.
jeju jak mnie to wnerwia te wymagania młodych, jak kiedykolwiek dostanę zaproszenie na którym będzie coś w stylu, zamiast kwiatów weźcie to, tamto albo coś tam... to na ślub nie idę, nie wiem jak można być tak chamskim żeby od gości czegoś wymagać, gość powinien sam zadecydować czy coś kupi wam w prezencie, co i wogóle, a jak autorko tak chcesz domu dziecka pomóc to spokojnie na pewno z prezentów kase dostaniesz to ją po prostu przeznacz na dom dziecka chyba że jesteś taka hipokrytka że za swoja kase to już nie pomożesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PPM powiem Ci, że to super pomysł :) i tak więkoszosc gosci targa te badyle, wiec duzo fajniej jest przeznaczyc kilka złotych na cos, co sprawi wiecej radosci , sama bylam zaproszona na ślub, gdzie młodzi zamiast kwiatów prosili o zakup art.szkolnych dla dzieci z domu dziecka a mowi o tym, przy wreczaniu zaproszen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie też to denerwuje
Bo jak czytam niektóre fora, albo jak rozmawiam z ludźmi planującymi ślub, to tylko liczą na to, żeby jak najwięcej kasy zebrać, do tego jakieś kupony, żeby jeszcze wygrać :/ maskara, a przecież idea wesela jest inna. Kupno zabawek, książek czy artykułów szkolnych to jedno, a dawanie pieniędzy to drugie. Poza tym niektórzy goście są tacy, że i tak im głupio i kwiaty kupują. Po prostu koszty, koszty i jeszcze raz koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam to za idiotyczny pomysl
Nie zebym byla przeciwna pomaganiu, Bron Boze. Bylabym nawet za tym, zebys zrezygnowala z wesela i przeznaczyla te pieniadze na dom dziecka. Ale w ten sposob...? Nie za bardzo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam to za idiotyczny pomysl
i co? pieniadze dla mlodych do jednej koperty, a dla domu dziecka do drugiej - z napisem, ze to zamiast kwiatow? A jak sie komus koperty pomyla, nie bedziesz miala zalu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam to za idiotyczny pomysl
teraz doczytalam... Te dzieci maja byc obecne na slubie i maja zbierac do puszek?! Dobrze rozumiem? No to to juz przegiecie paly na calego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wy uważacie
że tym dzieciom jakieś pieprzochy w postaci zabawek są najbardziej do szczęścia potrzebne? Już zwyczajnie prędzej kup z pieniędzy z wesela książki na edukację, środki czystości czy choćby srajtaśme. I tak rzeczy materialne nie zastąpią im chęci posiadania RODZINY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniamanianaa
Zero klasy! Biedne i pokrzywdzone przez los dzieciaki maja zebrac kase pod kosciolem?? Chcesz im pomoc to wplac kase z kopert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaalena
Mi też się ten pomysł strasznie nie podoba, pomoc dzieciom jak najbardziej, ale każdy ze swoich, a nie przymusem. W sierpniu mam ślub i chce normalnie, co kto chce, to przyniesie. Jak dla mnie to nawet bez żadnego prezentu każdy jest mile widziany, my swojego i tak się dorobimy, bo mamy dobre prace i głowy na karku. Staram się co roku pomóc komuś potrzebującemu finansowo, lub po prostu do Caritasu, ale to już moja sprawa i moje pieniądze. Bez honoru jest pomaganie innym czyimś, a nie swoim kosztem. Tak uważam i zapewniam, że wielu twoich gości się zgodzi z tą opinią. Ślub to ślub, a nie kwesta na biedne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak idę na wesele to chce sprawic prezent państwu młodym, wolę jeśli wołają wino czy coś materialnego zamiast. JAk będę chciała dac na sieroty to pójdę i dam, nie życzę sobie żeby ktoś mnie zmuszał. Takie coś zakrawa na hipokryzję, jeśli dostałabym zaproszenie z takim wierszykiem dałabym tym dzieciom kasę jaką przeznaczyłam na prezent dla młodych, a niech mają dobroczynność;) I wszystkim wokół opowiadałabym jak to oni wspanale postępują, chcesz dać na dom dziecka-idz i daj swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×