Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PPM

zamiast kwiatów zbiórka pieniedzy na dom dziecka

Polecane posty

Gość Magda-P
Pracuję w d.dz. i powiem tak: potrzeby są ogromne, ale---po pierwsze na pewno odpada zbieranie pieniędzy przez same dzieci. To byłoby dla nich upokorzenie, a dość już się w życiu musiały nawstydzić. Po drugie, zanim zorganizujecie zbiórkę, zadzwońcie, skontaktujcie się z placówką, której chcecie przekazać dary, i dowiedzcie się, czy na pewno potrzebują kolejnych 50 miśków; na 100% okaże się, że są inne potrzeby. Zależnie od wieku wychowanków mogą to być pieluchy, podstawowe kosmetyki (nie do makijażu ;) )i środki czystości, ubrania, bielizna, skarpetki. Goście wcale nie muszą przynosić skarpet ani past do zębów na ślub ;) możecie zbierać kasę, a później kupić za nią potrzebne rzeczy. Żeby nie krępować mniej zamożnych gości, rzeczywiście możecie zaznaczyć w zaproszeniach, by nie kupowali kwiatów, bo będzie zbiórka do puszki- np. na weselu postawicie ją w jakimś widocznym miejscu i kto będzie miał ochotę, ten wrzuci. Zaznaczcie, że nie chodzi o duże kwoty, 5 zł to już jest coś. Na kwiaty wydaliby więcej. Niech sobie złośliwcy piszą, że "taka moda", że chcecie się wylansować. Jeśli zrobicie tak, jak napisałam- tzn. nie będzie pokazówki z dziećmi, sesji zdjęć w d.dz. itd. i zadzwonicie przedtem do placówki, by poznać potrzeby wychowanków- to obie strony będą bardzo zadowolone. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wyżej, gest bardzo szlachetny, ale ja bym się najpierw skonsultowała ze źródłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipton ajs ti
Ja tam poprosilam o butelke wina albo ksiazke, mozna kupic do 35 zlotych a to srednia cena bukietu. Ale wszystkim gosciom mowilam wprost, ze kwiaty nie bo u moich rodzicow mieszka moja siostra ktora ma alergie na rozne pylki i astme wprawdzie zaleczona ale nie chce jej meczyc bo wiadomo, ze nawet jak sie kwiaty wyrzuci to pylki osiadaja tu i tam. Goscie zrozumieli, kwiaty dostalam od babci, ktora jest tradycjonalistka i uznala, ze absolutnie musi mi kupic komplet poscieli i poszewki bo tak i juz. No ale jeden bukiet wielkiej szkody nie narobil, natomiast podejrzewam, ze zwykla ilosc kwiatow na weselu zameczylaby mi siostre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeznaczenie pieniędzy
na dom dziecka ?? Oczywiście, że tak, ale nie z kieszenie gości, nie żeby wszyscy widzieli jacy to my dobroduszni jesteśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hollubulu
Super pomysł, ja bardzo popieram. Komentarz powyżej jest strasznie slaby. Popieram takie dzialanie. Tutaj wszystko na ten temat i całkiem zwięźle napisali: http://www.zankyou.pl/p/pomoc-charytatywna-zamiast-kwiatow-na-slubie Nam te kwiaty zupelnie nie potrzebnie, a są tacy, którym te pieniążki czy przedmioty się naprawdę przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis-29
My do zaproszeń dla gości dołączylismy bilecik z informacją, że zamiast kwiatów prosimy o artykuły papiernicze dla hospicjum. Zebraliśmy sporo róznych rzeczy od długopisów przez maskoti po plecaki i pięknie ilustrowane książki. Uzbierało się tego 5 dużych pudeł. Podobno takią darowiznę nawet można odpisać od podatku przy rozliczeniu rocznym. Tutaj http://swiatwesela.pl/slubne/zaproszenia-slubne w zakładce zamiast kwiatów macie dostęp do kilku tekstów do wykorzystania. A dzieciaki na pewno bardziej ucieszą się z prezentów niż Wam przyda sie kompost po kilku dniach ze zwiędłych kwiatów :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewa
jestem przeciwna maskotkom bo to zadna zabawka,i totolotkom bo nikt z moich znajomych jeszcze nigdy nic nie wygrał.to strata pieniędzy.Lepiej coś konkretnego np.przybory szkolne,słodycze,ubrania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DonKichote1987
A my na w zaproszeniach ślubnych zaznaczyliśmy, żeby Goście weselni, zamiast kwiatków, wina, wsparli wybraną fundację przez Nas. Wybór padł na Fundację Szlachetny Gest. Kto chce może zapoznać się z jej działaniami i zdecydować czy chce ją wspomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie ok
A mnie taki pomysł się podoba. Nie do końca popieram np. pomysły z karmą dla zwierząt zamiast kwiatów, no bo jednak trochę nie fajnie to wygląda, gdy odstrojeni ludzie idą w ręku z workiem jedzenia, choć samo w sobie jako inicjatywa jest to naprawdę super. Natomiast zbiórka pieniędzy celem pomocy dzieciom zamiast kwiatów jest według mnie jak najbardziej w porządku. Kwiaty i tak zwiędną. Ja co prawda brałam ślub już dawno temu i takie działania nie były popularne, ale pamietam doskonale, że całe mieszkanie mieliśmy dostłownie "zawalone kwiatami". Zresztą - w ogóle popieram wszelkie inicjatywy pomocy innym ludziom. Sama biorę udział we wsparciu dzieci, które znajdują się pod opieką Fundacji Szlachetny Gest i gdybym brała teraz ślub to na pewno zamiast kwiatów poprosiłabym moich gości (oczywiście bez przymusu) o zbiórkę pieniędzy dla któregoś z podopiecznych fundacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×