Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PiotrekMarko

Świadkowie Jehowy Rozwalają Moją Rodzinę!

Polecane posty

Gość hannn
Nic nie napisze ponieważ ja to pisze aby bronić swoich poglądów a nie żeby coś zapisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannamontana7
zawsze tak robisz w służbie, przecież Bóg jest bogiem porządku i raport się przyda. Nie jest nawet wskazane, by utrzymywać kontakty z osobami z poza zboru, pamietam że miałam takie dwie koleżanki z dzieciństwa i odwiedzały mnie, albo ja je i bracia dziwili się, a nawet podpowiadali, że ten czas możnby inaczej słussznie wykorzystać,a lbo z nimi rozmawiać do oporu. Na szczęście nigdy nie robiłam nic na siłę i pozostały mi te dwie przyjaźnie, gdy odeszłam. takie zachowania ma też inne zadanie jak odejdziesz nagle zostajesz sam, czujesz pustkę i wracasz na łono zboru, bo ciężko żyć w takiej izolacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
A mam pytanie do hannahmontana7. Dlaczego swoją wiedzę wykorzystujesz przeciw temu w co sama kiedyś wierzyłas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannamontana7
Piotrze wracając do ciebie skorzystaj z pomocy organizacji do tego powołanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
Ja nie opuszczę zboru. Nigdy. I jestem tego pewna. Nie widzę się gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hannn A mam pytanie do hannahmontana7. Dlaczego swoją wiedzę wykorzystujesz przeciw temu w co sama kiedyś wierzyłas? Takie samo pytanie można zadać tym którzy odeszli od KK. Odpowiedź nasuwa się sama, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannamontana7
bo chcę pomóc innym - np Piotrowi , byłam zaslepiona tak najkrócej mogę powiedzieć. Byłam bardzo mlodą osobą, gdy zostałam zainteresowaną potem ŚJ, podobało mi się to, ale po latach gdy dojrzałam, poobserwowałam zobaczyłam, że nie jest to jedynie słusznie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannamontana7
hannn nigdy nie mów nigdy hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
No ok. Wiem i to jest moja decyzja, ze zostanę gdzie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
Ja jestem pewna tego co robię. W lato zamierzam wziąć chrzest. I wiem ze tak bd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannamontana7
hannn życzę ci tego zauroczenia przez całe zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
To nie jest zauroczenie. To miłość do Jehowy trzyma mnie przy tych przekonaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannamontana7
hannn oszczędź nam tych wyznań miłości plisssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
Spoko... I mam nadzieję ze na którymś zgromadzeniu gdzieś kiedyś się spotkamy...:) pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannamontana7
mam nadzieje, że Piotr da sobie rade. Życzę wszystkim dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadków jest pełno
i ja terz wyszłam od nich poruszyły mnie wersety z listu pawła do rzymian 8:5-16 gdzie paweł pisze,ze jeśli ktos nie ma ducha chrystusowego,ten nie jest jego...bo ci,których duch bozy prowadzi są dziecmi bożymi...niewolnik odnosi to tylko do siebie ,a ja wywnioskowałam,a nawet poczułam,że właśnie te wersety odnosza sie do mnie osobiście.uważam się za dziecko boże i nie zgadzam się z twierdzeniem organizacji,że dziećmi bozymi sa tylko 144 000.takich wersetów jest o wiele więcej,ale te z rzymian 8 rozdzialu sprawiły,ze wyszłam jakby z hipnozy i dzieki nim inaczej patrzyłam juz na słowo boze i odrzuciłam kłamstwa brooklynu.nie można byc lojalnym wobec boga i wobec brooklyńskiego niewolnika.to niemozliwe.a jeśli musiałam wybierać między bogiem i słowem bozym,a organizacją i słowami niewolnika,wybrałam naszego stwórcę,któremu zawsze będę wdzięczna za otwarcie moich oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż, kiedy Bóg objawił się Mojżeszowi w krzaku ognistym na górze Horeb powiedział "Ehjeh Aser Ehjeh-JESTEM, KTÓRYJESTEM"i dodał: "To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia" (Wj. 3:14-15). Izraelici imię to zapisywali przy pomocy skrótu tzw. tetragramu - IHWH,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy wiedzieć, że w języku hebrajskim, podobnie jak też w innych językach semickich, np. w arabskim pisze się spółgłoskami. Znający język w trakcie czytania uzupełniali sobie brakujące samogłoski. Tym bardziej często powtarzające się wyrazy były pisane skrótami bez samogłosek. I tak się stało z imieniem Bożym objawionym na górze Horeb. Żydzi znali jego prawidłową wymowę tak długo, dopóki język hebrajski był żywym językiem tj. używanym na co dzień. Po niewoli babilońskiej, a zwłaszcza w czasach przed Chrystusem, przestali to imię wymawiać zastępując go innym, równoznacznym wyrazem "Adonaj" - Pan. Język hebrajski stał się w tym czasie językiem martwym. Żydzi posługiwali się językiem. aramejskim. Słowo "Adonaj" używali w modlitwach, a przy lekturze nie będącej ściśle modlitwą, "ha-Szem" to Imię. Raz do roku arcykapłan w świątyni w miejscu najświętszym, prawdopodobnie wymawiał poprawnie to imię, a lud-Adonaj. Właściwie to nikt nie wie, jak arcykapłan wymawiał imię Boga, bo nikt z ludzi nie mógł tego słyszeć. Na uwagę zasługuje jeszcze to, że Żydzi zwracali się do Boga używając następujących zwrotów: Elohim-Bóg, Bore-Stwórca, EJ Roi -Bóg Widzenia, Rachum-Bóg Miłosierny, Szemajja-Bóg Nieba, Elohe Kolam-Bóg Wieczny, Sabaoth - Bóg Zastępów, Adonaj - Pan, Melek -- Król, Szofet - Sędzia, Goel - Odkupiciel, Szaddaj - Wszechmogący, Kadosz - Święty, Rofe - Uzdrowiciel, Roeh - Pasterz, Abba - Ojcze. Jak z powyższego wynika, Bóg ma cały szereg imion przy pomocy których naród izraelski zwracał się do Niego. Również nasuwa się wniosek, że nie jest istotne jakim imieniem ludzie zwrócą się do Boga. Wiadomo przecież, że jest jeden Bóg prawdziwy i nie ma innych bogów poza Nim (par. Iz 4:4,6; 55:5). Jak Żydzi wymawiali tetragram IHWH? Trudno dziś ustalić. Ojcowie Kościoła i pisarze kościelni pierwszych wieków chrześcijańskich wymawiali "Jahwe'. Wymowę tę przejęli od Żydów zamieszkałych na terenie Palestyny oraz od Samarytan. Żydzi w ogóle nie znali wymowy Jehowa i błędne jest twierdzenie świadków Jehowy, że imię Boga brzmi Jehowa. W III w. przed Chrystusem, Żydzi dokonali przekładu Biblii na język grecki. Przekład ten nazywa się Septuaginta (LXX). Skrót JHWH -- Jahwe -Adonaj przetłumaczyli na Kyrios - Pan. Nowy Testament, gdy cytuje teksty starotestamentalne z imieniem Jahwe, to zawsze w miejsce tego imienia wstawia Kyrios, a nie Jehowa. Świadkowie Jehowy robią zarzut kopistom, że oni sfałszowali Biblię, wyrzucając imię Jehowa z tekstów natchnionych. Dopatrują się u nich wrogości do tego imienia. Tymczasem nie kopiści, a sami autorzy Ksiąg świętych zastępowali hebrajskie imię Jahwe, lub Adonaj, grecką wymową Kyrios. Uczeni żydowscy czyli masoreci (III -X w. po Chrystusie) wprowadzili tak zwaną wokalizację - znaczki samogłoskowe w kształcie kropek i kresek umieszczonych nad spółgłoskami. Czynili to w tym celu, by utrwalić prawidłową wymowę hebrajskiego pisma. Gdy jednak chodzi o IHWH, nie mogli umieszczać samogłosek do wymawiania Jahwe, bo w liturgii synagogalnej wymawiało się "Adonaj". Wobec tego masoreci dali samogłoski ze słowa Adonaj do tetragramu IHWH i powstało Jehowa (h). Adonaj nie zaczyna się pełnym "A", ale swoistą pół-samogłoską zwaną "szewa", lub "chatefem" (o lub e), co nastąpiło przy wokalizacji tetragramu IHWH tak, by przypomnieć czytającemu, że ma czytać Adonaj. W średniowieczu ok. XIII w. zaczęto błędnie odczytywać skrót JHWH - Jehowa. Błąd ten rozpowszechnił się w XVI/XVII wieku i to środowiskach nieżydowskich. Żydzi zawsze wymawiali Adonaj. Od tego okresu datuje się ten nieuzasadniony termin Jehowa, który pokutuje w kulturze europejskiej i amerykańskiej aż do naszych czasów. Obecnie do rozpowszechniania tego błędu przyczyniają się świadkowie Jehowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasza Rodzina J
Zyczymy szczescia Piotrze i oby wszystko bylo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xddir
A wg co wam przeszkadzają SJ. Niech sobie tam robią co chcą. Mi się np podoba ich działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biduuuulka
xddir Niech robia co chca.... Alez oczywiscie,zgadzam sie z tym....Tylko niech nie rozwalaja ludziom rodzin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiignaś
jestem tego samego zdania,mojemu koledze tez rodzine podzielili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walecswiadkowy
Widzisz cichutenkoo jak mówią starzy górale: Są trzy prawdy " Święta prawda, Też prawda i Gówno prawda. Święta Prawda to nasza wiara katolicka... Też prawda to inne wyznania chrześcijańskie Gówno prawda to wasze wierzenia sekciarskie!!! I nie wyjeżdżaj mi tu z tekstami bo mają one tyle wspólnego z prawdą co nasza Prawda do waszej prawdy...AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :P:P:P:P:P
walecswiadkowy :D:D dooobre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrekMarko
Sluchajcie Kochani,juz jest lepiej troszke,moja zona wyrazila zgode na rozmowe z ksiedzem:) Przeczytala wszystkie wasze komentarze,moze to pomoglo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×