Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chodzi mi o typ i firmę

Jakie macie zamki w drzwiach wejściowych do domu ???

Polecane posty

Gość Wizyta wujka Buły
Pewnego razu odwiedził nas wujek buła. Siedział on z rodzicami i oglądał telewizję oraz dyskutował z nimi. Wujek siedział na fotelu, rodzice na tapczanie, a ja na krześle koło tapczanu. W przedpokoju było zapalone światło. Po pewnym czasie wstałem aby zgasić to światło w przedpokoju i zauważyłem, że z górnego i dolnego zamka Fana w drzwiach wejściowych do mieszkania wydłużają się płynnie gwózdki kremowe. Gwózdki te miały niecały metr długości i płynnie się wydłużały. Widząc to siadłem zpowrotem na krześle po około dwóch minutach zajrzałem na przedpokój. Gwózdki cały czas się wydłużały miały już ponad dwa metry i dalej się wydłużały. Powiedziałem tacie, że z obu zamków wychodzą gwózdki kremowe ale on tylko wstrząsnął ramionami i dalej prowadził dyskusje z wujkiem Bułą. Nagle gwózdki zaczęły się wydłużać do dużego pokoju. Stanąłem pod drzwiami balkonowymi mój tata widząc to powiedział o ku.r.r.r.wa !!!. Gwózdki wydłużały się w moja stronę by mnie ókóć. Otworzyłem balkon i zacząłem agresywnie papkować by je mocniej rozzłościć, mimo, że wcześniej nie papkowałem, a one i tak wyszły z zamka. Stałem już na balkonie i cały czas papkowałem, gwózdki były już około 2 metrów ode mnie płynnie się wydłużając. Miałem zamiar wyskoczyć przez balkon aby mnie nie ókóły. Gwózdki były już przy samym balkonie. Wziąłem jeszcze kija, który stał przy balkonie i lunąłem jednego z tych gwózdków aż się skręcił i chciałem już wyskoczyć ale drugi z tych gwózdków mnie ókół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poręcz zapukała do drzwi
Pewnego razu byłem u moich dziadków w tym starym ceglanym czteropiętrowym bloku z lat 50. Zawsze kiedy tam wchodziłem na klatkę schodową to tłukłem i waliłem w grubą drewnianą poręcz na samym paterze w jej sfansowane zakończenie. Sytuacja znęcania się nad tą poręczą miała miejsce za każdym razem kiedy przychodziłem do dziadków. Pewnego dnia kiedy byłem u dziadków na noc usłyszałem koło godziny pierwszej w nocy trzy głośne głuche uderzenia w drzwi wejściowe do mieszkania. Leżąc w łóżku podniosłem głowę i zacząłem nasłuchiwać myślałem, że coś za ścianą u sąsiada stukało. Po chwili znów usłyszałem trzy rąbnięcia w drzwi. Wstałem i podszedłem do drzwi i wyjrzałem przez wizjer ale nic na klatce nie widziałem jedynie zapalone światło. Uchyliłem drzwi wejściowe do mieszkania i zobaczyłem, że końcówka tej poręczy z samego dołu jest 10 cm od drzwi. Wydłużona była ona z samego dołu klatki schodowej. Przeraziłem się ale poręcz ta stała w miejscu po otwarciu drzwi nie wydłużyła się do mieszkania. Po chwili zauważyłem, że z jej sfansowanego końca zaczyna wychodzić cieniutki gwózdek w stronę przedpokoju. Gwózdek ten wydłużał się do mojego mieszkania był już w przedpokoju i wydłużał się dalej do mieszkania. Po chwili zmienił kierunek wydłużenia z powrotem w moją stronę. Przeraziłem się, że mnie ókóje więc wybiegłem z mieszkania na klatkę schodową i chciałem zbiec na dół ale piętro niżej wydłużył się gwózdek z przełomu poręczy i mnie ókół. Poręcz ta po prostu zemściła się za to, że ją tak prałem i kopałem na samym dole i wydłużyła się z parteru na 4 piętro parę razy uderzając w drzwi wejściowe od mieszkania. Spowodowało to, że otworzyłem drzwi bo myślałem, ze ktoś puka i zostałem ókóty przez gwózdka kremowego z przełomu poręczy podczas próby ucieczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwózdek ze stabilizatora
do telewizora RUBIN: Pewnego razu siedziałem w dużym pokoju, w którym był telewizor rubin. Telewizor ten wyglądał tak: / http://polowkipomaranczy.pl/wp-content/uploads/2010/12/TV-RUBIN714.jpg / Koło balkonu stał na podłodze stabilizator do tego telewizora. Stabilizator ten to była taka blaszana skrzynia o długości około 80 centymetrów, szerokości około 40 centymetrów i wysokości około 30 centymetrów. Cała blaszana powierzchnia tego stabilizatora była podziurkowana w celu aby lepiej się chłodził. W środku ukryte były dwa ogromne nawinięte zwoje drutu oraz różne bezpieczniki i kondensatory. Siedziałem i oglądałem wiadomości na tym telewizorze. W pewnym momencie stabilizator ten zaczął głośno buczeć tak jakby się przegrzewał. Wstałem z wersalki i kilka razy uderzyłem go pięścią aby przestał buczeć. Uspokoił się na około minutę i znów zaczął buczeć więc znów go przywaliłem z pięści w obudowę. Sytuacja z tym buczeniem miała miejsce parę razy pod rząd. Po jakimś czasie stabilizator przestał buczeć na parę minut. Siedziałem i oglądałem już wiadomości sportowe po czym buczenie znów się zaczęło. Zerwałem się by przywalić znów ten stabilizator i zatrzymałem się bo zaczął się z niego płynnie wydłużać gwózdek kremowy i kierując się w moją stronę. Miał około 50 centymetrów i cały czas się płynnie wydłużał. Przeraziłem się i chciałem przekroczyć ten stabilizator i uciec na balkon a następnie wyskoczyć na zewnątrz i uciec ale gwózdek był już wydłużony na około 1 metr i od razu by mnie ókół jak bym próbował wyjść na balkon. Zatem uciekłem do kuchni zapaliłem w niej światło i zamknąłem drzwi. Siadłem na krzesełku przy stole i patrzyłem cały czas na drzwi czy gwózdek się gdzieś nie przedostanie szczeliną pod nimi. Po chwili gwózdek ten się gdzieś przecisnął szczeliną w drzwiach i płynnie wydłużał się w moim kierunku. Stanąłem na stole i chciałem otworzyć okno i wyskoczyć ale zaplątało się firanką i nie mogłem sobie poradzić z jego otwarciem i gwózdek mnie ókół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PA PA PA PA PA PA GWÓZDEK ÓKÓJ
Nazwa FANSÓFKA pochodzi od charakterystycznie sfansowanej końcóweczki tego gwózdka. Tak naprawdę jest to GWÓZDEK KREMOWY. Ma on taki charakterystyczny miedziany kolor stąd nazwa kremowy. Wydłuża się na przykład z zamka FANA pod wpływem papkowania - tam się najczęściej tworzy. Jeśli nikt go nie denerwuje papkowaniem to w postaci małej ciemnomiedzianej sfansowanej końcóweczki tkfi sobie w zamku przez nawet dziesiątki lat. / Tak wygląda charakterystycznie sfanasowana końcóweczka gwózdka kremowego w postaci uśpionej: / http://zapodaj.net/4eb1452338e6f.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GWÓZDEK ZENERWOWANY PAPKOWANIE
Pod wpływem papkowania końcóweczka zaczyna się wydłużać by ókóć osobę co ją denerwuje papkowaniem: / http://zapodaj.net/ac0d1e91a5488.jpg.html / Wydłużać tak może na kilka albo kilkadziesiąt metrów albo nieskończoność. Na przykład gwózdek rozdrażniony papkowaniem w piwnicy wieżowca wydłuży się przez poszczególne klatki schodowe między schodami aż na dziesiąte pięto aby ókóć osobę co go zdenerwowała papkowaniem i się na tym dziesiątym piętrze schowała. Osoba ta najpierw agresywnie zaczęła papkować w piwnicy jak zobaczyła, że wydłuża się gwózdek kremowy natychmiast uciekła na dziesiąte piętro myśląc, że tam się schowie i gwózdek jej nie ókóje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GWÓZDEK KREMOWY Z ZAMKA FANA
Tak wygląda gwózdek kremowy wychodzący z zamka FANA rozdrażniony papkowaniem: / http://zapodaj.net/64bc01a611926.jpg.html / Wydłuża się aby ókóć osobę co go zdenerwowała papkowaniem. Ókócie przez gwózdka kremowego jest nieprzyjemnie bo podobne do łaskotnięcią mięśni z boku brzucha. Jak gwózdek ókóje to właśnie jest takie uczucie jak by się nacisnął punktowo na napięte boczne mięśnie brzucha (np palcem) to wtedy jest takie przerażające łaskotnięcie. Dlatego to ókócie jest tak okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZO NIEPRZYJEMNE ÓKÓCIE
Czemu pakowanie powoduje, że zaczyna wychodzić gwózdek kremowy i płynnie się wydłużając dąży aby ókóć. Dlaczego akurat mówienie pa pa pa pa go tak denerwuje i wzbudza tak wiele innych dziwnych zjawisk fansowych. Czemu to ókócie jest takie nieprzyjemnie bo podobne do łaskotnięcią mięśni z boku brzucha. Jak gwózdek ókóje to właśnie jest takie uczucie jak by się nacisnął punktowo na napięte boczne mięśnie brzucha (np palcem) to wtedy jest takie przerażające łaskotnięcie. Dlatego to ókócie jest tak okropne. / Gwózdek kremowy wydłużający się z zamka FANA: / http://zapodaj.net/64bc01a611926.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli montujecie drzwi, zamontujcie sobie master key. Ja zrobiłem coś takiego: http://www.jeden-klucz.pl/ - pasuje do wszystkich drzwi i jest bardzo praktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przydatna sprawa, chociaż ja ostatnio przy wymianie zamków postawiłam na sprawdzonych specjalistów stąd - http://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl i póki co tradycyjne, ale solidne zamki. Zawsze to bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyznam, ze nie wiem jaki mam zamek. U mnie wymiana zamka w drzwiach zajeli sie ludzie z www.pogotowie-zamkowe-wroclaw.pl/ Ja sie na tym nie znam wiec sie im nie wtrynialam. Po prostu poprosilam, ze zamki maja byc dobrze dopasowane i mocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w kytórym domu Bo mam dwa Jeden to twierdza nie do zdobycia a drugi w centrum Ten w mieście to mam trzy drzwi wejściowe pierwsze na jeden zamek Drugie na rygiel i zamek Trzecie na trzy zamki i rygiel :D A w domu za miastem mam 3 metrowy mór okalający dom w którym sa drzwi na kilka spustów zarówno frontowe jak i od tyłu Potem są następne drzwi od tyłu na dwa spusty potem kolejne i kolejne A od frontu jeszcze musiałbyś pokonać bardzo dobrej jakości drzwi a potem kolejne:D To już lepiej obejść się smakiem! Serio! W domu nie trzymamy absolutnie żadnych kosztowności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O q! Włamujesz się a tam kolejne drzwi i kolejne i q nie wiesz ile jeszcze:D dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma tak w bloku mieszkała. Zamożna osoba. Kiedyś zawiozłam jej klucze do firmy i szukam drzwi po numerze, patrze a tam jakieś takie białe jak do komórki z narzędziami i to na dodatek spreyem wymazane i brudne. Myślę sobie melina! Normalnie regularna melina! Dzwonie i modlę się żeby mi tylko ona otworzyła i nagle otwierają się drzwi a za nimi widze otwarte drugie drzwi-tym razem widzę porządne drzwi a w środku z******ta chałupka! Normalnie uśmiałam się po pachy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie znam się na zamkach,dlatego postanowiłam zaufać fachowcom. panowie z www.slusarzkrakow.com je montowali. wyglądają solidnie,a ja czuję się bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie sa sprawdzone i dobre zamki Gerdy tu zakupione - http://www.abra.szczecin.pl/zamki/zx1000.html - bez zacinania się , nie ma z nimi problemów, była jedna próba włamania do nas, ale złodziej zatrzymał się na drzwiach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam zamek FANA
i lodófkę SILESIA, którą zastawiam drzwi wejściowe do domu i nikt nie wejdzie bo jak zacznie dłubać przy zamku to wyjdzie gwózdek kremowy i go ókóje a za lodófką utworzy się weter z którego też wyjdzie gwózdek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w swoich wejściowych, dodam, ze do domku jednorodzinnego, 3 zamki, z jednego właściwie nie korzystam, taki zapasowy przy zepsuciu reszty, ale chyba nie będzie takiego problemu, bo zakladali mi je spece z www.pogotowie-zamkowe-warszawa.pl i na razie wszystko dziala pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimont
U mnie drzwi Gerdy i ich zamki oczywiście. Solidne i sprawdzone, a że cena nie była szczególnie wysoka, to tym lepiej dla drzwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante44
Jeśli bym miał zamawiać zamki jeszcze raz to znowu bym wziął systemy zbliżeniowe Orbita. Firma Wandex ( www.wandex.pl ) ma rozsądne ceny za tego typu zamki. Poza tym, oferują też szybki serwis i pełne wsparcie techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zamek ASSA od sprawdzonej i poleconej mi przez tatę firmy www.jeden-klucz.pl. Ja też polecam, bo to bardzo dobre rozwiązanie, ciche i solidne. U mnie jak najbardziej się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli zamki to znam tylko jeden dobry adres dobre-zamki.pl/sklep/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adela29
A czy ktoś z was robił zamek w tej firmie http://masterkey24.pl ? Jestem na etapie budowy domu i szukam jakiegoś optymalnego systemu. Za wszelkie porady odnośnie firmy i systemu będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poręcz w piwnicy
Pokazał się piesek, pokazała się fujarka i wyszła ta poręcz, a ja się w tą poręcz owijałem i cycuszki smarowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niedługo czeka nas montaż drzwi i właśnie szukam informacji na temat najlepszych zamków i wkładek. Wiadomo, ze bardzo zależy nam na bezpieczeństwo tym bardziej, ze czasem zdarzały się włamania w okolicy. Wydaje mi się, ze drzwi z wkładką i zasuwką z Gerdy powinny być solidne. Co uważacie o takich zamkach http://www.abra.szczecin.pl/oferta_kategoria_nazwa_Zamki.html ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy zamki www.masterkey24.pl Najważniejsza dla nas jest wygoda i bezpieczeństwo. Zachęcam do zapoznania się z tymi systemami zamków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madriannka
Tez mam u siebie system jednego klucza i jestem zadowolona. Kupowaliśmy z mężem na masterkey24.pl i mogę wszsytkim szczerze polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam drzwi PCV od drutexu i mają zamki maco, dokładnie są to zamki 3 jezykowe z zapadkami multifunkcyjnymi i dwoma stalowymi bolcami. Dokladnie sprawdziłem przed zakupem jak to wyglada i rzeczywiście bezpieczeństwo jest duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×